Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj (3. grudnia) I niedziela Adwentu

   w Jamach przeżywamy odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1100

 

   po południu w Kozłowicach o godz. 1500 nabożeństwo adwentowe, podczas którego poświęcimy wieńce adwentowe

  

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny, w którym na początku przeżywamy Adwent, będący szczególnym czasem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszam do pobożnego przeżycia adwentu, m. in. poprzez uczestniczenie we Mszach św. roratnich. Roraty będziemy odprawiać zazwyczaj wieczorem – zatem zapraszam dzieci (zwłaszcza z lampionami), młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania), a także i dorosłych parafian.

 

 

 

W najbliższy piątek (8. grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Pannyz tego względu nie obowiązuje w tym dniu tzw. post piątkowy. Natomiast ten dzień jest też świętem Marianek – zatem w Kozłowicach o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Marianek naszej parafii i ich rodzin. A od godz. 1200 do godz. 1300 w kościele w Kozłowicach będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zwana Godziną Łaskizapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 

 

Są już do nabycia opłatki na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz świece Caritas – w tym roku adwent jest krótki, stąd nie odkładajmy tych rzeczy „na ostatnią chwilę” – opłatki i świece można nabywać od dzisiaj w zakrystii lub na plebanii.

 

 

Zawitał do nas śnieg – bardzo dziękuję za odśnieżanie w tych dniach terenu przy kościele i przy plebanii.

 


W następną niedzielę (10. grudnia) – kolekta specjalna.