Kościół Św. Jana Chrzciciela w Kozłowicach


Kościół Św. Mikołaja w Jamach

Aktualności

DYSPENSA KS. BISKUPA OD "POSTU PIĄTKOWEGO" NA DZIEŃ 11. LISTOPADA

Dla dobra duchowego wiernych, biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w dniu 11. listopada dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.


RENOWACJA MISJI PARAFIALNYCH "ROK PO MISJACH"

W ubiegłym roku przeżywaliśmy w parafii Misje Święte i w następną niedzielę (11. września) rozpoczniemy renowację misji parafialnych„Rok po Misjach”, które poprowadzi ubiegłoroczny misjonarz pallotyn ks. Andrzej Partika.

50. - LECIE DIECEZJI OPOLSKIEJ

W tym roku nasza diecezja opolska świętuje jubileusz 50. – lecia powstania i każdy dekanat jest zaproszony do pielgrzymowania do katedry Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana w niedzielne popołudnie o godz. 14.30 pod przewodnictwem jednego z naszych księży biskupów. Do udziału w niej są zaproszeni przedstawiciele parafii wraz ze swoimi duszpasterzami, a mile widziane są poczty sztandarowe reprezentujące parafie oraz grupy parafialne.

Naszemu dekanatowi, wraz z dekanatami: Głubczyce, Strzelce Op. i Koźle – na pielgrzymowanie do Katedry Opolskiej została wyznaczona niedziela 15. maja.

Zatem – od jutra chętni, którzy pojadą do Opola w niedzielę, 15. maja mogą się zapisywać – bądź przez telefon, bądź osobiście na plebanii, bądź w zakrystii. ZAPISY TRWAJĄ PRZEZ TEN TYDZIEŃ (do niedzieli 8. maja).

WIELKANOC 2022

Wstał z grobu nasz Zbawiciel,

całego świata Odkupiciel.

Więc niech będzie koniec złemu

i oddajmy nasz hołd Jemu.


Niech Zmartwychwstały Chrystus

obudzi w nas to, co jeszcze uśpione,

ożywi to, ci już martwe;

niech światło Jego słowa

prowadzi nas przez życie do wieczności.

Radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych

- wszystkim Parafianom i Gościom życzy

ks. proboszcz


OSTATNI (OBY...) DEKRET KORONAWIRUSOWY

W najnowszym i najkrótszym treściowo dekrecie biskup opolski A. Czaja napisał: "Odwołuję wszelkie zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2".

ZBIÓRKA DLA UKRAINY

Ks. biskup A. Czaja wydał kolejny apel dotyczący pomocy dla Ukrainy. Oto jego najważniejszy fragment:

Drodzy Diecezjanie, (…) proszę Was też o podjęcie trudu zbiórki potrzebnych rzeczy. Pamiętajmy, że ich jakość świadczy o naszym szacunku do ludzi w potrzebie. Do rzeczy najbardziej niezbędnych należą: koce, śpiwory, artykuły higieniczne, artykuły dla dzieci i niemowląt, środki czystości oraz artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Wkrótce Caritas Diecezji Opolskiej uruchomi m.in. projekt „Paczka dla Ukrainy". Każda parafia otrzyma określoną ilość kartonów wysyłkowych, w których będzie można przekazać zgromadzone artykuły.

ZATEM OD JUTRA (czyli od czwartku) ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ W/W ŚRODKÓW:

* w Jamach – proszę je przynosić do sklepu p. J. Mruczka

* w Kozłowicach – proszę je przynosić na plebanię do salki


MSZE ŚW. KOLĘDOWE - 2022 R.

1) poniedziałek, 3. stycznia: JAMY, godz. 17.00 – od Adrian Kansy do rodz. Waldemar Kupski oraz od Grabarek do rodz. Andrzej Kupski

2) wtorek, 4. stycznia: JAMY, godz. 17.00 – rodz. Micer, Jantos, Jamrozy, Karaś-Prochota, Florek, Hober, mieszkańcy domu nr 37 A, Blaszczok B, Syma, Kubat, Osowicz, Dubas, Wachowski, Blaszczok G., Parkitny i sąsiedzi i rodz. z BLOKÓW oraz z ul. Piasecznej

3) środa, 5. stycznia: KOZŁOWICE, godz. 18.00 – rodz. z ul. Oleskiej

4) piątek, 7. stycznia: KOZŁOWICE, godz. 18.00 – rodz. z ul. Gorzowskej oraz z ul. Polnej i „Szklarni”

5) poniedziałek, 10. stycznia: KOZŁOWICE, godz. 18.00 – rodz. z Siwego Osiedla oraz z ul. Kluczborskiej, Zamkowej i Krzywej

6) wtorek, 11. stycznia: KOZŁOWICE, godz. 18.00 – rodz. z ul. Nowej /domki/ oraz z Osiedla Dęby i Czerwonego Osiedla

7) środa, 12. stycznia: KOZŁOWICE, godz. 18.00 – rodz. z BLOKÓW z ul. Nowej


NOWY ROK 2022

W sobotę będzie pierwszy dzień Nowego Roku - tego dnia Msze św. będą w następującym porządku: o godz. 9.30 w Kozłowicach, potem o godz. 11.00 w Jamach i po południu w Kozłowicach najpierw o godz. 14.30 nabożeństwo w intencji pokoju, a po nim Eucharystia noworoczna o godz. 15.00 (zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św., gdyż jest to święto nakazane).


ZWOLNIENIE OD TZW. POSTU PIĄTKOWEGO NA DZIEŃ 31. GRUDNIA

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, chcących świętować pożegnanie starego roku i przywitanie nowego roku, czyli tzw. „sylwestra”, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w tenże piątek 31. grudnia


BOŻE NARODZENIE 2021

W Betlejem mieście Zbawiciel się rodzi.

Niech się Wam, mili, najlepiej powodzi.

Niech Wam służy szczęście o każdej godzinie.

I niech Was dobrego nic w życiu nie minie.


W małym Świętym Dziecięciu Bóg daje nam Zbawienie.

Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,

niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,

niech się każdy umocni nadzieją i na nowo żyje wiarą i miłością.

Radosnych i Błogosławionych Świąt

życzy ks. proboszcz