Південна філія І-ІІ рівнів

Чкаловського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ рівнів Першотравневської сільської ради

Ми запрошуємо відвідати сторінки нашого сайту всіх, кому цікаво якомога більше дізнатися про нашу школу, її славетну історію і сьогодення.

Радо вітаємо всіх гостей!



ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ОСВІТИ

В СЕЛІ ПІВДЕННОМУ

На двоповерховому будинку першого вересня 1985 року з’явилася вивіска «Південна середня школа».

Якою ж вона була раніше? Коли вона побудована?

На ці та інші питання дають відповіді пам’ятки історії села та спогади старожилів.

В роки колективізації сільського господарства дорога до освіти дітям нашого села проходила через Чкалівську школу. Окремі діти вчилися і в школах міста Нікополя. Споряджаючи своїх дітей в дорогу до знань, батьки заспокоювали їх словами: «Колись і в нас буде своя школа, ми її збудуємо власними руками».

1939 рік. Всі жителі села вийшли на будівництво школи: валькували стелю, мазали стіни. Лунала пісня завзятих жінок. Коли будинок був готовий, в ньому розмістилася фермівська контора, служив цей будинок і гуртожитком для робітників. Жителі села вимагали відкрити школу в селі.

З першого вересня 1945 року відкривається початкова школа.

Першими вчителями були Величко Галина Федорівна та Мясушкіна Оксана Федорівна. Вони удвох вели три класи (учні, починаючи з четвертого класу ходили до Чкалівської школи).

В серпні 1951 року Нікопольським райвно було призначено на ферму №1 радгоспу імені Куйбишева двох вчителів Мойсу Євстрата Євдокимовича – директором і вчителькою Мойсу Анну Семенівну.

Мойса Є.Є. згадує: «З 1951 року школа стала самостійною і називалась Куйбишевська початкова школа №1. Згодом, коли село стало рости і райвиконком дав йому назву Південне, то й школа стала розміщатись по вулиці Чкалова в будинку №14 і займала лише одну кімнату на 28 квадратних метрів. Навчання проходило в дві зміни.

В 1961 році школа розширилась. Стало дві класні кімнати. Навчання стало вестись в одну зміну. В 1961 році в школу прибула Кисіль Лідія Лаврентіївна, яка пропрацювала в ній більше тридцяти років. Вона згадує, що в школі було лише дві класні кімнати, тому доводилося працювати з комбінованими класами. Лідія Лаврентіївна працювала з 2 і 4 класами, учнів у двох класах було більше 30.

В 1964 році радгосп Куйбишевський розпочав будівництво приміщення школи на чотири класні кімнати з кухнею і їдальнею. В 1966 році школа була готова і 1966-1967 навчальний рік розпочався в новій школі».

Коли в 1966 році відкрили нову початкову школу, класи були розділені. Директором школи працював Мойса Євстрат Євдокимович.

Село розбудовувалось, в 1974 році ферма №1 (теперішнє с.Південне) була відокремлена від Куйбишевської птахофабрики і організована в радгосп Чкалівський. Кількість жителів села швидко почала рости. Були забудовані нові вулиці, почали будувати двоповерхові будинки, учнів ставало все більше і більше. Учнів 4 -10 класів возили в Чкалівську СШ автобусами, роблячи по дві ходки, щоб перевезти всіх дітей . Оскільки діти були приїзд жими, то виховна робота, що проводилася в позаурочний час дуже часто обходила їх. Діти пропускали школу, запізнювались на автобус. Батьки, громадськість села почали вимагати, щоб у селі була своя середня школа.

Вирішено було будувати школу за проектом Полтавського проектного інституту. В 1983 році закладено фундамент школи.

Першого вересня 1985 року почала існування нова «Південна середня загальноосвітня школа».

Прапор Південної школи


Герб Південної школи