Печеніжинський ліцей

Минулого тижня відбулося МО вчителів іноземної мови. Учні 9-Б класу розповіли про традиції та правила етикету чаювання в Англії під керівництвом Н.М. Ільків. 

О.Д.  Горецька провела захоплюючу вікторину «Весела і цікава англійська» з учнями 5-А, Б класів.

25.04.24р. у ліцеї відбувся психолого-педагогічний семінар на тему: "Психічне здоров'я вчителя", де педагоги мали можливість почерпнути нові ресурси, адже писали писанку, яка є не тільки символом Великодня, але й засобом арт- терапії.

«Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» під таким гаслом 19 квітня в нашому навчальному закладі проводився День цивільного захисту. Його мета – навчити дітей діяти зібрано, рішуче, не розгубитися в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Учні та педагоги нашого ліцею удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.

Класними керівниками 1-11 класів були проведені тематичні виховні години, де використовували навчальні комп’ютерні презентації, пам’ятки, відеофрагменти, проводили вікторини, тренувальні тести, залучали учнів до розв’язування ситуаційних задач, складання алгоритмів дій під час надзвичайних ситуацій,відпрацьовували разом з учнями правила поведінки в умовах воєнного стану, порядок дій на випадок евакуації, пожежі, дії за сигналом «Повітряна тривога!», під час виявлення підозрілих, вибухонебезпечних предметів. Медичною сестрою ліцею для дівчат 9-10 класів була проведена домедична допомога. Учні 9-10 класів відвідали місцеву пожежно-рятувальну частину, де працівники провели тренувальні вправи гасіння вогню.

Щира подяка всім, хто брав активну участь під час наших заходів, долучився до організації та проведення Дня цивільного захисту! Бережіть себе! Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися та навчати!

"Країна Мрій" дарує дітям миті щастязаради їх майбутнього!!! Раді, що у нас є можливість зробити цінний вклад для нашої незламної УКРАЇНИ! Робимо це граючись і навчаючись одночасно.

18 квітня учні четвертих класів Печеніжинського ліцею  взяли участь в інтелектуально-розважальному шоу "Quiz Діти". Ліга проводилась в  Тисменицькому ліцеї. Було цікаво, весело, емоційно, круто! Вболівальники підтримували свої команди, капітани відповідально і результативно надсилали відповіді. Супроводжувалось все емоціями радості та оплесками.

Дякуємо організаторам та зірковим ведучим Володимиру Черняку, Артему Мартиросяну та Олександру Теренчуку за проведення такого чудового шоу, яке подарувало посмішкидітям в такий складний час, тому що ми ВОЛЕЛЮБНІ і незламні, бо ми - УКРАЇНЦІ.

Видавництво Країна Мрій - KM MEDIA

#QuizДіти

Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році.

Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям, що страждають від невиліковного захворювання, адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

До уваги батьків майбутніх першокласників  2024-2025 н.р.

Печеніжинський ліцей оголошує набір учнів до першого класу. Прийом заяв з 1 квітня по 31 травня щодня з 10:00 до 13:00 (у випадку повітряної тривоги заяви не приймаються).

При поданні заяви потрібно мати свідоцтво про народження дитини.

Чекаємо на Вас у приміщенні ліцею в кабінеті секретаря. 

З повагою адміністрація ліцею

Відповідно до річного плану роботи ліцею 26 березня було проведено ЗДВР Оксаною БОДНАРЕНКО чергове методичне обʼєднання класних керівників.

ЗМІСТ

1. Національно-патріотичне виховання в умовах війни.

2. Ключові компетентності у виховній роботі.

3. Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в учнівському середовищі.

4.Посібник Десайт помічник в роботі класного керівника.

5. Різне.

В рамках тижня  з протидії булінгу в нашому ліцеї  було організовано та проведено ряд цікавих та корисних заходів, які спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві нульової толерантності до цього явища. Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

Тренінг "Шлях до серця дитини з ООП"

З метою підвищення компетентності вчителів та асистентів вчителів щодо гармонійного розвитку та виховання дітей з ООП був проведений тренінг "Шлях до серця дитини з ООП". Вчителі початкових класів та адміністрація ліцею творчо та активно працювали, виконуючи різноманітні інтерактивні вправи, ділилися думками, хвилюваннями щодо виховання дітей з ООП. Адже від наших дій та поведінки залежить наскільки комфортним  буде навчання в ліцеї.

Відповідно до плану роботи ліцею було проведено анонімне анкетування батьків, щодо безпеки в закладі освіти.

15 березня в нашому ліцеї  відбулися загальношкільні батьківські збори, на яких розглядалися питання співпраці ліцею і сім'ї, відповідальність батьків за навчанняі виховання дитини, здоров'я учнів, відвідування ними закладу, харчування, алгоритм дій під час повітряних тривог.

Після обговорення важливих тем, учнями ліцею був підготовлений концерт. Сподіваємось, що завдяки спільній роботі закладу та родини, ми зможемо досягти гарних результатів у навчанні та вихованні ліцеїстів.

Шевченківський тиждень

Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Шанувати його – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на вівтар служіння народові.

Вчителями та учнями початкових класів в рамках Шевченківських днів були проведені різноманітні заходи, метою яких було вшанувати пам'ять геніального українського поета.

       Поетичний флешмоб до дня народження Т.Г. Шевченка «Буде тобі, враже, як Шевченко каже…» 

    Учнівсько-педагогічна конференція «Єднаймо Україну Тарасовим словом»

5 березня у стінах нашого ліцею учителями кафедри історії та географії було проведено учнівсько-педагогічну конференцію «Єднаймо Україну Тарасовим словом», яка  присвячена 210-й річниці з дня народження велета українського духу, геніального поета і художника, національного пророка Тараса Григоровича Шевченка. Кобзар прагнув бачити Україну вільною та незалежною. Він вірив, що український народ зуміє подолати всі труднощі та бути щасливим. «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі» - писав Тарас Шевченко. Це – про українське сьогодення. Пророчі слова великого українського поета вже зараз збуваються, завдяки мужнім українським воїнам і силі українського народу!

Вибери професію, яку ти любиш, і тобі не доведеться працювати жодного дня в твоєму житті 

                                                                                     Конфуцій 

Щоб допомогти учням правильно обрати професію, у нашому ліцеї з ініціативи ЗДВР Оксани БОДНАРЕНКО разом з психологічною службою проведено захід "Моя професія - моя гордість". На нього були запрошені успішні особистості, представники нашої громади: Надія СМЕТАНЮК - директорка музичної школи ім. М. Маївської, викладачка по класу фортепіано; Микола МОТРУК – дяк – регент, музикант, військовий; Антоніна ПОТУЖНЯ – художній керівник Будинку культури селища Печеніжин, викладачка по класу вокалу; Петро МИХАЙЛЮК – майор поліції, начальник сектору ювенальної превенції Коломийського РВП; Іванна ВІНТОНЯК - професійна фотографиня; Оксана СТЕФАНИШИН – приватна підприємниця; Ірина ЛУЦАК– чемпіонка України з боксу; Михайло КУЗИК - директор Печеніжинського ліцею.

Сподіваємося, що слова та поради гостей були корисними та допоможуть нашим учням бути на крок ближче до правильного вибору майбутньої професії.

Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися та навчати!

Високий професіоналізм – обернена на професію творчість.

           Л. Гінзбург


З 12.02.24р. по 23.02.24р. у ліцеї проходила методична декада вчителів, що атестуються. Педагоги продемонстрували високу майстерність і професіоналізм, проводячи показові уроки, позакласні заходи. Не звузити життя до уроку, а розширити урок до життя – мета даної декади.

Мені ще так Вкраїна не боліла

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.

І наше діло праведне й святе.

Бо хто за що, а ми за незалежність.

Отож нам так і важко через те.

                                         Ліна Костенко

Педагог-організатор Світлана Лазарук провела годину-реквієм ''Мені ще так Вкраїна не боліла'', присвячену другій річниці війни.

Україна не одне століття бореться за свою свободу. Ця боротьба триває й досі. Біль продовжується... Але у всі віки за волю та свободу Батьківщини повставали найсильніші, нескорені, вперті та вольові сини України. Саме такими є наші односельчани: Андрій Мацьків, Володимир Якуб'як, Ігор Янковський.

На згадку про зустріч із учнями та вчителями Печеніжинського ліцею Андрій Мацьків залишив подарунок.

Діти висловили слова вдячності та шани мужнім і славним захисникам, які безстрашно боронять нашу країну та її свободу від московської орди.

Учасники заходу також схилили голови у скорботі перед пам’яттю про справжніх героїв, які віддали найдорожче за світле майбутнє України, своїх родин, дітей.

Будьмо гідними пам’ятті полеглих і подвигів живих!

Продовжуємо підтримувати наших захисників, навчати і виховувати покоління, які будуватимуть вільну країну. Продовжуємо зміцнювати сили світла і свободи!

Я Довбуша правнук

«Якщо людина талановита, вона талановита в усьому», — говорить народна мудрість.

Саме з такою людиною, Михайлом Петровичем Довіраком, мали змогу зустрітися учні Печеніжинського ліцею. Він є лікарем, поетом, композитором, громадським діячем, автором герба Коломиї та памʼятного знаку «550-річчя Печеніжина», а також меморіальної плити-памʼяті вояка УПА з Печеніжина, Івана Майданського.

Творчу зустріч «Я Довбуша правнук» підготувала бібліотекар ліцею Оксана Кузенко.

Діти декламували вірші поета, звучали його пісні. А подарунком для гостя був гуцульський танець, який виконаний по-особливому: у своєрідній театральності,  динамічності, енергії.

На згадку про зустріч Михайло Довірак презентував бібліотеці ліцею збірки своїх поезій.

Зустрічі з митцями-земляками надихають нашу молодь творити і не боятися присвячувати своє життя мистецтву, науці чи культурі.

      Епоха не цінує геніїв за життя - вона згадує про них надто пізно...

      Так, 21 лютого учнями 8-А класу, було проведено вечір - реквієм "Народе мій, до тебе я ще верну...", присвячений пам'яті    Василя Стуса. Поета - сучасника, знищеного таланту, трагічна доля, якого була замордована в концтаборах..

ЗИМА ЩО НАС ЗМІНИЛА...

Сьогодні виповнюється десять років з моменту трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві, коли в боротьбі за демократичні цінності та свободу вбили українських патріотів під час Революції Гідності. Ця подія стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. З метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до памʼяті Героїв Небесної Сотні, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України, учні 9-А класу під керівництвом Наталії КЕНЧАН через виховний захід намагалися передати своїм виступом трагічні події у лютому 2014 року.

Ніщо  так не покаже характеру, 

як гарна поведінка в колективі, 

якого не можна уникнути

               Генрі Тейлор

З метою формування та поліпшення соціально-психологічного клімату в колективі, розвитку вміння працювати в команді, підвищення комунікативних навичок педагогів у нашому ліцеї соціальним педагогом Олесею ФІЦИЧ  був проведений психолого-педагогічний семінар «Шляхи формування здорового психологічного клімату в колективі». Наявність здорового психологічного клімату, відсутність конфліктів у колективі – показник його зрілості результат великої клопіткої праці кожного.

12.02.24р. відбулося засідання методичного об'єднання вчителів біології, хімії та основ здоров'я. Наталія Мацьків провела у 8-А класі показовий урок на тему: " Кислоти, склад, назви, класифікація". 

Основне завдання - не звузити життя до уроку, а розширити урок до життя. 

Обговорено підсумки олімпіад з базових предметів та моделювання Тижня захисту первоцвітів. 

📚Дарування книг у бібліотеку – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. 14 лютого 2024 року, в Міжнародний день дарування книг💝, учні 4-А класу подарували для бібліотеки ліцею книги з власної колекції.                                                                                 Велике спасибі Варчук Наталії Ігорівні та учням за добру справу!💙💛

«STEM - освіта на уроках суспільно- гуманітарного циклу»

тема методичного обєднання, яке відбулося 30 січня 2024 року з вчителями української мови та літератури й вчителів історії, географії та правознавства. Метою даного засідання було показати застосування інтегрованих форм навчання, що близькі до реалій життя. Адже вчені давно вже довели, як важливо комбінувати науку і мистецтво, щоб здійснювати відкриття. 

КРУТИ. НАША СЛАВА І ЧЕСТЬ. 

Плач же, бідна Україно, за вірними синами, плач і готуй нових таких же щирих оборонців, таких же незламних міцних борців, бо ще довго й тяжко доведеться боротися тобі за своє життя.

Учні Печеніжинського ліцею перенеслися думкою і духом у той час, у ті святі для нас місця і на той шлях, що завів українських вояків під Крути. Перенеслися в буремний  1918-й рік.

Тож, будьте певні, дорогі і незабутні герої, що ваш подвиг не згинув марно! Він  живе і житиме вічно.

«Національно-патріотичне виховання школярів – шлях до життєвої компетентності»

25 січня 2024  року було проведено ЗДВР Оксаною БОДНАРЕНКО  засідання методичного об'єднання класних керівників,  темою  якого було   «Національно-патріотичне виховання школярів – шлях до життєвої компетентності». Під час МО  проведено наступні заходи та обговорено важливі  питання за таким планом:

1. Рефлексія (побажання та очікувані результати).

2. Планування роботи класного керівника на ІІ семестр.

3. Основні принципи патріотичного виховання (обговорення).

4. Класний керівник НУШ . Обмін досвідом ( Любов ЧЕМЕРИС, класний керівник 5-А класу, Марія ШАРАН, класний керівник 6- А класу ) .

5. Штучний інтелект, допомога в роботі класного керівника,  використання програми CANVA.

6. Протидія булінгу.

7. Аукціон ідей. Впровадження стратегії волонтерства в освітній процес.

8. Різне.

"Робота класного керівника на демократично - гуманістичній основі" - тема, над якою працювали класні керівники на психолого-педагогічному семінарі, що відбувся у нашому ліцеї.

Засідання методичного об'єднання  

17.01.2024р.  відбулося засідання МО вчителів художньо-естетичного циклу та вчителів фізичного виховання.

Свою діяльність колеги спрямовують на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізації форм, методів та засобів навчання і виховання учнів на уроках музичного та образотворчого мистецтва, фізичної культури, трудового навчання та технологій, а головне — на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

Проведено майстер-клас «Нетрадиційні техніки малювання на уроках образотворчого мистецтва».

Засідання

педагогічної ради

14 грудня 2023 року у Печеніжинському ліцеї відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Про використання міжпредметних зв’язків як важливого фактора підвищення ефективності навчання на уроках «Основи християнської етики»». Епіграфом педради були слова Тодося Осьмачки: «Коли німіють людські душі, тоді і роси кам’яніють на землі…».

Педагоги поділилися досвідом роботи з формування в учнів загальнолюдських цінностей, уміння обирати цінності, аргументувати свій вибір, керуватися у вчинках моральними критеріями, використовуючи міжпредметні зв’язки. Вчителі Наталія Трайтурак, Наталія Жилак, Ірина Сметанюк провели майстер-клас з плетіння вервиць, які будуть освячені і подаровані нашим воїнам.

Конференція "Печеніжину 580"

Одне з актуальних завдань сучасної школи — пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів навчанням, підвищення їх розумової активності, спонукання до творчості, виховання школяра як життєво й соціально компетентної особистості, патріота своєї держави, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення. Участь у різних заходах – це захопливо, пізнавально і просто необхідно для розвитку науково-творчого потенціалу особистості! У цьому переконалися учні нашого ліцею, які разом з учителями історії та географії,  взяли участь у науково-практичній конференції "Печеніжину 580". 

16 днів проти насильства

Печеніжинський ліцей приєднався до щорічної акції "16 днів проти насильства", яка проходила  з 25 листопада по 10 грудня. Ця дата є досить символічною, адже створює ланцюжок, поєднуючи в собі заходи проти насильства стосовно дітей, жінок, а також проблеми СНІДу, рабства, актуальність та важливість волонтерства... 

Андріївський ярмарок

29 листопада, відбувся Андріївський  ярмарок на підтримку Збройних Сил України.  Доброчинна подія об’єднала учнів 10-х класів, які були ініціаторами ярмарку, їхніх батьків та класних керівників .

Кожен клас, який брав участь у ярмарку, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Учні  активно запрошували до своїх столів, рекламували товар, у який було вкладено частинку душі. Домашню випічку та вироби охоче розкуповували не тільки діти, а й працівники ліцею.

Відвідавши ярмарок, кожен отримав незабутні емоції, а головне – підтримав наших захисників.

Дякуємо всім і кожному особисто, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!

Об’єднуймо зусилля заради Перемоги! Разом ми – сила! Разом ми – непереможні!

Андріївські вечорниці

    З-поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія, коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння. Таке  колоритне дійство відбулося  у нашому ліцеї.

        Хлопці і  дівчата 10-х класів разом з класними керівниками  відтворили атмосферу загадковості ,  чарівності вечора на Андрея,  красу   давніх обрядів та традицій .

       Народні пісні , колядки, танці і  щирий сміх залишили незабутні враження та теплі спогади  про чарівне дійство. Щиро дякуємо ЗСУ за можливість проведення нашого заходу !

У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення геноциду на теренах України Росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Ми закликаємо українців приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном. Ввечері,26 листопада,потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців.

Сьогодні, в час змін, нашим святим обов'язком є відродження країни, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист прав і свобод громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Саме з такою метою,педагогом-організатором С.С.Лазарук,був проведений захід «Сила в єдності».

Любов до Вітчизни єднає всіх у боротьбі за свободу, гідність, право на світле майбутнє для нас і наших нащадків.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

Застосування

інтерактивних технологій

на уроках іноземних мов.


Білавич М. Р. провела майстер-клас з вчителями на платформі Kahoot, де учасники навчилися створювати інтерактивні завдання.

З доповідями виступили Врубель М.М. та Горецька О.Д.








Книга – найкращий подарунок. А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок.

    Велике спасибі вчителю української мови Симчич О. М., класним керівникам та учням 1-А, 1-В, 2-А, 3-А, 4-В, 5-А, 5-Б, 6-Б, 7-А, 7-Б, 8-А та 10-А класів, що долучилися до акції «Подаруй бібліотеці книгу».

    Книги, які ви подарували, стануть важливою частиною фонду бібліотеки ліцею,  допоможуть у забезпеченні освітнього процесу та обов’язково знайдуть свого читача.

         16 листопада весь світ відзначає Міжнародний день толерантності. Учні 11-Б класу на виховному заході «Через толерантність - до взаєморозуміння та успіху!» під керівництвом класного керівника  Наталії Жилак та учні 3-Б класу, вчитель Ірина Сметанюк на уроці толерантності "Усі ми різні, але всі ми рівні!" старалися донести важливість толерантності сьогодні.  Адже це те, що потрібно кожному: терпіння, витримка, повага до інших, милосердя, прощення, допомога, готовність з гідністю  сприймати будь- яку особистість… Це рівновага, баланс і гармонія у суспільстві!   Тож будьмо толерантними один до одного! Щаслива людина  та, яка дарує щастя іншим!

З 06.11.23р. по 10.11.23р. проходив тиждень української писемності та мови. Вчителями словесності було проведено низку різноманітних заходів, які заохочують учнів до вивчення рідної мови, що є не тільки засобом спілкування,  а кодом української нації. Дякуємо Богу та ЗСУ, що маємо можливість навчати, навчатися і пізнавати рідне слово! 

Цікаво, весело та пізнавально пройшов тиждень початкової школи з 06.11.2023р. по 10.11.2023р. Кожен день мав свою тематику, яка розвивала в учнів творчість, спостережливість та креативність. 

Вітаємо Мацьківа Михайла Ярославовича, вчителя німецької мови із місцем у конкурсі «Виховати особистість», в номінація «Вчитель закладу середньої освіти».  Бажаємо міцного здоров'я, натхнення та успіхів у справі розбудови Нової української школи. 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» (відео)

24.10.2023 року в ліцеї було проведено психолого-педагогічний консиліум «Адаптація п’ятикласників до нових умов навчання».

Метою консиліуму стало обговорення основних проблем, які виникли в процесі адаптації учнів п’ятого класу.

Шановні батьки!

Запрошуємо Вас на загальношкільні батьківські збори,

які відбудуться в середу, 25 жовтня 2023 року о 10:00 годині,

в приміщенні актової зали.

Будемо раді всіх бачити.

 

Дирекція ліцею


Колектив та учні Печеніжинського ліцею висловлюють щирі слова подяки Лащуку Дмитру Васильовичу, депутату Івано-Франківської обласної ради, за сприяння у виділенні коштів з обласного бюджету у сумі 450 000 гривень на капітальний ремонт найпростішого укриття (фоє ліцею).

Дуже приємно, що в наш нелегкий час, є такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. В народі говорять, що добра людина - це щаслива людина, і доброта обов`язково повертається до того, хто її віддає. Дякуємо вам, за підтримку у створенні комфорту та затишку в ліцеї.

Від усього серця бажаємо вам здоров`я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Хай Господь Бог сторицею віддячить за ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам. 

Першого жовтня відзначаємо Міжнародний день музики. А тому в нашому ліцеї проводиться тиждень, присвячений цій події, який розпочався музичним калейдоскопом. Його проводить вчителька музичного мистецтва Мілевська У. А. Найталановитіші учні ліцею демонструють свою музичну майстерність, артистизм та любов до музики. Щиро дякуємо нашим талановитим учням за участь та бажаємо нових музичних досягнень. 

1 жовтня — день із багатою історією. Україна святкує не лише День захисників і захисниць, а й День українського козацтва та День заснування Української повстанської армії.

Напередодні Дня захисників та захисниць України у ліцеї були проведені такі заходи: виховні години, уроки звитяги, години мужності, екскурсії, тематична виставка бібліотеки, виховний захід "Козацькі розваги", патріотичний квест "Захищай. Оберігай. Цінуй". Тиждень завершився відправою біля каплиці Покрови Пресвятої Богородиці.

Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть нашими вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання нашій країні. Велика дяка і пошана нашим захисникам та захисницям! Слава Україні! Героям Слава!

У Печеніжинському ліцеї цього тижня до Дня захисника Вітчизни відбулася цікава, змістовна зустріч з Андрієм Мацьківим. Андрій Петрович - випускник нашої школи, краєзнавець, капітан Сил Територіальної оборони ЗСУ, командир роти. Учасник бойових дій, відзначений медаллю командувача " За вірну службу" ІІІ ступеня і відзнакою Президента України " За оборону України".

Для учнів 9-11 кл. була проведена екскурсія в музеї-бліндажі ліцею. Їх ознайомили з експонатами російсько-української війни.

Інформація, яку отримали старшокласники буде важливою для кращого розуміння історії України. Нові знання допоможуть усвідомити сучасні політичні події.

День працівників освіти

Традиційно у першу неділю жовтня українці святкують День працівників освіти. От і цього року, 28 вересня, у нашому ліцеї відбулося свято вшанування вчителя у французькому стилі. Оригінальна фотозона, солодкі сюрпризи, веселі сценки, хореографічні і музичні номери залишаться назавжди у пам'яті всіх учасників святкового дійства!

Шановні вчителі! Щира дяка Вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддану, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі. Терпіння Вам, мудрості, наполегливості і високого професіоналізму.

Карпати кличуть


Вчительство Печеніжинського ліцею назавжди запам'ятає поїздку у Верховинський край, де чути закличний голос трембіти, грайливу теленку, мелодійну скрипку та веселе теленькання дзвоників на шиях ситих корів, що повертаються з високої полонини до своїх господарів.

Дотепний екскурсовод у музеї "Дідова аптека" так гарно розказував про лікувальні властивості фіточаю з карпатського різнотрав'я та про настої, зроблені на зміїній отруті і коренях, що відвідувачі скористались з нагоди - кожен щось купив для себе та своїх рідних, щоб зміцнити здоров'я.

Крамничка сирних смаколиків "Копальня бринзі'" гостинно зустріла вчителів накритими столами. Пробуй - вибирай - купуй!

У музеї гуцульського побуту вчителі дізнались дуже багато цікавого і нового про життя місцевих жителів з уст інженера Василя Тупилюка. У нього золоті руки. Він сам збудував хату-музей, зібрав експонати, деякі сам змайстрував. Його виразне і змістовне мовлення зачаровує, він може довго утримувати увагу слухачів.

Оглядовий майданчик на стрімкій горі відкрив перед мандрівниками прекрасний краєвид і можливості для тих, хто любить фото. Кульмінацією екскурсії було купання для оздоровлення у воді з п'яти джерел в каплиці святого Пантелеймона, що в селі Красник. Задоволені, щасливі, сповнені нових вражень, вчителі висловлюють подяку голові ПК Павлюк О. В., яка організувала незабутню поїздку.

Дякуємо ЗСУ за можливість подорожувати!

Мир! Це слово звучить по-різному на континентах Землі, але скізь воно означає можливість спокійно жити під чистим блакитним небом, вчитися, працювати, любити і поважати один одного. Мир - це свято всіх людей, свято всіх дітей. Без миру нема дитинства, нема майбутнього. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.Боже, збережи Україну!

Тиждень фізичної культури і спорту

Найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я - спорт.  З 11 по 15 вересня проходив тиждень фізичної культури та спорту. Метою проведеного тижня було визначено формування у дітей мотивацій до здорового способу життя, розвивати фізичні якості: швидкість, силу, спритність, витривалість, зберігати і зміцнювати здоров’я учнів, пропагандувати здоровий спосіб життя. У рамках тижня були проведені змагання з міні футболу, волейболу, шашок. Проведені естафети, веселі ранкові руханки, фізкультхвилинки. Учні пʼятих класів спробували відтворити спорт у своїх колоритних, красивих роботах.

Тиждень був насичений та цікавий. Бажаємо учням успіху в подальших спортивних звершеннях, адже спортивне життя не обмежується одним тижнем, попереду у кожного ще багато спортивних досягнень!

1 вересня для нашого ліцею є визначна дата, нам 50 років ! Сьогодні на подвірʼї пролунав перший дзвінок для наших першокласників, одинадцятикласників та випускників 1983 року, які вперше пішли в 1 клас у 1973 році.

Дякуємо ЗСУ за можливість розпочати навчальний 2023-2024 рік. Дякуємо вчителям за те, що діти можуть навчатися в Україні під час війни. І дякуємо батькам, які хочуть, щоб діти вчилися.

Можливо, саме наші учні відбудують країну своїми знаннями, успішністю, творчістю.

Тож зичимо усім наснаги, плідної праці і мирного неба в новому році.

Ось і підійшов до завершення 2022-2023 навчальний рік! Сьогодні на подвірʼї нашого ліцею відбулося свято Останнього дзвоника! Щиро дякуємо нашим ЗСУ!Для кожного з нас цей день має своє значення. Для учнів – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Сьогодні особливий день для наших незламних випускників. Для когось — це початок нового навчання, здобуття вищої освіти, для когось — початок трудового життя. Нехай вам щастить у всіх ваших починаннях. Бажаємо вам амбітних планів і величних звершень, невгамовності і пошуку, ініціативи. Ви є тим поколінням, яке реально змінить нашу країну. Не виключено, що ваша місія — змінити весь світ. Тому бажаємо вам здоров’я і добра, удачі і натхнення, Божого благословення, миру і Перемоги нашій Україні!

Вітаємо усіх із святом Останнього дзвоника. Отож, гайда на канікули, щоб з новими силами і позитивними враженнями знову взятися за книжки у вересні. Мирних канікул! Дякуємо всім колегам, технічному персоналу, медсестрі ліцею, працівникам їдальні, учням та батькам ! До скорої зустрічі 1 вересня!

Онлайн анкетування серед загальноосвітних навчальних закладів Івано-Франківської області.

 

Метою дослідження є визначення зацікавленості дітьми підліткового віку та  встановлення рівня їх стійкості до виникнення зазначених шкідливих звичок. Анкетування передбачає участь дітей вікової категорії від 14 до 17 років всіх загальноосвітніх навчальних закладів області.

 

https://forms.gle/QnJZ4kGDZH57B1Cg9


Цього тижня в нашому ліцеї пройшов кольоровий тиждень в 5-11 класах. Це було вперше. Ми кожен день не дивлячись на примхи погоди зігрівалися та заряджалися кольоротерапією.

Хочу щиро подякувати нашим ЗСУ, всім вчителям, класним керівникам, учням та батькам за підтримку та  співпрацю!

  Весна надихає творити красу ! Під таким творчим девізом сьогодні у нашому ліцеї було проведено майстер-клас "Великодній декор" під керівництвом кафедри художньо-естетичного циклу. Завдяки творчій атмосфері та позитивному настрою нам вдалося створити чудові писанки в техніці «Витинанка». Щиро дякуємо всім за участь , далі буде.... 

Сьогодні психологічною службою ліцею  було проведено психолого-педагогічний семінар "Психологічні основи взаємодії класного керівника з учнями". Його метою було допомогти класним керівникам у створенні позитивного мікроклімату в колективі, налагоджування взаємин в системі "класний керівник - учень"... 

До уваги батьків майбутніх першокласників 2023-2024 н.р.

  Печеніжинський ліцей оголошує набір учнів до першого класу. Прийом заяв з 04 квітня по 31 травня щодня з 10 до 12 год (у випадку повітряної тривоги заяви не приймаються).

  З детальною інформацією можна ознайомитися на сайті ліцею або отримати індивідуально.

 Чекаємо на Вас у приміщенні ліцею в кабінеті секретаря. При собі мати свідоцтво про народження дитини.

 З повагою адміністрація ліцею

Предметний тиждень біології, екології та хімії

В Печеніжинському ліцеї з 20. 03 по 24. 03 проходив тиждень біології, екології та хімії.

  Мета тижня: розвиток пізнавального інтересу до біології та хімії як наук, формування екологічного світогляду та екологічної культури учнів, виховання у учнів свідомого та дбайливого ставлення до свого життя та здоров'я.

План проведення заходів тижня біології та екології, хімії

Понеділок 20.03.23р

«Ліс - легені планети» - екоквест з елементами

тренінгу (11-Б та 9-Б,В класи) (Сметанюк Г.І.)

 

Вівторок 21.03.23р

Фотовиставка - «Чисті водойми Печеніжина»

 (7-і класи) (Чемерис Л. М.) та

«Забруднені водойми» (6-і класи) (Сметанюк Г.І.)

 

Середа 22.03.23р

Вікторина «Збережи первоцвіти»(Сметанюк Г.І.) Відеоролик «Кожна краплина має значення» Екологічна акція «Вода і є життя»

(11-А клас – Чемерис Л. М.)

 

Четвер 23.03.23р

Інтелектуально - розважальна гра «Хімічна біологія»

(8-А клас -  Кенчан Н. П.)

Засідання МО вчителів біології,хімії та основ здоров’я

 

П’ятниця 24.03.23р

Відеоролики «Збережи першу посмішку весни- первоцвіти», «Протидія випалювання сухої трави і листя»

(Сметанюк Г. І.)


22 березня - Всесвітній день води. Учнями 11-А класу Печеніжинського ліцею була проведена екологічна акція "Вода і є життя". Мета заходу - звернути увагу  на проблеми якості питної води, раціональне її використання. 

Сьогодні у Печеніжинському ліцеї відбулося засідання методичного об'єднання вчителів- словесників. Проаналізувавши роботу методоб'єднання і врахувавши  пропозиції та зауваження,  затвердили план наступного засідання. Практичною частиною  було використання  ігрових технологій на уроках української літератури. 

  Психологічною службою ліцею була проведена година спілкування з учнями 4-А класу на тему: ,,Що таке толерантність? Як ми розуміємо бути толерантними один до одного?" Діти висловлювали свої думки про толерантне ставлення один до одного, інсценували ситуації, де потрібно проявити терпимість, чуйність, повагу до оточуючих і , насамперед,- людяність. 

  З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань  класним керівником Жилак Наталією Іванівною разом з 10-Б класом було проведено відкриту виховну годину з відзначення Дня українського добровольця. Людей, справжніх патріотів, які свідомо, за покликом серця, у скрутний для нашої держави час, стали на захист її суверенітету та територіальної цілісності. Сьогодні більшість добровольців вже в одностроях українського війська продовжують боронити рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою та героїчними вчинками вони вкотре доводять, що не можливо здолати тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.

Шевченківський тиждень

Кобзарське слово – ніби пісня,

Свою дарує мудрість нам.

Живуть його джерела чисті,

На зло катам і ворогам.

З нагоди відзначення 209 річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Печеніжинському ліцеї з 6 по 10 березня було проведено Шевченківський тиждень.

План проведення Шевченківського тижня.


06.03.

1.Читання «Заповіт» іноземними мовами.

2.Книжкова виставка «Т.Г.Шевченко — гордість України» 

3.Цікаві перерви: вікторини, кросворди про життя і творчість Т. Шевченка «Володар слова та пензля».

4.Презентація малюнків «Ми пам’ятаємо тебе, Кобзарю, скрізь століття».


07.03.

1.Cтворення кардмейкінгу на тему: «Геніальність Т.Г. Шевченка».

2.Музична вікторина: « Ім'я Шевченка співає в серцях». Музичні перерви.

3.Колаж. Читаємо Шевченка і про Шевченка.


08.03.

Виставка малюнків: «Буде тобі враже, як Шевченко скаже…».

Хвилини з мистецтвом «Таємниця однієї картини».

Вікторина «Що ми знаємо про Шевченка?»

Гра-квест «Тарасовими стежками».


09.03.

1.Літературні читання творів Т.Г.Шевченка «Лунає слово Кобзаря».

2.Презентація лепбука «Єднаємо душі словом Кобзаря».

3.Першокласникам про Шевчанка.

4.Літературний ігроленд «Чи знаєш ти Шевченка?».


10.03.

 Виховний захід«Шевченко, світ та Україна».

Усний журнал «Від Тарасика до Тараса».

Гра-вікторина «Шевченко та Україна».

Виховний захід «Нам треба твого голосу, Тарасе!

Декада вчителів на тему «Урок у сучасному вимірі»

Відповідно до річного плану роботи у період з 13.02.2023 по 24.02.2023 р. у ліцеї була проведена методична декада вчителів, що атестуються на тему: «Урок у сучасному вимірі».

Планом декади були передбачені відкриті уроки, позакласні заходи, майстер-класи. Як свідчать результати проведеної роботи, відгуки педагогів дана декада в цілому пройшла на високому науково-методичному рівні, продемонструвала зацікавленість педагогів означеною темою, готовність опановувати нові знання з педагогіки і психології для покращення рівня проведення уроків різних типів, використання як традиційних, так й інноваційних технологій навчання, розвитку пізнавальної діяльності учнів.

Сьодні 2 березня у Печеніжинському ліцеї проведений виховний захід «Сильні, незламні, вільні!!!

Учасники та виконавці- учні 5-А, 7-Б, 8-Б, 9-Б, 10-Б класів. Підготувала та провела захід вчитель української мови та літератури О. М. Симчич

Відкриті уроки вчителів Горюк О. М. та Соколишин Г. Д.

В рамках методоб’єднання вчителів математики, інформатики та фізики були проведені відкриті уроки вчителями Горюк О. М. та Соколишин Г. Д.

Урок з алгебри у 8-Б класі вчителька, Горюк Оксана Миколаївна, провела у формі  квесту – це інноваційна ігрова технологія навчання, яка вчить знаходити необхідну інформацію, аналізувати та систематизувати її, вирішувати поставлені завдання та проблемні питання, часто з проходженням певного послідовного маршруту чи сюжету. Кожен вид роботи розпочинався створення проблемної  ситуації, учні працюючи в групах, активно залучались до роботи. Заняття проведено в досить високому темпі, раціонально використано кожну хвилину.

Майстерність учителя виявлялася у тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються і надалі, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу таким чином, що для цього не потрібно спеціально виділяти час. Систематична робота вчителя в даному напрямку дасть змогу повторювати учнями матеріал без завдань для домашнього повторення за підручником.

Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, при якій учні відчувають задоволення від своїх успіхів у навчанні (“ситуація успіху”). Зміст уроку сприяв розвитку в учнів інтересу до навчання.

        У 6-Б класі вчителька математики  Соколишин Г. Д. провела інтегрований урок присвячений річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. Вдало підібраний матеріал із життя Кобзаря переплітався з діями  раціональних чисел. Було застосовано різні види роботи. Урок пройшов на високому науково- методичному рівні. Учні задоволені своєю роботою.

Важливим освітнім завданням сучасного педагога є спрямування роботи на розумовий розвиток учнів, що забезпечуватиме формування їх творчих здібностей, здатність і уміння знаходити нові шляхи для розв’язання практичних завдань, творчо застосовувати набуті знання у своїй майбутній діяльності. Уміння працювати в команді – одна з найбільш необхідних умов для організації та проведення будь-якого уроку. Розвинути це вміння допоможе використання різного виду ігор та ігрових моментів на уроках. На відміну від звичайних уроків, метою яких є оволодіння знаннями, вміннями та навичками, урок з використанням ігрових моментів найбільш повно враховує вікові особливості, інтереси, нахили, здібності кожного учня. У ньому поєднюються елементи традиційних уроків – сприйняття нового матеріалу, засвоєння, осмислення, узагальнення – але у ігрових формах. Щодо використання ігрових технологій на уроках поділилася своїм досвідом учитель історії та правознавства Григорчук Богдана Дмитрівна, яка провела майстер клас для колег ліцею. 

Вітаємо переможців ІІ етапу обласної учнівської олімпіади «Як ти знаєш Біблію?» а саме: Палійчука Андрія Івановича, учня 8 класу – І місце; Сметанюк Яну Василівну, ученицю 7 класу – ІІ місце; Чорну Софію Юріївну, ученицю 9 класу – ІІІ місце; Дзівульського Андрія Миколайовича – ІІІ місце та вчителя  Жилак Наталію Іванівну. Україна – християнська держава в духовному вимірі, тож формування її національної ідеї, примноження та збереження національних освітніх традицій не може усвідомлюватись без християнської моралі, етики, культури, педагогіки та виховання, саме тому зараз духовно-моральне виховання постає як один із інструментаріїв формування життєвих компетенцій учнів. 

 

 Засідання педагогічної ради

  20.02.2023р., у Печеніжинському ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, на порядку денному якого обговорювалась проблема стимулювання позитивного ставлення до навчання, створення умов для ефективної мотивації на уроках української мови та літератури. Після змістовної доповіді директора ліцею Михайла Кузика вчителі української філології провели цікавий майстер-клас «Шлях до успіху». Ніхто не нудьгував, об’єднаний у групи педагогічний колектив активно співпрацював. У легкій формі веселої гри вирішувались серйозні проблеми навчального процесу. Не вимушена обстановка під час інтелектуальної гри принесла вчителям задоволення, зумовила атмосферу успіху.

  Режисером, ведучою та душею заходу була Павлюк О. В. Колеги вдячні їй за те, що складне вона зробила простим та доступним.



  У Печеніжинському ліцеї з 13.02 по 17.02 відбувся предметний тиждень іноземних мов. Протягом тижня вчителі іноземних мов продуктивно та творчо проявили свої здібності та педагогічні таланти.

  Вчителі німецької мови Врубель М.М. і Білавич М.Р. провели тематичний флешмоб "Любов єднає" та розважальну гру-шоу " Хто кращий?" Також ці вчителі провели відкриті уроки з німецької мови у 5-А та 7-А класах.

А вчителі англійської мови Ільків Н.М та Пнівчук М.Ю. провели майстер - клас "Виготовлення валентинки" та презентацію стінгазет до дня Святого Валентина.


У  Печеніжинському ліцеї відбувся захід,присвячений Героям Небесної Сотні. 

Ви запитаєте: «Яка ціна свободи?» –

Для українців надто дорога:

омита кров’ю поколінь народу,

пронесена століттями в серцях.       

Ну що ж, настала наша черга

складати жертву на вівтар борні,

за «Заповітом» розривать кайдани,

кропити волю кров’ю ворогів.

Ми не зганьбили славу наших предків,

нових Героїв дали небесам.

Кров на асфальті…Безліч свіжих квітів…

Свободу не дарують просто так…

  У  Печеніжинському ліцеї відбувся захід,присвячений Героям Небесної Сотні. 94 доби на майдані в пам'яті українців закарбувалися, як дні вияву неймовірної громадянської самовідданісті, мужності, сили духу та стійкості у своїх поглядах людей, що, зрештою, змінили хід історії нашої держави...Вони віддали своє життя за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.

  На жаль, жорстоке протистояння триває й досі.Вже майже рік ми живемо в умовах воєнного часу :повітряні тривоги, жахаючі новини, гнітючий настрій. За цей час кожного з нас болюче торкнулося відчуття втрати : хтось втратив дім, хтось спокій... Та немає більшого болю, ніж пекучий біль втрати рідної людини - сина, дочки, батька, чоловіка.

  Всі ці емоції сьогодні пережили глядачі виховного заходу. Емоції суму, болю, розпачу, втрати та незламності духу неперевершено передали актори-аматори. Спостерігаючи за дійством, яке відбувалося на сцені, ніхто не зміг залишитися байдужим та втримати сліз...

  Єднаємося з усією Україною у болі і жалю, співчуваємо родинам загиблих Героїв і віримо у перемогу  українського народу.

   Вічна слава Героям!!!


У нашому ліцеї продовжується декада педагогічної майстерності вчителів, які атестуються. Сьогодні атестаційна комісія відвідала відкритий урок у 8 -А класі з історії України, який був проведений вчителем історії та правознавства Богданою Дмитрівною Григорчук. Формування в учнів уміння аналізувати й узагальнювати історичний матеріал, розвивати навички аналізу схем; сприяти вихованню поваги до державотворчих традицій українського народу, виховувати почуття патріотизму і взаєморозуміння між народами на основі особистісного усвідомлення досвіду історії - це цілий комплекс заходів, спрямованих на формування громадянина, здатного приймати свідомі рішення та впливати на життя суспільства.



 Відкритий урок у 6- Б класі

«Генеративні органи рослин»

  В рамках  роботи МО «Біології та хімії», 16 лютого відбувся відкритий урок у 6- Б класі з біології під керівництвом вчителя біології Сметанюк Г. І. Урок узагальнення у форматі гри на тему: «Генеративні органи рослин».

  Нестандартні уроки дозволяють урізноманітнювати форми й методи роботи, позбавлятися шаблонів, створюють умови для виховання творчих здібностей школяра, розширюють функції вчителя, дають змогу враховувати специфіку певного матеріалу та індивідуальні особливості кожної дитини. Використання нестандартних форм уроків сприяє формуванню пізнавальних інтересів школярів, діти безпосередньо беруть участь у процесі навчання.


Вітаємо Сметанюк Ніну, ученицю 11 -Б класу, яка зайняла ІІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнської оімпіади з трудового навчання! Бажаємо тобі світити по життю яскравим сонечком, летіти назустріч своїм мріям, вірити у свої сили і радувати близьких людей своїми успіхами.

А також, вітаємо вчителя трудового навчання, Боднаренко Оксану Іванівну за підготовку призерки. Нехай ця перемога стане ще одним доказом ваших талантів, здібностей, нехай у вашому житті вас чекає ще багато участей і перемог, нахай кожень день дарує вірний стимул і високе прагнення зростати творчо.


«Не всі можуть по-справжньому досягти успіху в  навчанні . Але успіх приходить тільки з самовдосконаленням і рішучістю!»

     Колектив Печеніжинського ліцею щиро вітає колегу - Надію Юхненко  з  переможним 6 місцем в обласному конкурсі «Вчитель  року» в номінації «Початкова освіта».

    Нехай обраний професійний шлях приносить радість, успіх, а кожен день наближає до нових горизонтів у професії.

    Пишаємося Вами!!!



  Працівники ДСНС постійно навчають дітей правил безпеки життєдіяльності, щоб в разі виникнення надзвичайної ситуації вони знали, як  вберегти себе та допомогти іншим.

Сьогодні працівник Коломийського районного управління Головного управління ДСНС завітав в наш ліцей, де розповів учням про привила пожежної та мінної безпеки. 

Вогнеборець наголосив дітям на недопущенні випадків виникнення пожеж через необережне поводження з вогнем в побуті. Учні активно задавали питання та розбирали моделюючі ситуації, уважно слухали і запам’ятовували важливу інформацію, та головне — тепер вони знають, як вберегтися від біди.


День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року світова спільнота відзначала День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для наймолодших користувачів. Наш ліцей не став виключенням та долучилася до проведення даних заходів.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

7-9 лютого в ліцеї було проведено ряд заходів вчителями інформатики: Сметанюк Н.Б, Романюк Л.В, Боднаренко О.І для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.


  02.02.2023 р. у Печеніжинському ліцеї в рамках психоло- педагогічного семінару відбувся тренінг "Професійна мобільність педагога".

  

  Метою якого було: формування та розвиток мобільності педагога в сучасних умовах.

Співаймо коляду і в радості й крізь сльози

  Співаймо коляду і в радості й крізь сльози,

Хай світло у душі здолає темінь зла!

І хоч диктує час невтішні нам прогнози,

Та Бог на поміч шле спасителя - Христа !!!

      Спільна коляда вчителів та учнів ліцею лунала сьогодні в святковій залі. Різноманіття неповторних українських колядок вражала своєю автентичністю та сучасністю водночас!

   Співаймо колядки, прославляймо Бога і перемога буде за нами!!!!

Андріївські вечорниці

У Печеніжинському ліцеї відбувся виховний захід " Андріївські вечорниці". В ньому взяли активну участь учні 10- А та 10- Б класів. Це  дійство пройшло в народному дусі співання коломийок, різних веселих пісень, виконання колядок, ворожінь...

Захід підготували класні керівники 10- А класу -  Волошина М. М. та 10- Б -класу -  Жилак Н.І.


  Народна мудрість говорить: щасливий той, хто радісно йде на роботу і щасливий  повертається додому. Але, щоб відбувалось саме так, людина має отримувати  задоволення від роботи. А це залежить від вдало обраної професії. Вибір професії — це справа не одного дня .

«Світ професій»- оригінальний, насичений, повчальний, феєричний захід, який відбувся сьогодні в Печеніжинському ліцеї . Автор дійства -Оксана Боднаренко, а виконавці справжні артисти. - учні  9-А класу.

     

 Родзинкою заходу  стала фіналістка «Голосу країни» , випускниця нашого ліцею Іванна Червінська!

    Золота формула вибору професії: «Хочу — можу — маю — треба».

            

  Обираючи професію, треба пам ‘ятати, що здійснити відповідальний крок вибору потрібно свідомо, враховуючи свої нахили та здібності, особисті  та  громадські інтереси.

Робіть свій вибір свідомо!

У Печеніжинському ліцеї відзначили 300-річний ювілей Г. С. Сковороди.

  Було проведено літературну мандрівку "З іменем Григорія Сковороди В майбутнє!" та оформлено колаж за афоризмами письменника, філософа та мудреця на тему: "Жив, як учив..." 

  Учасники та виконавці заходу учні 9-Б, 8-Б та 7-Б класів. 

Підготувала вчитель української мови та літератури Симчич О. М.

  

  Методична робота іноземників знову у звичному режимі.

Відкритий урок у 7- А класі  адаптований до нових часових рамок. Першопрохідець : Горецька О.Д.

Wordwall новинка на сучасному уроці!


Тиждень початкової школи

В нашому ліцеї пройшов тиждень початкової школи. 

Він був насичений різноманітними видами роботи. Кожен день тижня мав свою спрямованість, який став острівцем людяності, творчості й постійного пошуку. 

Наш маленький внесок до наближення перемоги…


 Учні 6-А класу разом з батьками вирішили з почуття вдячності підтримати тата одного з учнів, який від початку війни перебуває в гарячих точках, захищаючи нас і нашу землю від окупантів. Вони зібрали продукти харчування, засоби гігієни, теплі речі, щоб хоч трішки підтримати наших захисників.

 Незламні українські герої, ми віримо, що наші маленькі старання додадуть Вам великої сили, наснаги і віри в себе.

Ми віримо у Вас і в нашу перемогу!

Слава Україні! Героям слава!


Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо! 


Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

  Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

 Пам'ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв.

 Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги.

 Переможемо і вистоїмо,адже у нас є Збройні сили та підтримка світу.І найголовніше - згуртованість народу.

 Вшановуючи 90-ту річницю Голодомору - геноциду українського населення,у Печеніжинському ліцеї учнівське самоврядування зробило екскурс у минуле України.Ліцеїсти приготували страви,завдяки яким вижили українці у 1932-33 роках, - чай із гілок малини та вишні,хлібці із посіченої соломи,плесканчики із буряка,коржики із подорожника,липники із листям та цвітом липи,суп із кори дерев і шишок,паляниці із кропиви,шліхта із залишків зерна та полови,палянички із лушпиння картоплі, трав'яники,коржики із насіння льону,суп із качанів кукурудзи,узвар із буряка, млинці із люцерни.

Всі бажаючі мали можливість не тільки подивитись на їжу 1932-33 рр., але й скуштувати її.

 Наше сьогодення вчить:пам'ять має бути живою і чесною,воля незламною та дух нескореним.І тільки так злочини агресора не повторяться знову.


Урааа!  Переможне 1 місце!!!

   Сьогодні на базі Ковалівського ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання! Щиро вітаємо  дівчат переможниць Печеніжинського ліцею  -Сметанюк Ніну, ученицю 11- Б класу та Соколишин Ірину , ученицю 8-А класу із зайнятим 1 місцем!

  Щиро вдячні за підготовку   керівнику- вчительці трудового навчання Боднаренко Оксані Іванівні!   

Пишаємося Вами!!!  Творчих  подальших успіхів, натхнення, пошуку цікавих ідей та їх втілення!!!

З 25 листопада по 10 грудня буде проходити акція "16 днів проти насилля". Сьогодні , як ніколи, вона є актуальною. Адже українці потерпають від різних видів насильства.Загарбники не жаліють ні дітей, ні жінок, ні літніх людей.

В Печеніжинському ліцеї ця акція розпочалася з символічної " синьої стрічки"

Я одягаю "синю стрічку", де в ній немає ні початку, ні кінця.

Де є розбиті та роз'ятрені серця.

Де голос немовляти, полинувши у небуття, прокляло на століття загарбника ката.

Де, змучена від рук насильника- гвалтівника в сльозах, заснула навіки молода вдова.

Де стара мати не побачить більше сина, страшна розпука вклала матір в домовину....


День Гідності та Свободи

Сьогодні ми відзначаємо важливу дату, пов’язану з новою історією України - День Гідності та Свободи, заснований на честь двох революцій, Помаранчевої і Революції Гідності.

Тепер ми розуміємо, що перший Майдан – то був перший бій за нашу справжню незалежність. І що під час другого Майдану саме почуття національної гідності, помножене на незламну волю до Перемоги, змусило українців йти до кінця. І от ця гідність і ця воля ведуть наш народ до Перемоги і сьогодні, у повномасштабній війні з кремлівським агресором.

Бажаю нам усім тримати стрій і робити кожен на своєму місці все можливе для досягнення найзаповітнішої мети кожного українця.

Вистояли на Майдані – переможемо і у повномасштабній війні


Поруч


Навчання в умовах війни потребує як створення безпечного освітнього середовища для дітей, так і застосування навичок і методів, які допомагають долати психологічні наслідки травмуючого досвіду, сприяти емоційному зціленню та стабілізації дитини. Саме з цією метою Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер» створили спільний проєкт «Поруч».

Психологічна служба Печеніжинського ліцею щиро дякує Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за надані матеріали, які неодмінно будуть використані в роботі з дітьми.


«Якість роботи класного керівника в умовах війни»


«Якість роботи класного керівника в умовах війни» -  тема методичного об’єднання класних керівників , яке відбулось 26 жовтня  в ліцеї . Виклики сучасності, цікаві напрямки роботи та  прагненнями самовдосконалення об’єднали вчителів у відкритому  діалозі! 

Психолого-педагогічний консиліум 

" Адаптація п'ятикласників до нових умов навчання"


Вже є доброю традицією у Печеніжинському ліцею щорічно на жовтневих канікулах проводити психолого-педагогічний консиліум                      " Адаптація п'ятикласників до нових умов навчання". Цьогорічні канікули не були винятком.

27.10.22р. за круглим столом зібралися вчителі, які викладають предмети у 5-х класах, вчителі,які навчали п'ятикласників у початковій школі, адміністрація, психологічна служба ліцею.


Наша ціль- здорова нація!

Футбол- улюблена гра!  20 жовтня   в ліцеї відбулися  змагання з футболу між  командами 7-8 класів.

Переможці:

8-А перше місце,

7-Б друге місце,

7-А третє місце.


Україна не прагне чужого, Україна боронить своє!


Україна не прагне чужого, Україна боронить своє!

Не можливо пробачити!


Не можна забути! Складно усвідомити весь біль, осягнути все нещастя,трагедії сімей, розбитих доль,втрачених життів!

   На жаль, війна стала нашою щоденною реальністю.Але ми навчились відрізняти справжні цінності від уявних і зрозуміли, що для нас найдорожче в цьому житті-це мир і Україна.

   Під таким гаслом , під чуйним керівництвом вчителя Оксани Павлюк , була проведена літературно -музична композиція "Україна не прагне чужого, Україна боронить своє".   Справжні , щирі  емоції подарували глядачам   талановиті артисти 6-Б класу!


   Слава нашим захисникам і захисницям!  Вічна честь та пам'ять загиблим!



Солдати, Воїни! Чекаєм Вас додому,

 І віримо - настане скоро час,

Коли ми відсвяткуєм Перемогу,

Бо кожен день ми молимось за вас        


     Напередодні Дня захисників і захисниць України учні 2-А та 3- Б класів провели акцію "Все для ЗСУ - все для Перемоги".  Листи зі словами щирої подяки та домашні смаколики 14 жовтня було відправлено нашим захисникам та проведено підсумковий онлай-урок "Україна понад усе!"

Низький уклін всім захисникам і захисницям України!



14 жовтня святкуємо:

- Покров Пресвятої Богородиці;

- День захисників та захисниць України;

- День створення УПА;

- День Українського козацтва.


  У цей день уклінно та з невимовною тугою в серцях вшановуємо пам‘ять загиблих ГЕРОЇВ та ГЕРОЇНЬ України, котрі віддали свої життя за її незалежність, за її честь, за її народ.

 У цей день бажаємо сили, здоров‘я, мужності та опіки Матінки Божої ЗАХИСНИКАМ та ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ!!!

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!


     Напередодні Дня захисників та  захисниць України учні Печеніжинського ліцею долучилися до акції ''Долоньки побажань нашим захисникам''.      

     Щиро вітаємо всіх захисників і захисниць України зі святом мужності,честі,доблесті,незламності національного духу!


У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи»

Віртуальна книжкова виставка: "Моя незламна Україна"

Віртуальна книжкова виставка «Моя незламна Україна»..pptx

«Світ кольорових фантазій» - виставка, під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Марії Мацьків , знайшла своє місце на стінах рідного ліцею !

  Дитячі малюнки завжди привертають увагу своєю відкритістю, безпосередністю, особливою енергетикою та щирістю.Вони випромінюють гармонію,тепло,позитив, мир та гарний настрій.

  Саме такі роботи,присвячені Дню художника, можна побачити на виставці «Світ кольорових фантазій» у Печеніжинському ліцеї.


«Скажи - «Ні!» булінгу» , під таким гаслом відбулася зустріч учнів 5 - Б класу з головним спеціалістом Служби у справах дітей Володимиром Знайдою, Начальником сектору ювенальної превенції Коломийського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області Петром Михайлюком.


Учні ознайомились з поняттям булінгу, формами та структурою булінгу,відповідальністю за вчинення булінгу, протистояти насиллю в своєму середовищі, формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.



Пристрасть земна, бібліотеко! 

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька, і здалека,  

Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.    


                                                                      

    30 вересня — найчитабельніший день року, адже у 1998 році Президент України підписав Указ, яким затвердив Всеукраїнський день бібліотек. У Печеніжинському ліцеї з нагоди свята була представлена тематична виставка.


  Цьогоріч свято освітянської родини колектив Печеніжинського ліцею запам’ятає на довго!

  Спільна подорож гуцульськими  осінніми краєвидами, гарна сонячна погода,позитивна  дружня компанія та дуже цікаві локації , що ще потрібно для активного відпочинку!

  Сироварня в Снідавці ,майстер-клас з гончарства в Косові у виконанні мастра Михайла , цікаве спілкування з  різб’ярем Миколою Стринадюком  (Кока);  музей музичних інструментів  у трембітаря Миколи у  горах Верховини,сироварня «Далекі гори»  у Верховинському селі  Снідавка,музей штопора  та  море позитивних емоцій!!!


   Щиро дякуємо Оксані Павлюк- голові профспілкового комітету за  чудову можливість так цікаво і корисно відсвяткувати день працівника освіти!


День працівників 

освіти


  Шалене свято для своїх вчителів організували учні Печеніжинського ліцею під керівництвом ЗДВР Олени Федоришиної!  Тепла зустріч, оригінальні локації, фотозони, тематична музика, солодкі сюрпризи та море позитиву чекали на вчителів у стінах рідного ліцею! Родзинкою свята був оригінальний театралізований захід   «Подорож в Дубаї»

  Учні 9-11 класів показали себе справжніми акторами, а вокальні та хореографічні номери вдало доповнили сценарій заходу! На завершення педагогів  чекав справжній сюрприз від голови профспілки Оксани Павлюк.


Щиро дякуємо всім  учням, організаторам, ідейникам та учасникам дійства!



МИР- це найголовніша мрія та найбільше бажання кожного українця! Тільки в мирній  Україні діти можуть рости та навчатися в безпеці!


  Сьогодні, 21 вересня,  класні керівники  1-Б, 2-Б та 3-Б  провели для своїх учнів  цікаві та повчальні заходи, присвячені  Міжнародному дню Миру!




  Сьогодні на подвір’ї Печеніжинського ліцею відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ під назвою «Хто як не я?».

  Розмаїття смаколиків  просто вражало! Солодощі,  тортики, пампушки, налисники, канапочки, борщ, бульйон, морси,  мохіто, пончики , біляші ,фрукти, піца  , навіть шашлик...

  47 160 грн. - сума, яку вдалося зібрати  для захисників України!

  Дякуємо  щиро учням ліцею, їхнім батькам, працівникам закладу, які проявили креативність та кулінарну майстерність. Також вдячні всім хто купував смаколики.

    Разом ми подарували частинку тепла нашим захисникам та наблизили Україну до ПЕРЕМОГИ!

    Разом - переможемо!!!

Спорт - це життя!

    В межах спортивного тижня ,  до Міжнародного  дня спорту, вчителем Наталією  Стефанюк  були проведені спортивні змагання між  командами 5-х класів.





Міжнародний день демократії в Печеніжинському ліцеї …


   Демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об’єднаних Націй. Хоча у демократій і є загальні риси, але єдиної моделі у світі не існує.


    Класні керівники Наталія Варчук, Анна Сметанюк, Любов Чемерис провели цікаві та пізнавальні години спілкування.


     Щаслива тільки вільна людина, а свобода - вона... звичайно, при демократії! Нехай у вашому житті все буде по справедливості і не вичерпується асортимент хороших подій! Зберігайте в серці легкість, віру в краще і вогонь життєлюбства!


Вітаємо з Міжнародним днем демократії!


Перша психологічна допомога дитині. 

  Як може допомогти вчитель?

Над таким питанням сьогодні працювали вчителі Печеніжинського ліцею. Психолог Юлія Юрійчук підготувала цікавий, змістовний, лаконічний та в одночас захоплюючий психолого-педагогічний семінар «Базові основи надання першої психологічної допомоги, межі компетентності педагогічних працівників».

 Цікаве спілкування в колі колег- однодумців  стало фінальним акордом  першого тижня навчального року!




Безпека наших учнів понад усе!

Навчальна евакуація пройшла успішно! 

Запам'ятаймо добре ці хвилини ,

Нехай привітним буде до вас світ.

Віднині всі ми-учні України,

Надія нашої ДЕРЖАВИ,  її цвіт!

    Ми довго чекали цієї зустрічі - теплих вітань, щирих обіймів , яскравих посмішок. Сумували за учнями та вчителями кабінети нашого ліцею ,в яких час зупинився 24 лютого 2022 року, поділивши наше життя на «до» і «після».

     Та попри  всі випробування ,які випали на долю українського народу, життя продовжується! Ми щиро віримо , що зовсім скоро будемо разом радіти перемозі незалежної України над ворогом.

А сьогодні знову  до класу...


З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА 🇺🇦

   З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО ‼️‼️‼️

Щороку, напередодні Дня Незалежності, ми вшановуємо Державний Прапор України. 

  У ньому відображений наш великий,єдиний, незламний, народ 💙💛 

Печеніжинський ліцей щиро вітає всіх справжніх, незламних духом патріотів нашої Держави!

  Бажаємо миру, впевненості і мудрості, міцного здоров’я, добра  та  ГЛИБОКОІ НЕПОХИТНОЇ ВІРИ  у нашу ПЕРЕМОГУ🇺🇦

❤️ВСЕ БУДЕ УКРАІНА❤️

Хай буде весна (Печеніжинський ліцей) 

Захистіть дітей, ви, від війни.

Героя кожного ми будемо пам’ятати.

Але зітремо із пам’яті прихід цієї весни.

Й щасливе дитинство будемо мати!


Пісня "Весна" у виконанні випускниць Печеніжинського ліцею: Савтирук Христини та Малісевич Лілії. 

ХОМІНГ  - це інстинкт повернення додому ( запрограмована форма поведінки ). Щорічно ми спостерігаємо за міграцією птахів, зокрема Лелекою білим, який долає тисячі кілометрів з Європи  до Африки та назад. Не всі цей шлях долають. Але яким він не був важким та тернистим  кожного року він повертається до своїх місць гніздування, до своєї домівки. Дивовижний птах, якого українці шанують, оберігають, оспівують, складають легенди та повір’я. 

І цього непростого року ми знову це спостерігаємо. Ці птахи вважається вісником весни. Вони долають свій важкий шлях так і ми все подолаємо. ВСЕ БУДЕ Україна!!!

 Учні Печеніжинського ліцею промонітори територію нашого селища та дослідили місце знаходження лелек.  Над проектом працювали гуртки «Квітникарства» та «Лісові рейнджери», 9 – Б клас : Поступальський Василь і Бойчук Андрій. 

Вишиванка духовна броня України 

Щороку в третій четвер травня ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки.Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.Це унікальний день.Тому що вишиванка об'єднує всіх українців.Це жива віра,невидимий клапан серця,завдяки якому воно б'ється,незважаючи на всі війни та труднощі.Вишиванка - це генетичний код нації,який передається з покоління в покоління.Це традиції та історії,а також нескорений живий дух,сповнений культурної багатогранності. Тож давайте збережемо вишиту сорочку як символ волі та незламності духу українського народу. Шануймо рідне!

Привітання із Днем вишиванки 

Привітання  від учнів Печеніжинського ліцею


Вітаємо з Днем Вишиванки!

Нехай слова і пісні милозвучні

Для вас лунають знов і знов,

Хай будуть в серці нерозлучні

Добро,надія,віра і любов!

Хай настане Перемога

Поля розлогі колосом цвітуть,

Нехай червоні ягоди калини

На вишиванках осявають путь. 

Пісня "Весняна вишиванка" 

Гордімося, українці, своїм колоритом!

Це ж Україна наша перлами розшита.

Є на ній і гори, є на ній долини,

Все, що є найкраще на Вкраїні милій.

Вишивали прабабусі ,

Щоб пам’ятали внуки і правнуки.

Щоб своїм дітям в пам’ять передали,

І щоб рідну землю завжди шанували.

Матінко Небесна, на руках із Сином

Від біди й недолі збережи Вкраїну,

Від рук загребущих, лиха і напасті,

Щоб як вишиванка розквітало щастя.

Великоднє привітання від учнів Печеніжинського ліцею

Вітаємо зі Світлим Христовим Воскресінням! Нехай відвага і сила духу не покидають Ваші серця. Миру і щастя Вам, Вашим рідним і близьким, даруйте один одному увагу і турботу, любов і вірність. Христос Воскрес!

"Плакала калина" у виконанні ансамблю Печеніжинського ліцею 

Вже більше півтора місяця триває повномасштабне вторгнення росії на територію нашої держави. Ворог не облишає своїх агресивних намірів щодо всієї України, тому за оборону нашої держави, кладуть свої життя кращі сини і дочки України.

І кожен українець підтримує наших захисників молитвою та всіма можливими методами допомагає нашій армії. Адже вони і є наша надія на захист і якнайшвидшу перемогу.

Учні Печеніжинського ліцею закликають та доводять до відома про небезпеку спалювання листя і сухої трави, яке  категорично заборонено!

-у вогні гинуть корисні комахи та черв'ячки,що знищують шкідників  та беруть участь в грунтоутворенні

- у вогні гинуть звірі. Особливо страждають новонароджені зайченята та їжачки

-вогонь знищує місця гніздування птахів

-дим від цих вогнищ є отруйним і шкодить здоров*ю живих організмів і НАМ!

Кожен в змозі сам подбати про своє майбутнє і нащадків!

Учні гуртка квітникарства взяли участь в акції "Збережемо первоцвіти"

- Зберігаючи первоцвіт ти рятуєш світ!

- Одна вирвана квітка виду підсніжник — це вкрадене життя у 45 паростків,       які вона могла би дати у майбутньому.

- Первоцвіти – це безцінний дар природи, перша посмішка весни. 

Первоцвіти — неповторна краса нашої природи.

Не рвіть первоцвіти, а тільки милуйтеся ними.

Майже усі види первоцвітів занесені до Червоної книги.

Їх кількість у природі щороку зменшується.

Торгівля первоцвітами заборонена.

Свідомо відмовтеся від купівлі квітів.

Станьте на захист первоцвітів!

Цінуйте кожну рослину!

Ми переживаємо важкі часи і кожен з нас робить все можливе, щоб наблизити Україну до перемоги. Учень - навчається, воїн - воює, вчитель - навчає.

Учні гуртка " Квітникарства" спробували свої сили в 3D - моделюванні. Створювали об'ємні  моделі квітки, таким чином закріпили на практиці знання з біології про будову квітки. Адже реальні об'єкти  складні та багатогранні, тому кращим способом їх вивчення є застосування знань на практиці, що  супроводжує зростає пізнавальну активність та інтерес. 

Щира подяка печеніжинським пластунам та всім небайдужим учням, які долучилися до акції та поповнили бібліотечний фонд ліцею.


8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету.

У Печеніжинському ліцеї до цієї дати були проведені такі заходи:

-шкільним бібліотекарем засідання круглого столу «Разом до безпечного Інтернету»;

-вчителями інформатики уроки про безпечне користування Інтернетом;

-психологічною службою тренінгове заняття « Безпека в соціальних мережах».


Вітання з Різдвом 

Учнівське самоврядування Печеніжинського ліцею вітає вчителів, батьків, учнів із Різдвом Христовим. 

  Дорогі вчителі, працівники, учні та вся Печеніжинська громадо.

  Учні 5-Б класу щиро вітають вас з Новим роком та Різдвом Христовим. 

Лісові рейнджери Печеніжинського ліцею взяли участь в акції "Збережи ялинку".

Наші ліси - це легені планети. Вирубуючи їх, ми знищуємо Землю, шкодимо собі!

Тож спитаймо у кожного: чи так необхідно привозити з лісу ялинку і свідомо збіднювати природу.

  Зимова пора сама по собі казкова. Природа прикрашає дерева, вулиці, а мороз малює на вікнах фантастичні візерунки. Саме цієї пори, 20.12.2021 року, до учнів 5-Б класу Печеніжинського ліцею завітала Руслана Боднарук, яка провела майстер-клас по декоруванні медових пряників, де створила для всіх присутніх казкову атмосферу.

  Діти розписували пряники у різних різдвяних формах. Отримали можливість відчути себе справжніми кондитерами, спробували малювати «смачними фарбами», а потім скуштували красиві пряники вже власного виробництва, бо втриматись не було сил.

  У класі панував магічний процес зимового пряникування.


Педагогічна рада

  9 грудня 2021 року на базі Печеніжинського ліцею відбулося засідання педагогічної ради на тему : «Сучасний урок біології, хімії, основ здоров’я. Проблеми, знахідки, перспективи. Як зробити його джерелом якісної і натхненної праці учнів.»

  З доповіддю виступали заступник директора з навчально-виховної роботи Мацьків Н. В.

  Досвідом роботи з питання застосування STEM – проєктів як засобу підвищення зацікавленості учнів у вивченні хімії поділилася вчитель хімії Кенчан Н. П.

  Вчителі біології Чемерис Л. В. та Сметанюк Г. І. продемонстрували моделі уроків біології, основ здоров’я, на яких вони формують ключові компетентності через реалізацію основних змістових ліній.


Методоб‘єднання вчителів початкових класів

Щоб не перетворити дитину в склад знань, комору правил та формул, треба вчити її мислити.

                 В. О. Сухомлинський

У четвер, 02.12.21р., відбулося  чергове засідання методоб‘єднання вчителів початкових класів:

 «Системно-діяльнісний підхід   як філософія освіти початкової школи» (мовно-літературна освітня галузь).


У рамках засідання були проведені уроки української мови у 4-А та 4-В класах (вч. Пнівчук Г. І. та вч. Бойчук С.М.).

Обидва уроки були проведені на високому методичному рівні. Вчителями на уроці були реалізовані дидактичні принципи. Навчання носило розвивальний характер (логічність, системність, проблемність, пошуковість, творчість). Ефективність уроку української мови визначається ступенем розумово-мовленнєвої  активності учнів, і завдання вчителя полягає у залученні їх    

до активної внутрішньої розумової та зовнішньої мовленнєвої діяльності. І, як ми побачили, обидві вчительки підтримували цю діяльність протягом всього уроку.


У другій частині засідання Слободян О. М. поділилася досвідом використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови. 

Сметанюк Л. Є. дала методичні поради щодо інтеграції навичок «Щоденні 5» (читання для себе, читання для когось, робота зі словами, письмо для себе).

Сметанюк І. Б. поділилася досвідом проведення квесту, як засобу формування ключових компетентностей учнів на групі продовженого дня.


Дане засідання сприяло розвитку творчої активності педагогів, підвищило їх теоретичну, методичну, практичну компетентність. Виховувало інтерес до самовдосконалення та пізнання нового.

  Напередодні свята Миколая Печеніжинський ліцей отримав – комп’ютери.

  Педагогічний та учнівський колективи висловлюють найтепліші слова подяки Дмитру Лащуку за сприяння у придбанні комп’ютерів.

Тиждень початкової школи

Щорічно ми поринаємо у багатогранний світ почуттів та емоцій, яскравих зустрічей та неперевершених пригод, цікавих та навчальних заходів і розваг, що організовуються в режимі Тижня початкової школи. Цього року осінні листопадові дні видалися по-особливому теплими на яскраві посмішки, прихильними на чуйні та відверті розмови.

У проведенні тижня всі класи брали активну участь. Ентузіазм вчителів, їх творчий підхід, залучення батьків допомогли зробити цей тиждень святом як для дітей, так і для дорослих.

День української хустки


7 гудня в Україні відзначають День української хустки. 

Учениці Печеніжинського ліцею 8-А, 11-А, Б класу та вчитель трудового навчання  Боднаренко Оксана Іванівна приєднались до флешмобу та презентують відео "Українська хустка - роду Берегиня". 



Вітаю переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, Кузенко Ксенію, учениця 9-Б класу та Сметанюк Ніну , ученицю 10-Б класу за зайняте І місце, молодці, бажаю вам творчих успіхів!



СНІД - проблема людства!

Відеоролик присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. 


Ви можете любити людей, хворих на СНІД.

Ви можете торкатися їх. 

Ви можете бути друзями.

Ви можете доглядати їх.

Ми всі однакові.

Нкосі Джонсон

#снід_проблема_людства #снід 

Відеоролик присвячений Всеукраїнській акції "16 днів проти насильства". 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція "16 днів проти насильства".


#ми_проти_насильства


«Запали свічку пам’яті»


Акція «Запали свічку пам’яті», присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

27 листопада о 16.00 запаліть свічку пам'яті 

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас — бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.


Над долею України не раз піднімалося чорнокрилля лихої долі. Та, мабуть, важко уявити більш страшний час, аніж голодна агонія 1921-1922рр.; 1932-1933рр., 1947р. Через життя мільйонів українців та народів різних національностей, які жили будь-коли в Україні, пройшов Жовтий Князь Тьми – смертельний голод. Чи варто пам’ятати той лихий час? Безсумнівно! Заради пам’яті тих, хто залишився назавжди у гіркому дитинстві, кому не судилося стати батьками, кому не дано було дожити віку, маємо пам’ятати мудро, по-філософськи, з розумінням.