Kilpailukalenteri 2018-2019

Merkittävät kilpailut Oulun lähialueella ja oululaisten joukkueiden sarjapelit kaudella 2018-2019


SPTL:n kilpailukalenteri: http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=2

Ruotsin kilpailukalenteri: http://www.svenskbordtennis.com/tavling/


1.9.2018 Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut, Kastelli, Oulu

15.-16.9.2018 DE-SM (1500 & 1300), Seinäjoki

15.9.2018 1-divisioona 1/6, Helsinki

15.9.2018 Fintrade Open, Kuopio

16.9.2018 2-divisioona 1/4, Kuopio

29.-30.9.2018 Umeå Masters, Uumaja

6.10.2018 SM-sarja 1/5, Tampere

6.10.2018 1-divisioona 2/6, Tampere

13.10.2018 OPT-86:n syyspoolikilpailut, Kastelli, Oulu

20.10.2018 IPT-94:n kansalliset, Iisalmi

20.-21.10.2018 Skellefteträffen, Skellefteå

21.10.2018 Junioreiden TOP, Helsinki

3.-4.11.2018 BC-SM (1900 & 1700), KoKa, Koski TL

10.11.2018 YPTS:n kansalliset - Kaarron Rakennus Open, Ylivieska

17.-18.11.2018 Tikakoski GP, Kastelli Oulu

24.-25.11.2018 Joukkue- & A-SM (2200), Helsinki

1.12.2018 SM-sarja 2/5, Turku

1.12.2018 1-divisioona 3/6, Tampere

1.12.2018 2-divisioona 2/4, Tampere

8.-9.12.2018 3-divisioona 1/2, Iisalmi

8.-9.12.2018 4-divisioona 1/2, Kemi

15.12.2018 Haparanda Open, Haaparanta

5.-6.1.2019 Luleåmästerskapen, Luulaja

19.1.2019 Digisense Solutions Open, Kastelli, Oulu

20.1.2019 SM-sarja 3/5, Kastelli, Oulu

20.1.2019 1-divisioona 4/6, Kastelli, Oulu

26.-27.1.2019 Veteraanien SM, Helsinki

2.2.2019 KePTS:n kansalliset, Kemi

9.-10.2.2019 Umeå Nationell, Uumaja

16.2.2019 1-divisioona 5/6, Helsinki

16.2.2019 2-divisioona 3/4, Kuopio

17.2.2019 SM-sarja 4/5, Helsinki

17.2.2019 KuPTS kansalliset, Kuopio / Tampere

2.-3.3.2019 Henkilökohtainen SM, Tampere

9.-10.3.2019 Junioreiden SM (15 & 13), Helsinki

16.3.2019 YPTS:n kansalliset, Toholampi

16.3.2019 Skellefteloopen, Skellefteå

23.-24.3.2019 4-divisioona 2/2, Kastelli

30.3.2019 SM-sarja 5/5, Koski TL

30.3.2019 1-divisioona 6/6, Helsinki

30.3.2019 2-divisioona 4/4, Kuopio / Turku

13.4.2019 SM-sarjan lopputurnaus ja sarjakarsinnat, Helsinki

13.-14.4.2019 3-divisioona 2/2, Joensuu / Kuopio

27.-28.4.2019 17-SM ja Nappulaliiga (12v), Helsinki

4.-5.5.2019 Terva-malja GP, Kastelli, Oulu