Хмарні обчислення

Що таке хмарні обчислення?

Термін Cloud Computing (Хмарні обчислення), як і інші "хмарні" терміни з'явився завдяки тому, що на старих блок-схемах Інтернет позначався в формі хмари. Правда, тоді функцією цієї хмари була лише передача даних на дальні відстані. У міру зростання швидкостей інтернету, з'явилася можливість розмістити в цій "хмарі" комп'ютерні ресурси - тобто віддалені сервери (і, зокрема, орендувати комп'ютерні потужності у сторонніх провайдерів). Тоді й з'явилося поняття Cloud Computing - використання Інтернету як джерела комп'ютерних ресурсів.


Хто створив концепцію хмарних обчислень?


Концепція хмарних обчислень з'явилася ще в 1960 році, коли американський учений, фахівець з інформатики і теорії комп'ютерів Джон Маккарті (John McCarthy) висловив припущення, що коли-небудь комп'ютерні обчислення стануть надаватися подібно комунальним послугам (public utility).

Основні сфери застосування Cloud Computing

  • IaaS (Infrastructure as a Service) - хмарні платформи, на яких можна орендувати "голий" Windows / Linux сервер з масштабованої потужністю. Приклади: Amazon Web Services, Rackspace Cloud.



  • PaaS (Platform as a Service) - хмарні платформи з усім необхідним проміжним і допоміжним ПО (СУБД, фреймворк, сервіси). Приклади: Windows Azure, Force.com.



  • SaaS (Software as a Service) - бізнес-додатки, які поставляються як інтернет-сервіси. Приклади: Google Apps, Salesforce CRM.

Коротке відео англійською мовою про хмарні обчислення

Типи хмарних служб

Незалежно від виду послуг, послуги хмарних обчислень надають користувачам ряд функцій, включаючи:


  • Електронна пошта

  • Зберігання, резервне копіювання та пошук даних

  • Створення та тестування програм

  • Аналіз даних

  • Потокове передавання аудіо та відео

  • Поставка програмного забезпечення на вимогу

  • Хмарні обчислення все ще є досить новою послугою, але її використовують низка різних організацій - від великих корпорацій до малого бізнесу, некомерційні організації для державних установ та навіть окремих споживачів.

Хмарні обчислення, як розвиток

інформаційних технологій

Суть хмарних технологій, таким чином, полягає в перенесенні обробки даних з персональних комп’ютерів і робочих станцій на сервери всесвітньої мережі. В області комп’ютерного моделювання це означає розгортання програмних комплексів на ресурсах Інтернет. Користувач стає не покупцем обчислювальних програм і комплексів, а їх орендарем, якому надаються різноманітні послуги. Форма купівлі–продажу товару з відчуженням прав власності від продавця до покупця змінюється на форму оренди, в даному випадку – продажу не продукту, а послуг з його використання клієнтом без зміни власника продукту. При цьому забезпечена повна відповідність виробничих потужностей інфраструктури фактичним потребам користувача.

Хоча термін “хмарні технології” є сталим, в українській мові він має інше значення, ніж оригінал. “Cloud” окрім хмари має й інше значення – розсіяний; власне значення “розсіяний” і мається на увазі в англомовній термінології.

Хмарна обробка даних як концепція включає поняття:

•інфраструктура як послуга;

•платформа як послуга;

•програмне забезпечення як послуга;

•дані як послуга;

•робоче місце як послуга;

•інші технологічні тенденції, загальною рисою яких є впевненість, що мережа Інтернет у змозі задовільнити потреби користувачів в обробці даних.


Історія виникнення

Хоча концепція хмарних обчислень з'явилася не так вже й давно, на сьогоднішній день це найгучніший тренд на ринку ІТ, але насправді під гучною назвою криється стара концепція розподілу часу з урахуванням сучасного розвитку технічних засобів. Тому можна зазначіти, хмарні обчислення – це не революція, а лише новий еволюційний виток спіралі розвитку ІТ індутрії. Завдяки принципу використання з розподілом часу можна домогтися більшої ефективності використання ресурсів. Ідея доступу до ресурсів за розподілом часу пронизувала ІТ галузь від самого початку – з часів перших мейнфреймів, коли час роботи з комп'ютером був розвподілений за грфіком. Джон Маккарті засновник ідеї комп'ютерного розподілу часу, саме під його керівнитством уперше в світі було розроблено мережу SAGE, яка дозволяла декільком користувачам, одночасно, отримувати доступ до системи. Інший вчений Лестер Еарнест висловлював: "Без поділу часу, не було б сучасного Інтернету".

Інший амерекаській вчений Джозеф Ліклайдер один із засноваників мережі ARPANET, у своїй публікації “ Міжгалактична Комп'ютерна мережа” висловлював ідею: “ У майбутньому я зможу користуватися певними мережевими функціями, здійснюючи вибірку потрібних мені даних за допомогою системи, яка підбере необхідні мені програми. Для цього вона буде використовувати запропоновані їй описи, які з часом можна буде робити природною мовою. Між запозиченими програмами і моїми власними можна буде встановлювати зв'язок ... виконання завдань може відбуватися де завгодно”. Отже ідея облачних обчислень була запропонвана ще на зорі комп'ютерної ери, на той час не було достатньо технічних засобів для її втілення.

Першим же кроком до втілення облачних обчислень можна вважати появу ASP (Application service provider - провайдери послуг доступу до додатків) у другій половині 1990х років. ASP можна вважати одними із перших SaaS сервісів. Пальма першості належить сервісу електроної пошти від компанії Hotmail. Але відстуність на той час широких каналів інтернет та технологій віртуалізації стали на перепоні - за відсутності швидких та стабілних каналів інтернет користувачі не могли отримати якісні послуги, а без технологій віртуалізації неможливо було ефективно та гнучно розподіляти ресурси та масштабувати сервіси. Так ож слід зазначити що лавиноподібний ріст користувачів інтернет, що сформували попит на послуги SaaS, відбувся лише у 2000х роках, тому можна лише на пальцях рук порахувати ASP провайдерів що дожили до наших днів, серед них найбільш відомий - Salesforce.

Вимоги ІТ-компаній до спеціалістів

з хмарних обчислень

Cloud Data Compliance Officer

Завдання: Забезпечення своєчасного виконання вимог законів про працю з персональними даними: від міждержавних регламентів на кшталт GDPR до законів окремих країн. Підготовка документації та контроль за проходженням різного роду сертифікацій.

Навички: Знання норм і вимог законодавства, що стосується захисту персональних даних. Розуміння специфіки та принципів роботи хмарних технологій. Уміння працювати з хмарними системами моніторингу.

Де працюють: У Warner Bros. Entertainment Group такі фахівці відповідають за збір та аналіз даних і моніторинг систем логування. У компанії ServiceNow, що розробляє хмарну ITSM-платформу, вони працюють з документацією для сервісів організації.


IoT Architect

Завдання: Впровадження IoT-систем в бізнес-процеси. Розробка проектів, написання технічних специфікацій. Вибір протоколів і проектування систем, в рамках яких IoT-пристрої будуть «спілкуватися» один з одним.

Навички: Знання архітектур додатків і баз даних, а також нових мобільних технологій і протоколів комунікації. Розуміння методів захисту мереж, серверів та даних від кіберзагроз та вміння орієнтуватися у відповідних нормативно-правових актах (на зразок HIPAA і FedRAMP).

Де працюють: IoT-архітектори працюють у оператора стільникового зв'язку Vodafone, також ця посада є в Microsoft.


Cloud DevOps Engineer

Завдання: Вибір відповідної мови програмування з урахуванням особливостей розроблюваного хмарного сервісу. Налаштування хмарної інфраструктури для нормального функціонування ПО. Оцінка переваг, недоліків і особливостей роботи приватних, публічних і гібридних хмар. Вибір найбільш підходящого середовища для розгортки додатків компанії.

Навички: Розуміння роботи розподілених систем. Знання технологій віртуалізації, таких як VMware, KVM або Xen, і систем автоматизації розгортки і інтеграції.

Де працюють: Такі фахівці є в Mail.Ru Cloud Solutions (хмарна IaaS / PaaS-платформа для розробки високонавантажених додатків). Ці люди відповідають за випуск релізів, оновлень, розгортання сервісів. Налаштовують CI / CD, розробку на контейнерах Kubernetes.


Cloud Test-and-Acceptance Engineer

Завдання: Проведення безперервного тестування апаратного та програмного забезпечення. Перевірка працездатності окремих сервісів і модулів в умовах розподіленої інфраструктури. Тестування з методологій білого і чорного ящиків. Складання баг-репортів і інший тестової документації (наприклад, зауважень і тестових сценаріїв).

Навички: Уміння писати автоматизовані тести на різних мовах програмування, а також користуватися спецінструментом для проведення навантажувальних тестів в хмарі. Приклади таких систем - SOASTA CloudTest і Cloud Slueth.

Де працюють: «Хмарних» тестувальників шукає Amazon для перевірки надійності їх ігрового движка, інтегрованого з Twitch. Вони будуть писати повторювані і автоматичні QA-системи.

Як не втратити суть?

Також можуть зустрітися і інші комбінації слів в назвах хмарних професій: Cloud Computing Instructor, UI Developer for Cloud Computing і ін. Це не дивно, адже IaaS-ринок зростає, а отже, з'являється все більше різнопланових завдань для «хмарних айтішників». Їх спеціалізації отримують нові визначення.

Щоб не заплутатися у всьому цьому різноманітті, можна ділити хмарні професії на чотири категорії: менеджери, адміністратори, розробники і архітектори.

Менеджери. Це - глави підрозділів, люди, які обіймають керівні посади розробкою додатків, очолюють відділи хмарної безпеки, архітектури, адміністрування, аналітики і так далі. Вони працюють на стику інновацій, фінансів, оцінюючи витрати на впровадження нових технологій. До цієї категорії відносяться такі посади, як Cloud Operations Manager, Cloud DevOps Manager, Cloud Resiliency Technology Leader і Cloud Infrastructure Engineering Manager. В Mail.Ru Cloud Solutions є Cloud data protection officer, що забезпечує безпеку хмарної платформи, а також «хмарні» менеджери служби підтримки, які відповідають за якість обслуговування клієнтів. Крім того, прямо зараз ця компанія шукає керівника напряму «хмарних» продажів. Це - також професія на стику технологій: крім профільного досвіду керівної роботи такий фахівець повинен розбиратися в IaaS, віртуалізації, мати уявлення про те, як влаштовано серверне обладнання та канали зв'язку.

Адміни. Це - ті люди, які, можна сказати, «завідують» хмарою. «Хмарний» системний адміністратор відповідає за роботу віртуальних машин, займається обслуговуванням серверів, оновленням інфраструктури, забезпеченням безпеки даних. Серед назв є: Cloud Engineer або System Administrator, Virtual Cloud Operations Administrator, Cloud Infrastructure Engineer і Cloud System Administrator.

Розробники. Що стосується «хмарних» розробників, то вони, як і звичайні розробники ПЗ, відповідають за створення і розгортання веб-додатків. Однак при цьому вони повинні бути свого роду «багатоверстатниками». В описах вакансій розробника хмарних додатків можна зустріти такі вимоги, як навички управління проектами, експертні знання в архітектурі ПО і володіння кількома мовами програмування (часто згадують Java). По суті, вони створюють і покращують ті інструменти, якими в підсумку користується бізнес в хмарі. Прикладами можуть бути Cloud CI / CD Developer, Cloud Technology Developer, Cloud Engineering Developer, Cloud Open Stack Developer, хоча «традиційні» розробники (наприклад, frontend) хмарі теж потрібні.

Архітектори - універсальні фахівці, які добре знають ІТ-обладнання та програмне забезпечення, але володіють управлінськими компетенціями. Архітектор вирішує, як буде виглядати інформаційна система, і на яких хмарних технологіях будуть будується все бізнес-процеси компанії. Займаються різноманітною проектною документацією. Серед назв професій в цій сфері трапляються такі: Cloud Architect, Cloud Infrastructure Architect, Cloud Engineering DevOps Archtiect, Cloud Operations Architecture Architect. Архітектори вигадують, як надавати передові аналітичні технології (обробка великих даних на Apache Hadoop / Spark, GPU-прискорення обчислень), системи оркестрації (Kubernetes) та інші затребувані інструменти у вигляді хмарних сервісів, підтримують інтеграцію сервісів для їх синергії. Архітектори Kubernetes, крім того, допомагають клієнтам перенести в хмару їх legacy-додатки і поставити ІТ-архітектуру компанії на хмарні (cloud-native) рейки.

ІТ-екосистема стає все складніше, хмарні технології розвиваються, з'являються нові гаджети, виходять нові закони. Тому можна припустити, що «хмарних» професій стане ще більше, а завдання і коло відповідальності cloud-фахівців будуть тільки розширюватися.

Хмарні рішення Microsoft Azure

На сьогодні хмарні технології одна з найбільш поширених тем і напрямків розвитку в ІТ. Під поняттям хмара, хмарні обчислення та хмарні технології мається на увазі надання користувачу ресурсів та потужностей у вигляді інтернет-сервісу. Актуальність хмарних обчислень пов’язана зі зниженням витрат, масштабованістю і гнучкістю архітектури інформаційних технологій, а також є зручним інструментом для компаній які вирішили оптимізувати свої ресурси шляхом перенесення обчислювальних потужностей в хмарний ЦОД. Перехід від стандартної локальної інфраструктури до хмари значно зменшує капітальні витрати не тільки на обладнання, а й на експлуатаційні витрати зв’язані з технічним обслуговуванням та дає змогу використовувати необхідні ресурси по мірі необхідності. Саме таку платформу надає користувачам Microsoft Azure.

Microsoft Azure хмарна платформа з широким спектром ресурсів та послуг, які дозволяють швидко створювати, розгортати і керувати вашими сервісами. Microsoft Azure повністю реалізує дві хмарні моделі — платформи як сервісу (Platform as a Service, PaaS) та інфраструктури як сервісу (Infrastructure as a Service, IaaS) і поширюється за принципом «Pay only for what you use», що дозволяє повністю контролювати свої витрати. Але Microsoft Azure не зосереджується тільки на хмарних ЦОД, підтримка гібридного формату інфраструктури надає користувачу засоби для розширення можливостей зберігання, архівування та відновлення даних в максимально ефективному та економічному вигляді.

Можливості платформи Microsoft Azure постійно розширюються та покривають більшу частину задач і сервісів, які зазвичай користувач розгортав чи запускав «On-Premises». Жоден постачальних хмарних сервісів не надає такої кількості послуг та сервісів на своїх центрах обробки даних, які тісно інтегровані між собою і є одним великим комплексом для вирішення будь-якої задачі. Цей факт робить платформу Azure найзатребуваною серед інших. На сьогодні служби Azure доступні в 22 регіонах по всьому світу і на цьому Microsoft не зупиняється постійно розширюючи свою присутність в усіх куточках світу для забезпечення максимальної продуктивності та забезпечення збереження даних.


Віртуальні машини в Azure

Сервіс віртуальних машин Azure дозволяє створювати і використовувати віртуальні машини в хмарі і надає гнучкі можливості віртуалізації без необхідності купувати і обслуговувати фізичне обладнання. Хоча обслуговувати віртуальну машину — налаштовувати її, встановлювати виправлення і обслуговувати програмне забезпечення, яке працює на віртуальній машині, користувачу доводиться самому, це значно спрощує процес володіння обчислювальною потужністю і дозволяє контролювати витрати на утримання. Використовуваний в технології для віртуальних машин підхід IaaS, дозволяє застосовувати її різними способами.

Виконання програмних додатків в хмарі. Деякі додатки вигідно виконувати в хмарному сервісі з економічних міркувань. Поширеним прикладом є додаток зі значними піками навантаження через велику кількість запитів в певний час. Завжди можна обладнати свій центр обробки даних достатньою кількістю обладнання, для обробки цих піків, але більшість з цього обладнання, швидше за все, буде простоювати. Виконання цієї програми в Azure дозволяє вам тримати додаткові віртуальні машини і запускати їх тільки в разі потреби та завершувати їх роботу після використання. Похвилинна тарифікація дає можливість оплачувати тільки ті ресурси та час, якими дійсно користувались. Такий сценарій підходить і для нових компаній, яким потрібно швидко отримати обчислювальні ресурси за запитом, в цьому випадку правильним вибором стане Azure.

Аварійне відновлення після збою. При використанні аварійного відновлення в IaaS, замість утримання резервного центру обробки, який майже не використовується, ви можете оплачувати потрібні обчислювальні ресурси тільки в разі дійсної необхідності. Наприклад, якщо на вашому основному центрі обробки даних виникає збій, ви можете створити в Azure віртуальні машини для виконання найбільш важливих додатків, а потім, коли необхідність в них зникне, завершити їх роботу.

Віртуальні машини для розробки і тестування. Групи розробників часто використовують віртуальні машини, так як вони забезпечують швидкий і простий спосіб створення комп’ютера з певними конфігураціями, необхідними для написання коду і тестування програми. Віртуальні машини Azure пропонують раціональний і економічний спосіб створення віртуальних машин з подальшим видаленням тих, що вже не потрібні.

Розширення свого центру обробки даних. За допомогою технологій віртуальної мережі Azure можна створити мережу (VNET), яка буде частиною локальної мережі компанії, і додавати віртуальні машини можна буде в ній. Це дасть можливість виконувати на віртуальній машині Azure такі додатки, як SharePoint, SQL Server і т.д. Цей підхід більш легкий в реалізації і частіше всього економічно вигідніший, ніж виконання додатків на віртуальних машинах в вашому центрі обробки даних.

Віртуальна машина в Azure це класична віртуальна машина з операційною системою, місцем для зберігання даних, можливістю підключення в мережу та з підтримкою виконання найрізноманітніших додатків. Ви можете використовувати образ, наданий Microsoft Azure чи одним з її партнерів, або використовувати свій образ в форматі VHD.


Управління віртуальними машинами здійснюється за допомогою порталу через веб-браузер, через команди Powershell з підтримкою створення сценаріїв або безпосередньо за допомогою REST API.

В Azure пропонується широкий спектр розмірів віртуальних машин для підтримки різних сценаріїв використання. Від розміру віртуальної машини залежить її ціна, процесорних потужностей, обсяг оперативної пам’яті і сховища віртуальної машини. Вартість сховища розраховується окремо.

Стандартні розміри складаються з декількох серій: AD, DS, G і GS.

Віртуальні машини серії A можна розгортати з використанням обладнання і процесорів різних типів. Розмір регулюється в залежності від обладнання, щоб забезпечити узгоджені показники продуктивності процесора для виконуваного екземпляра (незалежно від пристрою, на якому виконується розгортання).

Віртуальні машини серії D призначені для додатків, яким необхідні великі обчислювальні потужності і високопродуктивні тимчасові диски. Віртуальні машини серії D відрізняються більш швидкими процесорами, більш високим співвідношенням «пам’ять — ядро» і твердотільним накопичувачем (SSD) в якості тимчасового диска.

Серія Dv2, наступне покоління серії D, відрізняється більш потужним ЦП. Процесор серії Dv2 приблизно на 35% швидше, ніж процесор серії D. Мається на увазі використання процесорів серії Intel Xeon® E5-2673 v3 (Haswell) з тактовою частотою 2,4 ГГц, а завдяки технології Intel Turbo Boost версії 2.0 може досягати 3, 2 ГГц. Серія Dv2 має такі ж конфігурації пам’яті та диска, як і серія D.

Віртуальні машини серії G відрізняються максимальним об’ємом пам’яті і працюють на серверах з процесорами сімейства Intel Xeon E5 V3.

Для віртуальних машин серій DS, DSv2 і GS доступне високопродуктивне сховище Premium з мінімальною затримкою, призначене для робочих навантажень з високою інтенсивністю операцій вводу-виводу. Для розміщення дисків віртуальних машин використовуються твердотільні накопичувачі, а також надається локальний кеш SSD.

Актуальна вартість на тарифікацію віртуальних машин вказана на офіційному ресурсі Microsoft Azure і може відрізнятися в залежності від регіону розташування.


Хмарний видуботок (криптовалюти)

Що таке хмарний майнінг?

Хмарний майнінг – це механізм видобутку криптовалют, таких як біткойн, за допомогою орендованої потужності хмарних обчислень і без необхідності встановлювати та безпосередньо запускати апаратне забезпечення та відповідне програмне забезпечення. Фірми хмарного майнінгу дозволяють людям відкрити рахунок і віддалено брати участь у процесі видобутку криптовалют за базову вартість, робить майнінг доступним для ширшої кількості людей по всьому світу. Оскільки така форма видобутку здійснюється за допомогою хмари, це зменшує такі проблеми, як обслуговування обладнання або прямі енергетичні витрати.

Хмарні майнери стають учасниками майнінг-пулу, де користувачі купують певну кількість “хеш-потужності”. Кожен учасник отримує пропорційну частку прибутку пропорційно сумі орендованої хеш-потужності.

Ключові підсумки

  • Хмарний майнінг передбачає майнінг для криптовалют шляхом оренди або придбання майнінгового обладнання у стороннього хмарного постачальника, який відповідає за обслуговування обладнання.

  • Популярні моделі хмарного майнінгу включають розміщений майнінг та орендований хеш-ресурс.

  • Переваги хмарного майнінгу полягають у тому, що вони зменшують загальні витрати, пов’язані з майнінгом, і дозволяють повсякденним інвесторам, яким може бути недостатньо технічних знань, видобувати криптовалюти.

  • Недоліками хмарного видобутку є те, що практика централізує видобуток для ферм, а прибуток сприйнятливий до попиту.

Розуміння хмарного майнінгу

Хмарний майнінг використовує хмарні обчислення з метою виробництва криптовалют на базі блокчейну. Хмарні обчислення, загалом, є однією з найбільш швидкозростаючих технологічних тенденцій, коли такі обчислювальні послуги, як обробка, пропускна здатність сервера, служби баз даних, програмне забезпечення та зберігання файлів, доступні через хмару через Інтернет. Такі компанії беруть плату за користування так само, як ми платимо за споживання води чи електроенергії.

З іншого боку, видобуток є основою криптовалютної моделі, такої як біткойн. Це процес, за допомогою якого транзакції перевіряються та додаються до публічної книги, відомої як блокчейн. Це також засіб випуску нових монет. Поєднання цих двох способів відкриває світ видобутку корисних копалин людям у віддалених місцях, де технічні знання та апаратна інфраструктура відсутні або відсутні.

Моделі хмарного видобутку

Розміщений майнінг – найпопулярніша форма хмарного майнінгу. У цій моделі замовник купує або орендує обладнання для майнінгу, розташоване на шахтарському заводі. Майнер відповідає за обслуговування обладнання та забезпечення того, щоб воно функціонувало належним чином. Завдяки цій моделі клієнти мають прямий контроль над своєю криптовалютою. Економія на масштабі гірничої ферми гарантує, що дорогі витрати, пов’язані з видобуванням корисних копалин, такі як електроенергія та зберігання, стануть керованими. Але з цим видом видобутку корисних копалин пов’язані значні попередні витрати.

Орендована хеш-потужність – ще одна модель, яка використовується у хмарному майнінгу. У цій моделі хеш-потужність або обчислювальна потужність, пов’язана з криптовалютою, надається в оренду у майнінг-ферми. Клієнти отримують частку загального прибутку ферми від видобутку криптовалют. Згідно з повідомленнями, орендований хеш- ресурс є популярною формою видобутку альткойнів (тобто криптовалют, крім біткойнів). Процес вимагає, щоб людина відкрила рахунок у компанії з хмарного майнінгу через свій веб-сайт і вибрала певні речі, такі як термін дії контракту та потужність хешування.

Хоча хмарний видобуток має переваги, наприклад, менші інвестиції в обладнання та постійні витрати, процес також має ряд недоліків. Наприклад, галузеві шахрайства швидко поширювались з популярністю криптовалют. Тоді є перспектива зменшення прибутку. Альткоїни особливо вразливі до попиту, і зменшення їх хеш-потужності може призвести до зменшення прибутку для майнерів. Моделі хмарного майнінгу також сприяють централізації криптовалют, інакше децентралізованої екосистеми.

Як працює майнінг криптовалют

Видобуток таких криптовалют, як біткойн, як через хмару, так і локально, насправді не передбачає майнінгу. І хоча цей процес генерує нові токени криптовалюти, які присуджуються майнерам, операція видобутку слугує набагато важливішою метою для підтримки безпеки розподіленої книги, такої як блокчейн. Видобуток біткойнів виконується потужними комп’ютерами, які вирішують складні обчислювальні математичні задачі; ці проблеми настільки складні, що їх неможливо вирішити вручну, і вони досить складні, щоб оподаткувати навіть неймовірно потужні комп’ютери.

Коли майнери криптовалют додають новий блок транзакцій до блокчейну, частиною їх роботи є перевірка точності цих транзакцій. Зокрема, майнери біткойнів переконуються, що біткойн не дублюється, унікальна химерність цифрових валют, що називається « подвійні витрати». ”З друкованими валютами підробка завжди є проблемою. Але загалом, як тільки ви витратите 20 доларів у магазині, цей рахунок перебуває в руках клерка. Однак з цифровою валютою справа зовсім інша. Майнери використовують свою обчислювальну потужність для вирішення криптографічних головоломок, які не дозволяють подвійним витратам децентралізованим способом.

Як працює антиплагіат?

Як же працює "Антиплагіат" (Antiplagiat.ru)?

Насамперед, «Антиплагіат» (Antiplagiat.ru) - це система з унікальним алгоритмом ефективного та швидкого пошуку збігів і запозичених фрагментів у величезній базі текстових робіт, що постійно поповнюється.

База "Антиплагіату" (Antiplagiat.ru):

- Інтернет (>92 млн.) російською, англійською, українською, казахською, білоруською, киргизькою мовами: - Журнали ВАК - Вчені поради - Патенти України, Росії та СРСР - Arxiv.org - Інші відкриті сайти (реферати, аналітика, ЗМІ)

- Дисертації та автореферати РДБ (843 тис.)

- Повні тексти наукових статей НЕБ eLibrary.ru (>11 млн.)

- Юридичні та нормативні документи Лекспро (11,5 млн.)

- Власна колекція документів

Творці «Антиплагіату» заявляють, що їх метод виявлення збігів унікальний і має безліч ступенів захисту від рерайтингу – пошук синонімів, аналіз змінених розділових знаків тощо.

Що може "Антиплагіат" (Antiplagiat.ru)?

- Перевіряти тексти різними мовами

- Виявляти та виправляти заміни подібних за написанням букв

- виявляти перестановки речень, абзаців, сторінок тощо.

- Коректно обробляти вставку, видалення, заміну форм слів

Що НЕ може "Антиплагіат" (Antiplagiat.ru)?

- Перевіряти зображення, музику, формули, графіки

- Виявляти текст, переписаний «своїми словами»


Що таке "Інформаційна Архітектура" та її роль у продукті

Як відомо, будинки конструюються на фундаменті. Інформаційна Архітектура є ітеративним, безперервно зростаючим фундаментом продуктів, думок і ідей. DesignTalk.club пропонує вашій увазі переклад українською дуже цікавої статті-роздумів про UX – від дизайнера Gercek Armagan.

Назва “Інформаційна архітектура” (Information Architecture – IA) пояснює сама себе. Це те, як інформація утворюється, викладається, персоналізується – та відповідає вимогам “архітектури”. Ця стаття розповість вам про цифрові продукти та ІА платформи в межах їх UX дизайну. Але насправді IA може застосовуватися до чого завгодно.

3 поняття та “яблуко”

Всередині себе IA обертається навколо співвідношення трьох понять: онтології, таксономії (систематики) та хореографії. Крім складних прикладів, ці поняття можуть бути застосовані навіть до найпростішої форми.

Наприклад, подумайте про яблуко як про нескладний фізичний продукт. Ми фактично створюємо IA (можливо, за допомогою багатьох способів),що залишаються не пізнаними, але пов’язаними з ним.

Це яблуко. Воно існує на дереві, на фермі, у продуктовому магазині, в руці, як зображення, на мій погляд – це існує. Тут ви маєте справу з онтологією, яка дає предмету контекст, визначення.

Воно класифікується як фрукт, щось натуральне, що смакує солодким, але може також бути терпким, має специфічний колір, може бути з’їденим або використаним в інший спосіб. Залежно від того, як ви думаєте, ви вказуєте необхідні розділи, які перекладаються вже на таксономію. Тепер ви можете успішно розмістити предмет у структурі, системі.

Хореографія може бути означена як співпраця онтології та таксономії, яка фактично формує фундамент продукту/процесу в цілому. Зелені, водянисті, але злегка терпкі яблука Granny Smith продаються у відділені фруктів у продуктовому магазині. Зелені яблука, на відміну від жовтих та червоних, ростуть у інших кліматичних умовах та в іншу пору року. Апка, де ви можете замінити обличчя свого кращого друга зеленим яблуком. Я можу продовжувати цілий день.

Ви скажете, що це IA не для яблука, а для випадків його використання. Все, про що ви думаєте, перетворюється на цілий процес, стає чимось більшим, ніж самим собою. Насправді наш мозок є багатогранною системою, ним неможливо осмислювати щось однобічно. Ми завжди прагнемо виробити безмежний продукт, процес, виводимо його розуміння за рамки загальноприйнятих обмежень.

Звичайно, філософія підтексту має бути спрямована на досягнення зручності та переваг. Саме у цій точці вона стає IA, такою, якою ми звикли бачити її в UX дизайні.

Фундамент контенту базується на інформаційній архітектурі

Найвідоміші системи організації ієрархічні. Навіть якщо віддасте перевагу іншому типу організації, як-от хронологічна чи послідовна, ви все одно отримаєте певну форму ієрархії. Тільки тому, що ця візуалізація присутня – вона не має бути основною схемою – або похованою у глибині ІА – ось що таке ієрархія.

У природі, в суспільстві (часто, на жаль) ми бачимо та практикуємо ієрархічні структури. Невипадково й те, що також вони неминуче присутні в продуктах. Звичайно, замість того, щоб концентруватися на негативних сторонах, ми використовуємо це на нашу користь.

Якщо ви хоче працювати в сфері з можливістю використання засобів трансформації, тоді ви розміщуєте контент на рівень вище. Ви можете створити привабливу кнопку всередині сторінки. Ви можете додати яскравий поп-ап із “знижкою 20%”, це змусить ваших клієнтів витрачати ще більше. І навпаки, ви розміщуєте “Загальні положення” та умови внизу сторінки, спеціально роблячи їх майже непомітними.

Навіть копія може призвести до використання ієрархії, що, на перший погляд, залишається непоміченим. Це природно, тому не є проблемою. Ви починаєте будувати інформаційну архітектуру в той момент, коли ідея спалахує у вашому розумі.

Роблячи записи, розробляєте макет фактичного IA, створюєте потік користувачів, каркаси, макети, тестування, кодування – все це є частиною ітеративного процесу IA. Інформаційна архітектура завжди використовується і розвивається.

Найкращий спосіб створювати і розвивати інформаційну архітектуру – займати нішу, де ви почуваєте себе найбільш комфортно. Це один із найзручніших інструментів для виходу із зони комфорту


НЕЙРОМЕРЕЖІ

Управління проектами, стиль хмарних обчислень

По-справжньому портативний офіс не тільки можливий, але швидко стає нормою для багатьох підприємств. Портативні пристрої були великим кроком до реальності роботи в будь-якому місці, і тепер хмарні обчислення усунули остаточний бар'єр. За допомогою програмного забезпечення для управління проектами, розміщеного в хмарі, ви можете мати все необхідне під рукою, де б ви не були.

Звичайно, кожна технологія має свої переваги та недоліки., ми розглянемо, як компанії можуть перенести управління проектами в хмару, хто може отримати користь і які підводні камені ще залишаються для цього високого програмного рішення. (Для ознайомлення з фоном ознайомтеся з керуванням проектом 101.)

Програмне забезпечення для управління проектами, знайомтесь з хмарою

Програмне забезпечення для управління проектами координує та автоматизує багато більш виснажливих функцій управління проектами. Більшість цих програм включає графіки та генерацію діаграм Ганта, призначення завдань, графіки та основні етапи. Більш вдосконалені версії також можуть регулювати ресурси, контролювати бюджети, відстежувати витрати та обчислювати витрати.

Тема хмарних обчислень протягом деякого часу була дуже популярною, тому що все більше компанія переводять свою обчислювальну інфраструктуру і програмне забезпечення на рішення, засновані на хмарних обчисленнях. Хмарні обчислення дуже вигідні для маленьких компаній, які мають незначні ресурси.

Фахівці описують хмарні обчислення як здатність організації розділити критичну обчислювальну інфраструктуру (наприклад, сервери, зберігання, і т.д.) та пов’язані з цим послуги в Інтернеті. Вони можуть включати IT-інфраструктуру (IaaS) або програмне забезпечення (SaaS).

Компанія Gartner недавно назвала хмарні обчислення лідером рейтингу стратегічних технологій 2011 року. Але для малого бізнесу головним є ціна. Використання інфраструктури на основі хмарних технологій набагато дешевше, ніж управління та підтримка власних фізичних серверів. Ліцензійна модель з передоплатою постачальника забезпечує більш низькі витрати, ніж традиційне програмне забезпечення, або принаймні розподіляє цю вартість на декілька щомісячних платежів. Така економія важлива для малого та середнього бізнесу.

Хмарна інфраструктура забезпечує користувачам мобільність у роботі. Наприклад, послуги VoIP на основі хмарних технологій більш дешеві і мобільні, ніж звичайний телефон. Те ж стосується і додатків Google, за допомогою яких співробітники можуть працювати над документом одночасно. Для управління проектами можна користуватися BaseCamp, Apollo і інші сервіси. Зустрічі з колегами стали простіше за допомогою сервісів GoToMeeting, Fuze and WebEx

Для кожної функції є доступне рішення, засноване на хмарних обчисленнях, і з кожним тижнем їх стає все більше.

Хмарні обчислення і технології

опрацювання мультимедійних даних

Логотип, слоган, унікальний колорит. Коли фірмовий стиль складено у всіх деталях, виникає питання популяризації всіх перерахованих вище напрацювань. До цих процесів виробники все частіше залучають мультимедійні інформаційні технології.

Основна функція мультимедійної інформації включає ряд підпунктів:

  • поширення візуалізованих даних, орієнтованих певні прошарки аудиторії;

  • розширення переліку методів популяризації виробника;

  • підтримка іміджу організації чи фірми у вигляді використання високотехнологічних засобів.

Поширення даних про компанію за допомогою цифрових джерел передбачає попередню багатоетапну ємну роботу з контентом. Насамперед, якісно сформована технологія створення та обробки мультимедійної інформації є запорукою успішного просування продукту чи послуги на ринку.

Вміст рекламної кампанії має бути гармонійно скомпонований за всіма відомими параметрами. Таким чином, виробник не тільки приверне до себе увагу потенційного покупця, але і зможе його утримати.

Технологія створення цифрової мультимедійної інформації передбачає розробку рекламних відеороликів, анімованих зображень з аудіальним супроводом, паків вербалізованої інформації, які надалі орієнтовані на поширення серед споживачів за допомогою мультимедійних технологій. Найчастіше на цьому етапі провідну роль відіграють побажання виробника, його основні ідеї та вимоги.

У свою чергу технології обробки мультимедійної інформації передбачають активну участь професіоналів: дизайнерів, маркетологів, IT-фахівців і т.д.

Грамотно внесені редагування гарантують, що контент, що вийшов на загальний огляд, буде технічно бездоганний і не викличе в аудиторії відторгнення на організаційній основі. Тому маркетологи всі до одного рекомендують старанно прислухатися до думки фахівців, адже від цього залежить доцільність вкладення ресурсів у просування товару за допомогою мультимедіа.

Не менш важливими є правильно підібрані технології публікації цифрової мультимедійної інформації. Варіативність шляхів поширення контенту забезпечує можливість покрити ширше коло покупців.

Серед складових процесу просування продукції за допомогою мультимедійної інформації найчастіше виділяють такі:

  • банери;

  • аудіореклама;

  • відеореклама;

  • веб сайти;

  • додатки;

  • популяризація символів фірмової ідентифікації.

Кожен із вищеперелічених пунктів має індивідуальну міру взаємодії з аудиторією. Наприклад, банер виконує лише демонстраційну функцію, тоді як сайти та програми несуть у собі риси інтерактивності.

Використана література

Роботи інших студентів

Виконав: Нестеренко Євген Володимирович

Викладач: Огірко Ігор Васильович