Олімпійський рух України

Насправді, Україна є дійсно невідємною складовою Олімпійських Ігор, що має дуже насичену та велику історію на цих змаганнях, про яку і пропоную дізнатися.

"Перший гімн для України на Олімпіаді"

Історія незалежної України на Олімпіаді почалася з 1994р. Тоді українські спортсмени вперше виступили під жовто-блакитним стягом на зимових Олімпійських Іграх , що проходили в  Норвегії. Тоді наші спортсмени представили державу аж у 11-ти дисциплінах і одразу ж, на перших наших змаганнях, медальний залік україни було відкрито!

Зробила це уродженка Дніпра - українська фігуристка - Оксана Баюл. Саме вона принесла першу медаль для України, зайнявши найвище місце п'єдисталу. Оксана, аби випередити в балах свою суперницю з США Ненсі Керріган, в кінці програми виконала надскладний касакад стрибків, завоювавши почесне 1 місце та неабиякий захват від глядачів.

Проте без курйозу не обійшлось. Оскілки це була не просто перша медаль, а золота нагорода, всі очікували почути гімн України. Та організатори дуже довго не могли знайти його запис, адже ще жодного разу він не звучав на нагородженні. Нашій делегації навіть запропонували, аби пришвидшити процес, ввімкнути гімн Радянського Союзу, на що українці чітко відповіли: "Ні, ми почекаємо". І вже через півтори години чарівна мелодія Михайла Вербицького звучала на головній льодовій арені Олімпійських Ігор.

"Медальна статистика України"

На початок 2024 року, Україна взяла участь у 15-ти Олімпіадах (7 літніх та 8 зимових)

Всього, за ці змагання, Українська Національна Олімпійська Збірна виборола 148 медалей (139 на літніх та 9 на зимових). Тож на сьогодні, Україна має  38 золотих медалістів, 38 срібних та 72 бронзових.

Як цікавий факт: тільки з двох змагань Україна поверталась без нагород.

"Олімпійські феномени українців"

Окрім нагород, наші спортсмени вписували своє ім'я та наш прапор у список олімпійських рекордів!

Український легкоатллет, стрибун з жердиною, Сергій Бубка  став аж 6-ти разовим чемпіон Світу та чемпіоном Європи. Золота олімпійська медаль засяяла на його грудях у 1988 році в Сеулі. Також, він став першою людиною в спорті, яка подолала планку в 6 метрів. Йому підкорились аж 35 світових рекордів! Взявши висоту в 6,14 м,  він встановив світовий рекорд, який протримався цілих 16  років! Тільки в 2020 році його побив швед Арман Дюплантіс

Уродженець Одеси, український спортсмен із стендової стрільби відзначився олімпійським рекордом в Австралійському Сіднеї. До змагань він був не дуже впевнений в своїх результатах, проте влучив у абсолютно всі цілі, не помилившись жодного разу. На наступних Олімпійських іграх , що проходили в Греції, було аж два претинденти на здобуття такого ж результату - Андреа Бенеллі з Італії та Марко Кемппайнен із Фінляндії. Проте вони обидва промахнулись один раз. Цікаво, що в 2005 році внесли зміни в прпвила змагань з цієї дисципліни, тож рекорд українця має повне право називатись вічним!

Під час перших для України літніх Олімпійських ігор, українська гімнастка, Лілія Подкопаєва вибирола аж дві медалі.  На змаганням вона продемонструвала найкращий результат в вілих вправах. А в фіналі з останньої дисциліни вона шокувала всіх глядачів неймовірним елементом - подвійним сальто вперед із поворотом на 180 градусів. Зараз він і називається на честь атлетки, адже поки ніхто його не повторив. Дивлячись на це, важко уяввити, що всього кілька місяців до змагань, спортсменка зламала два ребра на тренуванні!