Знати фізику - означає розуміти багатогранний та неповторний світ природи 

Людство вже звикло до того, що наука може пояснити все що завгодно. Та навіть сучасна наука іноді не в змозі пояснити факти, які спостерігали десятки, а то й сотні людей. Роззирніться довкола - ви зрозумієте, що й сьогодні таємниць не поменшало. Звісно, загадки природи   трапляються не на кожному кроці, але на те вони й загадки... Вони нагадують нам про те, що світ - дивовижний і безмежний, і чудес у ньому не забракне ще на багато поколінь. 

Фізика в школі. Новини.

Перевіряємо радіаційний фон

22.01.2024 р.

Природний радіаційний фон  має велике значення у житті та здоров'ї людини.  У результаті діяльності людини показники природного радіаційного фону значно збільшуються. Тому виникає необхідність постійного контролю. Кожного року, учні 9 класу нашої школи у січні місяці проводять дозиметричні вимірювання радіаційного фону на території школи та проводять за допомогою онлайн-карти радіоекологічного контролю дослідження радіаційного фону на території міста та України

За результати досідження по школі середнє значення потужності еквівалентної дози йонізуючого випромінювання станом на 22.01.2024 р. становить 0,18 мкЗв/год, що вважається нормальним. Радіаційний фон території України дещо вищий, ніж на території Білорусії і значно перевишує норми (0,1-0,2 мкЗв/год) на прилеглих територіях Чорнобильської АС.  

Конкурс "Інженерний тиждень"

Конкурс проводиться з 15 січня по 11 лютого.

Інженерний тиждень - проєкт для учнів молодших, середніх, старших класів, покликаний зацікавити наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. 

Дізнатися більше та зареєструватися

Цьогорічний Інженерний тиждень стартує 15-го січня. Його головною темою стане — самозарадність. Ми більше не думаємо чи стануть учням знання з інженерії та мейкерства у пригоді в майбутньому. Вони користуються ними вже зараз. Коли разом з вами облаштовують шкільні укриття, придумують, як зробити запас води чи підігріти її під час відключення, коли допомагають відбудовувати зруйноване... Протягом Інженерного тижня ви, вчителі, користуючись розробленими нами матеріалами, допоможете учням стати більш впевненими у власних силах та можливостях. І разом з тим отримати задоволення від виконання різноманітних завдань. 

Що таке зимове сонцестояння і точна дата у 2023 році

19.12.2024 р.

Зимове сонцестояння - це день, коли Сонце займає найнижчу точку відносно земного горизонту. Астрономи кажуть, що у 2023 році зимове сонцестояння відбудеться 22 грудня 2023 року о 05:27 за київським часом (о 03:27 за GMT). Ніч із 21 на 22 грудня буде найдовшою в році, а день 22 грудня - найкоротшим, він триватиме лише 7 годин.

Виготовлення ТІ "Маятник"

15.12.2023 р. 

Сьогодні учні 7-их класів завершили виготовляти технологічну іграшку "Маятник". За допомогою такої конструкції можна досліджувати коливальні рухи, визначати період та частоту коливань маятника, досліджувати закон збереження і перетворення повної механічної енергії, визначати прискорення вільного падіння, моделювати різні види маятників... Дякую учням, які долучилися до цієї справи. 

Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

14.11.20223 р. 

Шкільна родина вітає переможців ІІ етапу Всекураїнської учнівської олімпіади з фізики:

STEM-івент "Створи технологічну іграшку"

31.10.2023 р.

Дякую всім учасникам STEM-івенту за чудові роботи, за злагоджену працю. 

STEM-івент "Створи технологічну іграшку"

31 жовтня 2023 р. відбудеться STEM-івент "Створи технологічну іграшку, на який запрошуються учні 5-11 класів. Під час проведення заходу буде створено 10 локацій по виготовленню різних технологічних іграшок: 


Початок о 10:00. У кожного учасника на телефоні має бути встановлений додаток зчитування QR-кодів.  Після реєстрації організатори зв’яжуться з Вами для подальшої співпраці. Просимо уважно вказувати контакти. Форма реєстрації на  STEM-івент

Всеукраїнський Інтернет-турнір із природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація"

25.09.2023 р.

Всеукраїнський Інтернет-турнір із природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація" 

Відповіді на запитання мають бути лаконічними, чіткими, за потреби з схематичними малюнками, за розміром не більше 1 сторінки А4 11 кеглем, з одинарнимвідступом між рядками. Перед відправкою перевірити орфографію, вирівняти текст по ширині сторінки. На пешу перевірку вчителю фізики (адресу див. у групі з фізики у вайбері) відправити відповіді 24 жовтня до 12:00. У темі листа вказувати предмет та прізвище. 

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з фізики

Шановні друзі! З радістю повідомляємо,  що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2023 року № 853 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад у 2023/2024 навчальному році» та листа Київського національного університету імені Тараса Шевченка від 08.06.2023 р. № 056/647, на базі Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочато проведення XXІІІ Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з фізики 2023/2024 навчального року (далі Інтернет-олімпіада). Олімпіада відбудеться відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11 червня 2012 року № 671, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2012 року за № 1074/21386

Інтернет-олімпіада проводиться у два етапи.

Перший етап (заочний) має два тури:

Другий (фінальний) етап змагань планується провести, орієнтовно, у другій половині грудня 2023 в очній формі. Більш точно терміни проведення та інші організаційні аспекти буде визначено відповідно до ситуації в країні на період проведення фінального етапу змагань.

Зареєструватися на участь у Інтернет-олімпіаді можна за посиланням: https://ftlkhersonua.uksouth.cloudapp.azure.com/web/

За цим же посиланням здійснюється завантаження завдань та розв’язків Інтернет-олімпіади, а також розташовані форми для питань/відповідей, новини та актуальна інформація, що стосується проведення Інтернет-олімпіади.

Батарейки, здавайтеся!

01.08.2023 р.  

Кожен свідомий громадяний нашої держави знає, яку шкоду можуть принести відпрацьовані батарейки, якщо потраплять у грунт або сміттєзвалище. Тож, кожного року учні та персонал школи  збирають відпрацьовані батарейки (біля кабінету №16), які потім здаються на переробку. Цього року, не дивлячись на те, що навчалися дистанційно, було зібрано і здано на утилізацію 12 л відпрацьованих батарейок. 

Дбайливе ставлення до природи - крок до здоров'я людини!

STEM-івент "Створи технологічну іграшку"

21.06.2023 р. 

Згідно з Міською програмою розвитку загальної средньої освіти м. Черкаси 21.06.2023 р. було проведено загальноміський конкурс на отримання грантів від Черкаського міського голови у галузі загальної середньої освіти. 

Впродовж кількох останніх років учні нашої школи створюють технологічні іграшки (діючі моделі різних пристроїв і механізмів): гідравлічні крани, підйомники, преси; пральні машини, пилососи, детекторні радіоприймачі, спектроскопи... Опираючись на досвід такого виду роботи з учнями було вирішено розробити проєкт "STEM-івент "Створи технологічну іграшку"" та взяти участь у конкурсі на отрмання грантів. І нам це вдалося - ми отримали грант. Деталі та дата проведення івенту будуть оголошені в кінці серпня цього року. 

Всеукраїнський фізичний конкурс "Левеня" 

28.03.2023 р.

Оголошено результати Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня"

Шкільна родина вітає переможців:

7 клас:

Відмінний результат: Куліш В., Шолін Д., Грицюк А., Наконечна Д.

Добрий результат: Омелюта М., Пугач К., Романенко Є.

8 клас:

Відмінний результат: Кисельова С.

Добрий результат: Лаціна Р., Алєксєєва Є.

9 клас:

Відмінний результат:  Зінченко Ю., Макаринська А.

Добрий результат: Безкровна Д., Штомко Л., Мостова К.

10 клас:

Відмінний результат: Голуб А., Пасічна Д., Буценко В., Бабаченко Є., Оскома В., Слободенюк А., Ляхович Є.

Добрий результат: Мусенко Є., Вибрик А.

11 клас: 

Відмінний результат: Геновська Є., Гриценко І., Кирилюк Р., Беценко А.

Добрий результат: Кузова Д., Смалиус А.

Пишаємось Вами. Так тримати!!!

День весняного рівнодення у 2023 р.

20.03.2023 р.

Весняне рівнодення не має фіксованої дати - через різницю між календарним і астрономічним роком, і щорічно може зрушуватися на кілька годин. Але у високосний рік відбувається коригування, і рівнодення повертається на вихідну позицію. Залежно від року воно може бути 19, 20 або 21 березня. 

У 2023 році день весняного рівнодення настає 20 березня, у понеділок, о 23:25 за київським часом. Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12 годин воно буде перебувати над горизонтом і 12 годин - під горизонтом. Також, починаючи з дня весняного рівнодення, поміняються пори року на півкулях: в Південному настане астрономічна осінь, а в Північному - астрономічна весна, яка продовжиться до дня літнього сонцестояння. Світловий день з цього момент почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.  

Результати ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики 

20.01.2023 р.

Вітаємо переможців: