Музеї

З 10 по 14 січня 2022 року у нашому навчальному закладі проходить виставка експозицій музею історії Любешова. Глиняний посуд поліщуків, знаряддя праці та вжитку, одяг наших краян початку XX століття - все це  поєдналось у виставці "Скарби поліщуків"

В'їздні ворота замку Яна Чарнецького у Любешові.

Робота Марини Любежаніної і Катерини Бондарчук

Костел капуцинів 

З допомогою істориків, які добре ознайомлені з історією нашого селища, а також інших джерел я підготувала інформацію, яка зацікавить кожного

Костел капуцинів був побудований в середині XVIII століття. В той час селище Любешів належало Яну Антонію Чарнецькому. Разом зі своєю дружиною вони запропонували закласти кляштор ксьондзів-капуцинів,  який мав носити ім'я реформатора Вселенської церкви початку XVIII століття Франциска Асизького.

У 1786 році Ян Хризостон Качковський провів освячення новозбудованого монастиря.

У 1817 році пожежа, яка охопила Любешів, не оминула й монастир капуцинів, після якої кляштор був жахливому стані. Відбудова споруди розпочалась у 1926 році. З 1936 року там була семінарія для монахів-месіонерів східного обряду.

Крім того там існував притулок для дітей-сиріт під керівництвом настоятельки Ядвіги Гано.

Костел капуцинів - це є релігійна, культова споруда. Вона була освячена і закладена у Любешові для того ,щоб у нас(на українських землях) насадити нову віру -  католицизм. Храм будувався довгий період.

Чим вражає ця будова ?Костел вражає тим, що він мав на меті не тільки культове, але і оборонне значення. Ви придивіться до товщини  стін цієї будови, до її вікон, дверей- це служило для того, щоб врятуватись на випадок небезпеки (а польські магнати на наших західно українських землях себе почували,як в'юн на сковороді).

Костел Капуцинів знаходився на найвищому у нашому селищі місці. З нього  можна було побачити усе навколишнє: заплаву річки Стохід, велику кількість сіл: Судче , Бережну волю, Пожіг. Пізніше навіть можна було побачити В'язнівно(тоді ще воно було малесеньке) і багато іншого.

Костел підіймався наче космічний корабель, наче могутній білосніжний птах над величезними просторами зелених боліт, лісів, голубих річок і струмків, які опоясували наше містечко Любешів на той час.

Підземелля

Підземелля мало два поверхи.Ми можемо побачити перший поверх, а от другий ні. Раніше там був склеп де знаходилися труни із 18-ма монахами в яких закінчився життєвий шлях. Після Другої світової війни мародери і всякі інші негідники ці труни порозбивали і всі мумії, які там знаходились, десь порозкидали чи повиносили. З якою метою невідомо.

Пізніше час приніс великі зміни у цей храм.

Яна Федчик