ЯЦЕЙКО  Валентина Іванівна

 Як мені даровано багато,

Скільки в мене щастя, чорт візьми! –

На землі сміятись і страждати,

Жити і любить поміж людьми!

В. Симоненко

Вчитель української мови та літератури Новомиргородського ліцею № 1 Новомиргородської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області (нині – методист КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»), учитель-методист.

Педагогічний стаж: 25 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1998.

Педагогічна ідея: «Формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів на уроках української мови та літератури».

Коло професійних інтересів

Валентина Іванівна багато років є старшим екзаменатором перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Любить поєднувати сюжети творів, додавати традиції нашого народу, писати за цими матеріалами сценарії та організовувати масові проєкти («Українські вечорниці», «Українське весілля»). Для того, аби учні краще запам’ятовували винятки, складає розповіді, застосовуючи мнемотехніку. При підготовці до ЗНО/НМТ виготовляє з учнями тематичні паркани (паркан наголосів, паркан фразеологізмів тощо): те, що постійно перед очима, що неможливо забути. Любить записувати з дітьми відеоролики (цікаве про мову та літературу), їх можна переглянути в мережі «Фейсбук» закладу освіти. Пише тематичні сценарії та разом з учнями втілює їх у життя.

Важливі справи, що наближають Перемогу

З першого дня війни Валентина Іванівна організувала з педколективом, старшокласниками, батьками плетіння маскувальних сіток, збір коштів для потреб бійців-випускників школи. Неодноразово вони усі разом надавали потужну матеріальну допомогу пораненим. Тісно співпрацює з волонтерами, що організовують поїздки в зону бойових дій (передавали з учнями продукти харчування, миючі засоби, листи для героїв). Проводили шкільні ярмарки й зібрані кошти віддавали у штаб, де нашим воїнам шиють військове спорядження. Організувала традицію «Не дарувати квіти! Донатити!» Гроші, які могли витратити на квіти педагогам, передали у штаб громадської організації «Волонтери Новомиргорода».

Використання освітніх технологій

 Під час підготовки учнів до НМТ на уроках української мови та літератури Яцейко В.І. дієво застосовує не тільки традиційні, а й інноваційні технології та методики. Зокрема, технології педагогічної підтримки й супроводу індивідуальної траєкторії розвитку і саморозвитку особистості; технології педагогічного супроводу обдарованих учнів.

Застосовує технологію тестової перевірки компетентностей, проблемні методи навчання, спрямовані на розвиток критичного мислення школярів, алгоритм написання есе, Google-документи, презентації, блок-схеми. На думку вчителя, зазначені технології можливо активно використовувати в умовах дистанційної та змішаної форм навчання за допомогою цифрових інструментів скрайбінгу; для опитування й тестування, зокрема за допомогою Google-форм. Ці сервіси набувають своєї популярності, оскільки вони допомагають зекономити час, об’єктивно оцінити рівень знань учнів, візуалізувати результати опитування.

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

З метою ефективної підготовки учнів до ЗНО та НМТ вчитель використовує такі навчально-методичні матеріали:

Онлайн-ресурси:

         Мобільні застосунки:

Використання дистанційних форм навчання

Під час дистанційного навчання учитель надає перевагу таким програмам: «Zoom» (для відеоконференцій), «МійКлас» – це ресурс, що економить час педагогу та робить процес передавання й засвоєння знань, уміння, досвіду школярів цікавішим.

Власні публікації

Учитель постійно працює над розвитком індивідуальної освітньої траєкторії та професійної компетентності. Валентина Іванівна Яцейко є автором статей у науково-методичному щоквартальному журналі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» «Педагогічний вісник», зокрема: «Я – українець! У цьому моя сила!» (загальношкільний патріотичний захід, присвячений І. Карпенку-Карому), 2016; «Захочеш – зможеш! Школярі відкривають для себе Україну», 2017; «#ПедДвіж «Будь-яка творчість не терпить шаблону», або Дофамін для вчителя», 2023.

Вивчення досвіду роботи

Досвід роботи Валентини Іванівни з проблеми «Виховання доброти та любові до Людини засобами художнього слова» вивчено шкільним методичним об’єднанням, було презентовано та рекомендовано для впровадження учителями-філологами закладу освіти.

Професійні досягнення

Педагог постійно підвищує фаховий рівень професійної майстерності, зокрема є переможцем обласного етапу конкурсу «Учитель року» та дипломантом другого (фінального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012».

Нагороди, відзнаки

За багаторічну сумлінну працю, досягнуті успіхи в навчанні та вихованні підростаючого покоління Яцейко В. І. має низку відомчих заохочувальних відзнак, серед яких:

Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, 2012;

Грамота департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, 2013.

За піднесення престижу української мови серед учнівської та студентської молоді, виховання пошани і любові до національної культури і традицій Валентину Іванівну нагороджено Подячним Дипломом за підготовку переможця обласного етапу Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, 2015.

"А ви про неї цього не знали!"

Спілкування з дітьми – улюблена справа вчителя: у них немає фальші, вони справжні. Багато років співала в народному самодіяльному ансамблі української народної пісні «Веселка» (керівник – заслужений працівник культури України М. Барановський). Понад усе цінує дружбу.

200 балів

Підтвердженням плідної систематичної роботи вчителя є учениця 11 класу Бондарчук Вікторія, яка у 2023 році одержала максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з української мови.

Також Гненна Олена отримала максимальну кількість балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2017 році.