Зарубіжна література 

10 кл. (четвер)

23.05.2024    Сучасна література в юнацькому читанні. Річний тест

Переглянь уважно навчальне відео та опрацюй додаткові навчальні матеріали. Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю.

10_Зарубіжна_література_17_Кава_з_кардамоном._Образ_головної_героїні_твору._КОНСПЕКТ__104231__неділя_25__вересень_2022_.pdf

Переглянь уважно навчальне відео та опрацюй додаткові навчальні матеріали. Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю

10_клас._Зарубіжна_література._Йоанна_Ягелло.__Кава_з_кардамоном_._Проблема_батьків_і_дітей_Конспект__133125__неділя_25__вересень_2022_.pdf

Переглянь уважно навчальне відео та опрацюй додаткові навчальні матеріали. Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю.

Урок_15._Йоанна_Ягелло.__Кава_з_кардамоном__Конспект__000358__середа_28__вересень_2022__.pdf

Переглянь уважно навчальне відео та опрацюй додаткові навчальні матеріали. Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю.

2.pdf

Переглянь уважно навчальне відео та опрацюй додаткові навчальні матеріали. Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю.

1.pdf

28.03.202          Контрольна робота з тем "Роман ХІХ століття"." Перехід до модернізму.Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці .

Виконайте тест за таким алгоритмом: 

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

21.03.2024  Артюр Рембо. Художнє новаторство А.Рембо. Поєднання рис імпресіоналізму й символізму в сонеті  "Голосівки".

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок. Записати найголовніше з  біографії Артюра Рембо. Вивчити.

2.Д/З.Дослідити художнє новаторство А.Рембо. Прочитати  сонет "Голосівки"с. 201. Записати аналіз вірша (тему,ідею ...).

14.03.2024   Поль Верлен .Естетичні погляди поета у вірші "Поетичне мистецтво".Зображення пейзажів природи і душі в "Осінній пісні".Сугестивність,музичність,живописність лірики.

  Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок,підручник с.183-190.Зробити конспект.

2.Виразно читати поезії с.191 -192.

3.Д/З.Записати аназіз поезій.Вивчити напам'ять  1 вірш за вибором.

07.03.20234     Образи,символи,особливості поетичної мови у віршах Шарля Бодлера ("Альбатрос", "Відповідності","Вечорова гармонія"). Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці поета.

  Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок.

2.Проаналізувати поезії збірки "Квіти зла"("Альбатрос","Відповідності",  "Вечорова гармонія"с.176 - 179.Дослідити образи,символи,особливості поетичної мови у віршах. 

3.Д/З.Записати паспорт творів. Дати відповідть на питання:"У поезії Шарля Бодлера мене приваблює...?"

29.02.2024      Модернізм як літературно-мистецький напрям кінця ХІХ - початку ХХ ст.Течії раннього модернізму.Шарль Бодлер пізній романтик і зачинатель модернізму.Збірка "Квіти зла".

1.Переглянути  відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.166-170.Законспектувати визначення (модернізм,течії модернізму).

3.Переглянути відео.

4.Д/З.Опрацювати підручник 172-175.Шарль Бодлер будівничий  "краси зла".Записати і вивчити біографію письменника.

21.02.2024        Оскар Вайльд "Портрет Доріана Грея". Роль фантастики у творі. Символіка. Еволюція головного героя.РМ.Дискусія "чи можна вважати "Портрет Доріана Грея "моральною" або"аморальною" книгою?"

   Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок.

2.Дослідити роль фантастики у творі.Символіку.Еволюцію головного героя

3.Записати тему,ідею,,проблематику твору.

4.Д/З.Відповісти на питання "Чи можна вважати "Портрет Доріана Грея" "моральною" або "аморальною" книгою,".Записати висновок.

15.02.2024        Оскар Вайльд "Портрет Доріана Грея". Система образів.

Онлайн-урок за посиланням   https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок.Дослідити систему образів.

2.Д/З.Записати героїв твору і їх характеристику.

08.02.2024     Оскар Вайльд (Уайльд). Ідейно-естетичні погляди і творчий шлях митця. Проблема краси і моралі в романі "Портрет Доріана Грея". Традиції і новаторство О.Вайльда в жанрі роману.

1.Переглянути відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.151-156.Зробити конспект.

3.Д/З.Прочитати роман "Портрет Доріана Грея",або прослухати аудіокнигу.

01.02.2024     Еволюція Емми Боварі. Образи обивателів. Об'єктивний стиль Г.Флобера. Психологічні деталі. Прихована позиція автора. Боварізм як суспільно-психологічне явище.

Онлайн-урок за посиланням   https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

Характеристика Емми Боварі.

Емма — дочка фермера. Свою героїню автор не наділив ані розумом, ані освітою, ані витонченим смаком. Коли їй виповнилося 13 років, батько віддав доньку до монастиря. Саме там під впливом бульварних романів сформувалася ідеальна мрія ЕММИ: у майбутньому на неї чекатимуть красиве життя й піднесене кохання. У реальному житті вона побачила довкола себе тільки нудьгу, сірість та порожнечу фермерського побуту. їй судилося жити у сонному Йонвілі, у середовищі ситих тілом і душею обивателів, із чоловіком, якого вона не кохала. Звісно, ідеал ЕММИ, її мрії й поривання у чомусь навіть смішні, але вона вкладала в них свою душу, вона справді страждала, по-своєму протестуючи проти життя “кольору плісняви”. Емма не могла втекти від прози життя, навіть основний мотив самогубства — брак грошей на красиве життя — остаточно розвіяв ілюзії про це життя та про саму героїню. розтрощено вщент уявлення про подружнє життя як романтичний політ душі, знищено мрії про ідеальне кохання, сподівання на хоча б “жалюгідне щастя” спаплюжено Родольфом, Леоном та Лере. Однаково скінчилися всі надії героїні, усі три історії її морально-духовного занепаду...

Еволюція Емми

1.Дослідити характеристику Емми Боварі.

2.Записати таблиці "Еволюція Емми",

"Сходинки  до ...".

3.Д/З.Записати тему,ідею,провідну думку твору.Знати,що таке боварізм с.139

25.01.2024      Сюжет і композиція роману "Пані Боварі". Зображення суспільства. Конфлікт романтичних ілюзій та дійсності в романі. 

Онлайн-урок за посиланням   https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

 ЗАВДАННЯ.      Опрацювати текст. Виписати найголовніше.

Конфлікт романтичних ілюзій та дійсності в романі «Пані Боварі»

Сюжет роману письменникові підказало саме життя. В його основу покладено драму, що сталася в родині мешканця однієї з околиць Руана лікаря Деламара. Після смерті першої дружини лікар запропонував руку й серце молодій чарівній дочці сусіда-селянина. Красуня виявилася дівчиною з неабиякими запитами, завела коханців, витрачала гроші на «розкішне життя», вбрання й прикраси. Вона наробила величезних боргів і, не знайшовши іншого виходу, отруїлася. Пізніше вкоротив собі віку і її чоловік.

Центром роману є образ Емми Боварі. Свою героїню Флобер не наділив ні розумом, ні освітою, ні гарним смаком, духовно вона нічим не вирізняється серед мешканців провінційного містечка, у якому живе. Усе, про що вона мріє, чим захоплюється, тривіальне й може викликати хіба іронічну посмішку. Виховувалася Емма в пансіоні при монастирі, де зачитувалася романами, у яких «тільки й мови було, що кохання, коханці, коханки, переслідувані дами, що мліють у відлюдних альтанках, дрімучі ліси, сердечні жалі, клятви, ридання, сльози й цілунки, човни при місячному світлі, соловейки в гаях, кавалери, хоробрі, як леви, сумирні, як ягнята, доброчесні, як ніхто, завжди гарно вбрані...» (тут і далі переклад Миколи Лукаша). Саме під впливом такої «літератури» й сформувався ідеал Емми, головні складники якого — кохання, кавалери, красиве «романтичне» життя.

Історія життя, пошуків кохання й розчарування Емми Боварі — взірець «нецікавого сюжету». У житті героїні Флобера в різних варіантах повторюється та сама ситуація: Емма створює в уяві якийсь ідеальний світ, а коли його не знаходить, від гострого розчарування втрачає інтерес до життя. Хоч серце її розбите, Емма не бажає розлучатися зі своїми ілюзіями, тікаючи від сірої буденності, вона знову й знову поринає у світ власних фантазій, приречених на загибель від зіткненні з реальністю. Тому остаточна трагічна втеча героїні від дійсності — самогубство — є закономірною й неминучою.

У романі не відбувається яскравих подій, усе тут звичайне й буденне. «Я малюю сірим по сірому», — так висловився про свій твір сам письменник.

Флобер радше співчуває своїй героїні, ніж засуджує її. Вона наробила в житті помилок, проте розплата за них була занадто жорстока. Нехай ідеали, поривання та мрії Емми банальні й безглузді, та вона справді страждає, по-своєму протестуючи проти «життя кольору плісняви» — аж до своєї недоладної смерті. Її біда, а не провина, що ні виховання, ні освіта, ні середовище не підказали їй, що людина має вчитися бачити й цінувати красу життя, повинна сама наповнювати його реальним смислом, прагнучи до чогось світлого, піднесеного. І шукати свій ідеал і мрію варто не в задоволенні власних егоїстичних бажань і матеріальних потреб, а в справжніх безкорисливих почуттях і шляхетних вчинках.

Сюжет і композиція роману

Сюжет роману Флобера «Пані Боварі» досить простий: це історія життя дружини провінційного лікаря, Емми Боварі, яка намагалась жити згідно зі своїми уявленнями про «красиве» життя, щоб заповнити порожнечу нікчемного провінційного існування. Пошуки красивих почуттів у реальності обернулися банальними подружніми зрадами й гірким розчаруванням, прагнення вишуканих речей — невиплатними боргами й загибеллю.

Письменник порушив канонічні правила побудови сюжету: експозиція роману майже вдвічі більша за основну дію. Героїня ніби ходить по колу, повторюючи ті самі помилки, й від кола до кола пришвидшується дія, від кола до кола зростає почуття відрази як у неї, так і в читача.

Композиційно роман «Пані Боварі» розподілено на три частини, кожна з яких описує історію загибелі однієї з ілюзій Емми.

Частина І — виховання героїні в монастирі, шлюб із Шарлем і розчарування в подружньому житті.

Частина ІІ — ідеальна закоханість у Леона, роман із Родольфом і його зрада.

Частина ІІІ — роман із Леоном, борги, самогубство.

Зображення суспільства в романі «Пані Боварі»

Письменник блискуче впорався зі складним завданням — зробити художньо цікавими й рельєфними образи пересічних і тривіальних обивателів, наділити кожного з них індивідуальним яскравим характером.

Персонажі й середовище в романі Флобера навіть прозаїчніші, ніж у Стендаля й Бальзака. Цілком виправданою є його друга назва — «Побут провінції». Перед читачем проходить низка достовірних картин повсякденного життя Нормандії наприкінці 40-х рр. ХІХ ст.

Тут постає повний набір типів, характерних для провінційного життя того часу: лікар, аптекар, нотаріус, священик, власниця сільського готелю, крамар, фермер та інші. Життя цих людей позбавлене будь-яких проблисків духовності, сповнене дріб’язкових інтересів, щоденних справ і турбот.

Наче втіленням обмеженості й міщанського самовдоволення є чоловік головної героїні — провінційний лікар Шарль Боварі.

Та виявляється, що цей смішний і недолугий Шарль здатен на справжнє почуття, він продовжує любити Емму після її смерті.

З особливою вбивчою іронією змальований Флобером кюре Бурнізьєн. Ця «духовна» особа насправді — чи не найбільш приземлений тип серед обивателів.

Типові риси «побуту провінції» символізують і «кохання» головної героїні — Леон і Родольф. У 40-і роки XIX століття, коли відбувається дія роману, романтизм став «модним» у міщанському середовищі. Коханці головної героїні користуються романтичними кліше, щоб здобути її прихильність.

Флобер іронічно обіграє в романі «Пані Боварі» неминуче зниження й вульгаризацію романтизму в середовищі леонів і родольфів.

Найколоритніша постать йонвільського середовища — аптекар Оме, на думку дослідників, образ грандіозний за своїм соціальним значенням. За щирістю його відданості «принципам» ховається поверховість і міщанська тривіальність, а головне — дріб’язковий розрахунок. Як тільки з’явилася можливість отримати орден, він тут же «примирився» з урядом. Саме в образі Оме втілено характер епохи, тож не випадково роман завершується рядками про повний «тріумф» аптекаря.

Зловісну роль зіграв у долі головної героїні роману лихвар Лере. Образ лихваря зовсім не схожий на бальзаківських представників фінансового світу, наприклад, на Гобсека, скнару-філософа. Флоберівський лихвар — пересічна людина, «сіра» і дрібна. Проте це хижак, що, наче павук, потихеньку тче павутиння, у якому безнадійно заплуталась недосвідчена й легковажна Емма. Саме лихвар Лере, спочатку послужливий та облесливий, а потім жорстокий і невблаганний, став безпосередньою причиною самогубства героїні.


18.01.2024     Гюстав Флобер "Пані Боварі".Місце Г.Флобера в історії європейської літератури.

Онлайн-урок за посиланням   https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати підручник с.132-135 "Біографія Г.Флобера".

2.Зробити конспект.Переглянути відео.

Д/З.Прочитати роман "Пані Боварі",або прослухати аудіокнигу.

11.01.2024      Роман як жанр літератури,його формування і провідні ознаки. Різновиди роману ХІХ ст., національна своєрідність.

Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto

1.Переглянути презентацію.

2.Опрацювати підручник с.119-124.

3.Д/З.Зробити конспект. Вивчити.

21.12.2023              Контрольна робота з теми "Проза й поезія пізнього романтизму та переходу до реалізму ХІХ століття".

Виконайте тест за таким алгоритмом: 

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

14.12.2023           Місце Волта Вітмена в літературному процесі США. Особливості світобачення митця. Зв'язок збірки "Листя трави" з ісотією та життям Америки. Тематика,проблематика,композиція збірки. Образ ліричного героя.Символи. РМ.Традиції й художнє новаторство Вітмена.

Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto

1.Переглянути відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.102-107.Законспектувати.

3.Дослідити художнє новаторство В.Вітмена.

4.Д/З.Записати тематику,проблематику збірки"Листя трави".Вивчити напам'ять 1 уривок (на вибір).

07.12.2023       Е.Т.А.Гофман. "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер". Гротескні образи. Викривальний зміст твору. Символіка.

Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto

1.Опрацювати відеоурок.Підручник с. 86

2.Записати ,що таке гротеск. Дослідити  символіку у творі.

3. Скласти паспорт твору (тема ,ідея) .

4.Д/З.Записати проблематику твору. Вміти характеризувати героїв.

30.11.2023             Особливості сюжету й композиції повісті  Е.Т.А.Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер".

Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto  

1.Прослухати аудіокнигу твір "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер",або

прочитати.

2.Дослідити особливості композиції повісті.

3.Д/З.Опрацювати схему "Основні персонажі твору с. 84. Відповісти на пи- тання с.84-85. Заповнити таблицю с.85.  

23.11.2023    Романтизм у Німеччині.Ернест Теодор Гофман як представник гротескної течії романтизму.  Віхи мистецького шляху.

 Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto  

1.Опрацювати підручник "Романтизм у Німеччині" с.77-79.

2.Переглянути відеоурок.

3.Записати паспорт -характеристику біографії Е.Т.А.Гофмана.

4.Д/З.Знати біографію митця.Читати повість-казку "Крихітка Цахес.."

  16.11.2023       Контрольна робота  за роздідом "Золоті сторінки далеких епох"

Твір на одну із тем: 

Роботи виконати на окремих аркушах в лінію і прислати на № +380502887435

09.11.2023              РМ. Дискусія "Чи можна назвати Гамлета вічним образом? Чому?

 Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto   

1.Опрацювати відеоурок.Прочитати с.70-71.

2.Скласти і записати характеристику Гамлета.

3.З'ясувати,чи можна назвати Гамлета вічним образом.Записати висновки.

4.Д/З.Вивчити монолог Гамлета напам'ять с.61-62.

26.10.2023             В.Шекспір "Гамлет". Художній простір. Провідні мотиви твору. Багатогранність шекспірівських характерів.Відкритість твору в часі.

 Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto   

1.Переглянути  відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.61-67. З'ясувати провідні мотиви твору .

3.Д/З.Записати тему,ідею,проблематику .Аналізувати твір.

 19.10.2023      Ренесанс в Англії. Здобутки і представники. Життєвий і творчий шлях Вільяма Шекспіра.  Трагедія "Гамлет".

1.Опрацюйте  підручник с.54-56,запишіть найголовніше.

2.Перегляньте відео. Зробіть конспект до біографії В.Шекспіра. Дайте відповіді на питання с.56,60

3.Д/З.Прочитати твір   "Гамлет",або прослухати аудіокнигу .  Уміти аналізувати.


   12.10.2023      Поема "Божественна комедія" як філософсько-художній синтез середньовічної культури  й утілення  ідей раннього Відродження. Особливості композиції поеми. Алегоричний зміст образів та епізодів. Концепція світу й людини.Жанрова своєрідність твору.  

 Онлайн-урок за посиланням      https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto   

1.Опрацювати відеоурок.

2.Зробити конспект.Записати тему,ідею твору.

3.Д/З.Прочитати с.47.Дати письмову відповідь:"У чому полягає мета поеми Данте Аліг'єрі "Божественна комедія"?".

05.10.2023        Специфіка італійського Відродження,його основні етапи,представники. Роль Данте Аліг'єрі в історіїї європейської культури.       

  Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати підручник с.31-36.

2.Переглянути відео.Зробити конспект.Вивчити.

4.Д/З.Прочитати твір "Божественна комедія",або прослухати 

 аудіокнигу.Уміти аналізувати.

 28.09.2023          Гомер "Одіссея".Уславлення людського розуму,вірності,винахідливості й допитливості. Засудження беззаконня,несправедливості.Образ Одіссея.

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Переглянути експрес-урок.    

2.Опрацювати підручник с.25-28.

3.Д/З. Дати письмову відповідь на запитання "Чому Гомер неодноразово називає Одіссея хитромудрим ?" (с.25).

21.09.2023         ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ. Стародавня Греція. Етапи й шедеври античності (огляд). Гомер .Міфологічні, пригодницькі й побутові елементи в "Одіссеї".

1.Переглянути відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.11 - 19 (законспектувати найголовніше).

3.Д/З.Прочитати "Одіссею" Гомера,або прослухати аудіокнигу. Дослідити міфологічні,пригодницькі й побутові елементи у творі.

15.09.2023      ПЧ.Н.Р.М. Гейман "Чому наше майбутнє залежить від читання". Про важливість читання в житті людини.

1.Прочитати твір Геймана "Чому наше майбутнє залежить від читання?".  Або прослухати аудіокнигу.

2.Д/З.Скласти кодекс правил : "про важливість читання в житті людини".

07.09.2023     Значення художньої літератури для людини й людства ХХІ ст. Формування читача в епоху цифрових технологій. Оригінали й переклади художніх творів,їхня роль у розвитку особистості. Перекладна література як важливий складник вітчизняної культури й чинник формування української нації.

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto         

1.Опрацювати підручник с.3-8.

2.Переглянути відеоурок.

3.Д/З.Зробити конспект (оригінал,художній переклад).Відповісти на питання с.9.

26.05.2023   Узагальнення та систематизація навчального матеріалу 

Виконайте тест за таким алгоритмом:

19.05.2023   Контрольна робота за розділами "Сучасна література в юнацькому читанні"

Виконайте тест за таким алгоритмом:

12.05.2023           ПЧ. Йоанна Ягелло "Кава з чілі".

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Прочитати твір Йоганни Ягелло "Кава з чілі".

2.Дослідити проблеми порушені у творі.Записати. Уміти аналізувати твір.

3.Д/З.Написати лист героїні твору Лінці .                                                                     Роботи надіслати на вайбер 0502887435

05.05.2023     Йоанна Ягелло "Кава з кардамоном". Проблема батьків і дітей.Образ головної героїні та її здатність усвідомлювати відповідальність за свої вчинки.

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок.

2.Дослідити образ головної героїні твору .

3.Д/З.Записати тему,ідею,проблеми порушені у творі. Дати письмову  відповідь на питання:"Твір "Кава з кардамоном" - це історія про...?"

28.04.2023          Йоанна Ягелло - польська письменниця,авторка творів для дітей та молоді."Кава з кардамоном":синтез підліткової повісті (стосунки в родині,перше кохання) та детективу (розгадування сімейної таємниці).

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відео.

2.Зробити конспект біографії Йоанни Ягелло.

3.Прочитати твір ,або прослухати аудіокнигу.

4.Д/З.Уміти переказувати, аналізувати твір.Дослідити  стосунки в родині.

21.04.2023      РМ. Твір-роздум на тему: "У чому сенс життя і де його треба шукати?" (За твором  М.Метерлінка "Синій птах".

14.04.2023        Ідея одухотворення життя й відновлення втрачених зв'язків у драмі-феєрії  "Синій птах".Особливості розвитку сюжету.  Роль фантастики.Символіка образів.Трактування фіналу.

  Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Опрацювати відеоурок.Записати тему,ідею твору.

2.Дослідити ідею одухотворення життя й відновлення втрачених зв'язків у творі.Символіку образів.

3.Д/З.Подумати над питанням:"Що таке щастя.І які людські цінності вчить поважати твір М.Метерлінка "Синій птах"?" (усно).

07.04.2023  Зміни драматургії на межі ХІХ-ХХ століття.Моріс Метерлінк як теоретик і практик "нової драми".Драма"Синій птах".

Онлайн-урок за посиланням     https://meet.google.com/kcu-vpdy-yto 

1.Переглянути відеоурок.

2.Опрацювати підручник с.210-214.Зробити конспект біографії.

3.Прочитати драму-феєрію "Синій птах",або прослухати аудіокнигу.                                                                                                              4.Д/З.Знати біографію письменника,зміст твору "Синій птах".

24.03.2023   Контрольна робота за розділами "Роман ХІХ ст.", "Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці"

Виконайте тест за таким алгоритмом:

16.12.2022                                                    Контрольна робота 

                                           Проза й поезія пізнього романтизму та переходу до реалізму 

Виконані роботи присилати на вайбер  0502887435

1.Романтизм виник ...      (0,5 б).

А)на початку 18 ст.;                                Б)наприкінці 18 ст.;                         В)у середині 19 ст.;                    Г)на початку 19ст.

2.Ернест Теодор Амадей Гофман...        (0.5б.)

 А)німецький письменник;      Б)французький письменник;           В)англійський письменник;          Г)американський письменник.

3.Гофман відомий не лише як письменник, а й видатний:           (0.5б.)

А)математик;                                          Б)скульптор;                                     В)музикант;                             Г)археолог.

4.Твір Е.Т.А.Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер" за жанром...      (0.5 б.)

А)казка;                                                    Б)драма-феєрія;                                В)казка-новела;                        Г)повість-казка.

5.Як називається єдина збірка В.Вітмена?               (0.5б.)

А)"Листя трави";                                  Б)"Сухе листя";                                   В)"Зів'яле листя";                     Г)"Листя дерев".

6.Коли була написана збірка В.Вітмена:                  (0.5б.)

А)1852 р.;                                                  Б)1853 р.;                                                  В)1854 р.;                                      Г)1855р.

7.Що символізують три золоті волосини на голові Цахеса?         (1б.)

8.Яка ідея збірки В.Вітмена?      (1б.)

9.Верлібр це...             (1б.)

10.Гротеск -це...          (1б.)

11.У чому полягає новаторство В.Вітмена?   (2б.)

12.Твір-мініатюра на тему:"Над якими життєвими проблемами спонукав мене замислитись твір Е.Т.А.Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер".      (3б.)

 11.11.2022                                                             Контрольна робота

                                                   Вступ.Оригінальна й перекладна література в сучасному світі.

Виконані роботи присилати на вайбер 0502887435

1.Тема поеми Гомера  "Одіссея" - це:       (1б.)

а)блукання та пригоди хитромудрого Одіссея;             б)мандри Телемаха;         в)гнів Ахілла та його наслідки.

2.Найголовнішим знаряддям боротьби із життєвими негараздами для Одіссея було:     (1б.)

а)уміння задобрювати богів,везіння;                               б)гнучкий розум та сила духу;         в)активна підтримка з боку всіх богів Олімпу.

3.Чистилище -  це місце,де душі померлих:     (1б.)

а)приречені на постійні муки;                                           б)можуть очиститися  від гріхів;          в)досягти вічного блаженства.

4.Данте вважав за найтяжчий гріх:      (1б.)

а)убиство;                                            б)зраду;                                       в)єресь.

5.За жанром  "Гамлет"    - це:      (1б.)

а)комедія;                                             б)драма;                                       в)трагедія.

6.Гамлет удавав із себе божевільного для того,щоб:   (1б.)

а)Офелія покохала його;                  б)ніхто не здогадався про його прагнення помсти;          в)мати піклувалася про нього.

7.Дайте визначення терміна   трагедія.            (1б.)

8.Опишіть композицію поеми Данте  "Божественна комедія".  (.)  

9.Які проблеми порушив В.Шекспір у трагедії  "Гамлет"?          (1б.)

10.Виконайте одне із завдань.             (1б.)

 --- Доведіть,що Гамлет - вічний образ світової літератури.

--- У чому в поемі "Божественна комедія" виявляється позиція Данте як гуманіста?