Авторська освітня програма "Світ чекає крилатих", яка затверджена Міністерством освіти і науки України й Державною службою якості освіти України.
Всеукраїнський педагогічний івент «Початкова освіта на вістрі інноваційних змін»
20 лютого 2025 року для вчителів початкових класів, заступників директорів з НВР (початкова освіта) відбувся всеукраїнський педагогічний івент «Початкова освіта на вістрі інноваційних змін». Організатори: ТОВ «Освітній проєкт «Світ чекає крилатих» від Анжеліки Цимбалару», КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
Мета заходу – ознайомлення освітян з інноваційними ініціативами освітнього проєкту «Світ чекає крилатих» для ефективної організації навчання в початковій школі в умовах воєнного стану.
У всеукраїнському педагогічному івенті брали участь заступники директорів з НВР (початкова освіта) та учителі початкових класів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.
Спікери:
1. Анжеліка ЦИМБАЛАРУ, доктор педагогічних наук, науковий керівник освітнього проєкту «Світ чекає крилатих» – «Початкова освіта на вістрі інноваційних змін»;
2. Світлана ПАХОМОВА, директор, учитель початкових класів КЗ «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради», кандидат педагогічних наук. Тема «Формування безпечної поведінки дітей в інтернеті»;
3. Ірина НОВОЖИЛОВА – заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель музичного мистецтва КЗ «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради». Тема «Формування нового українця, який діє на основі національних, патріотичних та європейських цінностей»;
4. Вікторія КОНДРАТОВА, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук. Тема «Роль дидактичної інтеграції на уроках концентру «Образотворче мистецтво» в контексті подолання освітніх втрат учнів початкових класів»;
5. Олена ГОЛУБЕНКО, учитель початкових класів КЗ «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради». Тема «Особливості корекційно-розвиткової роботи для дітей з гіперактивністю та дефіцитом уваги».
Учасники івенту дізналися про:
• найсучасніші форми й методи навчання, які не мають аналогів в Україні й за її межами і ґрунтуються на принципі дитиноцентризму й гуманізації освітнього процесу;
• урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів для підвищення результативності навчання;
• ефективну систему формувального оцінювання;
• оригінальні інтегровані навчальні посібники-журнали й дидактичні матеріали (бокси для кожного учня);
• інноваційні календарні плани, плани виховної роботи, поурочні плани;
• інтерактивні інтегровані презентації з усіх предметів для кожного уроку, у тому числі для дистанційного;
• відеоуроки з метою подолання освітніх втрат учнів.
Онлайн-вебінар за темою
«Початкова освіта як старт життєвого успіху»
20 березня 2024 року у рамках методичного серфінгу для вчителів початкових класів Кіровоградської області відбувся онлайн-вебінар за темою «Початкова освіта як старт життєвого успіху».
Організатори: КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Товариство з обмеженою відповідальністю «Освітній проєкт «Світ чекає крилатих» від Анжеліки Цимбалару»). Спікер: Наталія КОРСУНЕНКО, методист кафедри дошкільної та початкової освіти.
На заході були висвітлені такі питання: Початкова освіта як старт життєвого успіху (Анжеліка ЦИМБАЛАРУ, доктор педагогічних наук, науковий керівник освітнього проєкту «Світ чекає крилатих»);
Діяльнісна інтеграція на уроках образотворчого мистецтва як один із шляхів подолання освітніх втрат з інших предметів початкової школи (Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, співавтор посібників-журналів «Світ чекає крилатих» для 2-4 класів); Електронні посібники та інтерактивні презентації освітнього проєкту «Світ чекає крилатих» для учнів 1-4 класів – шлях до ефективного змішаного та дистанційного навчання (Світлана ПАХОМОВА, директор комунального закладу «Ліцей «Вікторія-П» Кропивницької міської ради», кандидат педагогічних наук).
Онлайн-вебінар «Освітній проєкт «Ліга крилатих» – для українських учителів» (5-6 клас)
13 квітня 2023 року для керівників та заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області відбувся онлайн-вебінар «Освітній проєкт «Ліга крилатих» – для українських учителів» (5-6 клас).
Організатори: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» спільно з Інститутом педагогіки НАПН України.
Освітній проєкт «Ліга крилатих» (науковий керівник – Попова Людмила Олександрівна, науковий консультант – Цимбалару Анжеліка Дмитрівна), в якому реалізується інтегрована освітня система для 5-6 класів, є продовженням освітнього проєкту «Світ чекає крилатих» для початкової школи Анжеліки Дмитрівни Цимбалару.
На заході педагоги дізналися про мету та особливості впровадження освітньої програми «Ліга крилатих».
З відеозаписом проведеного онлайн-вебінару можна ознайомитися за покликанням: https://drive.google.com/file/d/13fFGIFZ3qRhFCox17ixp-0xvb85KB0EH/view?usp=share_link.
Додаткові матеріали, доступні для завантаження:
1. Буклет "Світ Чекає Крилатих" (1-4 кл.)
2. Презентація інтегрованої освітньої системи A.Цимбалару. "Світ чекає крилатих" (1-4 кл.)
3. Пояснювальна записка освітньої системи "Світ Чекає Крилатих" (з навчальним планом) (1-4кл.)
4. Буклет "Ліга Крилатих" (5-6 кл.)
5. Презентація освітньої системи "Ліга крилатих" (5-6 кл.)
6. Пояснювальна записка освітньої системи "Ліга Крилатих" (з навчальним планом) (5-6кл.)
7. Матеріали для ознайомлення батьківської спільноти з проєктом "Ліга крилатих" та зразками посібників.
8. Буклет "Крилата освіта" (сімейне дистанційне навчання)
Детальніше за покликанням: https://sites.google.com/view/kafedra-dpo.
Онлайн-вебінар за темою «Освітня програма «Світ чекає крилатих» – летімо разом»
22 березня 2023 року для керівників закладів загальної середньої освіти, заступників директорів та вчителів початкових класів відбувся онлайн-вебінар за темою «Освітня програма «Світ чекає крилатих» – летімо разом».
Організатори: Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Інститут педагогіки НАПН України та ТОВ «Освітній проєкт "Світ чекає крилатих"» від Анжеліки Цимбалару.
На заході педагоги дізналися про особливості організації освітнього процесу на засадах 3D-інтеграції, авторську систему вербального оцінювання, сучасне навчально-методичне забезпечення (у тому числі для організації дистанційного навчання) та інші новації, які були висвітлені у наступних виступах:
- «Інноваційні засади організації освітнього процесу в початковій школі в освітньому проєкті «Світ чекає крилатих»» (Анжеліка ЦИМБАЛАРУ, науковий керівник освітнього проєкту «Світ чекає крилатих», доктор педагогічних наук);
- «Особливості організації освітнього процесу з інтегрованого предмета «Арт-технології та інформатика» в початкових класах за освітньою програмою «Світ чекає крилатих»» (Вікторія КОНДРАТОВА, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук);
- «Освітній проєкт «Світ чекає крилатих» – глибока повага до праці вчителя та велика любов до дитини» (Світлана ПАХОМОВА, директор комунального закладу «Навчально-виховне обʼєднання ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області», кандидат педагогічних наук).
З відеозаписом проведеного онлайн-вебінару можна ознайомитися за покликанням: https://youtu.be/IzAPmGLlxg0.
Онлайн-вебінар на тему «Освітня програма «Світ чекає крилатих» – летімо разом»
16 лютого 2022 року для керівників закладів загальної середньої освіти, заступників директорів, вчителів початкових класів відбувся онлайн-вебінар за темою «Освітня програма «Світ чекає крилатих» – летімо разом».
Організатори: Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», Інститут педагогіки НАПН України та ТОВ «Освітній проєкт "Світ чекає крилатих"» від Анжеліки Цимбалару.
Відповідно до програми заходу були розглянуті актуальні на даний час модернізації початкової освіти питання впровадження інноваційних засад організації освітнього процесу в початковій школі.
Детальніше за покликанням: https://sites.google.com/d/1mHanO7hgdkSZ3ULj9rzuNxmMV8ypBpOu/p/1AYSp8DBISm4QIJ97ZwJ-YgcV6jglvW0Y/edit