Вітаємо в НВК №4

Ми виховуємо справжніх лідерів!

Мовний табір

З 13 серпня в нашому навчальному закладі розпочався мовний табір. Протягом дев'яти днів учні будуть знайомитися з різними аспектами життя у суспільстві і для суспільства за програмою "Citizenship". Учасники мовного табору вже обговорили екологічні проблеми нашага міста та визначили, які кращі місця рідної країни вони раді були б показати іноземцям.


1080p.mov
Презентация1.pptx

День піратів

День піратів в таборі "Каштан" був вибуховим. Ніщо так не піднімає настрій як можливість надягти супер костюм та хоч на день побути справжім "грозою морів". А ще заспівати піратських пісень, затанцювати танок піраток та пограти в морські естафети!

День ремесел

Цей день в таборі "Каштан" був присвячений різним ремеслам. Вихованці змагалися в конкурсах на кращу зачіску, грали в гру "Народні ремесла". Були проведені майстер-класи з бісероплетіння, складання лего та плетіння браслетів. найкращі вироби були представлені на виставці, а переможці конкурсів отримали призи.

Малі Олімпійські Ігри

11 червня в таборі "Каштан" відбулися щорічні Малі Олімпійські ігри. В програму входили змагання з шашок, малюкболу, стрибків на звичайній та великій скакалках, програма з обручем, змагання з боулінгу та кільцемету. Вихованці також змагалися у конкурсі малюнків на споортивну тематику та ознайомилися з історіями виникнення певних видів спорту. Переможці отримали яскраві дипломи.

День здоров'я

День здоров'я в таборі минув дуже плідно. Вихованці розповідали казки про здоров'я, відповідали на питання вікторини "Як вберегти себе" та брали участь у майстер-класах з надання першої допомоги.

День музики

День музики в таборі "Каштан" став яскравим та динамічним. Вихованці співали пісень, грали на музичних інструментах, відгадували мелодії та створили виставку поробок та малюнків на музичну тематику.

День казки

06 червня в таборі "Каштан" був казковим днем. Вихованці інсценізували казки "Колобок", "Ріпка-Ананас", "Хитра лисичка", "Червона шапочка" та "Білосніжка та сім гномів". Були проведені казкові естафети та вікторина "Як ми знаємо казки" .

День відкриття табору

05 червня на базі нашої школи урочисто відкрили табірну зміну у таборі "Каштан". Вихованці табору брали участь в урочистій лінійці та концерті, танцювали на святковій дискотеці та змагалися в боулінг та шашки.

День загону в таборі "Каштан"

01 червня стартувала ще одна табірна зміна в літньому оздоровчому таборі "Каштан" на базі НВК №4. 04 червня в понеділок вихованці табору представили назви , девізи та емблеми своїх загонів. Отже, у таборі функціонують 5 загонів : "Смайл", "Дружба", "Веселка", "Робінзони" та "Чомучки".

Результати вибору підручників для 1 класу

День вишиванки

17 травня наша держава відзначає День вишиванки. Не залишилися осторонь й учні початкової школи НВК. У 2А класі пройшов парад вишиванок, а учні 1-4-х класів прослухали розповіді вчителів про історію української вишивки та обереги в ній.

Екскурсія до "Насолоди"

Учні 2А класу НВК №4 під керівництвом класного керівника Тумакової Людмили Леонідівни побували на екскурсії на виробництві. Вони відвідали кондитерську "Насолода", де спробували себе в ролі кондитерів, прослухали цікаву лекцію про виробництво солодощів та отримали солодкі подарунки.

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ

З 19 квітня по 24 квітня 2018 року у м.Київ відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ, в якому, за результатами двох попередніх етапів взяла участь учениця 11 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4», член наукового шкільного товариства «Світоч», Єременко Владислава (науковий керівник - Капелюшна Божена Павлівна, вчитель вищої категорії, «старший вчитель» зарубіжної літератури та російської мови Навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа I-III ступенів №4»).

Завдяки плідній праці учителя і учениці, вперше ми маємо переможців такого рівня - ІІІ почесне місце у фінальному етапі!

Національний центр «Мала академія наук України» підготував для фіналістів багато мотиваційних сюрпризів, які так необхідні для юних дослідників перед ІІІ етапом змагання. Організатори детально продумали програму, тому вдалося задовольнити усі запити дітей.

На перший день Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН хол Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» пустував, панувала тиша. Фотозона, біля якої напередодні гуртувалося чимало конкурсантів, аби зробити світлину, самотньо чекала. Справа у тому, що всі учасники зайняли свої місця у залі, а всю увагу сконцентрували на сцені, звідки їм давали безцінну інформацію. Можливість поспілкуватися із грандіозними спікерами, яких спеціально для своїх учнів запросила Мала академія наук, випадає не кожному. Отримали такий шанс власними зусиллями ті, які дійшли до всеукраїнського етапу змагання.

Другий день конкурсу-захисту був присвячений роботі над собою і особистісному розвитку, які у програмі заходу називалися «Діалоги про завтра». Спочатку «Діалоги…» з молоддю вів французький імунолог і цитолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жуль Оффман. У 2007–2008 роках науковець обіймав посаду президента Французької академії наук, тож йому було що розповісти і порадити юним дослідникам.

Учні вишикувалися у довгу чергу до мікрофона й очікували своєї можливості запитати у всесвітньо відомого науковця про те, що турбувало найбільше. Цікавилися різним: про науку загалом і особисті тривоги. Говорили про успіх, запитували, як здолати перешкоди, знайти і відновити сили після поразок, як не втрачати віру в себе, якщо близькі люди не підтримують, як бути сміливим і де шукати мотивацію. Хотіли дізнатися про моменти наукової зневіри і методи її подолання, якими користувався особисто Жуль Оффман.

Порозуміння між конкурсантами і спікером допомагали налагоджувати, звісно, перекладачі, але більша частина запитань формулювалася учнями вільною англійською, а відповіді пана Оффмана рідко потребували перекладу. Молоді дослідники Малої академії наук впевнено почували себе у компанії іноземного вченого. Тим паче, що пан Жуль привітався з учасниками українською і час від часу говорив певні фрази також нашою солов’їною. Від цього зал вибухав шквалом овацій.

Основним посилом французького імунолога і цитолога до МАНівців було те, що їм важливо приймати рішення самостійно, орієнтуючись на свою особистість. Лауреат Нобелівської премії поділився особистою історію про те, як його батько свого часу вплинув на вибір майбутньої діяльності. Сам учений уже зі своїм сином цього не повторив, давши йому зробити власний вибір. Тому, за словами науковця, потрібно набувати знань, думати про їхній результат і те, який внесок можна зробити у суспільство.

Майстер-клас коуча ґрунтувався на практичних вправах, які потрібно було виконувати, переступивши через власні обмежувальні установки, упередження, відчуття сорому, невпевненості та інші фактори, які впливають на особистісний розвиток. До прикладу, спочатку учням необхідно було познайомитися із якомога більшою кількістю людей, що значно пожвавило комунікацію в залі. Також, працюючи у парах, розповісти партнеру про власну відповідальність за своє життя, продовживши фрази: «Якби я був/була на 100% відповідальним/ною за своє щастя, здоров’я, знання і багатство, то я би…». Так учасники самі собі зізнавалися у тих втрачених можливостях, які вони не використовують, щоб досягнути бажаного.

Усі вправи були зосереджені на десяти навичках для успішної кар’єри у 2020 році, визначені експертами Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тож школярі отримали порцію мотивації та інформацію для роздумів про своє місце у житті і власне відчуття щастя.

І учасники фіналу, і люди, які спостерігали за ходом конкурсу, можуть зазначити, що діяльність Малої академії наук учнівської молоді набирає широкого масштабу та значення.

Тож, дякуємо за перемогу Єременко Владиславі та Капелюшній Божені! В наступному навчальному році прагнемо мати більше залучених учнів нашого міста до діяльності в цьому напрямку, бо це - наше майбутнє й майбутнє нашої країни!

Керівник СМНТУ «Галактика» С.Ніколаєнко

Протокол НВК підручники.docx

Вибір підручників 5,10 класи

Нещодавно в актовій залі НВК №4 відбулося святкове дійство. В рамках тижня суспільствознавчих наук була поставлена п'єса Дмитра Сергієнка "Прощавай,яре" учнями 10, 11 та 9-х класів. Режисером та сценаристом виступили вчитель зарубіжної літератури Капелюшна Божена Павлівна та вчитель історії Кобильська Ольга Юріївна, хореограф - Ложченко Наталія Іванівна. Дякуємо всім акторам та постановникам за чудову та натхненну гру! Фото будуть розміщені на сайті в розділі "Галерея".

21 та 22 березня відбулися шкільні предметні олімпіади початкової школи з української мови та математики. Вітаємо переможців з української мови та математики : Алєксєєву Аліну - 3Б клас, Гармаш Анну - 3 А клас та Гамоту Софію - 3Б клас. Вчителі: Мацак Оксана Борисівна та Сергієнко Тамара Іванівна. Серед 4-х класів: Коновалову Катерину - 4Б, Рудич Юлію - 4Б, Кузмінова Глеба - 4А, Кулика Максима - 4А, М'яку Віру - 4А та Новікову Олену - 4А. Вчителі - Савченко Тетяна Володимирівна та Ексар Світлана Олексіївна.

22 березня в м.Кропивницький на базі ЦДЮТ відбувся 18 обласний чемпіонат з інтелектаульних ігор серед молоді сезону 2017-2018 н.р. У ньому брали участь 20 команд області. Наша команда "Ерудит" зайняла ІІІ місце серед юніорів і сьоме місце в інтелектуальній грі "Що? Де? Коли?". Вітаємо переможців - учнів 10 та 11 класу!

22 березня на базі СЗШ №3 відбувся щорічний конкурс-огляд агітбригад ДЮП. Наша школа була представлена командою "Дзвін" 9А класу. Наші учні виступили достойно і вразили журі своїм запальним танцем та піснею, за що й були відзначені грамотою та солодким подарунком від журі. Дякуємо педагогу-організатору Ложченко Н.І. та вчителю музики Ніколаєнко С.В. за чудову підготовку учнів.


Наш маленький переможець!

Щиро вітаємо першокласника Семена Вовка з перемогою в Всеукраїнському етапі конкурсу з усного рахунку "Міксіке", що відбувся в м. Вінниці 02 березня. Семен набрав рекордні для першокласника 11700 балів і став першим серед першокласників та сьомим в категорії 1-3 класи. Семена запросили у м.Львів на Міжнародний етап конкурсу.


У зв’язку зі складними погодними умовами, з метою недопущення травмування та переохолодження учасників навчально-виховного процесу під час руху до навчального закладу навчальні заняття в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах 02 та 03 березеня 2018 року відмінено.

(Згідно наказу управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради від 01.03.2018 року № 100)


Карантин припинено. 19 лютого 2018 року запрошуємо учнів продовжити навчання.Шановні учні, батьки та вчителі! Карантин в школах м. Світловодська продовжено до 16 лютого включно.

Вітаємо Єременко Владиславу , ученицю 11 класу, з перемогою в обласному конкурсі-захисті наукових робіт МАН України (I місце, тема: Інтертекстуальність і ігрова поетика в повісті Альваро Кункейро "Нотатки музиканта") Керівник - вчитель зарубіжної літератури , російської мови , художньої культури Капелюшна Божена Павлівна.

Вітаємо Халинбаджаха Тимура , учня 10 класу, з перемогою в обласному конкурсі-захисті наукових робіт МАН України (III місце, тема: Історія та розвиток "Пласту" в Україні та м.Світловодську) Керівник - вчитель історії та правознавства Кобильська Ольга Юріївна.


29.01.2018 року в НВК№4 проводився благодійний зимовий ярмарок, метою якого був збір коштів для учениці 6В класу Паламарчук Катерини, яка хворіє на ДЦП. Під час ярмарку учні класів виставили для торгівлі поробки, солодощі, фрукти, напої. Також кожен клас підготував номери художньої самодіяльності, якими розважали відвідувачів ярмарку.

Усі виручені кошти були зібрані членами Шкільного парламенту та будуть передані батькам Паламарчук Катерини.


Наш НВК обрано для участі в міжнародній програмі PISA

(В тестуванні візьмуть участь учні 2002 року народження)

Що таке PISA?

PISA (The Programme for International Student Assessment) – це міжнародна програма оцінки якості системи освіти, суть якої полягає в опитуванні 15-річних учнів про отримані у школі знання та навички. Програма проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Останнього разу опитування проводили у 2012 році і участь у ньому взяли 70 країн. В Україні відповідальним за PISA стане Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як проходить тест?

Тест будуть проходити не усі школярі, а обрані за допомогою спеціального алгоритму експертів PISA. Це буде рівна кількість 15-річних учнів як із сільських та міських шкіл, так і зі спеціалізованих ліцеїв. При цьому йдеться не про весь клас, а про певну кількість учнів від кожної школи. Вони здаватимуть тести із трьох предметів: читання, математики та природничих наук, а також із одного предмету, який становить фокус дослідження (минулого разу зосередились на вирішенні проблем та фінансовій грамотності). Протягом двох годин учні відповідають на запитання, які стосуються певної життєвої ситуації. Крім цього, учні та директори шкіл заповнюють анкету про шкільну систему та навчальне середовище загалом. Це дає змогу зрозуміти, наскільки діти долучаються до навчального процесу, який вплив на них має школа, вчителі, батьки.

Як буде проходити підготовка вчителів та учнів до тесту?

Оскільки Україна братимемо участь у тестування вперше, підготовкою стане проходження тестів минулих років (вони є у відкритому доступі).

Чим PISA відрізняється від інших тестів?

PISA розробляє тести, які не пов’язані зі шкільною програмою кожної окремої країни. Дослідники прагнуть виявити, наскільки учні випускних класів підготовлені до життя в суспільстві. Опитування проводять кожні три роки, тож країни можуть спостерігати за результативністю освітньої політики. Варто зазначити, що існує кілька десятків міжнародних рейтингів якості шкільної освіти. До PISA ми брали участь лише в одному і тільки двічі (TIMSS-2007 і TIMSS-2011 – Міжнародне дослідження якості природничо-математичної освіти).

Що посприяло приєднанню України до PISA?

Велику роль у приєднанні України до PISA відіграло Міністерство освіти й науки та Міністерство народної освіти Польщі. Крім цього, Україна співпрацює з Науково-дослідним інститутом освіти Польщі, що відповідає за проект PISA у Польщі. Країна-сусід бере участь у PISA з початку заснування програми в 2000 році, тому ця співпраця обіцяє принести хороші плоди.

Навіщо Україні брати участь в тестуванні?

Україна отримає великий звіт, в якому будуть вказані головні прогалини нашої освіти (оцінюють якість підготовки вчителів, освітніх програм, звіряють ефективність освіти в регіональних та міських школах тощо). Результати використають, щоб порівняти українську систему освіти із Західною і перейняти досвід у кращих. Адекватно оцінити її стан, визначити слабкі та сильні сторони, а також – вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні, зокрема, визначити міжнародні цілі освіти відповідно до програми ООН до 2030 року.

Що дасть PISA учням?

Лілія Гриневич сподівається, що запровадження PISA стане кроком до встановлення компетентного підходу до навчання. При такому підході головне не накопичення певної кількості знань, а так звані компетенції – навички й уміння, на основі яких можна приймати життєві рішення. При цьому також змінюється роль учителя: він більше не єдине джерело знань, адже їх можна легко здобути за допомогою новітніх технологій. Завдання сучасних педагогів – продемонструвати учням, як можна використовувати отримані знання для вирішення актуальних проблем.

Що дали результати попередніх PISA?

Результати показали: важливо попередити розрив, по-перше, між успішними й неуспішними державами, по-друге – між знаннями учнів з різних соціально-економічних класів. Щодо другого – діти з більш забезпечених сімей мають суттєво кращі результати. На жаль, цей розрив існує в усіх країнах, однак його розміри можуть відрізнятися. Україні слід рівнятися на Польщу, оскільки ця країна спромоглася поліпшити результати студентів із різних прошарків суспільства. Певні поліпшення показали Румунія, Угорщина та Болгарія.

Міжнародні порівняння демонструють: важливо краще розуміти вчителів. Необхідно залучати талановитих людей, забезпечувати їхнє навчання та підвищення професійного рівня. Інвестувати кошти у професійний розвиток та заохочувати педагогів до співпраці й обміну досвідом.

Як відрізняються результати хлопців та дівчат?

Хлопці вважаються більш успішними в математиці, хоча дівчата володіють кращим рівнем базових навичок, але відчувають себе менш впевнено. Також дівчата більш активно отримують теоретичну інформацію, але менш залучені до практичних завдань – проходження практики, інтернатури тощо. У цьому плані хлопці мають більше можливостей, тож це варто врахувати для того, щоб створити мотивацію до вивчення наук і приділити увагу підтримці в плануванні кар’єри.

Вибір підручників для 5 класу

PISA_Reading.pdf
Science_PISA_UKR.pdf
Math_PISA_Framework.pdf
Витяг з протоколу 5 клас.doc

Щиро вітаємо переможця Обласного етапу фіналу чемпіонату з усного рахунку "Прангліміне - 2018" Вовка Семена, учня 1 Б класу. Вчитель - Клименко Людмила Василівна. Семен набрав рекордні 11156 балів та пройшов до наступного Всеукраїнського етапу конкурсу.

Наші переможці!

Вітаємо переможців обласних олімпіад!

Єременко Владислава, учениця 11 класу, здобула ІІ місце на олімпіаді з української мови. Вчитель - Дмитрієва Римма Петрівна.

Дубовик Микита, учень 7Б класу, отримав ІІІ місце на обласній олімпіаді з математики. Вчитель -Тарбаєва Олена Іванівна.

Штивола Марія та Маліновський Микола, учні 9Б класу, отримали ІІ та ІІІ місця на обласній олімпіаді з правознавства. Вчитель - Кобильська Ольга Юріївна.

Каркачова Анастасія, учениця 8А класу, здобула ІІІ місце на обласній олімпіаді з географії. Вчитель - Рогова Галина Миколаївна.

Бондарєва Анастасія, учениця 9Б класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з трудового навчання. Вчитель - Донець Ірина Олександрівна.

Сєрбіна Єлизавета, учениця 10 класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з російської мови та літератури. Вчитель - Капелюшна Божена Павлівна.

Каспрова Ярослава, учениця 10 класу, здобула III місце в обласній олімпіаді з хімії. Вчитель - Голобородько Світлана Володимирівна.

Єременко Владислава, учениця 11 класу , здобула III місце в обласній олімпіаді з англійської. Вчитель - Антонова Надія Миколаївна.

Дякуємо за перемоги та бажаємо нових звершень!

Шановні учні, батьки та вчителі! З 07 по 13 лютого в школах м.Світловодська оголошується карантин.


Шановні батьки! 14 грудня о 16.30 в актовій залі НВК відбудеться батьківський лекторій на тему "Здоровий спосіб життя". Після лекторію батьківські збори по класах.

Річниця визволення Новогеоргіївська

У п’ятницю 1 грудня в НВК№4 було проведено тематичний захід на тему „Визволення Новогеоргіївська”. Учитель історії Кобильська О.Ю. розповіла школярам про складність форсування правого берега Дніпра та чисельні людські втрати під час визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників. Під час заходу учні захищали заздалегідь підготовлені проекти, розповідали про вклад рідних у здобуття Перемоги.

Вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні

Традиційним для НВК№4 є відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. 24.11 2017 року було проведено низку заходів щодо вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні, підсумком яких стало проведення години-реквієма „Схилимо голови в скорботі”. Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Хорольської Л.І. та педагога-організатора Ложченко Н.І. учні переглянули відео із записами слів очевидців голодомору та заслухали виступи учнів з поезіями українських поетів на дану тему. У кінці засідання учні підвели підсумки про масштаби трагедії українського народу.


День Гідності та Свободи

21.11. 2017 в НВК№4 було проведено заходи щодо відзначення Дня Гідності та Свободи. Підсумком цього дня стало проведення години пам’яті „Країна нескорених”. Учні ознайомилися з історією виникнення свята, сформували для себе поняття „гідність” та „свобода”, розуміння єдності і цілісності України, усвідомили себе українцями, зрозуміли вагу особистої відповідальності за долю Батьківщини.

Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя”

17.11.2017 року в НВК№4 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя”. Під час уроку учні отримали інформацію щодо важливості носіння світлоповертаючих елементів та профілактиці екстремального хоббі - зачепінгу. Також з учнями було опрацьовано правила безпеки дорожнього руху та профілактику дорожньо-транспортного травматизму.

14.11.2017 в НВК№4 відбулася зустріч учнів з інженером пожежно-рятувальних робіт ДПРЧ№17 УДСНС України в Кіровоградській області, старшим лейтенантом цивільного захисту Григор’євим Володимиром Володимировичем. Учні прослухали лекцію на тему „Правила пожежної безпеки та цивільного захисту”. Наймолодші учні змогли відчути себе справжніми пожежниками, примірявши захисний костюм.

Екскурсія до школи

10 листопада вихованці ДНЗ №7 завітали на екскурсію до шкільної бібліотеки, присвячену Дню української писемності та мови. Бібліотекар Кравченко С.Ф. ознайомила дітей з українськими письменниками та провела бліц-турнір з розгадування загадок. Учні 3Б класу зачитали власні вірші про мову.

Святкування Дня української писемності та мови


9 листопада 2017 року в НВК№4 відбулося святкування Дня української писемності та мови. Учні 9-11 класів приєдналися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Було проведено флеш-моб „Рідна мова”, літературно-музичну композицію „Мова моя калинова”, виховні години, мовознавчі хвилинки та мовні вікторини. Учні НВК спільно з вчителями української мови та літератури оформили тематичні стенди. У початкових класах було проведено низку заходів під спільною назвою „Мовне намисто”.

Вітаємо

переможців міської олімпіади з української мови та фізики

Українська мова:

Єременко Владиславу (11 клас) – І місце. Вчитель – Дмитрієва Римма Петрівна

Каркачову Анастасію (8А клас) – І місце. Вчитель – Давидова Тетяна Михайлівна

Бублика Михайла (7Б клас) – ІІ місце. Вчитель - Давидова Тетяна Михайлівна

Романченко Вікторія (7Б клас) – ІІІ місце. Вчитель - Давидова Тетяна Михайлівна

Фізика:

Каспрову Ярославу (10 клас) – ІІІ місце.

Каркачову Анастасію (8А клас) – ІІ місце.

Бублика Михайла (7Б клас) – ІІ місце.

Прокопенко Анастасію (8А клас) – ІІІ місце.

Вчитель – Юрченко Лідія Михайлівна


Бажаємо подальших успіхів!

Вітаємо наших інтелектуалів!

18 жовтня відбувся І етап чемпіонату з інтелектуальних ігор серед школярів "Що? Де? Коли?". Хочеться порадіти за наших учнів Бойко Івана, Каспрову Ярославу, Сербіну Єлизавету, Халинбаджаха Тимура, Єременко Владу та ЛОмакіну Валерію, які достойно представили нашу школу та вибороли І місце. Щиро дякуємо учасникам та педагогам, які допомогли у підготовці до ігор.

Копія "Ирина Александровна.docx"