Ondřej Pavlíček - classical guitarist

Ondřej Pavlíček - compositions and transcriptions

Repertoár

Do svého repertoáru zařazuje díla klasická i vlastní úpravy hudby filmové. Do programu v současné době zařazuje skladby autorů jako Dowland, Bach, Weiss, Lobos, Tarrega, Myers, Pipó, Zimmer, Morricone, Legnani, Albeniz, Granados a další. Věnuje se též aranžování skladeb klasické i filmové hudby.

Repertoire

His repertoire includes works from renaissance to 20th century including arrangements of film music, classical music and popular music.

His main instrument is Jeroen Hillhorst guitar from 2002.


Ondřej Pavlíček – absolvent konzervatoře a bakalářského studia JAMU pod vedením Vladislava Bláhy. Vítěz čtyř soutěží (Treviso, Dolný Kubín, Vidnava, Brněnský Guitartalent ). Mimo to získal i další ceny jako např. dvě druhá místa na soutěží konzervatoří v průběhu studia. 

Již během studií vystoupil v rádiu Vltava, v pořadu Dobré ráno, na koncertě pro Lívii Klausovou či s kytarovým kvartetem ve Stuttgartu.

 Zúčastnil se mistrovských kurzů u předních světových kytaristů (S.Tennant, A.Desiderio, E.Fernandez, M.Dylla, S.Goss, R.Boucher, D.Kavanagh, H.Kappel, T.Offermann a mnoho dalších). V současné době na ZUŠ Jaroslava Kvapila a SZUŠ Radmily Chmelové v Brně. 


Ondrej Pavlicek - is a classical guitar performer, arranger and composer. Graduated at the Brno Conservatory in 2013 and two years later at Janacek´s academy. He studied with Vladislav Bláha. 

He participated many masterclasses (about 60) with many important guitarists (R. Boucher, D. Kavanagh, A. Desiderio, T. Offerman, S. Goss, J. Caballero, E.Fernandez, S. Tennant, A.York and many others).

He is a prizewinner of four international competitions (Brno, Treviso, Dolný Kubín, Vidnava - chamber music) and won many other prizes in national competitions. Performed also on TV or radio Vltava. He also played abroad (Germany, Italy, Slovakia). 

Actually performes and teaches in Brno.