Плужненський ліцей імені Бортника Р.Й. Плужненської сільської ради


Інформація про навчальний заклад

   Вперше в Плужному організовано трьохрічну церковно – приходську школу в 1864 р.. Навчалось в цій школі понад 30 дітей, з якими займався один вчитель. Діти були із заможних  селянських сімей Плужного, Хотня І і Хотня І.

   На 1916 рік в школі вже навчало ся понад 100 дітей і працювало два вчителі. В 1934 – 1935 роках в середній школі навчалося близько 300 учнів. Вона охоплювала навчанням дітей з 10 сіл району.

   У 1937 році було зведено нову школу на 400 учнів. В школі було 4 навчальних кабінети і майстерня. В 1940 – 41 роках у школі навчалося понад 550 учнів і працювало 24 вчителі.

Під час Великої Вітчизняної війни, коли фашисти окупували село Плужне навчання в школі припинилося. Приміщення використовувалось німцями для господарських цілей. Школа стала складом для зерна.

   Коли в 1940 році партизанське з'єднання під командуванням Одухи перешкодило німцям перевозити хліб, вони спалили шкільне приміщення.

5 січня 1944 року партизанськими загонами під командуванням Олексієнка Плужне було звільнене від німців. Зразу ж було відкрито школу. Розпочали набір до 1-7 класів, а згодом для 8-10. Приміщення для школи орендували в місцевому колгоспі/

 У 1954 році було завершено будівництво нового приміщення школи, яке функціонує донині.

    Школа виховала двох Героїв Радянського Союзу Бортника Р.Й. та Тимощука Д.І.. Випускники школи Хом’як І.П.загинув під час АТО.

В 1976 р. школі присвоєно звання Героя Радянського Союзу Бортника Р.Й., в 2001р середня школа реорганізована в навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія ім.Р.Й.Бортника», у 2019 році – у Плужненський ліцей ім.Бортника Р.Й., опорний заклад з двома філіями.

   У зв’язку з реорганізацією закладів освіти у селах: Добрин, Михайлівка, Хотень І, Хотень ІІ, Стороничі організовано підвезення учнів до школи  у кількості 42 учні. Внаслідок  реорганізації Шекеринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів у гімназію в 2021-2022 н.р. здійснюється підвіз 8 учнів. Протяжність маршруту шкільного автобуса становить більше 200 км.

     Усього в ліцеї  сформовано 14 класів: 6 класів у школі І ступеня (4-А клас з інклюзивним навчанням),  6 класів – ІІ ступеня, 2 – у школі ІІІ ступеня.  Різними формами навчання  охоплено 239 учнів. У Шекеринецькій гімназії  9 класів (4 класи у школі І ступеня, 5 класів –ІІ ступеня), всього - 34 учні,  у Великорадогощанській початковій школі -19 учнів.

  Освітній процес у ліцеї забезпечують 30 педагогічних працівників.

З них один  відмінник освіти, 11  присвоєно звання «Старший учитель», 25 учителів з вищою кваліфікаційною категорією.

        Учні активно приймають участь у ІІ та ІІІ етапах предметних олімпіад з базових дисциплін, де здобувають  призові місця. Педагоги та їх вихованці є активними учасниками  і призерами різноманітних конкурсів. У школі створено філію МАН «Ерудит». Команда закладу два роки поспіль здобувала перемогу в окремих номінаціях  обласного туру дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл - Джура».

Відомі випускники: Васильчук М.В.- радник Міністра освіти з питань безпеки життєдіяльності, Федоров Ю.І. – директор Гвардійського НВК, кандидати наук: Конончук О.Б., Яроцький В.В., Янюк Л.С., Яроцька О.В.- кандидати наук, Житняківська О.А., Гонгало С.Й., Корнійчук Т.В., Романюк В.Ф., Стаднік В.В. – викладачі вищих навчальних закладів,  поети: Рудківська Л.Ф., Остапчук В.А., Левицький, Каверін Ю.