НУШИКИ
2 клас

У початковій школі урок - екскурсія розглядається як особливий вид навчальних занять, що проводяться поза школою у природі: на луці, в полі, лісі, саду тощо. На уроках - екскурсіях, як і на предметних уроках, учні вивчають об'єкти і явища природи, але тут вони можуть бачити їх середовищі існування, а отже, повніше і глибше вивчити властивості, різноманітність, встановити зв'язки організмів один з одним і з середовищем, умовами існування. Проведення екскурсії є могутнім чинником естетичного розвитку, споглядання за об'єктами природи в різні пори року розвиває у дітей прагнення бачити прекрасне і досконале, притаманне природі, породжує бажання досліджувати природу, знати про неї якомога більше ,прищеплює бережливе ставлення до природи, привертає увагу до раціонального використання природних багатств. Зрештою, перебуваючи на свіжому повітрі, діти загартовуються фізично.

Учні 2 класу разом із класним керівником Таряник Валентиною Василівною провели екскурсію в природу відвідавши місцевий парк «Бардин». В цьому парку відтворено умови лісової екосистеми, діти провели спостереження за весняними змінами в природній екосистемі лісу. Спостерігали за рослинами і тваринами, які живуть у парку. Слухали спів пташок і пройшлися екологічною стежиною парку.

 


З 15.04 по19.04. 2024р. у  Старобабанівському ліцеї проходив Тиждень екології. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, акції. Мета його проведення - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі. 

Учні 2 класу відвідали виставу казки «Троє поросят» театрального колективу «Золотий ключик», яка була акцентована на бережливе ставлення до навколишнього середовища.


Формування в учнів знань, умінь і навичок щодо самозахисту, збереження свого життя і здоров’я, дотримання правил безпеки та уміння надати необхідну допомогу іншим є дуже необхідними та важливим в  умовах воєнного стану.  
        17 квітня 20024 року, в Старобабанівському ліцеї відбулось урочисте відкриття  Кабінету безпеки, який облаштовано за підтримки педагогічного колективу ліцею.

Презентували кабінет безпеки учням 1-11 класів учителі: Михайло СУХОМЕЙЛО - вчитель предмету "Захист України", Олена МУЗИКА - вчитель предмету "Захист України" (основи медичних знань) та сестра медична – Олена БЕЛІКОВА, Людмила ШЕВЧЕНКО -  вчитель основ здоров’я, Євгенія АЛЬОШКІНА  – психолог практичний та директор – Ольга ФІГОЛЬ.
          Кабінет безпеки розділений на кілька навчальних осередків та обладнаний інвентарем. До нього входить зона правил дорожнього руху, зона пожежної, домедичної допомоги, зона мінної безпеки та безпеки життєдіяльності. Тут учні  зможуть  в теорії і на практиці в ігровій формі навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги, також для учнів створене  місце психологічного розвантаження та медіазона.
      Створений кабінет відповідає методичним рекомендаціям. У ньому є все для того, аби формувати в учасників освітнього процесу фундамент необхідних знань з питань безпеки.
Кабінет безпеки – це новий крок уздовж шляху розвитку ліцею, який спрямований на підготовку  учнів до неочікуваних небезпечних ситуацій.

Учні 2 класу відвідали Кабінет безпеки і брали активну участь в іграх і тренінгах на безпекову тематику.


День авіації та космонавтики відзначають 12 квітня в усьому світі. 

12 квітня 1961 року людина здійснила перший політ у космос. Відтоді щороку у цей день відзначають Міжнародний день космонавтики

Космос… Який же він? Хто з нас не думав про це, розглядаючи небо, його яскраві зорі, його безмежний Чумацький Шлях? Саме цій темі було присвячено ряд заходів у нашому ліцеї: тематичний захід, виставка конкурс поробок, парад костюмів, перегляд відео, вікторина, вручення грамот, подяк та солодких призів.
  Учні 2 класу отримали 3-тє місце за командну роботу "Космічний екіпаж".
    Жюрі заходу -  одинадцятикласники, нагородили учнів грамотами, подяками та солодощами.


Доброчесне суспільство – це процвітаюче та успішне середовище, де всі дотримуються спільних та справедливих правил.
  Сьогодні ми повинні сприяти формуванню нових норм суспільної взаємодії – взаємоповаги, честі й гідності, доброчесності та справедливості. Це важливо для розвитку свідомого суспільства, для побудови квітучої держави. З 8 по 12 квітня 2024 року наш заклад провів “Тиждень доброчесності”.

Метою тижня доброчесності було знайомство здобувачів освіти з поняттям “доброчесність”, поглиблення знань про корупцію та її наслідки, формування нульової толерантності до корупції, навчити розпізнавати конфлікт інтересів, ознайомлення з доброчесними стратегіями поведінки в повсякденній взаємодії у Інтернеті, формування навичок безпечної та доброчесної поведінки у воєнний час, бо знати базові правила безпечної поведінки не просто корисно –це може врятувати життя.
    Під час годин спілкування, тематичних обговорень, круглих столів, які проводили класні керівники 1-4 класів, педагог – організатор Людмила Шевченко, учні активно дискутували про різні ситуації та оцінювали правильність чи хибність вчинків, які були описані у ситуаціях, пропонували власні принципи доброчесності, яких слід дотримуватись не лише у ліцеї, а й у повсякденному житті.
  Сьогодні, через російську агресію, наше суспільство живе в новій реальності, яка вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку, формувати нові норми суспільної взаємодії – взаємоповаги, честі і гідності, доброчесності та справедливості. Тож будьмо доброчесними!


14 березня День народження відзначає бутерброд – найпопулярніша страва в усьому світі. Існує величезне різноманіття бутербродів — від класичних з ковбасою або сиром до багатошарових з різних сортів м'яса, овочів, зелені та соусів або паштетів. Також бутерброд може складатися тільки з хліба і вершкового масла, можливо з цукром, варенням, медом або сіллю. Бутерброди широко розповсюджені, бо вони швидкі в приготуванні, зручні в перенесенні.

І практично кожен народ приписує авторство походження цієї страви собі. Шведи вважають, що бутерброд з’явився завдяки поняттю шведського столу, євреї стверджують, що саме їхні предки першими стали класти шматочки їжі на мацу. Англійці пишаються Джоном Сендвічем, автором закритого бутерброда, а поляки — Миколою Коперником, який використовував скибочки хліба з маслом у боротьбі з епідеміями.

Бутерброд – у перекладі з німецької мови ( бутер- масло, брод – хліб) буквально означає, як хліб з маслом.

Для приготування бутербродів можна використовувати будь які інгредієнти в залежності від типу бутербродів. Прості відкриті бутерброди. Звичні для нас у повсякденному житті.

Діти  2 класу на уроках «Я досліджую світ» навчалися готувати різноманітні бутерброди,  вчилися як поєднувати продукти в бутерброд і які вони мають бути!  А потім всі разом ці бутерброди скуштували. Дітям було весело і цікаво.

 


Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне!Пам’ять! Що залишаєш ти нам? Підписані прапори мужньою рукою військового, які були передані в знак подяки нашому ліцею за активну волонтерську діяльність починаючи з 2014 р. Перед нами майоріють прапори, як рукописна подяка від 30 бригади 3 батальйону 8 роти, 15-го, 118-го, 128-го Окремого Гірничо Піхотного Батальйону і просто від наших односельчан і мужніх Захисників на згадку. Куточок Пам’яті Героям односельчанам – це символи про тих, хто пройшов війну, хто своїм серцем і тілом прикривав рідну землю і нажаль загинув... Саме тому ми зібралися в цей день у Старобабанівському ліцеї біля куточка Пам’яті Героям односельчанам, щоб розповісти усім учням про наших Захисників.
   Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою  пам'яттю наших односельчан, перед випускниками нашого ліцею, і батьком тих дітей, які нині в ньому навчаються… але загинули при виконанні службового обов’язку  перед Україною.
Герої не вмирають і не вмруть,
Героїв пам'ятатимуть віками .
Їм славу всі народи віддають
І голову схиляють перед вами.
   Вони любили свою країну, хотіли помститися рашистам за все те зло, яке вони принесли нашому народу, і захистити тих, хто  не може захиститися сам.
   Першою страшна звістка надійшла про нашого випускника, односельчанина Комісара Олексія Вікторовича. Герой народився 24 листопада 1975 року в Уманському районі с. Старі Бабани.
Військове звання: молодший сержант, проходив військову службу на посаді начальника наземного запитувача радіолокаційної станції окремого радіотехнічного батальйону.
  Згідно повідомлення Черкаського обласного ТЦК, загинув 21 березня 2022 року в результаті ворожого ракетного обстрілу  під Луганщиною. Сьогодні виповнюється рівно 2 роки з дня загибелі Героя.
   Страшна й трагічна звістка облетіла нашу громаду і Україну, сповістивши про загибель Кобзєва Олексія Володимировича. Захисник народився 26 липня 1983 р. у селі Тавільжанка Дворічанського району Харківської області. Восени 2022 був призваний до лав ЗСУ. Військове звання: молодший сержант, командир відділення взводу роти охорони військової частини А4007. Захисник загинув 31січня 2024 внаслідок штурмових дій росіян на Донеччині.
 Виконуючи свій громадянський і військовий  обов’язок, загинув бойовий медик Аркадій Аркадійович Неженець родом з Києва. Жив у місті Вишневе біля столиці.
Під час повномасштабного російського вторгнення чоловік поповнив лави Уманської ТРО. Був військовослужбовцем 118-ої окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Воїн загинув 19 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Верхньокам’янське на Донеччині.
  Відстоюючи цілісність і незалежність рідної України, на сході в Донецькій області, загинув наш  односельчанин  Кузьменко Вадим Олександрович. Вадим Олександрович    народився   11   червня 1994 року в  с. Старі Бабани.  У початкових класах навчався у нашому ліцеї. Загинув воїн 30 грудня 2023 року. Військове звання: водій механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону військової частини А0666.

Усі ми пам’ятатимемо  наших воїнів як відважних, мужніх, життєрадісних, а головне – патріотів своєї країни. Адже вони виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, захищаючи нас.
Такими вони були, такими вони залишаться навіки.
  Ваш подвиг не буде забутим! Діти й педагоги низько схилили голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України -  наших земляків  та всіх загиблих  в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави та шанували  пам'ять загиблих воїнів  хвилиною мовчання.
    Допоки ми живі — житиме пам’ять про Героїв. Захід з нагоди відкриття куточка пам’яті Героям односельчанам завершився Державним Гімном України.
Дякуємо, пам’ятаємо, вистоїмо! СЛАВА УКРАЇНІ!


Старобабанівські ліцеїсти жваво долучаються до акції: "Ворогам кришка", ми не вперше здаємо кришечки на потреби ЗСУ, хтось приносив по кілька пластикових кришечок, хтось збирав своїми силами вдома, а потім приносив до ліцею. До акції також долучились й вчителі. Найбільший донат кришечок становив близько 5 кг. Хоча першу партію кришечок відправили, але на цьому акція не припиняється, збір триватиме далі.

Учні 2 класу також долучилися до цієї благодійної акції і продовжують збирати кришечки  і далі для потреб ЗСУ.
      Зазначимо, що всі зібрані кришечки потрапляють до волонтерського штабу До Перемоги, а потім до центру збору пластику, звідки вони їдуть до переробного підприємства. Із  кришечок виходить сировина, яку продають, а виручені кошти надсилають на потреби військовим, наразі ціль - це дрон.
Долучаємось разом до Перемоги!


            Одним з найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення тижня початкових класів.

            В Старобабанівському ліцеї з 11 по 15 лютого пройшов Тиждень профорієнтації. Для початкових класів був проведений тиждень Веселкових професій.

            Психологом практичним Євгенією Альошкіною та педагогом соціальним Марією Козин протягом цього тижня були проведені різноманітні заходи:

 - Мультипанорама на тему: «Всі професії важливі, всі професії потрібні» для учнів 1-4 класів.
- Вікторина на тему: « Назву професії відгадай, та собі майбутнє вибирай» для учнів 1-4 класів.

           Учні  та вчителі із задоволенням взяли участь у флешмобі одягнись в професію  « всі професії важливі, всі професії потрібні» під час якого кожен клас мав представити професію яку обрав.

          Учні 2 класу представляли професію пекаря. Разом з класним керівником Таряник В. В. діти практично вчилися працювати з тістом, ліпили булочки і пиріжки. Захід пройшов цікаво і весело.


              Сьогодні, напередодні  9 березня, особливої для українців дати  – дня народження Тараса Григоровича Шевченка, ми вшановуємо пам’ять про нашого Кобзаря.

                      « Минають весни, пройде літо,  за осінню прийде зима,           
                        Шевченку не дано старіти – для нього старості нема.»                                                                                
             210 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе в Україні й світі Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.        
            Ми вшановуємо його за великий вклад у культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».
        Слово Шевченкове – це правда, це істина, що пройшла крізь горнило століть. 

      В Старобабанівському ліцеї з метою розширення інтересу учнів до життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка; розвивати творчі здібності учнів, спонукати їх до власної творчості; прищеплювати захоплення творчістю поета; щоб виховати учнів свідомими громадянами й істинними патріотами для учнів 1 – 4 класів був проведений конкурс читців віршів Тараса Шевченка.                                 
        Учні 1 – 4 класів ліцею вшанували творчу спадщину поета участю у конкурсі  читців віршів Т. Шевченка,  показали  оригінальні підходи до декламації, завдяки яким твори Кобзаря були насичені індивідуальним емоційним забарвленням.                                


    25 лютогоДень української жінки – на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Сьогодні, у тяжкі роки війни, українські жінки є джерелом віри і надії, справжніми берегинями – турботливими, стійкими, мужніми.

       Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації. Сьогодні українки - героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу ворога, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури.

          Міцності духу, нев'янучої краси, мирного майбутнього і простого тихого щастя. Тому у нашому ліцеї для того щоб відзначити цей день, були проведені такі заходи: читання фактів про Лесю Українку по складах для початківців, філфорди, зашифровані факти про поетесу


           Міжнародний день безпечного інтернету відзначається у вівторок другого тижня лютого. 6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

          Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій.

          В Старобабанівському ліцеї були проведені заходи  з учнями початкових класів про безпечний інтернет.

Учні 2 класу подивились презентацію про безпечну роботу в мережі, також вивчили правила безпеки в інтернеті, провели цікаві ігри в комп’ютерному класі.


https://www.youtube.com/watch?v=EAqKqdAx3ZE

         7 січня 2024 року Черкаській області, як самостійному адміністративному утворенню, виповнилося 70 років. 

              Вона є осередком визначних пам’яток, які відображають історію не тільки краю, а й мають надзвичайно важливе значення для вивчення історії Європи та світу. На державному обліку в Черкаській області перебувають 9078 пам’яток, з них: 7169 пам’яток археології, 1552 пам’яток історії; 184 архітектури, 173 монументального мистецтва. Найвизначніші пам’ятки області об’єднані у 8 заповідників.

              Для учнів 1 – 4 класів була показана відео презентація про Черкаську область. Учні ліцею підготували цікаву відеогру «Що я знаю про Черкаську область?».  Героїчне минуле нашої Черкащини,     героїчні діяння предків – козацтва і гайдамаків, їхня волелюбність, нескореність надихає і виховує в дітях гордість за минуле нашого народу, формує у дітей почуття патріотизму, вірність і любов до Батьківщини.

            Гордість переповнює, що наша Черкащина така багата та волелюбна, нескорена та талановита, батьківщина великих поетів та митців.

                                               Слава Черкащині! Слава Україні!


       26 січня 2024 року в  Старобабанівському  ліцеї вшанували пам'ять жертв Геноциду,   який   є сумною сторінкою історії нашого народу.

     Під час нацистського Голокосту було знищено, мільйони людей, серед яких 6 млн. - євреїв  Для цієї мети було збудовано табори смерті, де запроваджувалась система винищення,  будували крематорії. Нацистський Голокост відрізнявся своєю жорстокістю. Існують численні приклади використання полонених для медичних експериментів, тортур. Властивою рисою Голокосту є також терор проти всіх верств мирних мешканців, жінок, дітей.
    Для учнів 1 - 4  класів педагогом-організатором Людмилою Шевченко, була проведена оглядова екскурсія. Людмила Русланівна цікаво і доступно розповіла учням молодшої школи про дані події.


                 В Україні та світі 24 січня відзначають Міжнародний день освіти.
          Освіта – це одна з головних умов успішного існування нації, символ гідності, основа розвитку особистості та суспільства у цілому.

         Виклики, які вже відчуває на собі українська освіта – створення належних умов для повернення здобувачів до українських освітніх закладів, забезпечення сучасним обладнанням, новими підходами до навчання та підручниками.

        У Старобабанівському ліцеї до цього дня учнівським самоврядуванням,а саме Пурчел Анастасією та Трачук Вірою було проведено ряд цікавих заходів для учнів.

      Учні 2 класу  з класним керівником Таряник В. В. завітали до бібліотеки нашого ліцею, де ведучі разом із бібліотекарем ліцею розповіли історію цього молодого свята.     Учні мали змогу пограти у цікаві завдання: читання текстів з картинками та розшифрування віршів по картинках, які згенерував нам штучний інтелект, а саме "Білі мухи налетіли" М.Рильського та "Падав сніг на поріг" П.Воронька.  Дітям було цікаво і весело.
              Сучасна якісна освіта – один із успіхів держави, і найголовніше – це усвідомлює саме наша молодь, яка продовжує навчатися в укриттях під звуки нищення ракет або шахедів.


                                      Основи  Здорового  Харчування  ЮНІСЕФ

              Основи здорового харчування.  Урок в межах реформи шкільного харчування.

        Учні 2 класу ознайомилися з групами продуктів,дізналися про класифікацію їжі для    збалансованого харчування.

               Адже здорові діти запорука здорової нації. Учні дізналися про те, що таке групи продуктів, на які групи можна розподілити харчові продукти, до яких груп належать ті чи інші продукти харчування, чим вони корисні для здоров'я людини. Краще зрозуміти нову інформацію допомогли цікаві та пізнавальні ігри. На уроці були використані матеріали з онлайн - курсу "Основи здорового харчування для учнів 1-4 класів", який було розроблено спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та студією онлайн-освіти EdErа.


Сьогодні в Старобабанівському ліцеї в 2 класі відбувся День шкільного молока. Учні 2 класу цікаво і весело провели час, вони принесли молоко і молочні продукти, які ми отримуємо з молока. Розфарбували розмальовки молочних продуктів, дізнались про користь молока і молочних виробів для дітей, провели конкурс на кращі "молочні вуса" і потім смакували молоко, йогурти і сири.

Дякую всім, хто долучився сьогодні до нашого Дня молока.

21 вересня у Старобабанівському ліцеї відбулися виховні заходи присвячені Всесвітньому Дню миру. Учні 2 класу переглянули презентацію і прослухали цікаву інформацію про День миру, яку підготувала організатор з виховної роботи Шевченко Л. Р. і учні ліцею. 

30 вересня в приміщенні сільського Будинку культури с. Старі Бабани відбувся благодійний захід  та ярмарка :  «За честь! За славу! За народ!», на підтримку воїнів ЗСУ, які наразі захищають Батьківщину на передовій та з нагоди Дня Захисників та Захисниць та Дня українського козацтва.

Щиро дякую всім батькам за активну участь у благодійній ярмарці для воїнів ЗСУ.

Наш 2 клас передав в скриньку для ЗСУ  коштів на суму 1676 грн. від класу ще була зібрана посилка із сухим пайком для військового госпіталя.

Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава героям!

Сьогодні 6 жовтня  у  Старобабанівському ліцеї відбулися виховні заходи Дня домашніх тварин. Діти слухали цікаві повідомлення про пам'ятники, які люди поставили тваринам в різних куточках світу, розповіді про їх створення,  гралися в цікаві ігри, які проводила Шевченко Людмила Русланівна - організатор з виховної роботи.


У нашому ліцеї з 9 по 13 жовтня проходитиме Кольоровий тиждень.

Понеділок - блакитний,

Вівторок- червоний,

Середа - чорно-білий,

Четвер - жовтий,

П'ятниця - смачний різнокольоровий день. Міні-пікнік на 5-му уроці.

(У кожного класу свій колір смаколиків).

Прохання  до долучитися до тижня і підтримати кольорову гаму тижня.


Кольоровий тиждень продовжується. Сьогодні вівторок - червоний день.

          Кольоровий тиждень продовжується. Середа - день чорно - білий.

                  «Ми – сміливі, ми – кмітливі, ми – сьогодні чорно – білі».


Продовжується кольоровий тиждень початкових класів в Старобабанівському ліцеї.      Сьогодні в нас жовтий колір. 

Четвер у нас - день жовтий, теплий, сонячний, солодкий. Щоб подарувати радість і тепло всім дітям роздали смайлики і провели танцювальні конкурси і руханки, провели майстер - клас по виготовленню сонечка радості і доброти свого класу. Кожен клас виготовив своє сонечко добра і радості із своїх долоньок і написав слова, які приносять людям радість і щастя. Діти весело і цікаво провели час.

    Сьогодні в Старобабанівському ліцеї закінчився Кольоровий тиждень. 

А закінчився він у п'ятницю - різнокольоровим днем і солодким пікніком. 

В святкуванні цього кольорового тижня вся шкільна родина підтримала молодших школярів. 

                                Дякуємо всім за підтримку і допомогу!


Сьогодні 25 жовтня учнів другого класу прийняли в шкільну родину   читачів. 

    Свято пройшло весело і цікаво. Діти повторили правила поводження з книгою, розповіли приказки і прислів'я. А також подивилися виставу - казку "Семеро козенят"в сучасній постановці, яку показали учні шкільного драматичного гуртка. 

       Учні четвертого класу вручили кожному другокласнику посвідчення читача і привітання.

       Дякуємо 4 класу і класному керівнику Світлані Володимирівні , шкільному бібліотекарю Уляні Олегівні і керівнику драмгуртка Перепелиці Ірині Миколаївні за веселе і цікаве свято!


відео день без портфеля.mp4

26 жовтня в Старобабанівському ліцеї відбувся день без рюкзака. 

Учні творчо підійшли до такого веселого заходу і спробували принести підручники в ліцей нетрадиційно.


         Сьогодні 27 жовтня - День української мови та писемності.

Учні 2 класу теж спробували сьогодні написати свій перший диктант з української мови.


відео диктант.mp4

                                                      Шановні батьки!

   За профілактичними заходами по попередженню вірусного

    гепатиту А ( хвороба Боткіна) ознайомтесь із пам'яткою.


 Учні 2 класу написали диктант «Чистота–запорука здоров»я».

Була проведена шкільною медсестрою Беліковою Оленою Іванівною лекція  про вірусний гепатит А.                  


Сьогодні  13 листопада у Старобабанівському ліцеї  - День доброти.

Учні 2 класу взяли участь в акції "Зігрій і пригости воїна ЗСУ кавою". 

Діти намалювали кавою листівки і прикріпили до листівки стікер кави. Ці листівки з кавою будуть відправлені воїнам ЗСУ.



Сьогодні в Старобабанівському ліцеї відбулися веселі тренінги з нагоди святкування Дня логопеда.

Учні 1 і 2 класу разом з класними керівниками весело провели заняття з логопедичними вправами під керівництвом шкільного логопеда Новак Вікторії Павлівни.



В Україні проводять День пам'яті жертв Голодомору 2023 історія скорботної дати:

Цей пам'ятний день було започатковано указом Леоніда Кучми у 1998 році і тепер відзначається щорічно в четверту суботу листопада. В 2023 році День пам'яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада. 

Це офіційне свято присвячене пам'яті жертв усіх трьох голодоморів, які були у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

День пам'яті жертв Голодомору присвячений мільйонам українців, які стали жертвами організованого сталінським режимом штучного голоду.

Учні 2 класу виготовили ангела пам'яті жертв Голодомору. Пам'ятаємо!

25 листопада - День вшанування жертв Голодомору в Україні. В суботу о 16. 00 год засвітіть свічку пам'яті жертв геноциду українського народу. Пам'ятаємо!

 




           Сьогодні, 28 листопада у Старобабанівському ліцеї 

            відбувся відкритий виховний захід "Свято осені".

         Учні 2 класу, класний керівник Таряник Валентина       Василівна,  попрощалися із золотими осінніми днями. 

Діти розповідали вірші,  співали пісень і танцювали веселі танці про осінь.

                                     Осінь - прощавай!



  Відео нашого свята ви можете переглянути за цим посиланням:  https://youtu.be/nUJRNVps1HQ?si=IkxHk0kG0MnXsIkc 

    30 листопада в Старобабанівському ліцеї відбулися виховні                   заходи святкування Андріївських вечорниць. 

Учні  подивилися пізнавальний фільм про українські народні традиції  святкування дня Андрія, дізналися, що таке вечорниці. 

Далі весело і дружно пригадали традицію кусання калити; хлопчики намагалися відкусити калиту без рук, а дівчата мастили їх сажею, якщо відкусити не вийшло.


          За легендою святою, Миколай приходить в дім, в кожушку своїм чудовім, та дива дарує всім, Щоб у хаті була радість, щирі втіхи, лад та мир, та на всі ваші бажання завжди вистачило сил.

                                      З Днем Святого Миколая!

6 грудня в Старобабанівський ліцей завітав Святий Миколай. Для учнів 1 – 4 класів була проведена піжамна вечірка, яку провели учні 10 класу ( класний керівник Морозова В. В.). 

        На святкування до дітей разом зі Святим Миколаєм завітали казкові герої: небесні зірочки, веселий котик, бешкетливий чортик і добрі ангели. 

        Учні 2 класу теж взяли активну участь у святкуванні. Діти розповідали вірші, співали пісні про Святого Миколая, танцювали, гралися в цікаві і веселі ігри. Всім було цікаво  і весело!

                              Всіх вітаємо з  Днем Святого Миколая!


                          7 грудня - День української хустки.

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. 

           7 грудня 2019 року вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці. Започаткували свято, щоб об'єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій. Адже здавна в українських родинах оберегом, символом любові та злагоди слугувала саме хустка, хустка.

          А хустка в нас завжди була в пошані У літню спеку й люті холоди. Їх гарно так замотували пані, Як йшли до церкви, вдома, та й завжди. А літню хустку часто вишивали, Щоб гарною на голові була. І хустка людям щедро дарувала Свій захисток від сонця і тепла. Бо голови від спеки закривала, А взимку гріла і несла тепло. Та від хурделиць ревно захищала, Щоб затишно у холоди було. Тож за турботу їх усі любили: І прикрашали, як могли, усі. Хустки яскраві діточки носили, А вже темніші — вдови, бабусі… Та всі любили хустинки з квітками, Щоб маками і ружами цвіли… Тому хустки були завжди з жінками, Як навіть в путь останню їх вели… Краса в хустині нашій споконвічна, Як і душа, що з піснею жила. Бо в українок і душа лірична, У ній багато сонця і тепла.

          Сьогодні  став дуже популярним у День української хустки флешмоб - "Зроби фото з хусткою". Учні 2 класу Старобабанівського ліцею також доєдналися до флешмобу  "Зроби фото з хусткою".

 


                                                Вітаємо переможців 

                                  Всеукраїнської інтернет – олімпіади                                              « На Урок» з англійської мови  

                             (вчитель Степанішина Ірина Сергіївна)

                                    ученицю 2 класу Бернагу Алісу і

                                   ученицю 2 класу Глущик Анастасію!

                                       Бажаємо успіхів і нових перемог!


В Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З метою привернення уваги громадськості до потреби подолання гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього, жорстокого поводження з дітьми, актуалізації питання протидії торгівлі людьми, широкого висвітлення забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та задля активізації співпраці держави та громадського суспільства у цій сфері, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства. В Старобабанівському ліцеї для учнів початкових класів були проведені тренінгові заняття « Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити», урок доброти « Хай добрим серце ваше буде». Педагог соціальний Козин Марія Володимирівна і психолог практичний Альошкіна Євгенія Олександрівна провели з учнями 2 класу цікаві ігрові вправи і активності. Діти в ігровій формі вчилися доброти і толерантності. 

 


       Слово «adventus» з латині перекладається як «йде, наближається». Тож адвент-календар — це календар для відстеження зворотнього відліку до Різдва (традиційно складається з 24 віконечок або карток).

      Перші згадки про адвент-календар з’явилися в першій половині 19 сторіччя. Ця традиція походить з Німеччини й набула швидкого поширення у Європі, а потім і у світі.

    Виховне призначення адвент-календаря у німецьких родинах того часу передбачало, що дитина, перш ніж відкрити чергове віконце, повинна згадати що хорошого і поганого зробила у цей день. У релігійних сім’ях цей обряд пов’язаний зі щоденною молитвою.

          СЬОГОДНІ  АДВЕНТ - КАЛЕНДАР — ЦЕ…

✅   план підготовки до Різдва/Нового року (також до будь-якої події чи свята — день народження, весілля, канікули, відпустка, подорож)
✅   чудова та цікава традиція
✅   забава та розвага
✅   органайзер та помічник.

          В Старобабанівському ліцеї для діток 11 грудня також відкрився новорічний адвент - календар веселих сюрпризів кожного дня.

1 кл. Новорічний костюм

2 кл. Новорічна пісня

3 кл. Танець

4 кл. Новорічні вірші

5 кл. Новорічна руханка

6 кл. Новорічна іграшка

7 кл. Новорічна зачіска

8 кл. Новорічний капелюшок

9 кл. Новорічне караоке

10 кл. Колядування

11 кл. Новорічна пародія



         Сьогодні другий день нашого шкільного адвент – календаря.

Сюрпризи продовжуються.Відкрили нашу другу скриньку – 

                          сьогодні виступає 2 клас - новорічна пісня.

       12 грудня учні 2 класу заспівали веселу Новорічну пісню про Святого   Миколая і затанцювали веселу новорічну руханку про Новий рік.  

               Дітям було весело і цікаво.   Наближаються веселі свята!

    

                  Сьогодні третій день нашого шкільного адвент – календаря.

                                     Дивовижні пригоди продовжуються.

                           Учні 3 класу відкрили третю новорічну скриньку.

                              Сьогодні 3  клас – веселий новорічний  танець.

        Діти затанцювали танець веселих сніжинок і погралися у веселі новорічні ігри – руханки. Учні 2 класу взяли активну участь у веселих танцях.

                                                             Всім бажаємо веселих свят!


         Четвертий день сюрпризів від новорічного адвент – календаря.

           14 грудня – сьогодні четвертий день. Учні 4 класу відкрили четверту скриньку із новорічним завданням. Сьогодні день новорічних віршиків.

            Діти 4 класу розповідали вірші про Новий рік і про зиму. Учні 2 класу  разом з іншими дітками танцювали новорічні руханки.  Дітям було весело і цікаво.

                                Наближаємо свята веселощами і цікавими іграми!

 


                      Учні 2 класу Старобабанівського ліцею провели 

                новорічну благодійну акцію "Коробка добра для ЗСУ".
            Для воїнів, які зустрічатимуть Різдво та Новий рік на передовій, учні 2 класу підготували подарунки.
            Діти із натхненням та вдячністю старалися, щоб наші воїни відчули тепло домашнього вогнища. У святкові посилки поклали вітальні листівки з теплими побажаннями, продукти харчування, засоби особистої гігієни, теплі речі, солодощі каву, чай, ліки і багато всього необхідного для наших Захисників.
          Нехай зігріється серце солдата у Різдвяну ніч та Новий рік! А ми своїми добрими справами вкотре висловимо свою подяку за сміливість, мужність та стійкість.

 Ми обов’язково вистоїмо, завдячуючи нашим воїнам!Тримаємо наш освітній фронт! Слава Україні!


                 Новорічні дива в нашому ліцеї продовжуються.

           Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають Різдвяного дива. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюються Різдвяні свята.

    Мабуть, кожен хотів би, щоб це Різдво пройшло незабутньо, чарівно, неповторно… Саме так воно і розпочалося  в нашому ліцеї. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Різдвяна казка з подарунками.

     25 грудня у  ліцеї були проведені Різдвяні вітання для  1- 4 класів. До учнів початкової школи завітали улюблені герої з  казки "Новорічна історія" яку нам показали учасники театрального гуртка "Золотий ключик" із керівником Іриною Перепелицею. На жаль, повітряна тривога змусила нас спуститися в укриття, але все ж таки не зіпсувала святкового настрою і там ми продовжили новорічні веселі конкурси і ігри. Убезпечившись, ми зустріли дівчину Зиму та різдвяних зірочок, покликали Новий рік та потоваришували із піратами-розбійниками, веселий Дракон - символ 2024 року невгамовно танцював із наймолодшими ліцеїстами. Діти отримали солодкі цукерки за віршики та конкурси і подарункові святкові пакунки для кожного учня. 

              Всі дійові особи різдвяного заходу це талановиті та активні одинадцятикласники нашого ліцею. Навіть повітряна тривога не зіпсувала нам запалу, адже ми знаємо, що на варті нашого освітнього процесу та свят, мужньо стоять наші відважні Захисники. 

       Щиро вдячні Вам дорогі воїни за можливість зустрічати Різдво безпечно!


Формування в учнів знань, умінь і навичок щодо самозахисту, збереження свого життя і здоров’я, дотримання правил безпеки та уміння надати необхідну допомогу іншим є дуже необхідними та важливим в  умовах воєнного стану.  
        17 квітня 20024 року, в Старобабанівському ліцеї відбулось урочисте відкриття  Кабінету безпеки, який облаштовано за підтримки педагогічного колективу ліцею.

Презентували кабінет безпеки учням 1-11 класів учителі: Михайло СУХОМЕЙЛО - вчитель предмету "Захист України", Олена МУЗИКА - вчитель предмету "Захист України" (основи медичних знань) та сестра медична – Олена БЕЛІКОВА, Людмила ШЕВЧЕНКО -  вчитель основ здоров’я, Євгенія АЛЬОШКІНА  – психолог практичний та директор – Ольга ФІГОЛЬ.
          Кабінет безпеки розділений на кілька навчальних осередків та обладнаний інвентарем. До нього входить зона правил дорожнього руху, зона пожежної, домедичної допомоги, зона мінної безпеки та безпеки життєдіяльності. Тут учні  зможуть  в теорії і на практиці в ігровій формі навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги, також для учнів створене  місце психологічного розвантаження та медіазона.
      Створений кабінет відповідає методичним рекомендаціям. У ньому є все для того, аби формувати в учасників освітнього процесу фундамент необхідних знань з питань безпеки.
Кабінет безпеки – це новий крок уздовж шляху розвитку ліцею, який спрямований на підготовку  учнів до неочікуваних небезпечних ситуацій.

Учні 2 класу відвідали Кабінет безпеки і брали активну участь в іграх і тренінгах на безпекову тематику.