Урок АДМ-2.3.1

Тема уроку: Складання та оформлення положення.

Мотивація уроку: 

Організаційні документи слугують для організування, упорядкування та погодження будь-якої діяльності. Вони дозволяють створити узгоджену програму дій, об'єднати людей, підрозділи, установи для досягнення спільної мети, надаючи при цьому їх діяльності планомірний та узгоджений характер.

Таким чином, з розроблення організаційних документів розпочинається не тільки функціонування установи, але й виникає управлінська діяльність, що врегульовується за допомогою права.

Зазначені документи розробляються висококваліфікованими спеціалістами. Цьому передує значна робота з вивчення різноманітних аспектів діяльності установи або її структурних підрозділів, а також чинного законодавства з цих питань. 

Пояснення характеру та призначення наступної роботи й порядку виконання вправ:

Поло́женнянормативно-правовий або локально-правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, структурних підрозділів органу, а також установ, організацій і підприємств (філій), що їм підпорядковуються, тимчасово створюваних комісій, груп, бюро тощо.

Положення також для тимчасово створюваних комісій, груп, бюро, проєктів та інше, описує мету, структуру, взаємні обов'язки групи людей чи організацій, які об'єдналися для досягнення спільної мети.

За змістом розрізняють положення:

Положення оформлюють на загальному бланку підприємства (якщо є такий бланк), або на чистих аркушах паперу формату А4. 

Реквізити Положення

Зразок оформлення титульної положення з основнми реквізитами

Положення бувають типові й індивідуальні.

Текст положення, звичайно, складається з таких розділів:

Виконання завдання за інструкційно-технологічною карткою:

Використовуючи зразки індивідуальних положень про учнівське самоврядування, скласти та оформити Положення про учнівське самоврядування нашого навчального закладу.