Akce


http://www.spolecnost-parkinson.cz/kluby/praha1/2-misto-pro-pk-praha-v-soutezi-tuzemsky-um-2017/


Ahoj přátelé, posíláme vám nějaké obrázky z dnešního soutěžního dne (14. 6. 2017), které se pražskému klubu Společnosti Parkinson určitě vydařilo. Stříbrné medaile a druhé místo je toho dostatečným důkazem. Díky všem soutěžícím i organizátorům. Když se za rok sejdeme v hojnějším počtu máme velikou naději na vítězství. Tak za rok !!!!

Věra a Bohouš.


(Když by vás nějaká fotka obzvláště zaujala napište, pokusil bych se vám jí poslat v kvalitnějším rozlišení)
VÝZVA

"V rámci společného projektu Fakulty architektury ČVUT a Neurologické kliniky 1.LFUK a VFN „Principy tvorby prostředí pro osoby s Parkinsonovou nemocí“ hledáme dobrovolníky pro spolupráci na výzkumu, zaměřeném na vliv různých vzorů podlahy na chůzi, konkrétně na „zamrzávání“ (freezing). Hledáme dobrovolníky s Parkinsonovou nemocí a freezingem z Prahy.

Výzkum bude realizován v Praze – Dejvicích (dopravu zajistíme) a časová náročnost bude přibližně 1-2 hodiny.

V případě zájmu o účast nebo o více informací, nás prosím kontaktujte na tomanja9@fa.cvut.cz"Vážení přátelé, členové pražského klubu Společnosti Parkinson, z. s.


z pověření naší klubové předsedkyně Marušky Opltové vás zvu na naši pravidelnou klubovou schůzku která se bude konat první čtvrtek v měsíci květnu to je 4. května 2017 ve 14. 00 hodin v reminiscenční místnosti Domova seniorů Háje.

Doprava metrem na konečnou do stanice Háje, dále autobusem jednu stanici do zastávky Horčičkova a asi 10 minut pěšky ulicí Hlavatého do Domova pro seniory. Na naší poslední schůzce nás překvapil Rudolf svým předem připraveným kvízem. Dá se říct, že z nás udělal tak trochu neználky a tak navrhuji – oplatíme mu to. Byl bych rád, kdyby si každý z nás připravil nějakou menší zajímavou soutěž třeba jenom uhádnout co je na obrázku, nebo něco podobného, procvičíme si mozkové závity navzájem. Také bychom se měli dozvědět něco konkrétního o stavu naší klubové pokladny. Zhodnotíme a připomeneme si naši činnost v uplynulém období. Připravíme plán na další období. Určitě se všichni na sebe budeme těšit.

Dále vás všechny zvu na naši už delší dobu naplánovanou komentovanou procházku po Praze. Tentokrát nás naše milá průvodkyně paní Mirka Gašková provede Novým Světem. Je to krásná část v blízkosti Pražského hradu. Sejdeme se hned druhý den po naší schůzce tedy v pátek 5. května ve 13.30 hodin na stanici tramvaje č. 22 Pohořelec. Možná by bylo dobré se na procházku předem přihlásit a připojit své telefonní číslo pro případ, že by na poslední chvíli muselo dojít k nějaké změně.

Těším se na vás a věřím, že se nám setkání vydaří.

Bohuslav Skoupý, mobil: 608 53 55 65

V pátek 24. 3. 2017 podnikli členové PK Praha výlet na onu skálu, která je v názvu obce Svatý Jan pod Skálou.

Na samý vrchol s vyhlídkou vstoupilo jen vrcholové družstvo Skoupá, Freund, následovala odměna z termosky, kterou vydal batoh Skoupých.

Počasí bylo vlídné, na výlet se s námi vydala i Mirka - průvodkyně - začátkem května je již najisto nplánována opět procházka Prahou s Mirky výkladem.

Návštěva členů PK PRAHA v Armádním muzeu v Praze na Vítkově - 18. 3. 2017