Сервіси не вивчають, у них - працюють!

Характерною рисою сучасного суспільства є інтенсивний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, одним із важливих напрямів яких є Інтернет-технології. Останнім часом Інтернет-технології стали відігравати ключову роль не тільки в бізнесі, інформаційно-аналітичній діяльності, а і в освіті. Їх активне використання у навчанні стало можливим завдяки появі та інтенсивному розвитку технологій Веб 2.0. Саме соціальні сервіси Веб 2.0 (нові інтерактивні сервіси Інтернету) змінюють традиційні шляхи співробітництва, спілкування та взаємодії. Використання сервісів Web 2.0 дозволяє знайти шляхи переходу від репродуктивного характеру навчальної діяльності до творчого дослідницького характеру розв'язування поставлених задач. Це дає можливість використовувати диференціацію навчання та застосовувати індивідуальний підхід, що підвищує самостійність учнів, сприяє розвитку інформаційної компетентності.

З метою поширення досвіду застосування інформаційних та мережних технологій у навчальному процесі, активного користування сервісами Інтернету у професійній діяльності, застосування можливості нових сервісів Інтернету, зокрема сервісів, створених за технологією Веб 2.0, відповідно до плану роботи методичного кабінету з 29 по 31 жовтня 2018 року на базі Старосинявського НВК пройшло навчання вчителів фізики з питань використання сервісів Web-2.0 у професійній діяльності вчителя фізики. У ході навчання досвідом використання сервісів ділився вчитель фізики Дашковецького НВК Денисенко О. І.

Вчителями опрацьовані технології та ресурси, які використовуються як платформи для організації спільної діяльності школярів (Gmail, Google Диск, LinoIt, Padlet), організації та підтримки позакласного та дистанційного навчання (Classroom), як сховища посилань на Web - ресурси (Keep), як джерела створення навчальних матеріалів (LearningApps, Phet-симуляції), як способи контролю та корекції знань (Google Форми, тести, Kahoot), як способи оприлюднення та демонстрації результатів роботи (Google Sites, Google документи) та інші…

Технології Веб 2.0 обов'язково повинні бути використані в освітньому процесі, тому що вони пропонують велику свободу і учням, і вчителям, дозволяючи дітям значно розширити можливості самостійних занять, а педагогам - застосовувати більш творчі підходи до навчання.