Довідник - Товари

Для чого використовується

Довідник товарів - це основний довідник ПЗ. Він зберігає дані про всю номенклатуру товарів, та задіяний у веденні товарного обліку та формуванні інших довідників, таких як Прайс-листи та Калькуляційні карти.

Тарифні пакети, в яких доступний

  • Магазин - Lite - Standart - Pro

  • Ресторан - Lite - Standart - Pro

  • Готель - Lite - Standart - Pro

Робота з довідником

Перед початком введення товарів, для подальшого зручності роботи в програмі, необхідно створити дерево категорій, за якими і завести відповідні товари.

Створювати категорії і підкатегорії можна за допомогою кнопок на функціональній панелі, або за допомогою контекстного меню, що викликається по ПКМ.

Для додавання нового товару необхідно вибрати потрібну категорію і перейти на вікно створення товарів.

УВАГА! Додавати товари можна тільки в кінцевій гілці, тобто тієї, в якій немає підкатегорій.

Щоб створити товар, користуємося кнопками на функціональній панелі, або контекстним меню, що викликається по ПКМ.

Вікно товару складається з наступних вкладок:

Загальне

Найменування — назва товару.

Артикул — внутрішня кодування товару на підприємстві. Служить для внутрішньої специфікації товару. Поле є унікальним, заповнюється програмою автоматично в залежності від налаштувань.

Од. вим. – основна одиниця виміру товару, яка буде використовуватися при продажу товару на фронті та при формуванні звітів. Вона вибирається з довідника Одиниці виміру. Для цього натискаємо на кнопку [...] і з довідника Одиниці виміру вибираємо потрібну одиницю.

Послуга - це ознака товару. Якщо ця галочка стоїть, то це означає, що товар є послугою і програма буде вести його кількісний облік по складам, а буде лише враховувати кількість продажів.

Ділимість – це ознака товару, яка відповідає за контроль продажу дробової кількості товару. Як правило, застосовується для вагового товару. При наявності відмітки в даному полі, товар може продаватися з дробовою кількістю.

Мінімальний залишок – вказується числове значення, за яким можна контролювати мінімальні залишки по товару. При формуванні звіту Звіт за товарними залишками за наведеними даними в цьому полі можна відстежити, яких товарів на певну дату не вистачає.

Додаткова ознака - параметр, за допомогою якого можна групувати товари в довіднику чи звітах які мають даний параметр.

Штрихкод - тут можна додати один, або декілька штрихкодів товару. Додавання штрихкода відбувається із контекстного меню по ПКМ.

Штрихкод можна вводити вручну з клавіатури, за допомогою сканера штрихкодів, або сгенерувати за допомогою кнопки [...]. Як налаштувати формат для автоматичного створення штрихкодів, читайте тут >>

Примітка – зазначається додаткова інформація щодо товару, яка може відображатися на фронті.


Додаткова одиниця виміру

На цій вкладці можна завести додаткові одиниці виміру, які використовуються в обліку цього конкретного товару. Керування додатковими одиницями виміру здійснюється за допомогою пунктів контекстного меню, що викликається по ПКМ.

У вікні додавання/редагування додаткової одиниці виміру в поле Одиниця виміру додається додаткова одиниця виміру із довідника Одиниці виміру. Для цього натискаємо кнопку [...] і вибираємо необхідну одиницю виміру. В полі Коефіцієнт вказуємо коефіцієнт, по якому програма буде виконувати перерахунок кількості із основної одиниці в додаткову. Цей коефіцієнт показує, скільки основних одиниць вимірювання в одній додатковій. Наприклад, якщо основна одиниця виміру товару кілограм, а ми хочемо додати додаткову одиницю виміру грам, то в полі коефіцієнт слід поставити значення 0,001.


Зображення

На цій вкладці за допомогою кнопок панелі можна додати, змінити або видалити зображення товару. В подальшому це зображення буде доступне на Фронті ресторану для зручності додавання товарів в рахунок.

ПРИМІТКА! На фронті відображається реальний розмір зображення, тобто при виборі картинки необхідно враховувати налаштування інтерфейсу фронту. Якщо на фронті кнопки товарів маленького розміру, то і картинку необхідно підставляти відповідного розміру.


Коефіцієнт сезонності

На даній вкладці за допомогою пунктів контекстного меню, що викликається по ПКМ, є можливість додавання запису, що вказує з якого місяця, і з якого числа буде діяти зазначений коефіцієнт. Відповідно при проведенні зміни, формуванні документів виробництва і переробки сировини цей коефіцієнт буде враховуватися при списанні товару.

При додаванні нового запису вказуються такі параметри:

  • Місяць - місяць, з якого буде застосовуватися коефіцієнт перерахунку;

  • День - число місяця, з якого буде застосовуватися коефіцієнт перерахунку;

  • Коефіцієнт - коефіцієнт, за яким буде відбуватися перерахунок.


Моделі

Для ведення обліку товарів за розмірами, кольорами, тощо, застосовується вкладка моделі. За допомогою пунктів контекстного меню, що викликається по ПКМ, є можливість додати запис, в якому задаються наступні параметри:

  • Назва моделі - розмір, колір, тощо.

  • В продажу - дозвіл на продаж товару на Фронті магазину.

  • Штрихкод - штрихкод вказаної моделі.

Як додати товари в програму із файла Excel, описано тут >>