Програмне забезпечення

Безкоштовне програмне забезпечення

Програми створені для захисту апаратної складової та операційної системи комп'ютерів, комп'ютерних мереж та даних, що зберігаються і обробляються на ньому.

До цієї групи програмного забезпечення відносять антивіруси, фаєрволи, антишпигуни і програми для шифрування та збереження даних.

Безкоштовні програми, що входять до категорії «Освіта та наука» будуть корисні всім, хто хоче підвищити рівень своїх знань та навичок, або знайти ту чи іншу інформацію. До таких програм відносяться атласи, довідники, тренажери, тести, симулятори, моделі, читалки і т.д.

Програмне забезпечення, що застосовується для створення, перегляду, конвертації, редагування та систематизації різноманітних зображень (растрових, векторних, 3D). Це і графічні редактори, і переглядачі, і конвертери, і засоби для створення анімованих зображень та скриншотів.

Програмне забезпечення, що відповідає за навігацію по сторінках веб-сайтів, завантаження та обмін файлами, спілкування, отримання новин і т.п. Це і всім відомі браузери та програми для обміну миттєвими повідомленнями, і відомі меншому колу користувачів FTP-клієнти і RSS-агрегатори.

Програмне забезпечення для створення, редагування, систематизації та перегляду аудіо та відео продукції (фільмів, музики, аудіо-треків тощо). Серед найбільш поширених представників таких програм — програвачі, редактори, пакети кодеків, засоби захоплення аудіо та відео, конвертори, каталогізатори.

Безкоштовні інструменти та засоби рекомендуються для застосування під час праці над створенням та редагуванням текстів, презентацій, документів PDF і т.п. Також до цієї групи програм відноситься ПЗ для фінансових операцій (грошові перекази, клієнти електронних грошових систем).

Програми призначені для створення, запису, копіювання, клонування та інших операцій з оптичними дисками входять до категорії «CD/DVD/BD диски». Також до цієї групи програмного забезпечення відносяться засоби для створення образів дисків та емуляції приводів оптичних дисків.

Програмне забезпечення для різних операцій з файлами та папками, а також для роботи з жорсткими дисками та іншими носіями інформації на яких ці файли зберігаються. Серед найбільш поширених представників таких програм — архіватори, чистильники, файлові менеджери, утиліти для створення резервних копій і відновлення даних.

Утиліти, інструменти та програми, що відносяться до категорії «Система» створені для отримання інформації та тестування операційної системи комп'ютера, її налаштування, обслуговування та доповнення. Серед основних груп такого ПЗ можна виділити драйвери, деінсталятори, чистильники реєстру та дисків, різноманітні пакети для налаштування.

Безкоштовні програми й інструменти для роботи з різними комп'ютерними мережами. Це програми для адміністраторів мереж, засоби забезпечення віддаленого доступу, інструменти тестування та аналізу мережі, а також всілякі інші корисні програми для пошуку даних у мережі і спілкування між її користувачами.

Програмне забезпечення, що віднесене до категорії «Розробнику» призначене для тих, хто сам створює програми та веб-сайти. Це і різноманітні засоби розробки, компілятори, редактори коду, налагоджувачі, і різноманітні програмні середовища, компоненти, бібліотеки, бази даних...