Історія України 

9кл  (понеділок)

ПІДРУЧНИК   АТЛАС 


27.05.2024            Повторення вивченого за рік

«Довге» дев’ятнадцяте століття в історії України: територія, населення, влада. Українські землі у складі російської імперії наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст.. . Українські землі у складі австрійської імперії наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст. 

20.05.2024            Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Повсякденне життя та культура України в середині ХІХ – на початку ХХ ст.» 

13.05.2024            Участь церкви (релігійних організацій) і духівництва у формуванні основ новочасного українського суспільства. Розширення просторів світського життя (секуляризація).

06.05.2024             Реалізм другої половини ХІХ ст. як світоглядна і культурно-мистецька течія. Український модерн і ранній модернізм (авангардизм) зламу ХІХ–ХХ ст. у літературі, образотворчому мистецтві, архітектурі. Поява будівель громадського призначення: вокзали, криті ринки, театри. Меценатство. 

29.04.2024             Урізноманітнення форм і напрямів освіти: гімназійна освіта, поява навчальних закладів технічного профілю, приватні навчальні заклади. Боротьба за створення українського університету у Львові. Розвиток наукових досліджень. Наукові товариства.  

22.04.2024              Розділ 7. Повсякденне життя та культура України в середині ХІХ – на початку ХХ ст. 

Повсякдення села та міста. Громада як форма організації сільського населення, відмінність української сільської громади від російської общини. Заняття та умови праці селян і містян. Дозвілля й розваги. Зовнішній вигляд мешканців села і міста. Етнічне й конфесійне розмаїття міського населення. 

15.04.2024                ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Практична робота. Укласти порівняльну таблицю «Ідеї автономії та самостійності в програмах українських політичних партій Наддніпрянщини/Галичини». 

08.04.2024                Суспільно-політичне життя на  західноукраїнських землях на початку ХХ ст. Українське представництво в Галицькому сеймі та австрійському парламенті у Відні. Український політичний і національно-культурний рух у 1907–1914 рр. Реформа виборчої системи в Австро-Угорщині 

25.03.2024                 Український національний рух і його опоненти в умовах пореволюційної (столипінської) реакції 1907–1914 рр. Товариство українських поступовців. Посилення імперського тиску з боку російської влади. Діяльність чорносотенців. Антиєврейські погроми. «Справа Бейліса». Посилення соціальної і політичної напруженості. 

18.03.2024                 Консолідація української нації. Українці в російській революції 1905–1907 рр. Боротьба українців за реформу виборчої системи в Австро-Угорській імперії. Українське представництво в російській Державній Думі та австрійських парламентських установах – Галицькому сеймі і Державній раді. 

11.03.2024           Розділ 6. Україна початку ХХ століття перед викликами модернізації.

Населення України на початку ХХ ст. Індустріальна модернізація. Міста як осередки великого підприємництва, торгівлі та фінансів. Економічна криза 1900–1903 рр. Розвиток монополій. Регіональна спеціалізація промисловості й сільського господарства. Проведення в Україні столипінської аграрної реформи. Переселенські рухи. 

04.03.2024            ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Українські землі у складі Австро-угорщини в другій половині ХІХ ст.» 

26.02.2024            ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських регіонів. Пореформені (після скасування панщини в 1848 р.) зміни у становищі селянства. Нафтова промисловість Дрогобиччини. Кооперативний рух. Трудова еміграція. 

19.02.2024            Зростання української політичної активності. Українсько-польське суперництво в Галичині. Українське представництво в Галицькому сеймі та австрійському парламенті у Відні. Народовська політика «нової ери». Утворення політичних товариств і політичних партій. . 

12.02.2024            ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Розділ 5. Українські землі у складі Австро-Угорщини в другій половині ХІХ ст.

Зміни у політичному становищі західноукраїнських регіонів у зв’язку з перетворенням Австрійської імперії на Австро-Угорську, запровадженням конституційно-парламентського устрою та децентралізацією. «Українське питання» в політиці австрійської влади. 

05.02.2024            Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Українські землі у складі Російської імперії в другій половині ХІХ ст.» 

29.01.2024            Польський, єврейський та кримськотатарський рухи в Україні. Польське повстання 1863–1864 рр. та його наслідки для поляків і українців. Громадсько-політичне та культурне життя єврейського населення: ортодокси та асимілятори. Сіонізм. Кримськотатарське національне відродження. 

22.01.2024             ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Український національний рух: організаційно-культурницький (інституційний або народницький) етап. Хлопомани і громадівський рух. Київська громада. Південно-Західний відділ Російського географічного товариства. Молоді громади. «Братство (Братерство) тарасівців». Ідейні основи українського руху: Володимир Антонович і Михайло Драгоманов. Реакція російської громадськості й імперської влади на розвиток українського руху: Валуєвський циркуляр і Емський указ. 

15.01.2024             ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Ліквідація кріпацтва та реформи 1860–1870-х рр. Модернізація промисловості й сільського господарства. Торгівля. Втягнення підприємств України в імперський ринок. Урбанізація. Будівельна лихоманка. Зміни в транспортному сполученні: пароплавні компанії і розбудова залізничної мережі.

08.01.2024             Розділ 4. Українські землі у складі російської імперії в другій половині ХІХ ст. 

Україна в контексті міжнародних політичних подій середини ХІХ ст. Східна (Кримська) війна 1853–1856 рр. як поштовх до реформ у Російській імперії. Українці у Східній (Кримській) війні. 

25.12.2023              ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Практична робота. Підготувати міні-проєкт про повсякденне життя мешканців України (селян, міщан, торговців, поміщиків) у першій половині ХІХ ст. 

18.12.2023               Музика, театр, образотворче мистецтво та архітектура у світлі культурно-мистецьких течій класицизму і романтизму та розвитку національного руху. Національно-культурне життя поляків, росіян, євреїв, німців, кримських татар на теренах України. Єврейські «штетли». 

11.12.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Умови розвитку освіти й культури в Україні. Імперська політика в галузі освіти й наук. Університети в Україні (Львівський, Харківський, Київський): освітнє, наукове, соціальне та політичне призначення. Елітарні навчальні заклади університетського типу: Кременецький ліцей, Рішельєвський ліцей в Одесі, Ніжинська гімназія вищих наук князя Безбородька. Інтелектуальні співтовариства. 

04.12.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Розділ 3. Повсякденне життя та культура України кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Повсякденне життя сільського і міського населення. Сільська та міська забудова (приватний і громадський простори). Житло і побут дворянина (шляхтича), купця, міщанина, селянина. Одяг. Публічна і приватна гігієна. Емансипація селянства. Становище жінки

27.11.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Практична робота: підготувати повідомлення про історію альманаху «Русалка Дністровая», проаналізувати його зміст під кутом зору ідейного та емоційного наповнення, важливого для розвитку національного руху 

20.11.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

«Весна народів» та суголосні їй події в Галичині, Буковині й Закарпатті в 1848–1849 рр. Скасування панщини. Перша політична організація українців – Головна Руська рада та її національна програма. Газета «Зоря Галицька». Українці в австрійському парламенті. 

13.11.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Розділ 2. УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СКЛАДІ АВСТРІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст. 

Адміністративно-територіальний устрій українських регіонів у складі Австрійської імперії. Соціальний та етнічний склад населення. Організація імперської влади. Реформи Марії Терезії та Йосифа ІІ. «Освічений абсолютизм». 

06.11.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст.» 

23.10.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Нації та націоналізм у сприйнятті людей ХІХ століття. Політичне та етнічне розуміння нації. Соціальні та політичні рухи. Польське повстання 1830–1831 рр. і його наслідки для України. «Українське питання» в баченні російської влади й громадськості. Імперська «теорія офіційної народності» («православ’я – самодержавство – народність»). Ліквідація Греко-католицької церкви в Російській імперії. 

16.10.2023               ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Початок українського національного руху («національне відродження»): шляхетський етап. Асимілятори і традиціоналісти. Новгород-Сіверський гурток автономістів. Харківський осередок українського руху. Формування сучасної національної ідентичності. Кирило-Мефодіївське братство та ідея всеслов’янської республіки-федерації. 

09.10.2023               Соціальні та економічні зміни: криза кріпосницької системи, розмивання станових перегородок. Шляхетсько-дворянська верства. Життя сільської громади. Міщани: ремісники, торговці, підприємці. 

02.10.2023                ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Французько-російська війна 1812 р. та плани Наполеона щодо Східної Європи. Українські ополченські полки в російській армії та мешканці України на боці Наполеона І в легіоні Яна Домбровського. 

25.09.2023                ОНЛАЙН-УРОК О 12:20       https://meet.google.com/qpi-otdw-cvn 

Практична робота: зіставити (усно або письмово) оглядові карти з історії України, зокрема адміністративно-територіального устрою: станом на середину XVIII ст. і на початок ХІХ ст.

18.09.2023                «Довге» ХІХ століття: період модернізації та національних рухів у Європі. Ознаки модернізації. Україна в ХІХ столітті: між традиційним укладом життя та викликами модернізації. 

11.09.2023                Між двома імперіями: Україна на політичній карті Європи на зламі XVIII–ХІХ ст. Адміністративно-територіальний устрій українських територій у складі Російської та Австрійської імперій. Російське самодержавство як політична система.

04.09.2023                Ранній Новий час в історії України: здобутки і втрати. Відлуння європейських подій XVIII ст. в Україні. Вплив Французької революції на ідейний клімат Центрально-Східної Європи.