תוכנית הדוקטורט בבית הספר למנהל עסקים

מידע כללי

לימודים לתואר שלישי נחשבים לתואר האקדמי העליון בכל תחום. התואר השלישי, תואר דוקטור לפילוסופיה, מקנה לנושאים אותו את הרשות לפעול עצמאית כחוקר בתחום הדעת בו התואר נרכש. דבר זה נכון גם לגבי לימודי תואר שלישי בתחומים השונים של מנהל עסקים. לב הלימודים בתואר השלישי הוא בביצוע עבודה מחקרית משמעותית, שהיא התוצר המרכזי העומד לשיפוט בתום התהליך. בעלי דוקטורט במנהל עסקים מוכשרים לבצע מחקר והוראה בתחום הדעת בו סיימו את לימודיהם, במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם. במקביל, בעלי תואר שלישי יכולים למצוא את עצמם עוסקים במחקר יישומי או ניהול בדרגות הגבוהות ביותר בתחום רלבנטי להכשרתם מתוקף הכישורים והכלים שרכשו במהלך התואר.

בבית הספר למנהל עסקים מתקיימת תוכנית של לימודי דוקטורט במנהל עסקים בכל תת-התחומים של מנהל עסקים ובכלל זה, בתחום המימון, מערכות מידע, ניהול המשאב האנושי, אסטרטגיה, שיווק ופסיכולוגיה של צרכנים, התנהגות ארגונית ופסיכולוגיה של רגשות. הלומדים לדוקטורט במנהל עסקים מונחים על ידי חבר סגל בכיר מתוך חברי הסגל האקדמי של החוג. עבודת המחקר מתבצעת בליווי אישי צמוד של המנחה. חלק מהמחקר של חברי הסגל ושל הדוקטורנטים מתקיים במסגרת מרכזי המחקר והמעבדות שבהם חברים חוקרי החוג, כגון : המרכז לחקר חברת המידע, המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי והמעבדה לחקר תפיסה חברתית של רגש.

להתרשמות מתחומי המחקר של חברי הסגל האקדמי בבית הספר, ניתן להיכנס לאתר הכללי של בית הספר למנהל עסקים בקישור הבא.

יש לשים לב, כי מורשה להנחות דוקטורט חבר סגל אקדמי מדרגת מרצה בכיר ומעלה.

התוכנית ללימודי דוקטורט במנהל עסקים נועדה למועמדים בעלי תואר שני (עם תזה) במנהל עסקים ובתחומים קרובים, כגון כלכלה וניהול, המעוניינים להמשיך בלימודי מנהל עסקים לתואר שלישי. התוכנית יכולה להתאים גם למוסמכי חוגים אחרים, שמחקרם בתואר השני היה קרוב לתת-התחומים של מנהל עסקים, תוך התניה של לימודי השלמה רלבנטיים. לתוכנית יתקבלו תלמידים מצטיינים בעלי תואר שני עם תזה ממוסד מוכר בארץ או בעולם. תיאור מלא של תהליך הלימודים, דרישות ותנאי הקבלה לתוכנית ולסיומה, מצויים בתקנון המצורף בקישור הבא.

תלמידי התוכנית נדרשים ללמוד מספר קורסים בתיאום עם המנחה, וכן שלושה קורסי חובה המפורטים בהמשך (בהתאם לסעיפים 4ז, ו- 5 בתקנון).

בעלי תואר שני ללא תזה, נדרשים להירשם ללימודי השלמת תזה בבית הספר ולהשלים תזה, טרם יוכלו להירשם ללימודי תואר שלישי. מידע ותקנון מפורט של לימודי השלמה במסלול ההשלמות מצוי בקישור לעיל.

להלן מכלול הטפסים וקובצי הנחיות הנדרשים ללימודי דוקטורט בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה במהלך כל השלבים בלימודים.

חלק מטפסים אלה נדרשים עבור המועמדים לתוכנית ותלמידיה, וחלקם עבור מנחי התלמידים.


לפרטים נוספים ולמידע נוסף, ניתן לפנות לגב' דיאנה גרויסמן-פישר

מרכזת תוכנית הדוקטורט

דוא"ל: dgroisman@univ.haifa.ac.il

טלפון: 04-8249193

בניין ג'יקובס חדר 601

ועדת הדוקטורט החוגית

פרופ' שלמה הראלי, ראש תוכנית הדוקטורט

ד"ר קימברלי וויבר לבנת, חברת ועדת הדוקטורט