Вітаємо в НВК №4

Ми виховуємо справжніх лідерів!

Зустріч з представниками Кіровоградської Малої академії наук

09 листопада 2018 року на базі НВК № 4 відбулася зустріч з представниками Кіровоградської Малої академії наук, в якій взяли участь Жданова Оксана Миколаївна - методист МАН учнівської молоді (відділення технологічних та комп'ютертних наук), Волчанська Ганна Василівна - науковий керівник секції української мови, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та учні 8-х-11-х класів.

Наші гості зосередили увагу на завданнях роботи Кіровоградської МАН учнівської молоді, а саме:

- створення умов для творчого самовдосконалення учнівської молоді та його стимулювання;

- виявлення, розвиток та підтримка юних талантів і обдарувань;

- задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей;

- надання загальноосвітнім навчальним закладам методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю;

- формування у вихованців національної самосвідомості, активної громадянської позиції, мотивація здорового способу життя.

Також представниками Кіровоградської МАН було запропоновано перегляд відео-ролику, де конкретно відображено діяльність учнів – членів МАН, значущість їх діяльності та практичній реалізації набутих досягнень при вступі до ВУЗів, на прикладі Влади Єременко, випускниці НВК № 4.

Зустріч пройшла у дружній атмосфері та плідній співпраці. Сподіваємося на підтримку в подальшій науковій діяльності наших юних дослідників з боку Кіровоградської МАН.

Дякуємо за візит!


Перші переможці олімпіад

3 та 4 листопада відбувся ІІ етап (міський) олімпіад з української мови та фізики. Хочемо привітати наших перших переможців.

З української мови: Бублик Михайло 8Б клас - І місце, Романченко Вікторія 8Б клас - ІІІ місце. Вчитель Давидова Тетяна Михайлівна.

З фізики : Дубовик Микита 8Б клас - І місце, Жучкова Софія 10 клас - ІІ місце. Вчителі Юрченко Лідія Михайлівна, Берест Тетяна Іванівна.

Плідні канікули в НВК №4

30 жовтня згідно плану роботи на канікулах в НВК відбулося засідання педагогічної ради в незвичному форматі. Для того щоб розкрити питання «Ціннісно-смислові орієнтири розвитку педагогічної свідомості в умовах культурно-цивілізаційних змін» директор Н.І. Прасол провела інтерактивне заняття, де вчителі працювали в групах, жваво обговорювали питання культурно-цивілізаційних змін, наводили приклади життєвих ситуацій. Не менш бурхливим виявилось обговорення питання активізації пізнавальної діяльності школярів, що було представлено практичним психологом Г.В. Ткаченко, де, працюючи у парах, педагоги розробляли різні прийоми активізації пізнавальної діяльності. Найбільш цікавим завданням виявилось написання казки «Червона шапочка» у різних літературних жанрах.

А 31 жовтня працівники школи активно працювали фізично, прибираючи територію школи.

11 жовтня у НВК №4 відбулася зустріч з представниками університету економіки, що функціонує у м.Бидгощ (Польща) для здобувачів освіти 9-11 класів.

Дякуючи змістовному опису вищезазначеного вищого навчального закладу, учні отримали повний обсяг інформації щодо вступу та навчання у ВУЗі.

Враховуючи впевнені кроки України до євроінтеграції, зустріч була доречною.

Нехай кожний обирає свій життєвий шлях!


Святкування Дня козацтва

Протягом тижня в НВК відбувалися заходи, присвячені Дню козацтва. Вчителем історії Кобильською Ольгою Юріївною були організовані виставки плакатів (виготовлених учнями власноруч), диспути, ігри, квест. Учні школи відчули справжній бойовий дух та збагатилися новими знаннями про історію рідного краю. Фото з організованих заходів дивіться в розділі "Галерея"

05 жовтня у НВК №4 відбувся святковий концерт, присвячений Дню вчителя!

Наші діти створили всім вчителям і гостям справжній казковий настрій. Від інсценізацій до масових яскравих номерів всі присутні змогли насолодитися "родзинками" шкільного життя...

Сподіваємося, всі побажання, що пролунали в цей святковий сонячний день, обов’язково збудуться!


"І знову про В.Сухомлинського..."

27 вересня, за участю 6-Б і 4-Б класів, відбулася година спілкування "Вічний сад, учитель на землі",яку підготували і провели вчитель української мови і літератури, Каюк Валентина Леонідівна, та шкільний бібліотекар, Кравченко Світлана Федорівна.

Будучи, в свій час, ученицею Василя Сухомлинського, Валентина Леонідівна досить емоційно поділилася власним досвідом спілкування з відомим учителем, дитячими спогадами про навчання у Павлиській школі.

Згідно змістовного плану уроку, гості заходу змогли почути факти цікавих моментів життя В.Сухомлинського, оповідання, переглянути інсценізацію одного з них, розгадати кросворди, послухати пісню та визначити всі ті цінності, якими жила ця людина.

Спілкування вийшло цікавим. Діти охоче залучалися до всіх видів роботи на уроці. Тож, нехай ті речі,які уввійшли в дитячі серця, наповнюють їх добром і новими знаннями!

Екскурсія для дитячого садочка

В рамках тижня, присвяченого 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського, в НВК відбулася екскурсія для вихованців дитячого садочка №7. Діти відвідали шкільну бібліотеку, де оглянули виставку до тижня та відгадали загадки про природу. Потім для маленьких екскурсантів учні 4-Б класу під керівництвом Мацак О.Б. та Кравченко С.Ф. показали виставу за казкою В.О.Сухомлинського "Їжачок". У виставі активну участь брали батьки, які забезпечили музичний супровід.

Загальношкільна батьківська конференція

20 вересня 2018 року в приміщенні актової зали відбулася батьківська конференція в незвичайному форматі. Батьківський та вчительський колектив були поділені на групи, за наступними напрямками роботи:

 • «Зовнішній вигляд дітей»
 • «Зовнішній вигляд дорослих»
 • «Харчування»
 • «Дизайнери інтер'єру та ландшафту»
 • «Дозвілля. Культура поведінки»
 • «Права та обов'язки всіх учасників навчально-виховного процесу»
 • «Культура спілкування. Інтернет - спілкування»

Батьки активно обговорювали питання в групах, а потім захищали свої наробки на загал. Такий формат зборів сприяє інтеграції спільних зусиль, спрямованих на покращення атмосфери в школі.


"День фізичної культури і спорту!"

07 вересня у НВК №4 пройшов традиційний День фізичної культури і спорту, за наступними етапами:

 • Олімпійський урок. Всі класні керівники обговорили на цих уроках важливість заняття спортом у сучасному житті;
 • Урочиста частина до Дня фізичної культури і спорту: (родзинкою був загальний "флеш-моб");
 • Змагання;
 • Відзначення та нагородження переможців (суддівською командою виступили учні 10-11 класів).

Не зважаючи на тимчасові погодні перешкоди, діти з задоволенням взяли участь у заході.

Бажаємо і учням, і вчителям, завжди залишатись здоровими, спритними, сильними!

"Свято першого дзвоника!"

01 вересня в НВК №4 м. Світловодська пройшло свято Першого дзвоника!

Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято викладачів та вчителів, учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

Директор школи Прасол Н.І. привітала всіх з чудовим святом 1 Вересня – Днем Знань, який відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен з учнів, за допомогою вчителів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

Після яскравого заплітання "вінку дружби", гучного виконання Гімну школи, дзвінко і впевнено пролунав перший дзвоник!


Тож, вперед, до нових досягнень і перемог!

Здоров’я всім і благополуччя! Миру і любові!Мовний табір

З 13 серпня в нашому навчальному закладі розпочався мовний табір. Протягом дев'яти днів учні будуть знайомитися з різними аспектами життя у суспільстві і для суспільства за програмою "Citizenship". Учасники мовного табору вже обговорили екологічні проблеми нашага міста та визначили, які кращі місця рідної країни вони раді були б показати іноземцям.


1080p.mov
Презентация1.pptx

День піратів

День піратів в таборі "Каштан" був вибуховим. Ніщо так не піднімає настрій як можливість надягти супер костюм та хоч на день побути справжім "грозою морів". А ще заспівати піратських пісень, затанцювати танок піраток та пограти в морські естафети!

День ремесел

Цей день в таборі "Каштан" був присвячений різним ремеслам. Вихованці змагалися в конкурсах на кращу зачіску, грали в гру "Народні ремесла". Були проведені майстер-класи з бісероплетіння, складання лего та плетіння браслетів. найкращі вироби були представлені на виставці, а переможці конкурсів отримали призи.

Малі Олімпійські Ігри

11 червня в таборі "Каштан" відбулися щорічні Малі Олімпійські ігри. В програму входили змагання з шашок, малюкболу, стрибків на звичайній та великій скакалках, програма з обручем, змагання з боулінгу та кільцемету. Вихованці також змагалися у конкурсі малюнків на споортивну тематику та ознайомилися з історіями виникнення певних видів спорту. Переможці отримали яскраві дипломи.

День здоров'я

День здоров'я в таборі минув дуже плідно. Вихованці розповідали казки про здоров'я, відповідали на питання вікторини "Як вберегти себе" та брали участь у майстер-класах з надання першої допомоги.

День музики

День музики в таборі "Каштан" став яскравим та динамічним. Вихованці співали пісень, грали на музичних інструментах, відгадували мелодії та створили виставку поробок та малюнків на музичну тематику.

День казки

06 червня в таборі "Каштан" був казковим днем. Вихованці інсценізували казки "Колобок", "Ріпка-Ананас", "Хитра лисичка", "Червона шапочка" та "Білосніжка та сім гномів". Були проведені казкові естафети та вікторина "Як ми знаємо казки" .

День відкриття табору

05 червня на базі нашої школи урочисто відкрили табірну зміну у таборі "Каштан". Вихованці табору брали участь в урочистій лінійці та концерті, танцювали на святковій дискотеці та змагалися в боулінг та шашки.

День загону в таборі "Каштан"

01 червня стартувала ще одна табірна зміна в літньому оздоровчому таборі "Каштан" на базі НВК №4. 04 червня в понеділок вихованці табору представили назви , девізи та емблеми своїх загонів. Отже, у таборі функціонують 5 загонів : "Смайл", "Дружба", "Веселка", "Робінзони" та "Чомучки".

Результати вибору підручників для 1 класу

День вишиванки

17 травня наша держава відзначає День вишиванки. Не залишилися осторонь й учні початкової школи НВК. У 2А класі пройшов парад вишиванок, а учні 1-4-х класів прослухали розповіді вчителів про історію української вишивки та обереги в ній.

Екскурсія до "Насолоди"

Учні 2А класу НВК №4 під керівництвом класного керівника Тумакової Людмили Леонідівни побували на екскурсії на виробництві. Вони відвідали кондитерську "Насолода", де спробували себе в ролі кондитерів, прослухали цікаву лекцію про виробництво солодощів та отримали солодкі подарунки.

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ

З 19 квітня по 24 квітня 2018 року у м.Київ відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ, в якому, за результатами двох попередніх етапів взяла участь учениця 11 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4», член наукового шкільного товариства «Світоч», Єременко Владислава (науковий керівник - Капелюшна Божена Павлівна, вчитель вищої категорії, «старший вчитель» зарубіжної літератури та російської мови Навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа I-III ступенів №4»).

Завдяки плідній праці учителя і учениці, вперше ми маємо переможців такого рівня - ІІІ почесне місце у фінальному етапі!

Національний центр «Мала академія наук України» підготував для фіналістів багато мотиваційних сюрпризів, які так необхідні для юних дослідників перед ІІІ етапом змагання. Організатори детально продумали програму, тому вдалося задовольнити усі запити дітей.

На перший день Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН хол Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» пустував, панувала тиша. Фотозона, біля якої напередодні гуртувалося чимало конкурсантів, аби зробити світлину, самотньо чекала. Справа у тому, що всі учасники зайняли свої місця у залі, а всю увагу сконцентрували на сцені, звідки їм давали безцінну інформацію. Можливість поспілкуватися із грандіозними спікерами, яких спеціально для своїх учнів запросила Мала академія наук, випадає не кожному. Отримали такий шанс власними зусиллями ті, які дійшли до всеукраїнського етапу змагання.

Другий день конкурсу-захисту був присвячений роботі над собою і особистісному розвитку, які у програмі заходу називалися «Діалоги про завтра». Спочатку «Діалоги…» з молоддю вів французький імунолог і цитолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жуль Оффман. У 2007–2008 роках науковець обіймав посаду президента Французької академії наук, тож йому було що розповісти і порадити юним дослідникам.

Учні вишикувалися у довгу чергу до мікрофона й очікували своєї можливості запитати у всесвітньо відомого науковця про те, що турбувало найбільше. Цікавилися різним: про науку загалом і особисті тривоги. Говорили про успіх, запитували, як здолати перешкоди, знайти і відновити сили після поразок, як не втрачати віру в себе, якщо близькі люди не підтримують, як бути сміливим і де шукати мотивацію. Хотіли дізнатися про моменти наукової зневіри і методи її подолання, якими користувався особисто Жуль Оффман.

Порозуміння між конкурсантами і спікером допомагали налагоджувати, звісно, перекладачі, але більша частина запитань формулювалася учнями вільною англійською, а відповіді пана Оффмана рідко потребували перекладу. Молоді дослідники Малої академії наук впевнено почували себе у компанії іноземного вченого. Тим паче, що пан Жуль привітався з учасниками українською і час від часу говорив певні фрази також нашою солов’їною. Від цього зал вибухав шквалом овацій.

Основним посилом французького імунолога і цитолога до МАНівців було те, що їм важливо приймати рішення самостійно, орієнтуючись на свою особистість. Лауреат Нобелівської премії поділився особистою історію про те, як його батько свого часу вплинув на вибір майбутньої діяльності. Сам учений уже зі своїм сином цього не повторив, давши йому зробити власний вибір. Тому, за словами науковця, потрібно набувати знань, думати про їхній результат і те, який внесок можна зробити у суспільство.

Майстер-клас коуча ґрунтувався на практичних вправах, які потрібно було виконувати, переступивши через власні обмежувальні установки, упередження, відчуття сорому, невпевненості та інші фактори, які впливають на особистісний розвиток. До прикладу, спочатку учням необхідно було познайомитися із якомога більшою кількістю людей, що значно пожвавило комунікацію в залі. Також, працюючи у парах, розповісти партнеру про власну відповідальність за своє життя, продовживши фрази: «Якби я був/була на 100% відповідальним/ною за своє щастя, здоров’я, знання і багатство, то я би…». Так учасники самі собі зізнавалися у тих втрачених можливостях, які вони не використовують, щоб досягнути бажаного.

Усі вправи були зосереджені на десяти навичках для успішної кар’єри у 2020 році, визначені експертами Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тож школярі отримали порцію мотивації та інформацію для роздумів про своє місце у житті і власне відчуття щастя.

І учасники фіналу, і люди, які спостерігали за ходом конкурсу, можуть зазначити, що діяльність Малої академії наук учнівської молоді набирає широкого масштабу та значення.

Тож, дякуємо за перемогу Єременко Владиславі та Капелюшній Божені! В наступному навчальному році прагнемо мати більше залучених учнів нашого міста до діяльності в цьому напрямку, бо це - наше майбутнє й майбутнє нашої країни!

Керівник СМНТУ «Галактика» С.НіколаєнкоПротокол НВК підручники.docx

Вибір підручників 5,10 класи

Нещодавно в актовій залі НВК №4 відбулося святкове дійство. В рамках тижня суспільствознавчих наук була поставлена п'єса Дмитра Сергієнка "Прощавай,яре" учнями 10, 11 та 9-х класів. Режисером та сценаристом виступили вчитель зарубіжної літератури Капелюшна Божена Павлівна та вчитель історії Кобильська Ольга Юріївна, хореограф - Ложченко Наталія Іванівна. Дякуємо всім акторам та постановникам за чудову та натхненну гру! Фото будуть розміщені на сайті в розділі "Галерея".

21 та 22 березня відбулися шкільні предметні олімпіади початкової школи з української мови та математики. Вітаємо переможців з української мови та математики : Алєксєєву Аліну - 3Б клас, Гармаш Анну - 3 А клас та Гамоту Софію - 3Б клас. Вчителі: Мацак Оксана Борисівна та Сергієнко Тамара Іванівна. Серед 4-х класів: Коновалову Катерину - 4Б, Рудич Юлію - 4Б, Кузмінова Глеба - 4А, Кулика Максима - 4А, М'яку Віру - 4А та Новікову Олену - 4А. Вчителі - Савченко Тетяна Володимирівна та Ексар Світлана Олексіївна.

22 березня в м.Кропивницький на базі ЦДЮТ відбувся 18 обласний чемпіонат з інтелектаульних ігор серед молоді сезону 2017-2018 н.р. У ньому брали участь 20 команд області. Наша команда "Ерудит" зайняла ІІІ місце серед юніорів і сьоме місце в інтелектуальній грі "Що? Де? Коли?". Вітаємо переможців - учнів 10 та 11 класу!

22 березня на базі СЗШ №3 відбувся щорічний конкурс-огляд агітбригад ДЮП. Наша школа була представлена командою "Дзвін" 9А класу. Наші учні виступили достойно і вразили журі своїм запальним танцем та піснею, за що й були відзначені грамотою та солодким подарунком від журі. Дякуємо педагогу-організатору Ложченко Н.І. та вчителю музики Ніколаєнко С.В. за чудову підготовку учнів.


Наш маленький переможець!

Щиро вітаємо першокласника Семена Вовка з перемогою в Всеукраїнському етапі конкурсу з усного рахунку "Міксіке", що відбувся в м. Вінниці 02 березня. Семен набрав рекордні для першокласника 11700 балів і став першим серед першокласників та сьомим в категорії 1-3 класи. Семена запросили у м.Львів на Міжнародний етап конкурсу.


Вибір підручників для 5 класу

Витяг з протоколу 5 клас.doc

Щиро вітаємо переможця Обласного етапу фіналу чемпіонату з усного рахунку "Прангліміне - 2018" Вовка Семена, учня 1 Б класу. Вчитель - Клименко Людмила Василівна. Семен набрав рекордні 11156 балів та пройшов до наступного Всеукраїнського етапу конкурсу.

Наші переможці!

Вітаємо переможців обласних олімпіад!

Єременко Владислава, учениця 11 класу, здобула ІІ місце на олімпіаді з української мови. Вчитель - Дмитрієва Римма Петрівна.

Дубовик Микита, учень 7Б класу, отримав ІІІ місце на обласній олімпіаді з математики. Вчитель -Тарбаєва Олена Іванівна.

Штивола Марія та Маліновський Микола, учні 9Б класу, отримали ІІ та ІІІ місця на обласній олімпіаді з правознавства. Вчитель - Кобильська Ольга Юріївна.

Каркачова Анастасія, учениця 8А класу, здобула ІІІ місце на обласній олімпіаді з географії. Вчитель - Рогова Галина Миколаївна.

Бондарєва Анастасія, учениця 9Б класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з трудового навчання. Вчитель - Донець Ірина Олександрівна.

Сєрбіна Єлизавета, учениця 10 класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з російської мови та літератури. Вчитель - Капелюшна Божена Павлівна.

Каспрова Ярослава, учениця 10 класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з хімії. Вчитель - Голобородько Світлана Володимирівна.

Єременко Владислава, учениця 11 класу , здобула III місце в обласній олімпіаді з англійської. Вчитель - Антонова Надія Миколаївна.

Дякуємо за перемоги та бажаємо нових звершень!


Шановні батьки! 14 грудня о 16.30 в актовій залі НВК відбудеться батьківський лекторій на тему "Здоровий спосіб життя". Після лекторію батьківські збори по класах.

Річниця визволення Новогеоргіївська

У п’ятницю 1 грудня в НВК№4 було проведено тематичний захід на тему „Визволення Новогеоргіївська”. Учитель історії Кобильська О.Ю. розповіла школярам про складність форсування правого берега Дніпра та чисельні людські втрати під час визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників. Під час заходу учні захищали заздалегідь підготовлені проекти, розповідали про вклад рідних у здобуття Перемоги.

Вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні

Традиційним для НВК№4 є відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. 24.11 2017 року було проведено низку заходів щодо вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні, підсумком яких стало проведення години-реквієма „Схилимо голови в скорботі”. Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Хорольської Л.І. та педагога-організатора Ложченко Н.І. учні переглянули відео із записами слів очевидців голодомору та заслухали виступи учнів з поезіями українських поетів на дану тему. У кінці засідання учні підвели підсумки про масштаби трагедії українського народу.


День Гідності та Свободи

21.11. 2017 в НВК№4 було проведено заходи щодо відзначення Дня Гідності та Свободи. Підсумком цього дня стало проведення години пам’яті „Країна нескорених”. Учні ознайомилися з історією виникнення свята, сформували для себе поняття „гідність” та „свобода”, розуміння єдності і цілісності України, усвідомили себе українцями, зрозуміли вагу особистої відповідальності за долю Батьківщини.

Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя”

17.11.2017 року в НВК№4 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя”. Під час уроку учні отримали інформацію щодо важливості носіння світлоповертаючих елементів та профілактиці екстремального хоббі - зачепінгу. Також з учнями було опрацьовано правила безпеки дорожнього руху та профілактику дорожньо-транспортного травматизму.

Екскурсія до школи

10 листопада вихованці ДНЗ №7 завітали на екскурсію до шкільної бібліотеки, присвячену Дню української писемності та мови. Бібліотекар Кравченко С.Ф. ознайомила дітей з українськими письменниками та провела бліц-турнір з розгадування загадок. Учні 3Б класу зачитали власні вірші про мову.

Свято першого дзвоника - 2018!

01 Вересня 2018 року у Навчально-виховному комплексі "Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4" пролунав перший дзвоник!

В найкращих українських традиціях, у родинній та теплій атмосфері, наші ряди учнів поповнилися наймолодшими учасниками навчально-виховного процесу - першокласниками.

З новим настроєм, натхненням, прагненням до нових перемог, під яскраве виконання гімну школи, першого дзвоника, світлих побажань, ми йдемо у новий 2018-2019 навчальний рік!