"People.Люди"

Лідери нового покоління

Лідерство здобувачів нової освіти у процесі фізичного виховання ми розуміємо як творчу взаємодію учнів між собою, спрямовану на зміни, які відповідають їхнім спільним цілям, формування свого іміджу, естетичних смаків та розвиток лідерських якостей. Лідерство неможливе без впливу, виникаючого між учнями, які прагнуть до змін. 

Учні нової школи - наші лідери. Залучення учнів як помічників учителя або лідерів різних форм активності, які готують та пропонують вправи іншим дітям, сприяє розвитку їх особистісно - вольових якостей. Учні готують та пропонують вправи іншим дітям, знімають відео та пропонують використовувати їх рухові завдання, ігри під час уроків, перерв, ранкового кола, просто для активізації рухової діяльності. Залучають батьків до виконання родинних челенжів, рухових завдань, КВЕСТІВ, створюють відео для досягнення результату співпраці, взаємодії, розуміння один одного. Щоб бути в тренді, педагог співпрацює і з батьками і з учнями. В соціальних мережах, дистанційних уроках, позакласних спортивних заходах приймає ідеї учнів, співпрацює з учнями на одній хвилі.

Для підвищення ефективності дистанційного освітнього процесу необхідний пошук нових шляхів удосконалення уроків фізичної культури на основі діяльнісного процесу. Створення нових освітніх технологій пов'язане зі змістом навчального матеріалу – послідовністю засвоєння базових знань, вмінь і навичок, раціональними засобами засвоєння навчальної інформації, дидактичним спілкуванням учнів і вчителя.

Інтерактивні технології на сучасному етапі розвитку суспільства сприяють формуванню соціально успішної особистості. Це відбувається тому, що саме під час виконання інтерактивних вправ в учнів формуються вміння і навички, які являються кінцевим продуктом навчання. Як доводить досвід, просте прослуховування інформації, підготовленої вчителем, або пояснення демонстраційних дослідів, на жаль, їх не сформує. Лише через практичну діяльність можна досягти реального засвоєння. Діяльнісний процес навчання відбувається в активній взаємодії учнів у освітньому процесі, їх взаємонавчанні.

Під час використання діяльнісного підходу учень стає не об'єктом, а суб'єктом навчання, він відчуває себе активним учасником подій і власної освіти та розвитку. Це формує у школярів внутрішню мотивацію до навчання та спонукає їх до саморозвитку та самоспостереження. У зв'язку з цим найефективніші уроки, побудовані за новою методикою НУШ із застосуванням елементів інтерактивних завдань. Використання інтерактивного навчання під час уроку  передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне розв'язування проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації.

Під час інтерактивного навчання учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення.