Урок АДМ-2.1.1

Тема уроку: Робота з наказами особового складу. Оформлення трудових книжок.

Мета уроку: 

Мотивація уроку:

Адміністратор - це керівник хоча і найнижчого рангу. І до його обов’язків входить робота з кадрами та відповідно оформлення кадрової документації.

Пояснення характеру та призначення наступної роботи й порядку виконання вправ:

Заява

Одним із перших кроків в процесі працевлаштування є написання майбутнім працівником заяви про прийняття на роботу.

Заяви з кадрових питань складаються з таких реквізитів:

Текст заяви має таку структуру:

У заяві працівник вказує головні домовленості з майбутнім роботодавцем — посаду, дату, з якої приймають на роботу, особливості трудового договору, наприклад:

Накази особового складу

Накази з кадрових питань оформляють відповідно до типових міжвідомчих форм первинної облікової документації з обліку кадрів. Це, зокрема, такі накази:

Зміст індивідуального наказу з кадрових питань стисло викладається в заголовку, який починається з прийменника «Про» і складається за допомогою віддієслівного іменника, наприклад: «Про особовий склад», «Про призначення...», «Про прийняття...», «Про переведення...», «Про звільнення...», «Про зміну облікових даних...», «Про відрядження...», «Про надання відпустки...» тощо.

Особливістю оформлення наказів з кадрових питань є відсутність констатуючої частини (преамбули) та розпорядчого слова «НАКАЗУЮ»

Накази з кадрових питань мають відмітку «З наказом ознайомлений (ознайомлена, ознайомлені)». З наказом ознайомлюють усіх зазначених у ньому осіб, які розписуються на першому примірнику наказу чи спеціальному бланку із зазначенням дати ознайомлення.

Зміст тексту наказів особового складу

У наказі про прийняття на роботу мають бути зазначені:

У наказі про переведення (переміщення) на іншу посаду (роботу) у тому самому підприємстві зазначають:

На підставі заяви та інших документів оформляється проект наказу про припинення трудового договору, у якому зазначають:

При цьому використовують слова «у зв’язку з» та обов’язково зазначають пункт статті КЗпП, за якою звільняється працівник. 

Оформлення трудових книжок

Трудова книжка - це основний документ установленого зразка, що підтверджує трудову діяльність особи і служить для встановлення загального, безперервного й спеціального стажу.

Працівник відділу кадрів у п'ятиденний термін українською мовою акуратно, кульковою ручкою або чорнилом чорного, синього чи фіолетового кольорів заповнює трудову книжку, заносячи до неї таку інформацію:

Після внесення даних про працівника на титульний аркуш та проставлення дати заповнення трудової книжки її власник своїм підписом засвідчує правильність внесених відомостей: прізвища, імені, по батькові, дати народження. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, яка відповідає за видачу трудових книжок. Після цього ставиться відбиток гербової чи круглої, що прирівнюється до гербової, печатки підприємства (або печатки відділу кадрів), на якому вперше заповнюється трудова книжка.

Внесення відомостей про роботу

У графі 3 розділу "ВІДОМОСТІ ПРО РОБОТУ" як заголовок пишеться повна назва підприємства. Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу.

У графі 3 пишуть: Прийнятий (призначений) до ... відділу (підрозділу ...) і зазначають його конкретну назву, а також роботу, професію або посаду і присвоєний розряд. Назви робіт, професій, посад зазначають відповідно до "Класифікатора професій".

Переведення працівника на іншу постійну роботу в межах одного підприємства оформляється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу.

Виконання завдання за інструкціно-технологічною карткою