Пропозиції учасників та ГС співтовариству


Громадська спілка

Про стратегію взаємодії та співпраці у своїй діяльності

Мета:

Створення сприятливих умов для захисту інтересів споживачів та суб’єктів господарювання на ринках продукції, виробів та послуг через механізми:

- Захисту ринку від фальсифікованої та неякісної продукції та послуг, яка відноситься до законодавчо не регульованої сфери.

- Доступності інформації щодо вимог до продукції всім сторонам ринку її постачання.

- Створення передумов технічного рівня, при якому існує довіра до результатів контролю технологічних процесів виробництва та оцінювання відповідності продукції.

Механізм досягнення:

- Взаємодія виробників різновиду продукції, спрямована на інтегрування загальних ринкових інтересів в межах громадських об’єднань та Асоціацій.

- Взаємодія між громадськими об’єднаннями та Асоціаціями споріднених ринків для утворення саморегулювних організацій захисту прав споживачів, із інтегруванням їх роботи із юридичними об’єднаннями заради формування загальновизнаного світі механізму захисту прав споживачів, захисту ринку від підробленої, фальсифікованої, неякісної продукції та нечесної реклами стосовно неї, що грунтується на висновках акредитованих органів з оцінки відповідності.

- На основі меморандумів між Громадською спілкою «Регуляторна діяльність та розвиток» та:

o Громадськими об’єднаннями та Асоціаціями виробників- про взаємодію, створити для останніх простір знань та можливостей, застосовувати їх на практиці у сфері метрологічного забезпечення, стандартизації, оцінювання відповідності, в якому б реалізовувалася взаємне визнання учасників ринку щодо тверджень про відповідність продукції, стабільність виробничих процесів, через введення узгоджених показників якості.

o Саморегулювними організаціями захисту прав споживачів- про взаєморозуміння цілей та завдань:

§ приймати участь у створенні та підтриманні методологічної концепції діяльності системи захисту прав споживачів;

§ сприяти актуалізації сегмента оцінювання та підтвердження відповідності захисту прав споживачів- у метрологічному забезпеченні, стандартизації, організаційно-практичних завдань оцінювання відповідності;

§ через членів ГС «Регуляторна діяльність та розвиток» - акредитованих органів сертифікації, інспектування та лабораторій, приймати участь у практичній реалізації завдань саморегулювної організації на етапах оцінювання відповідності контрольно закупленої на ринку продукції, так і свідченням у судових процесах.

- Взаємодія на основі угод про співпрацю між Громадською спілкою «Регуляторна діяльність та розвиток» та Громадськими об’єднаннями та Асоціаціями надавачів послуг на ринку метрологічного забезпечення, експертизи щодо спільних зусиль у формуванні інформаційного простору та забезпечення виробників у всіх етапах їх виробничої діяльності, що стосуються питань стандартизації, метрологічного забезпечення, впровадження адекватного менеджменту діяльності, підтвердження відповідності, довіри до тверджень про відповідність та сприяння діяльності саморегулівних організацій захисту прав споживачів з якими укладено меморандуми. - Сприяння встановленню ділових контактів та відносин між учасниками (членами) громадських об’єднань та Асоціацій, які взаємодіють на підставі укладених меморандумів та Угод про співпрацю, які б сприяли їх ринковій стабілізації, створенню перспектив подальшого розвитку та захисту своїх інтересів на ринках продукції та послуг.


Учасник ГС

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ЯКОСТІ»

Березан Валентина Федорівна – Генеральний директор

ЄДРПОУ 36858725, вул. Еспланадна, 20, оф. 512 м. Київ, 01001.

Тел.: +38 (044) 229 66 17, E-mail: info@qdc.com.ua

ПРОПОНУЄ СПІВТОВАРИСТВУ

Послуги підготовки підприємств до зовнішньоекономічної діяльності на ринках ЄС:

1. Аналізування і вибір Європейських ринків. Визначення можливостей підприємства. Пошук ділових партнерів

· Визначення, яку продукцію/послуги підприємство планує експортувати в країни ЄС і хто буде його споживачами: кінцеві споживачі (B2C), інші підприємства (B2B), державні органи (державні закупівлі) тощо.

· Складання попереднього переліку Європейських країн, які для підприємства є цікавими для експорту відповідно до критеріїв вибору (розмір і потенціал ринку, потреби споживачів і споживацькі тренди, ціни і конкуренти, бар'єри і умови виходу на ринок, логістика і потреба у додаткових витратах тощо).

· Визначення і аналізування попиту на продукцію підприємства на визначених Європейських ринках із застосуванням статистики міжнародної торгівлі (обсягів експорту та імпорту, їх динаміки, стану торговельного балансу, рівня монополізації поставок тощо (Trade Map - Trade statistics for international business development)

· Визначення вимог до продукції на цих ринках в ЄС у відповідному законодавстві ЄС - директивах і регламентах, що регулюють виробництво і розміщення на ринку певних категорій продукції відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

· Визначення бар’єрів входу на європейські ринки: тарифи, квоти, необхідність отримання сертифікації, інші обов’язкові регуляторні вимоги та добровільні стандарти, у т.ч. з урахуванням зняття ЄС частини торговельних бар’єрів для підтримки економіки України під час воєнного стану.

· Визначення умов доступу на ринки, у т.ч. визначення реєстру застосовних норм (директив, регламентів тощо) щодо продукції підприємства, які плануються до розміщення на європейських ринках.

· Визначення конкурентної середи та насиченості ринку, цін на продукцію, логістичних витрат.

· Експертний аналіз визначених Європейських ринків, у тих чи інших країнах, щодо чіткого розуміння, які можливості зовнішньоекономічної діяльності існують для підприємства і яких компетентних заходів ще треба впровадити для ефективної експансії цих ринків.

· Надання звіту з рекомендаціями щодо потрібних коригувальних дій та оцінки ризиків.

2. Оцінка готовності підприємства до виробництва і розміщення на Європейських ринках визначеної продукції

· Проведення діагностики і визначення відповідності підприємства наступним критеріям:

- належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України;

- наявність реєстрації виробничих потужностей підприємства в Реєстри потужностей операторів ринку, на які видано експлуатаційні дозволи;

- операційна діяльність протягом мінімум 3-х років;

- наявність в штаті понад 10-ть штатних співробітників;

- наявність окремої структурної одиниці/штатної посади, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із добрим володінням англійської мови;

- наявність сертифікації виробництва та/або продукції.

· Надання звіту з рекомендаціями щодо потрібних коригувальних дій та оцінки ризиків.

3. Експортна діагностика підприємства

· Проведення діагностики щодо готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності за визначеними критеріями.

· Проведенні GAP-аналізу за результатами діагностики.

· Надання звіту з рекомендаціями щодо потрібних коригувальних дій

4. Підготовка підприємства до сертифікації системи управління/менеджменту

· Проведення діагностики існуючої системи управління/менеджменту на відповідність вимогам стандарту ISO 9001:2015, у тому числі діагностика виробництва, системи контролю якості продукції.

· Проведенні GAP-аналізу за результатами діагностики. Надання звіту з рекомендаціями щодо потрібних коригувальних дій.

· Надання послуг з навчання персоналу підприємства.

· Надання консультаційних послуг з розробки та впровадження системи управління/менеджменту якістю (у тому числі системи контролю якості на виробництві)

5. Підготовка підприємства до сертифікації продукції

· Встановлення вимог до продукції на обраних ринках в ЄС у відповідному законодавстві ЄС. Підбирання нормативних документів (EN, ДСТУ тощо) що встановлюють вимоги до продукції.

· Визначення оптимальної схеми сертифікації, максимально адаптованої під умови конкретного підприємства.

· Проведення діагностики системи управління/менеджменту на відповідність вимогам обраних нормативів, у тому числі проведення діагностики виробництва та системи контролю якості продукції.

· Проведенні GAP-аналізу за результатами діагностики. Надання звіту з рекомендаціями щодо потрібних коригувальних дій та оцінки ризиків.

· Надання послуг з навчання персоналу підприємства.

· Надання консультаційних послуг з підготовки підприємства до сертифікації продукції.

· Розробка і збирання усіх необхідних супутніх документів, розробка, комплектування технічних файлів (технічних умов, тощо).


Громадська спілка повідомляє

Про впровадження системи стандартизації та представлення стандартів, яких потребують представники ринку для своєї діяльності, у вигляді добровільних стандартів NGA RAD. Впроваджена система регулюється доступним для ознайомлення стандартом СОУ NGA RAD 1515811.01 : 2021 «Система стандартизації NGA RAD. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ»

Детальна інформація у розділі "Стандарти NGA RAD"