Marie Vivien Kalina
profesionální kouč

Pár slov o mě.


Jmenuji se Marie Vivien Kalina, jsem mámou dvou školou povinných dětí, učitelkou v MŠ, masérkou a životním koučem. Všechna moje povolání se vzájemně prolínají, a mám je nastavená tak, aby to vyhovovalo všem v naší domácnosti. Ve školce využívám jak své masérské dovednosti (správné držení těla, zdravotní cviky…), tak koučovací řeč, abych rozvinula potencionál dětí. Malé děti potřebují otevřené otázky, povzbuzení, a pevně stanovené hranice, to vše nejlépe za pohybu. Nepřemýšlejí tak složitě jako my, nemají tolik povinností, proto jsou jejich odpovědi a reakce jednoduché, přímočaré a bezprostřední, a to je nádherné. To my dospělí neumíme, nad vším přemýšlíme složitě a ze všech možných úhlů, což je naprosto v pořádku, máme více životních zkušeností, strachů, povinností. My při koučování oceníme čas pro sebe, klid a možnost nacházet cesty, které nám vyhovují. To dal kurz koučinku mě. Ve školství jsem se dostala do fáze, kdy jsem měla pocit, že už to nezvládnu, byla jsem vyčerpaná jak fyzicky tak psychicky. V práci děti, doma děti, bylo to na zbláznění. Potřebovala jsem změnu, ale co dělat? Na kurz Kouče jsem se dostala vlastně úplnou náhodou, ale tam mi došlo, že to do sebe vlastně všechno zapadá a je to můj přirozený rozvoj a cesta. Byla to skvělá životní zkušenost, cítila jsem se při něm důvěrně, milovaně, ve společnosti dospělých, chápajících lidí a měla jsem možnost se otevřít a ujasnit si co je pro mě důležité, kde mám čerpat sílu, když jde do “tuhého” a nastavit si hranice tak, aby mi to vyhovovalo a žilo se mi dobře. Protože když je dobře mě, je dobře i mojí rodině. A to je to, co bych Vám chtěla při koučinku dopřát :-) 


Co je koučink?


Koučink není žádná nová metoda i když v posledních letech zažívá velký boom. Jeho kořeny sahají až do období 400 let před naším letopočtem. Prapůvodcem myšlenky koučinku je Sókratés.


Koučink Vám dopřeje uvědomit si co je ve Vašem životě, ve Vaší práci, rodině, prostě v tom co zrovna teď řešíte důležité a dále si s jeho pomocí ujasníte kroky, které Vás dovedou tam, kde chcete být, čeho chcete dosáhnout. V koučinku je důležité stanovit si svůj cíl (čeho chci dosáhnout, v jakém časovém intervalu). 


Komu koučink pomůže, pro koho je určený?


Koučink je určený pro každého kdo na sobě chce pracovat, kdo se chce posunout v životě dál.

Koučink je vhodný cca od 15 let věku dál.

Kdy navštívit kouče?

Důvodů pro návštěvu kouče může být hodně, např.


Nejčastější důvody návštěvy kouče bývají:


Své služby nabízím osobně v Praze a on-line.
Tel. +420 704 434 202
E-mail: hlavnepozitivne@mvkouc.cz

www.mvkouc.cz

Instagram