OPEN CALL

24.12.19 — 10.04.20



Креативна агенція Ōagency та видавництво BOOKSHA оголошують конкурс для художників і художниць, які працюють із медіумом фотографії


Темами конкурсу є імміграція в Україні, внутрішня міграція та життя вихідців з України за кордоном. Автори та авторки, чиї фотосерії будуть відібрані комісією, запрошуються до участі в книжковому та виставкових проєктах.

Метою команди Ōagency і видавництва BOOKSHA є зібрання фоторобіт, які продемонструють міжнародній та українській спільнотам аспекти переміщень людей, що зумовлені політичними, економічними або соціальними причинами. Попри те, що процес міграції є іманентним для людської природи, він водночас може бути вимушеним, травматичним, мати різні передумови й наслідки та бути пов’язаним із різноманітними соціально-політичними чинниками.

Міграційні процеси в сучасному світі найчастіше пов’язують із глобалізацією — символічному зникненню кордонів, можливістю вільної торгівлі, вільним рухом соціального, матеріального, трудового капіталів. Попри те, що міграція є підтвердженням свободи людини, її здатності вільного пересування, феномен міграції є міждисциплінарним — тим, що виходить за межі економічних чи соціологічних даних, адже основою будь-яких міграційних процесів є особисті історії людей, на світогляд, життя, фізичне та ментальне здоров’я яких вплинув саме факт їхньої міграції.

В Україні сьогодні існує три міграційні потоки, кожен із яких має свої передумови.

Перший потік: внутрішня міграція, що пов’язана з двома чинниками.

Першим чинником є центричність України — попри офіційний курс державної політики на децентралізацію та розвиток у містах малого підприємництва, велика частина населення з регіонів переїжджає або до столиці, або до регіональних центрів.

Другим чинником внутрішньої міграції є внутрішня вимушена міграція, що пов’язана з воєнними та політичними чинниками. Даний вид міграції не є традиційним для України, а також має інший тип мотивації для зміни постійного місця перебування (високий рівень політичної нестабільності, соціальна небезпека, загроза життю тощо).

Другий потік: еміграція.

Цей тип передусім пов’язаний трудовою міграцією, причиною якої є економічна нестабільність у країні. Вказати точну цифру українців, які виїхали працювати за кордон неможливо — частина працівників-емігрантів працює нелегально, що свідчить не тільки про потребу швидкого працевлаштування, а також і про запит на дешеву робочу силу.

Політична нестабільність, соціальна небезпека, загроза життю є універсальними причинами для міграції, тому також притаманні еміграції за кордон.

Третій потік: імміграція.

Імміграція також зумовлена економічними, політичними, соціальними чинниками. Представниками цього типу потоку є студенти, трудові мігранти та інші менш захищені верстви населення інших країн.


УМОВИ УЧАСТІ:

  • автори можуть надіслати необмежену кількість проєктів;
  • конкурс передбачає можливість використання різних естетичних підходів у творенні проєктів;
  • учасники не обмежуються віком, національністю, громадянством та територією проживання;
  • комісія у відборі проєктів надає перевагу новоствореним роботам, але також уважно розгляне реалізовані серії.

ВІДБІРКОВА КОМІСІЯ:

  • Вікторія Бавикіна — кураторка, критикиня, дослідниця мистецтва
  • Міша Букша — художник, куратор, видавець
  • Максим Горбацький — художник, куратор, дослідник фотографії
  • Ярослав Солоп — художник, куратор, дослідник фотографії
  • Ольга Тихонова — дослідниця мистецтва
  • Ігор Чекачков — художник, викладач, дослідник фотографії
  • Катерина Яковленко — критикиня, дослідниця мистецтва

ЯК взяти участь у КОНКУРСі:

  • створити презентацію у форматі PDF, яка має містити коротку біографію, перелік персональних і групових виставок, опис та зображення запропонованих до конкурсу проєктів українською або англійською мовами (розмір файлу не має перевищувати 10 МБ, та налічувати не більше 30 сторінок);
  • назвати файл PDF за зразком: Migration_Ім'я_Прізвище (латинкою);
  • натиснути кнопку «надіслати проєкти»;
  • заповнити Google форму та завантажити PDF файл.

Кінцевий термін подачі заявок: 10 квітня 2020 року

Оголошення результатів: 11 ТРАВНЯ 2020 РОКУ


Команда проєкту:

Аміна Ахмед — редакторка, дослідниця мистецтва

Вікторія Бавикіна — кураторка, критикиня, дослідниця мистецтва

Міша Букша — художник, куратор, видавець

Максим Горбацький — художник, куратор, дослідник фотографії

Ярослав Солоп — художник, куратор, дослідник фотографії

ПРО НАШІ ПРОЄКТИ:

Книжковий проєкт UPHA Made in Ukraine

Виставковий проєкт UPHA Made in Ukraine

Виставковий проєкт UPHA In da Office

Додаткові питання: o.agency.info@gmail.com