2020

Вітаємо на сайті новин кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР!

Вітаємо освітян дошкільної ланки з важливою подією - затвердженням на колегії МОН України Проєкту Базового компоненту дошкільної освіти як державного стандарту!

Вітаємо наших колег, освітян дошкільної ланки з важливою подією - затвердженням на колегії МОН України Проєкту Базового компоненту дошкільної освіти як державного стандарту! 24.12.2020 року відбулася робоча інформаційна нарада для голів осередків Всеукраїнської громадської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти", на якій члени робочої групи розробників Проєкту БКДО - Піроженко Т.О., д.психол.н., професор, член-кореспондент НАПН України; Гавриш Н.В., д.пед.н. професор і Байєр О.М., к.психол.н., доцент, - озвучили що саме було оновлено у змісті і підходах БКДО. Проведено велику кропітку роботу, по переду у нас затвердження Проєкту Наказом МОН, розробка рекомендацій для педагогів ЗДО і інформаційна діяльність щодо роз'яснення педагогічній і батьківській спільноті. Дякуємо Ніні Володимирівні Омельяненко, голові ВГО "АПДО" Україні і Свтлані Іванівні Неряновій, керівнику відділу дошкільної освіти МОН за відстоювання інтересів дитинства на всіх рівнях.

Кафедра дошкільної освіти планує проведення інформаційних вебінарів з даної теми для педагогів ЗДО області і керівників системи дошкільної освіти всіх рівнів у січні 2021 року.

Схвалено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти

21 грудня 2020 року колегія Міністерства освіти і науки України схвалила нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Це дозволить продовжити реформу дошкільної освіти, а також забезпечить наступність між дошкіллям і школою. Після доопрацювання Базовий компонент дошкільної освіти буде затверджено наказом МОН та оприлюднено на сайті.

У складі авторської групи завідувач кафедри дошкільної освіти, кандидат психологічних наук, доцент Байєр Ольга Миколаївна.

Байєр О.М., Безсонова О.К., Брежнєва О.Г., Гавриш Н.В., Загородня Л. П., Косенчук О. Г., Корнєєва О.Л., Лисенко Г. М., Левінець Н. В., Машовець М.А., Мордоус І.О., Нерянова С. І., Піроженко Т. О., Половіна О. А., Рейпольська О.Д., Шевчук А. С.

На фото: зліва направо Нерянова С. І., Піроженко Т. О., Гавриш Н.В.

Детальніше

10.12.2020. Конференція в ДонОблІППО. Проектування індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагога

«Нова українська початкова школа. Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO»

У листопаді–грудні 2020 р. на виконання «Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» проведено дистанційні тренінги «Нова українська початкова школа. Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO» для вчителів початкової школи за програмою підготовки до навчання учнів у 1-2 класах.

У тренінгах взяли участь 522 вчителя із усіх районів Запорізької області. Дистанційне навчання супроводжували тренери-LEGO: д.психол.н., професор Тетяна Гура, к.психол.н., доцент Ольга Байєр, к.психол.н. Юлія Чемодурова, к.пед.н. Людмила Шульга.

Детальніше

Навчальний тренінг «Згуртування педагогів ЗДО: командна взаємодія та стиль діяльності в умовах суспільних дій»

18-19 листопада 2020 р. пройшов обласний тренінг для педагогів (директорів, вихователів - методистів, практичних психологів, вихователів, соціальних педагогів, вчителів-логопедів) закладів дошкільної освіти з проблеми «Згуртування педагогів ЗДО: командна взаємодія та стиль діяльності в умовах суспільних дій». Тренінг проводила старший викладач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО О.Е. Юрченко в онлайн режимі на платформі Jitsi Meet. У тренінгу взяли участь 24 педагоги закладів дошкільної освіти м. Енергодар. Педагоги будуть впроваджувати отримані під час тренінгу навички в роботу з учасниками освітнього процесу.

Навчальний тренінг «Формування навичок взаємодії педагогів ЗДО з дітьми раннього віку»

28.10.-29.10.2020 в м.Енергодар пройшов тренінг «Формування навичок взаємодії педагогів ЗДО з дітьми раннього віку» в 2-х групах, загальною кількістю учасників - 35 вихователів закладів дошкільної освіти. Керівник тренінгу – Юрченко Олена Едуардівна, старший викладач кафедри дошкільної освіти.

Мета тренінгу: підвищення професійної майстерності і компетенції педагогів з розвитку взаємодії з дітьми раннього віку.

Під час навчання розглянуто питання:

- педагогічне спілкування дорослого з дитиною раннього віку, форми спілкування дорослого з дитиною раннього віку, прямий та непрямий педагогічний вплив на дитину раннього віку в ЗДО, базові потреби дитини – основа взаємин між педагогом та нею, спостережливість вихователя – якість необхідна для розуміння потреб дитини;

- типові помилки у спілкуванні вихователя з дітьми раннього віку в ЗДО;

- 8 принципів оптимального спілкування педагога з дитиною за міжнародною програмою розвитку дитини (icdp);

- схема аналізу заняття за методикою Фландерса.

Очно-дистанційним тренінгом було організовано та проведено: очна зустріч (28.10), дистанційне навчання (29.10). Навчальною програмою передбачено завантаження залікової роботи на платформу тренінгу по завершенню тренінгового навчання.

Навчальний тренінг "Розвиток діамонологічної компетенції дітей дошкільного віку"

28.10.-29.10.2020 пройшов дистанційний тренінг «Розвиток діамонологічної компетенції дітей дошкільного віку». Керівник тренінгу - Погрібняк Ніна Василівна, старший викладач кафедри дошкільної освіти.

Мета тренінгу: формування професійних компетентностей щодо розвитку діамонологічної компетенції дітей дошкільного віку у контексті змісту Базового компоненту дошкільної освіти, формування комунікативної компетентності, використання сучасних методів навчання та удосконалення педагогічної майстерності педагогів ЗДО.

У тренінгу брали участь педагоги дошкільних закладів освіти Кам’янcько - Дніпровського району.

Дистанційним тренінгом було організовано та проведено два вебінари та виконано учасниками тренінгу два практичних завдання. У дистанційному тренінгу брало участь 34 учасника. Тренінг за оцінкою учасників пройшов змістовно та результативно.

Засідання обласної творчої групи з проблеми "Навчально-методичне забезпечення художньо-творчого розвитку дошкільників"

20-21.10.2020 року відбулось четверте засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області з проблеми «Навчально-методичне забезпечення художньо-творчого розвитку дошкільників», в якому взяли участь 20 педагогів ЗДО, школи-інтернату м. Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ на платформі ZOOM. Керівник групи канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Людмила Шульга підвела підсумки роботи в 2020 році і відзначила високу активність педагогів у Міжнародній науково-практичній конференції "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення і перспективи", підготовці методичних рекомендацій з досвіду роботи до збірника "Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» в умовах очної, дистанційної і змішаної освіти у 2020/2021 навчальному році", обласних фестивалях. Члени творчої групи ознайомилися з парціальними програмами з художньо-еестетичних напрямів, затвердженими науково-методичною радою КЗ"ЗОІППО"ЗОР у 2020 році. У ході засідання було обговорено перспективи діяльності творчої групи на 2021 рік.

Детальніше.