Kilpailu- ja tapahtumakalenteri 2019-2020

Merkittävät kilpailut ja tapahtumat Oulun lähialueella ja oululaisten joukkueiden sarjapelit kaudella 2019-2020

SPTL:n kilpailukalenteri: http://www.sptl.fi/sptl_uudet/?page_id=2

Ruotsin kilpailukalenteri: http://www.svenskbordtennis.com/tavling/

14.09.2019 1-divisioona 1/6, Kuopio

14.09.2019 2-divisioona 1/4, Ylivieska

21.-22.09.2019 DE-SM, Espoo

21.-22.09.2019 Juniorileiri, Haaparanta

28.09.2019 OPT-86:n juniori/ratingkilpailut, Korvensuora, Oulu

28.-29.09.2019 Umeå Masters, Uumaja

05.-06.10.2019 BC-SM, Helsinki

05.-06.10.2019 OPT-86:n juniorileiri, Korvensuora, Oulu

12.-13.10.2019 3-divisioona H-lohko 1/2, Kemi

19.10.2019 SM-sarja 1/5, Helsinki

19.10.2019 1-divisioona 2/6, Tampere

19.-20.10.2019 Skellefteträffen, Skellefteå

26.10.2019 OPT-86:n syyspoolikilpailut, Kastelli, Oulu

02.11.2019 Juniorileiri, Helsinki

03.11.2019 Junioreiden TOP, Helsinki

09.11.2019 Ylivieskan kansalliset

16.11.2019 SM-sarja 2/5, Tampere

16.11.2019 1-divisioona 3/6, Helsinki

16.11.2019 2-divisioona 2/4, Pietarsaari

16.-17.11.2019 4-divisioona 1/2, Ylikiiminki

23.-24.11.2019 Joukkue- & M-2200 SM, Koski TL

30.11.-1.12.2019 Tikakoski-GP, Rajakylä, Oulu

05.12.2019 OPT-86:n syyskokous, Villa Kaljaasi

07.-08.12.2019 Juniorileiri, Haaparanta

14.12.2019 Haparanda cup, Haaparanta

28.-29.12.2019 OPT-86:n seuraleiri, Korvensuora

04.-05.01.2020 Luleåmästerskapen, Luulaja

11.01.2020 Kemin kansalliset

18.01.2020 OPT-86:n talvipoolikilpailut, Oulu

19.01.2020 SM-sarja 3/5, Oulu

19.01.2020 1-divisioona 4/6, Oulu

25.-26.01.2020 Veteraanien SM, Tampere

01.02.2020 Luolakisat, Kuopio

08.02.2020 1-divisioona 5/6, Helsinki

08.02.2020 2-divisioona 3/4, paikka avoin

09.02.2020 SM-sarja 4/5, Koski TL

15.-16.02.2020 Juniori-SM, paikka avoin

01.-02.03.2020 Henkilökohtainen SM, Helsinki

07.03.2020 Toholampi Open

14.03.2020 1-divisioona 6/6, Helsinki

14.03.2020 2-divisioona 4/4, paikka avoin

14.-15.03.2020 3-divisioona 2/2, paikka avoin

14.-15.03.2020 AIK loopen, Skellefteå

15.03.2020 SM-sarja 5/5, Helsinki

21.-22.03.2020 4-divisioona 2/2, paikka avoin

28.03.2020 OPT-86:n juniori/ratingkilpailut, Korvensuora, Oulu

04.04.2020 Haparanda cup, Haaparanta

18.04.2020 SM-sarjan lopputurnaus ja sarjakarsinnat, Helsinki

18.-19.04.2020 Jyväskylä Open

25.-26.04.2020 Terva-malja GP, Oulu

02.-03.05.2020 Nappulaliiga & 17-SM, Helsinki

23.-24.05.2020 Helsinki Junior Open