❓ Kas tai Lietuva? Gentis ar valstybė?
Brunonas atvyko į pagonių žemes iš Lenkijos ir žuvo Lietuvos-Rusios-Prūsijos pasienyje.
Brunonui teko iš Lenkijos iki lietuvių genties keliauti per Prūsijos ar per Rusios žemes?
Įsivaizduokime, kad Brunonas nuo Lenkijos pasienio 500-1000 km keliauja arkliais Rusios ir Prūsijos pasieniu kol randa lietuvių gentį, kuri yra gyveno prie upeliuko Jonavos rajone. Sakote beprotybė?
Kiek laiko Brunonas klaidžiojo kol pasiekė lietuvių gentį?
Dienos kelias tais laikais neviršijo 30 km kai tau nereikia rūpintis maistu ir nakvyne.
Nuo Lenkijos iki Lietuvos ilgas kelias. Brunonas keliavo Rusios ar Prūsijos žemėmis?
Kodėl Brunonui prireikė per visą pagonišką Prūsiją vykti visu greičiu mėnesį laiko iki kažkokios pagoniškos lietuvių genties? Beprotybė?
Tuomet keliavo per Rusios žemes.
Tai kodėl Brunonui reikėjo keliauti Rusios žemėmis palei pagoniškos Prūsijos pasienį neužsukant į ją visus 500 km? Nes jis ne pas pagonis keliavo, o užsispyrė pasisvečiuoti pas lietuvių gentį?
Pagaliau kodėl Brunonas nepaskendo pelkėse sukoręs pirmyn ir atgal kokius 1000-2000 km? O gal Netimero brolis Brunoną lydėjo 500 km, kad pasienyje nužudytų?
Logiškas atsakymas būtų tas, kad lietuvių gentis tuo metu egzistavo ne toliau Volynės. Šiandien mes žinome, kad tolimesnius 200 metų lietuvių genties ribos buvo stumiamos į šiaurę, nes sužinome apie sudarytą Volynės sutartį.
Tuomet žinome prasidėjo lietuvių genties žemių susigražinimas iki pat Juodosios jūros. Ar ne keista, kad žemes susigražina be kovų?
Brunonas krikštija ne genties vadą, o Lietuvos valstybės karalių Netimerą. Jis pats rašo. Lietuva tampa ne gentis pelkėse prie upeliuko Jonavos rajone, o karalystė.
Bet Lietuva, išvertus į tarptautinę kalbą, viduramžiais reiškia imperiją, o jos valdovas - imperatorius.
Konstantinopolio patriarch'ui 1370m Algirdas rašo:
""ὁ βασιλεὺς ὁ Ἄλγερδος" - imperatorius Algirdas, o ne koks nors "olgerd"
Ἀπὸ τὸν βασιλέα Λιτβῶν τὸν Ἄλγερδον - nuo Lietuvos imperatoriaus Algirdo.
Lietuvos sąvoka dabartinėje lietuvių kalboje vis dar reiškia lydinį - kaip ir dabartinės rusų kalboje - лить слиток литва.
1430 m., po Vytauto mirties, pirmą kartą tituluojamas: ducatus magni Lithuanie ("in terris nostris ducatus magni Lithuanie")
1450 m. pirmą kartą Lietuva pavadinama "Magnus Ducatus Lithuania"