Співробітники кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології

Завідувач кафедри

Костюк Тетяна Михайлівна

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.


У 1996 році закінчила медичний ліцей НМУ імені О.О.Богомольця.

У 2001 році закінчила стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

2001–2003 рр. – навчання в інтернатурі на кафедрі ортопедичної стоматології НМУ.

2001–2006 рр. – старший лаборант кафедри ортопедичної стоматології НМУ.

2006–2015 рр. – асистентка кафедри ортопедичної стоматології.

У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клінічна діагностика, ортопедичне лікування та профілактика оклюзійних порушень, які виникли внаслідок прорізування третіх молярів».

Із вересня 2015 року – доцентка кафедри ортопедичної стоматології НМУ.

В січні 2017 року присвоєно вчене звання «Доцент».

У 2021 році захистила докторську дисертацію на тему: «Комплексна діагностика, клініка, ортопедичне лікування та профілактика м’язово-суглобової дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів»

З жовтня 2021 року – завідувачка кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.


Автор та співавтор 87 наукових праць у фахових вітчизняних та міжнародних виданнях (зокрема й у світових науко- метричних базах Scopus, Web of Science) та 7 патентів. 


Напрями наукової та клінічної діяльності: діагностика та лікування дисфункційних змін СНЩС, гнатологічних порушень, інноваційні технології протезування, застосування та впровадження цифрових технологій в стоматології. Лікар вищої кваліфікаційної категорії. 


Є діючим членом European Academy Of Sciences and Research, International Association for the Study of Pain (IASP),  Української асоціації цифрових стоматологічних технологій, Асоціації стоматологів України.


Професори

Канюра Олександр Андрійович

Доктор медичних наук, професор кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. 

Заслужений лікар України.


Закінчив стоматологічний факультет Київського медичного інституту в 1992 році. Лікар стоматологічної поліклініки НМУ (1992-1999). З 1999 по 2004 рік – асистент кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.

У 2004 році захистив кандидатську дисертацію на тему ”Особливості лікування вестибулярного положення іклів у віковому аспекті“, у якій основними напрямками досліджень було визначення розповсюдженості цієї патології, а також запропоновано декілька нових ортодонтичних апаратів і методик її лікування.

Заступник декана стоматологічного факультету (2004-2012). Учений секретар Вченої ради стоматологічного факультету (2004-2014). З 2005 року – доцент кафедри.

У 2009 році закінчив Східноєвропейський університет економіки і менеджменту за спеціальністю «Менеджмент організацій».

У 2012 році захистив докторську дисертацію на тему ”Оптимізація системи стоматологічного забезпечення військовозобов’язаних запасу та військового резерву ЗСУ України на особливий період“, під час написання якої були вивчені питання ранньої діагностики та профілактики дисфункціональних станів скронево-нижньощелепного суглоба, поширеності дефектів зубних рядів та факторів ризику розвитку дисфункції СНЩС у військовозобов‘язаних запасу, військового резерву. Було запропоновано методику організації надання стоматологічної допомоги населенню України та нову систему стоматологічного забезпечення  військовозобов’язаних запасу та військового резерву Збройних Сил України.

З 2015 року – професор кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. З вересня 2018 року – проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Є членом Вченої ради НМУ, головою спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій зі спеціальності 221-стоматологія на стоматологічному факультеті НМУ, членом спеціалізованої ради Д 26.003.10 (13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні та фармацевтичні дисципліни); 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти). Учасник численних волонтерських місій в зону АТО/ООС. Співавтор підручників: “Основні напрями реформування дитячої стоматологічної служби”, “Пропедевтика ортопедической стоматологии”, збірника “Загальні нормативно-правові положення з ортопедичного і зубопротезного виробництва”, науково-практичного видання ”Милосердя та Благодійність на теренах України”.

Є співзасновником Української Асоціації Стоматологічної Освіти, членом Асоціації ортодонтів України, Асоціації стоматологів України.

Має більше 150 наукових праць та є автором 10 патентів на винахід.

Під керівництвом Олександра Канюри виконано дві докторські дисертації (зі спеціальностей 14.01.22 - стоматологія та 14.02.03 - соціальна медицина) та три дисертації на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) (дві – зі спеціальності 221-стоматологія та одна зі спеціальності 011-освітні/педагогічні науки)

Нагороджений медаллю “За працю та звитягу в медицині” (2011), орденом “Посох Асклепія” (2014), орденом “За бездоганну медичну службу” (2015), Почесною Грамотою Верховної Ради України “За особливі заслуги перед Українським народом” (2018), Київською міською адміністрацією нагрудним знаком “Знак пошани”, орденом “За заслуги” ІІІ ступеня (2019).

Фліс Петро Семенович

Доктор медичних наук, професор кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. 


Закінчив з відзнакою Київський медичний інститут у 1974 р. і продовжив навчання в клінічній ординатурі на кафедрі ортопедичної стоматології. З 1976 по 1982 рр. працював лікарем- стоматологом стоматологічної поліклініки КМІ. В 1982 р. була організована кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології і ортодонтії, де працював спочатку асистентом, з 1987 р. доцентом, а з 1990 по 2021р. – завідувачем кафедри. 

В 1986   р.   П.С.  Фліс   захистив   кандидатську   дисертацію   на   тему: «Заміщення дефектів зубних рядів суцільнолитими мостоподібними процесами», в 1991 р. – докторську дисертацію на тему «Раціональні методи виготовлення суцільнолитих протезів». В 1991 р. присвоєно звання професора.


П.С. Флісу належать пріоритетні розробки вітчизняних фотополімерних матеріалів для облицювання зубних протезів, пломбування зубів, фіксації брекетів. Під його керівництвом розроблена та впроваджена в виробництво і клініку перша в Україні керамічна маса «Ультропалін», 4 сплави для лиття зубних протезів, вогнетривкі маси для дублювання моделей щелеп т а ін. Запропоновані нові методи ортодонтичного лікування дітей та дорослих, сучасні технології виготовлення ортодонтичних апаратів та протезів.

У 2002 році отримав орден міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна» – «За трудові досягнення», в 2004 році вручена премія імені Платона I ступеню Української академії наук, в 2003 році присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

П.С. Фліс є автором підручника «Ортодонтія», виданого українською, російською та англійською мовами, і понад 40 підручників та навчальних посібників. 


Ним опубліковано понад 400 наукових робіт, отримано більше 40 авторських свідоцтв на патенти і винаходи.

Під керівництвом професора Фліса П.С. захищено понад 30 кандидатських дисертацій і виконується 8 кандидатських та 2 докторські дисертації.


Професор Фліс П. С. у 1999 році заснував Асоціацію ортодонтів України і на даний час є почесним президентом та членом правління Асоціації ортодонтів України, почесним головою Білоруської професійної спілки ортодонтів, членом Європейської і Всесвітньої асоціації ортодонтів, науковий редактор журналів «Новини стоматології» та «Світ ортодонтії», член редакційних рад журналів «Вісник стоматології», «Український стоматологічний альманах», «Дентальні технології», «Современная стоматология». За рішенням Президії Національної академії наук України у 2019 році був нагороджений Відзнакою Національної академії наук України за професійні здобутки.



Доценти

Циж Альбіна Валеріївна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри. 


У 1995 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця. 

У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Діагностика та лікування перехресного прикусу у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату».  


Опублікувала 25 наукових праць, отримала 6 деклараційних патентів на винахід, співавтор навчальних програм з ортодонтії для студентів 2-5 курсів.  Відповідальна за навчально-методичну роботу на кафедрі. 



Наукові інтереси фокусуються в області ортодонтичного лікування трансверзальних аномалій прикусу.  


Є дійсним членом Асоціації ортодонтів України. Лікар- ортодонт вищої категорії.



Ращенко Наталія Володимирівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри. 

Лікар-ортодонт вищої категорії. У 1982 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця за спеціальністю «лікар-стоматолог». Після закінчення інституту працювала лікарем-стоматологом стоматологічної поліклініки Мінського району міста Києва.


В 1987-1989 роках навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії Київського медичного інституту. У 1989 році обрана на посаду асистента кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології за конкурсом, а з 2000 року і по цей час працює доцентом цієї ж кафедри.


В 1994 році Ращенко Н.В. захистила кандидатську дисертацію за темою: «Стимулююча терапія в комплексному лікуванні недорозвинення нижньої щелепи». У праці наведено частоту та розповсюдження дистального прикусу та його окремих форм, на підставі телерентгенографічних досліджень визначила найбільш характерні морфологічні порушення в будові лицьового скелету за даної аномалії у різні вікові періоди.

Розробила оригінальні методики стимулюючої терапії такі як: вакуум, вібраційний вплив, мікрохвильову резонансну терапію.

Співавтор 3 підручників для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації та посібника ліцензійних тестових завдань «Крок-2».


Ращенко Н.В. є співавтором нових учбових планів, типових і робочих програм з ортодонтії для стоматологічних факультетів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, складених згідно реалізації Болонської декларації в системі вищої медичної освіти.

Має 94 друкованих праць, із них 44 надруковані в наукових виданнях, акредитованих ВАК України. Отримала 7 патентів України на винаходи.


Успішно проводить практичні заняття та читає лекції студентам 2-5 курсів стоматологічного факультету НМУ, веде консультативну та лікувальну роботу в ортодонтичному відділенні Стоматологічного медичного центру НМУ.

З 2002 року є членом Асоціації ортодонтів України. З 2007 року є членом Європейської асоціації ортодонтів.


Жачко Наталія Іванівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри. 


Жачко Наталя Іванівна,1969 року народження, закінчила з відзнакою Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця у 1991 році. З 1991 по1994 р.р. навчалася в клінічній ординатурі за фахом «Ортодонтія» на кафедрі пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

У 2007 році Жачко Н.І. захистила кандидатську дисертацію за темою «Вікові особливості лікування поворотів зубів». В 2021 році отримала вчене звання доцента.

У 2001 році обрана на посаду асистента кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ за конкурсом. За час роботи на кафедрі зарекомендувала себе дисциплінованим та відповідальним співробітником. З 2007 року відповідає за підвищення кваліфікації кадрів на кафедрі. З 2017 року відповідає за навчальне-методичне забезпечення учбового процесу на 5 курсі з дисципліни «Ортодонтія» та спеціалізації «Ортодонтія». З 2019 року відповідає за підготовку тестів Крок-2. З 2019 року і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри.

Загальний педагогічний стаж становить 23 роки.

Жачко Н.І. має понад 105 наукових праць, в тому числі, три статті у науко-метричній базі Scopus. Отримала 8 патентів України.

З 1994 року працювала лікарем-ортодонтом у відділенні ортодонтії Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця. Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Ортодонтія». В повному обсязі виконує лікувально-консультативну роботу. Користується заслуженим авторитетом і повагою як у пацієнтів, так і у колег. Володіє сучасними методами діагностики та лікування.

         Лікарський стаж - 33 роки.

         Рівень володіння англійською мовою — В2 (Aptis British Council).

Є співавтором 4 навчальних посібників, понад 105 наукових праць та 8 патентів на корисну модель. Індекс Гірша (Google Scholar) – 4.


Шпак Діна Юріївна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри.


З 1999 по 2004 роки навчалася в НМУ ім. О.О. Богомольця за спеціальністю «лікар-стоматолог».

З 2004 по 2006 роки проходила інтернатуру на кафедрі Ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. З 2007 року асистент тієї ж кафедри.


У 2007 році затверджено тему кандидатської дисертації. У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему : «Особливості лікування гнатичноі форми мезіального прикусу у дітей в змінному та постійному періодах прикусу», присвоєно звання кандидата медичних наук.


З 2016-2021рр завідувачка відділення ортодонтії Стоматологічного медичного центру НМУ ім. О.О. Богомольця.

З 2021р. – медичний директор  СМЦ НМУ імені О.О.Богомольця.


Скрипник Ірина Леонідівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри. 

У 1990 році закінчила з відзнакою стоматологічний факультет Київського медичного інституту. Навчалась в клінічній ординатурі та аспірантурі на кафедрі пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії Українського державного медичного університету імені О.О. Богомольця. В 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему : «Порівняльна оцінка методів фіксації різноманітних облицювальних полімерів на каркасах суцільнолитих незнімних протезів», яка була обумовлена науковим планом кафедри пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії і практичною необхідністю. З 1997 року по 2004 рік працювала на посаді асистента кафедри пропедевтики ортопедичної стоматологиї та ортодонтії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

З 2004 року за конкурсом була обрана на посаду доцента кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ, на якій працює по теперешній час. 


Ірина Леонідівна Скрипник – досвідчений фахівець в галузі ортодонтії, володіє сучасними методами діагностики та лікування ортодонтичних пацієнтів. Отримала міжнародну освіту – стажування в медичному Університеті Угорщини ( м. Дебрицен, 1989 рік), Австрія (Відень, 1999-2000рр), Велика Британія (Лондон, 2008 р), Німеччина (Ерланген-Нюренберг, 2009 р), Франція (Париж, 2015). Приймає участь в науково-практичних конгресах, конференціях з ортодонтії, виступає з доповідями як в Україні, так і за її межами, освоює нові методи діагностики та лікування, постійно працює над підвищенням рівня своїх знань. Є автором понад 100 наукових праць, 6 з яких підтверджені авторськіми свідотствами на винахід. Вона є науковим редактором професійного журналу «Сучасна ортодонтія», редактором журналу «Стоматологія: від науки до практики”, є співавтором національного підручника з ортодонтії (трьох видань – українського, російського та англійського). В жовтні 2015 року під редакцією Скрипник І.Л. вийшла книга “Механіка ортодонтичного лікування” Дж. Беннетта.


За наказом МОЗ України № 438 від 17.07.2015 є співрозробником Уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги по розділу “стоматологія-ортодонтія”.


Член робочої групи Комітету охорони здоров’я при Верховній раді України з питань реформування медицини та розвитку медичного туризму в Україні.

Є ініціатором проекту відновлення профілактики стоматологічного здоров’я “Збережи дитині посмішку – забеспеч здоров’я нації”.

Член Координаційної Ради Асоціації стоматологів України, Віце-Президент Української Асоціації стоматологічної освіти України, Віце-Президент Асоціації ортодонтів України, почесний член Професійної спілки ортодонтів Білорусії, Член Європейської Асоціації ортодонтів та Всесвітньої Асоціації ортодонтів. В теперішній час є Генеральним секретарем Асоціації Стоматологів України, Член Координаційної ради МОЗ України зі стоматології.

В 2017 році присуджено звання “Заслужений лікар України”.

Засновник клініки авторської стоматології «ІриС-денТ» (2011).


Філоненко Валерій Володимирович

Кандидат медичних наук, доцент, заступник декана стоматологічного факультету.


Закінчив стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 1997 році. З серпня 1997 р. по лютий 1999 р. проходив інтернатуру у відділенні ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології поліклініки МОЗ України при НМУ імені О.О. Богомольця, з 1999 року – лікар відділення. З 2002 року прийнятий на посаду асистента кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології, з 2016 року – доцент кафедри.

З вересня 2015 року – заступник декана стоматологічного факультету, член Вченої ради стоматологічного факультету.


У 2007 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Лікування аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу індивідуальними трейнерами”.

Автор понад 90 друкованих робіт, з них: 5 статей у виданнях, відображених у базі даних SCOPUS,  29 – у наукових фахових виданнях ДАК України, 3 – у зарубіжних виданнях; 5 патентів на корисну модель, 1 авторське право на літературний твір наукового характеру; співавтор підручника «Orthodontics. Dentognathic Anomalies and Deformations», посібника «Алгоритми виконання стоматологічних і медичних маніпуляцій для підготовки до Державної атестації студентів 5 курсу за спеціальністю «Стоматологія», 4 методичних посібників для студентів англомовної форми навчання. Доповідач на 23 науково-практичних конференціях, симпозіумах та з’їздах.


Учасник зарубіжних освітніх програм у Франції, Італії, Великобританії, Бразилії, Грузії, Південній Кореї, Норвегії, Швеції, Данії.

Успішно проводить практичні заняття та читає лекції студентам англомовної форми навчання 2-5 курсів стоматологічного факультету НМУ. З 2009 року – на передатестаційному циклі для зубних техніків «Ортопедична стоматологія» при НМУ. Є відповідальним за роботу зі студентами англомовної форми навчання на кафедрі.

Науково-педагогічний стаж 15 років 6 місяців. Лікар-ортодонт вищої кваліфікаційної категорії.


Член Асоціації стоматологів України, Асоціації ортодонтів України, Всеукраїнського лікарського товариства, Української Асоціації стоматологічної освіти.


Мельник Альона Олександрівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри. 

Закінчила стоматологічний факультет НМУ імені О.О. Богомольця у 2009 році. У період з 2009 по 2011 рр. навчалась в інтернатурі на базі НМУ імені О.О. Богомольця. У 2011 році з відзнакою закінчила магістратуру. З 2011 по 2013 рр. навчалась в клінічній ординатурі. З 2013 по 2019 р. – лікар-стоматолог ортодонт відділення ортодонтії Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця, з вересня 2014 року – асистент кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології за сумісництвом. З вересня 2019 року – асистент кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. Проводить практичні заняття зі студентами 1-5 курсів стоматологічного факультету. За час роботи проявила себе гарним науковцем та викладачем.


У 2019 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук (доктор філософії̈) за спеціальністю 14.01.22 «Стоматологія» на тему: «Клініко-фонетичні особливості зубощелепних деформацій, їх ортодонтичне лікування та корекція мовної̈ функції̈». Лікар-ортодонт першої кваліфікаційної категорії. 


Автор 18 друкованих робіт, з них: 2 статті у виданнях, відображених у базі даних SCOPUS,  10 статей у наукових фахових виданнях ДАК України, 1 патент України на корисну модель. Доповідач на 5 науково-практичних конференціях. Учасник зарубіжних освітніх програм (Smile Ukraine project, Бразилія; MEAW, Південна Корея). Член Асоціації стоматологів України та Асоціації ортодонтів України.


Леоненко Галина Петрівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри.


У 2006 році захистила дис­ертацію на тему: «Лікування аномалій форми і зміни кольору окремо стоячих зубів» в якій було запропоновано новий метод кольоровизначення при реставраціях зубів, новий метод відновлення форми змінених зубів, а також методи ортодонтичної підготовки при аномаліях форми зубів при відсутності місця для їх повноцінної реставрації. 


Є дійсним членом Асоціації ортодонтів України і членом Європейського товариства ортодонтів.Автор 67 друкованих робіт: із них — 29 надруковано в наукових виданнях, акреди­тованих ВАК України, 3 нововведення, 6 патен­тів України на винаходи, є співавтором 2 підручників «Ортодонтія» та підручника «Пропедевтика ортопедичної стоматології» для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та 2 посібників для студентів англомовної форми навчання. 


Працює над виконанням докторської дисертації. Лікар-ортодонт вищої категорії.


Стороженко Катерина Валеріївна

Кандидат медичних наук, доцент.


На кафедрі відповідальна за підготовку та проведення ОСКІ.


У 2012 році з відзнакою закінчила стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. В 2014 р. з відзнакою закінчила магістратуру.

З 2014 по 2017 рр. навчалась в аспірантурі на кафедрі ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця.


В 2017 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Удосконалення диференційної діагностики прогенічних форм прикусу та прогнозування ортодонтичного лікування у пацієнтів різного віку».


Особливий науковий інтерес пов’язаний з етіологією, на молекулярно-генетичному рівні, діагностикою та лікуванням зубощелепних аномалій та деформацій. Має 36 наукових праць та 10 патентів України на корисну модель.


Є співавтором навчального посібника «Латеральна телерентгенографія» (2013).


Бродецька Людмила Олександрівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри.


Закінчила стоматологічний факультет НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «стоматологія» з «відзнакою» у 2009 році. У 2009-2011 роках проходила інтернатуру на базі Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України за спеціальністю «стоматологія».


У 2009 – 2014 роках працювала лікарем-стоматологом в ЦСП МОУ. З 2014 року і по 2016 рік  проходила  клінічну ординатуру на базі кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «стоматологія».


З 15 вересня 2016 року зарахована до аспірантури (денна форма навчання)   на базі кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «стоматологія». Тема дисертації: «Мультидисциплінарний підхід до лікування пацієнтів із ретинованими зубами».


У 2020 році захистила дисертаційну робоу на здобуття ступення PhD.

З 2021 року доцент кафедри.


Циж Ольга Олександрівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри.


У 2012 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. У 2019 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення сучасних методів діагностики, лікування та профілактики рецидивів у пацієнтів з відкритим прикусом». Запропонувала нові методики що значно підвищили ефективність лікування відкритого прикусу.


З 2018 року поєднує посаду директора Медичного коледжу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


Опублікувала 12 наукових праць, отримала 4 деклараційні патенти на винахід. 


Є дійсним членом Асоціації ортодонтів України.

Лікар-ортодонт другої категорії.


Асистенти

Бобокал Анатолій Миколайович

Кандидат медичних наук, асистент кафедри.


В  1982 р. закінчив стоматологічний факультет КМІ імені О.О. Богомольця з  «відзнакою».

З 1982 по 1991 рік працював лікарем – стоматологом в хірургічному відділенні стоматологічної поліклініки  КМІ імені О.О. Богомольця.

З 1991 р. працює асистентом кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.


З 1999 р. є дійсним членом Асоціації ортодонтів України (Сертифікат №008).  В 2002 р. присвоєна кваліфікація лікаря стоматолога-ортодонта – вища категорія.


У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію за темою  «Клініко-експериментальне обґрунтування використання керамічної маси «Ультропалін» при незнімному протезуванні».


Автор 42 друкованих робіт та 4 патентів на винахід.


Вишемирська Тамара Арамівна

Асистент кафедри.


Закінчила стоматологічний факультет НМУ ім. О.О. Богомольця за спеціальністю «стоматологія» у 2011 році. У  2011-2013 роках проходила інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


З 2013-2017 рік навчалася в клінічній ординатурі на базі кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю “стоматологія”.


З 2017 року навчається в аспірантурі на базі кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця. Тема дисертації:  «Діагностика, лікування та профілактика сагітальних аномалій прикусу у дітей з порушенням носового дихання».


З 2015 року працює асистентом кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця. Проводить заняття для студентів 1-5 курсів.


Новаковська Ганна Василівна

Кандидат медичних наук,  ассистент кафедри.


У 1995 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Профілактика демінералізації емалі зубів при ортодонтичному лікуванні незнімними ортодонтичними апаратами».

Метою наукових досліджень було попередження демінералізації емалі зубів при ортодонтичному лікуванні. Вивчено вплив нового вітчизняного матеріалу світлового затвердіння «ЕСТА-Ф» на мікрофлору порожнини рота, а також глибину проникнення фтору, який міститься в ньому, у тверді тканини зуба.

На підставі токсикологічних, санітарно-хімічних, електронно мікроскопічних, а також клінічних досліджень доведена ефективність і доцільність використання «ЕСТА-Ф» в ортодонтичній практиці для профілактики демінералізації емалі зубів при апаратурному лікуванні.


Є дійсним членом Асоціації ортодонтів України.


Автор 43 друкованих наукових праць, 2 патентів.

Лікар-ортодонт вищої категорії.


Довбенко Світлана Анатоліївна

 Ассистент кафедри


1996 року закінчила стоматологічний факультет НМУ імені О. О. Богомольця. З 1996 до 1998 р. навчалась в інтернатурі на базі НМУ імені О. О. Богомольця. 1998-2020 рр - лікар-стоматолог-ортодонт відділення ортодонтії Стоматологічного медичного центру НМУ імені О. О. Богомольця. 

З вересня 2020 року - асистент кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології. 

Автор понад 40 наукових публікацій, з них 1 патент України на корисну модель. Учасник закордонних освітніх програм (Smile Ukraine project, Бразилія; MEAW, Північна Корея). 

Член Асоціації стоматологів України та Асоціації ортодонтів України. 

Лікар-ортодонт вищої кваліфікаційної категорії. 

Бурлаков Павло Олександрович

Асистент кафедри.


Відповідальний за навчально-методичну роботу на 1 курсі.


Закінчив Національний медичний університет ім.О.О. Богомольця у 2018 році.


З 2020 навчається в аспірантурі та працює над написанням кандидатської дисертаційної роботи на тему «Розробка нових методів цефалометричного аналізу».


Голубченко Олена Юріївна

Асистент кафедри.


На кафедрі відповідальна за безперечне підвищення кваліфікації викладачів кафедри .


У 2016 році з відзнакою закінчила стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


З 2019 навчається в аспірантурі на кафедрі ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця працює над написанням дисертаційної роботи на тему «Ортодонтична корекція в комплексній реабілітації пацієнтів з оклюзійними порушеннями ятрогенного генезу у поєднанні з вертикальними аномаліями прикусу».


Кримовський Кирило Геннадійович

Асистент кафедри.


Закінчив стоматологічний факультет Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця в червні 2018р.


Працює над написанням  кандидатської дисертаційної роботи.


Мельник Богдан Миколайович

PhD, асистент кафедри.


Закінчив Національний медичний університет імені О.О.Богомольця в 2019 році.

У 2019-2021 роках проходив інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

З 2021 року навчався в аспірантурі та працював над написанням  дисертаційної роботи.

У 2024 році захистив дисертаційну роботу на здобуття ступеня PhD.


Кириченко Наталія Андріївна

Асистент кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця в 2019 році.


У 2019-2021 роках проходила інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


У 2021 року отримала спеціалізацію «Ортодонтія».


З 2022 року аспірант кафедри, працює над написанням дисертаційної роботи на тему "Лікування глибокого прикусу с функціональної корекцію м'язово-суглобового комплексу". 


Старші лаборанти

Трохимець Юлія Володимирівна

Старший лаборант кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2022 році.


З  2022 року проходить інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


Мілещенко Анастасія

Cтарший лаборант кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2020 році.




Аспіранти

Хомяк Катерина Ігорівна

Аспірант кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2022 році.


З  2022 року проходить інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


Кірієнко Юрій Юрійович

Аспірант кафедри.


Закінчив Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2021 році.


З  2021 року проходить інтернатуру на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.


Чумак Ніка Мамарісаївна

Аспірант кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2012 році. Лікар-ортодонт першої категорії.  




Грива Людмила Ігорівна

Аспірант кафедри.


Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2020 році.




Глушко Іван Ахмедович

Аспірант кафедри.


Закінчив Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Стоматологія" в 2020 році.