ВЕНЦЕЛЬ Олена Анатоліївна

Вчитель англійської, німецької мов комунального закладу «Ліцей «Лінгвістичний» Кропивницької міської ради», старший учитель.

Педагогічний стаж: 34 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1987.

Педагогічна ідея: прищепити учням жагу до здобуття знань, створити такі умови, щоб процес здобуття знань був для них цікавим, потрібним, комфортним. Головним завданням стає створення ситуації успіху.

Коло професійних інтересів

Педагогічна ідея Олени Анатоліївни полягає в тому, щоб викликати захоплення англійською мовою та культурою у своїх учнів. Її уроки – це не лише вивчення граматики та словникового запасу, але й глибоке занурення в англомовний світ через літературу, музику, фільми та ігри. Її педагогічний підхід базується на розвитку комунікативних навичок, критичного мислення та креативності учнів. Вона організовує проєкти та виставки, де учні можуть представити свої дослідження про англомовні країни та їхню культуру. Колекція цифрових та друкованих ресурсів, яку використовує вчитель при підготовці до НМТ, включає в себе як офіційні навчальні посібники, так і онлайн-ресурси, які допомагають учням покращити свої мовні навички та підготуватися до міжнародних іспитів. Позакласною роботою вчитель активно залучає учнів до участі в міжнародних мовних конкурсах та олімпіадах («Грінвіч», «Орлятко», «E-Twinning»).

Важливі справи, що наближають Перемогу

З педагогічним колективом, старшокласниками бере участь у зборі коштів для потреб бійців з першого дня війни. Неодноразово разом надавали потужну матеріальну допомогу пораненим. Співпрацює з волонтерами, що організовують поїздки в зону бойових дій (передавали продукти харчування, миючі засоби, листи для героїв). Організовували шкільні ярмарки й зібрані кошти віддавали в штаб волонтерів. Олена Анатоліївна підтримує традицію «Не дарувати квіти! Донатити!».

Використання освітніх технологій

Учитель активно застосовує сучасні освітні технології та інноваційні методики на своїх уроках. Вона впроваджує інтерактивні вправи, використовує відеоматеріали, віртуальні екскурсії та аудіозаписи для покращення освітнього процесу. Також активно користується онлайн-ресурсами та мобільними додатками для вивчення англійської мови. Варто відзначити за активну участь у позаурочних заходах, таких, як англомовні клуби, конкурси, театралізовані вистави та інші ініціативи, що сприяють поглибленню інтересу учнів до вивчення мови та культури.

Дистанційні форми навчання також є важливою складовою роботи цього педагога, особливо в сучасних умовах, коли відбуваються зміни в системі освіти. Олена Анатоліївна використовує різні платформи та інструменти для забезпечення навчання та спілкування з учнями навіть у дистанційному форматі. Їй також важливо підтримувати індивідуальний розвиток та потреби кожного здобувача освіти, надаючи педагогічну підтримку й супровід у виборі індивідуальних траєкторій навчання та саморозвитку.

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

З метою ефективної підготовки учнів до НМТ Венцель О.А. користується джерелами:

«ЗНО – онлайн»;

«Тренувальне онлайнове тестування. Підготовка до ЗНО». Львівський РЦОЯО;

навчальні матеріали на таких методичних порталах: «Всеосвіта», «На Урок», «Методпортал», «Інфолінгвіст», «British Council», «Cambridge», «Oxford university press»;

тестові завдання УЦОЯО за попередні роки.

Використання дистанційних форм навчання

Учитель надає перевагу програмі «Classroom» (для відеоконференцій). Дистанційні форми навчання є важливою складовою роботи вчителя, особливо в сучасних умовах, коли відбуваються зміни в системі освіти. Олена Анатоліївна використовує різні платформи та інструменти для забезпечення навчання та спілкування з учнями навіть у дистанційному форматі. Електронні тести, вікторини, анімаційні таблиці, малюнки та схеми, відеофільми сприяють підвищенню результативності засвоєння навчального матеріалу, продуктивному витрачанню часу на уроці.

Власні публікації 

Учитель постійно працює над розвитком індивідуальної освітньої траєкторії та професійної компетентності: формування бази даних електронного матеріалу за темами, розробка дидактичних матеріалів, тестів, наочностей. Створення власної методичної «скарбнички» найкращих сценаріїв уроків, цікавих прийомів і знахідок на уроці. Педагог брала участь у заходах із нагоди 105-ої річниці з дня народження Василя Сухомлинського: вона автор статті «Використання казок В.О. Сухомлинського на уроках німецької мови у контексті компетентнісного навчання через емоційне та культурне збагачення освітнього процесу» у науково-методичному щоквартальному журналі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» «Педагогічний вісник». У 2016 році була одним зі спікерів на Всеукраїнській науковій конференції, присвяченій проблемам здорового способу життя дітей.

Вивчення досвіду роботи

Досвід роботи Венцель О.А. з проблеми «Формування комунікативної та соціокультурної компетентностей учнів на уроках іноземних мов через впровадження медіазасобів» вивчено шкільним методичним об’єднанням, було презентовано та рекомендовано для впровадження учителями-філологами закладу освіти.

Професійні досягнення

Олена Анатоліївна постійно підвищує фаховий рівень професійної майстерності, ділиться досвідом на семінарах та відкритих уроках.

"А ви про неї цього не знали!"

Завдяки своїй енергії та відданості, Олена Анатоліївна не лише вчить англійської мови, але й виховує майбутніх громадян світу, готуючи їх до спілкування в глобальному суспільстві.

200 балів

Підтвердженням плідної систематичної роботи вчителя є учениця 11 класу Лук’янова Софія, яка у 2023 році одержала максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з англійської мови.