תכשיטי הנסיכה קניון הזהב

תכשיטי הנסיכה – לא בתל אביב, אבל הכי תל אביב שיש

תל אביב יש רק אחת. בירת העסקים, הבילויים והאופנה של ישראל, שרבים מאזרחי המדינה מגיעים אליה מכל קצוות הארץ, כשהם רוצים להניח את ידיהם על האופנה העדכנית ביותר, על הטרנדים החמים ביותר, וגם לעשות את זה עם ההרגשה שרק תל אביב יודעת להציע. תל אביב יש רק אחת, אבל בכל עיר אפשר למצוא כמה פנינים שיודעות לייצר את אותה חוויה תל אביבית אהובה, גם אם פיזית המרחק אל העיר הגדולה הוא רב. אחת הדוגמאות הקלאסיות לפנינה כזאת היא חנות התכשיטים תכשיטי הנסיכה, שנהגתה, תוכננה והוקמה על ידי אמיר אסל, וממוקמת בקניון הזהב בראשון לציון.

זה בא מבפנים, וזה מה שחשוב

כדי להבין איך זה קורה, לקחנו לראיון קצר את הבעלים, אמיר אסל, שאת הצלחת החנות אפשר בהחלט לרשום לזכותו בצורה מלאה. "אני לא זוכר שבאיזשהו שלב של הקמת החנות או ניהולה", מתחיל אסל להסביר, "עלתה לי דמותה של תל אביב בראשי. אני בהחלט יודע להעריך את בירת האופנה הישראלית, אבל במקרה שלי, כל תהליך ההקמה וכל צורת הניהול היומיומי של תכשיטי הנסיכה, הוא תהליך טבעי שבא עמוק מבפנים, ולא נשען על שום אלמנטים חיצוניים כמודלים שיש לעמוד בהם". לדברי אסל, ועל כך גם מסכימים לקוחותיו, גם עיצוב החנות בוצע כולו מתוך הפנימיות האישית שלו ומתוך שיקולים שעלו אצלו בצורה אינטואיטיבית כדי ליצור את האווירה האולטימטיבית לחנות תכשיטים.

תכנון ותפעול של החנות על פי מודלים פנימיים בלבד

"גם בתחום העיצוב, אני לא חושב שיש מודלים שאני צריך להעתיק מתל אביב או מהשדרה החמישית בניו יורק. לאורך השנים למדתי, שהאהבה שלי לתכשיטים ולאנשים, היא הכוח המניע שמסייע לי לעשות את הדברים הנכונים בצורה הנכונה, וכל עוד אני מקשיב לקול הפנימי הזה, אז הכל בסדר", מסביר אסל בחיוך. התוצאה היא לאו דווקא צעקנית או יוצאת דופן, אבל היא איכשהו יוצרת את האווירה שכאשר נכנס הלקוח בשערי תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב וחווה אותה, ננסכת עליו מעין תחושה של בטחון ושל שמחה פנימית לקראת התכשיט החדש שהוא אוטוטו קונה.

זה לא משנה אם זאת תל אביב, כל עוד נוצר חיבור רגשי חיובי

"האמת שאני לא מצליח להבין מדוע כל כך הרבה לקוחות שלי, אומרים לי כמעט בכל יום שיש פה אווירה של תל אביב. למעשה, גם כשאני מנסה להבין איתם מדוע, הם מתקשים להסביר את זה בצורה רציונלית, אבל רק אומרים שמבחינתם, אין שום טעם לנסוע לתל אביב כדי לקנות תכשיט חדש. תכשיטי הנסיכה הוא מבחינתם המקום בו הכי נכון לקנות תכשיט. אני מבחינתי, שמח שחוויית הקנייה שיצרתי פה, יוצרת אצל הלקוחות שלי חיבורים חיוביים, ולא משנה לי אם מדובר בתל אביב או בכל יעד רגשי חיובי אחר", מסביר אמיר אסל.

ובכל זאת, אם מנסים להבין את החיבור התל אביבי של תכשיטי הנסיכה

אם אנחנו מנסים לקחת על עצמנו את המשימה ולהגדיר בעצמנו מה בדיוק קורה שם בחנות הקטנה והמקסימה הזאת שנקראת תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב בראשל"צ, נדמה לנו שמדובר בשילוב של תאורה מודרנית ועיצוב מודרני, אבל בעיקר דמותו של אמיר אסל מאחורי הדלפק, דמות שאומרת לך שהגעת למקום עם שיק, מקום שמבין עניין ושבו תוכל למצוא את מה שאתה מחפש. מיקום החנות בקניון הזהב לבטח אינה פוגמת בחוויה, והמיקום הכללי בראשון לציון, עיר שיקית בפני עצמיה, עם חוף ים צמוד, עם חיי לילה עשירים ועם חבר'ה צעירים מכל עבר, לבטח אף הוא לא פוגע בחוויה התל אביבית הזאת. בכל מקרה, תכשיטי הנסיכה היא חנות שבהחלט מומלץ לבקר בה, אך ראו הוזהרתם: ביקור אחד במקום ואתם מתמכרים. שיחה אחת עם אמיר אסל הבעלים, וכנראה שגם תצאו עם תכשיט. לפחות תוכלו להיות בטוחים שהתכשיט שיצאתם איתו, הוא התכשיט המתאים לכם ביותר, התכשיט שתהיו שלמים עם כל סכום שלא תוציאו עליו.