Інформатика

10-11 клас

Програма розрахована на вивчення інформатики в 10–11 класах загальноосвітніх навчальних закладів як вибірково-обов’язкового предмету навчального плану в обсязі до 105 годин, з яких 35 годин складає інваріантний базовий модуль.


Метою навчання є продовження формування в учнів інформаційної культури та інформатичної компетентності для реалізації їх творчого потенціалу та соціалізації у суспільстві завдяки здатності до ефективного використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Інформатика в старшій школі є логічним продовженням курсу інформатики основної школи, під час вивчення якого в учнів було сформовано основи інформаційної культури та базові компетентності у галузі інформаційно-комунікаційних технологій.


Завданнями навчання інформатики в старшій школі є:

  • формування в учнів знань й умінь, необхідних для ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-пізнавальній діяльності, при вивченні інших навчальних предметів, у повсякденному житті;

  • розвиток в учнів готовності застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного виконання різноманітних завдань щодо реалізації інформаційних процесів, пов’язаних з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства;

  • розвиток інформаційної культури, знань правил безпеки життєдіяльності та навичок безпечної поведінки при виконанні робіт з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій;

  • розвиток в учнів здатності самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби загального та прикладного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати відомості, використовувати електронні засоби обміну даними.


Основою навчання інформатики в 10-11 класах є базовий модуль, зміст якого може бути розширений за рахунок вибіркових модулів. Базовий модуль, на вивчення якого відводиться 35 годин, завершує формування в учнів предметних і ключових компетентностей щодо використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на рівні, визначеному чинним Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти. Цей модуль є мінімально допустимою нерозривною структурною одиницею програми, рознесення вивчення базового модуля на два роки не допускається.


Для профільного вивчення інформатики призначена програма профільного рівня, що може доповнюватись тими ж вибірковими модулями, що й програма рівня стандарту.


Вибіркові модулі для розширення курсу учитель добирає, відповідно до профілю навчання навчального закладу, запитів, індивідуальних інтересів і здібностей учнів, регіональних особливостей, матеріально-технічної бази та наявного програмного забезпечення. Реалізація профільного навчання під час викладання курсу може здійснюватися як шляхом розширення змісту окремих тем, так і добором профільно-орієнтованих навчальних завдань.

Поєднання модулів повинно забезпечувати необхідну ступінь гнучкості та свободи в відборі і комплектації необхідного конкретного навчального матеріалу для навчання учнів і реалізації дидактичних цілей. Кількість та тематика варіативних модулів погоджується методичною службою навчального закладу.

За посиланням "Календарне планування" з меню праворуч розміщено поурочне календарне планування для 2-11 класів 2019-2020 навчального року за різними програмами: інформатика у початковій школі, інформатика для 5-9 класу, інформатика рівня стандарт та профіль старшої школи, а також курсів за вибором, Основи створення комп'ютерних презентацій, Основи комп'ютерної графіки, MS Excel у профільному навчанні, Основи Інтернету, Основи веб-дизайну, Основи баз даних, Інформаційний працівник, Основи алгоритмізації та програмування, Основи візуального програмування, Сучасні офісні інформаційні технології, Креативне програмування, Веб-технології, Графічний дизайн.


Дистанційне навчання інформатики пропонується на сайті http://dystosvita.org.ua/

Оксана Пасічник © 2019

У меню праворуч можна обрати програму вивчення інформатики, а також тему, яка цікавить, переглянути презентації, а також практичні завдання (до деяких тем).

Повний комплект навчальних матеріалів можна знайти на сайті дистанційного навчання http://dystosvita.org.ua/


Дистанційне навчання - це не лише електронні матеріали, які ви можете побачити на цьому сайті. Це:

  • можливість забезпечення двостороннього обміну інформацією між вчителем та учнем,

  • використання технології оцінювання виконаної роботи,

  • інтеграція усіх видів навчальної діяльності в межах однієї системи керування навчанням (LMS).



Інформатика. Я роблю це так

Досвід викладання інформатики у ліцеї "Сихівський", а також супутні міркування про освіту, інформатику та цифрові технології

https://oksanapasichnyk.wordpress.com