Як зберегти психічне здоров'я_КВІТЕНЬ.pptx
Ментальне здоров'я КВІТЕНЬ.docx
“Як впоратися зі стресом інструкція-комікс від ВООЗ” квітень.docx
ми всі різні, але рівні-безбар'єрність-квітень.docx
ми всі різні, але рівні.pptx
№28 від 21.03.2024 про визначення дати прийому заяв до 1 класу.docx
як стати толерантним (1).ppt
безбар'єрність 2 клас березень (1).docx
Ментальне здоров’я дітей під час війни БЕРЕЗЕНЬ.pptx
Ментальне здоров'я БЕРЕЗЕНЬ_1.docx
як стати толерантним.ppt
безбар'єрність 2 клас березень.docx
як ти - 1-ші класи-березень (1).docx
Страх 1 класи березень (1).pptx
Безбарьернисть.pptx
безбар.docx
витяг з протоколу 5 від 23 лютого 2024.pdf
Ментальне здоров'я ЛЮТИЙ.pptx
Ментальне здоров'я лютий.docx
лютий-безбар'єрність. (1).docx
як ти - 2-ий клас-лютий.docx
попередження насильства в сім'ї.ppt
Добро починається_з тебе.pptx
Інформація Безбарєрність_січень 2024.docx
Інформація про працівників МСШ на сайт номери телефонів.doc
10 порад, які допоможуть впоратися зі стресом.pptx
Січень Ментальне здоров'я.docx
як ти - 3-ті класи - січень (1).docx
Скажемо страху Ні 3 класи січень.pptx
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я 2023_1.pptx
Грудень. Ментальне здоров'я.docx
4 клас. грудень (2).pptx
Безбарєрність-груднь-4 клас.docx
Батьки. Грудень. Як зберегти ментальне здоров'я.pptx
4 клас урок ментального здоров'я.pptx
ментальне здоров'я листопад 4-ті класи..docx
n43V_fEWJ5qBmSvqIA2CmDl2Ct26XjRn.pptx
Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями.pptx
безбар'єрність - листопад 3 клас.docx
№108-к від 17 жовтня 2023 кадри про атестацію педагогів 2023-24нр (1).doc
Поради для батьків Дбаємо про ментальне здоров'я дітей.docx
Я – хлопчик, я – дівчинка (1).pptx

13 жовтня 2023 року практичним психологом Вітошинською Ю.О. за планом заходів по безбар’єрності було проведено годину спілкування з учнями 2-го класу за темою «Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – різні, ми – рівні».

Під час заняття психолог надав учням інформацію з гендерних питань в доступній для них формі; довела, що дівчатка і хлопчики мають рівні права та рівні можливості на зрозумілих сюжетних лініях з використанням ігор та конкурсних завдань; включила хлопчиків і дівчаток у спільну роботу, вчила їх співпрацювати творчо і злагоджено, сприяла згуртуванню дитячого колективу. Діти показали достатні навички колективізму, позитивне ставлення до протилежної статі. Виховували почуття дружби, взаємоповаги.

ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ,

 

ЯКІ МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН

Самодопомога є важливим аспектом у житті кожної людини, адже вона не лише забезпечує психологічний добробут, а й підвищує якість життя. Якщо говорити простими словами, то самодопомога — це турбота про себе, яка включає якісний сон, фізичні вправи, майндфулнес, медитації, хобі, духовність тощо. 

  У кожного с власні способи піклування про себе, завдяки яким вдається боротися зі звичайними життєвими стресами, досягати поставлених цілей та планів та загалом мати щасливе життя. 

Українці вже впродовж довгого часу живуть у стані постійного стресу та небезпеки, тому й звичні раніше техніки, які допомагали їм долати складні ситуації в мирному житті, зараз не працюють. Тож ділимося техніками самодопомоги, які має знати кожен, щоб вміти надавати собі потрібну психологічну допомогу. 

Олімпійський тиждень 

В МСШ для дітей з порушеннями зору з 08 вересня по 13 вересня 2022 року  зі здобувачами освіти були проведені  Олімпійський урок та Олімпійський тиждень в онлайн форматі.

Мета проведення Олімпійського тижня та уроку – поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні, популяризація здорового способу життя серед учнівської та студентської молоді.


В початковій школі серед учнів 1-2 класів були проведені тематичні онлайн-уроки-бесіди по ознайомленню учнів з Олімпійською символікою,історією виникнення Олімпійських ігор, розвитку фізичних якостей.


В 3-4 класах учні виконали загальнонаціональну Олімпійську зарядку, розповідали про відомих українських спортсменів-олімпійців, повторювали відомості про Олімпійську символіку, брали участь у вікторині, присвяченій Олімпійським іграм.


Реалізація програми 

ментального здоров'я "Ти як?" 

ментальне здоров'я.pptx

Під час війни діти потребують особливого піклування, адже відчувають тривогу, паніку та страх дорослих. Експерти проєкту «Довідник безбар’єрності» розробили довідкові матеріали на основі рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, що допоможуть мінімізувати негативний вплив на психіку дітей.

Поради для батьків:

Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. Можна спілкуватися різними способами: вербально, малюнками або в ігровій формі.

Дитина повинна відчувати підтримку. Якщо вас охоплює паніка, то згадайте, що поруч дитина, яка не може оцінити ситуацію. Намагайтеся опанувати себе.

Поясніть, чому важливо дотримуватися ваших рекомендацій. Для цього можна використовувати такі фрази: «Так ми будемо в безпеці», «Так я буду спокійним за тебе» тощо.

Спробуйте почитати чи послухати книги, помалювати, поспівати. У спільній діяльності дитина відчуватиме підтримку.

Самоконтроль допоможе критично мислити, оцінювати ситуацію та вгамовувати паніку.

Пам’ятайте, що в дитини має бути особиста «тривожна валізка» з контактами родичів і знайомих, занотованими медичними даними (група крові, можливі алергічні реакції та стан здоров’я). Одяг малюка має бути підписаним.

Більше корисної інформації для родин із дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких шукайте в розділі «У воєнний час» на сайті «Довідник безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Інформацію взято на сайті «Довідник безбар’єрності»

Підготувала: практичний психолог Вітошинська Ю.О.

Шановні здобувачі освіти та їх батьки, колеги!

Щиро вітаємо Вас із Днем знань та початком

нового 2023/2024 навчального року! 

Перше вересня – завжди особливо урочистий і хвилюючий день, адже саме з нього починається незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень.

Проте, на жаль, цьогоріч початок навчального року стане найскладнішим за весь час незалежності України. Уже другий рік триває широкомасштабне вторгнення росії на нашу землю, яка цинічно продовжує знищувати українські міста і села, руйнувати нашу інфраструктуру.

  Сьогодні війна не дозволяє зібрати наших здобувачів освіти, їхні родини, друзів на урочисту посвяту, однак хочу щиро привітати наших першокласників  із початком навчання! Віримо, що ви зробили свідомий вибір та будете пишатися нашим навчальним закладом.

   Щиро вітаємо учнів зі святом. Впевнені, що Україна отримає гідне поповнення фахівців сфери послуг нової генерації, які здобуватимуть знання та навички за сучасними стандартами.

  У цей день хочеться висловити щиру вдячність усім, хто присвятив своє життя нелегкій педагогічній та освітянській справі. Дорогі колеги, шановні саме завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни. Покладаємося на ваші мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, котрі стоять у складний воєнний час перед  освітою.

     Від усієї душі бажаємо всьому колективу мирного неба, добра, злагоди, задоволення від результатів своєї праці! Зичу, щоб кожен ваш день був сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи. Миру й добра усім!

 

Слава Україні! Героям слава! 

Звіт директора

за 2022-2023 навчальний рік

Звіт директора на 2022-2023 н.р..pdf

Дорогі учні, шановні вчителі та батьки!

Щиро вітаємо вас зі святом Останнього дзвінка, що символізує закінчення навчальної пори! 

Упродовж року на цю мить з нетерпінням чекають і діти, й дорослі. Останній шкільний дзвінок для кожного лунає по-різному. Для тих, кому належить ще продовжити шкільне навчання, він радісно сповіщає про початок веселих літніх канікул. Тож від усього серця бажаємо учням початкових  та середніх класів гарного й цікавого відпочинку, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання. А для випускників шкільний дзвінок пролунає востаннє, нагадуючи про те, що дитинство закінчилося і вони стали майже дорослими людьми. Нехай відлуння цього останнього дзвінка для вас залишиться спогадом про безтурботне, щасливе дитинство. Ви маєте обрати подальший освітній шлях. Бажаємо, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте  успішну долю, будете гідними творцями свого життя. Адже ви – надія нашої країни, люди, від яких залежить, якою в майбутньому стане Україна.

Висловлюємо безмежну подяку вчителям за їхню щоденну натхненну, самовіддану, невтомну творчу роботу, за терпіння, віру в здібності й таланти своїх учнів, за знання, які Ви віддавали своїм вихованцям.

   А всім батькам зичимо, щоб діти обов’язково виправдали ваші батьківські надії та стали гідним продовженням свого роду.

Тож вітаємо усіх із святом Останнього дзвінка, з успішним закінченням дуже складного 2022/2023 навчального року , який кожному приніс нові переживання,  подарував нові знання, нові враження, нові звершення і плани на майбутнє!


Виховна година на тему "Безбар`єрність"

Серед учнів 7 кл була класним керівником Карповою О.А. проведена виховна година на тему «Безбар`єрність».  Переглянули відео «Безбар’єрність – це…» (https://www.youtube.com/watch?v=iRU6zBXs2fU ),  розглянули альбом безбар’єрних рішень і зазначили, що безбар’єрність – це  забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, і зокрема тих, хто 

відчуває на собі наявні в суспільстві обмеження.

Учні активно брали участь у дискусії та говорили про права людини. На підсумок виконали вправу «Асоціативна хмаринка слів» (Яка асоціація у вас виникає, коли ви чуєте це слово? Пропоную вам записати свої асоціації у хмаринку)

Для учнів  5 класу Березовською О.М.  була проведена онлайн- година спілкування   «Безбар'єрний простір України». Учні разом  із вчителем переглянули відеоролик «Слова мають велику силу», в якому пояснювалось толерантне вживання слів щодо фізичних та вікових особливостей людей. Діти засвоїли, що з толерантної мови починаються зміни в житті.

У 6 класі класним керівником Трегубенко НО була організована  година спілкування «Спілкуємося без бар’єрів». Під час перегляду презентації учні отримали теоретичні знання з теми, взяли участь у дискусії, переглянули серію «Стосується усіх!» з освітнього серіалу "Безбар'єрна грамотність"(Застосунок «Дія»). Підсумовуючи отриману інформацію підтвердили правильність своїх думок. Сформулювали 6 простих правил для спілкування без бар'єрів. Захід сприяв формуванню цілісної особистості, усебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; патріота з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення; інноватора, здатного змінювати навколишній світ, стати запорукою толерантного ставлення суспільства до дітей з особливими освітніми потребами.

Виховна година на тему: “Безбар’єрність”

Мета: формування цілісної особистості, усебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; патріота з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення; інноватора, здатного змінювати навколишній світ, стати запорукою толерантного ставлення суспільства до дітей з особливими освітніми потребами, читися впродовж життя.

На виховній годині “Безбар’єрність”у 8класі Звягінцева розповіла дітям про довідник «Безбар єрності», зясували значення, що таке «безбарєрність « її види .Потім учні  переглянули відео на цю тему , виконали  завдання:  «6 простих правил для спілкування без бар'єрів » , діти були в різних ролях та записали правила. Зробивши висновки , учні створили за допомогою  Jamboard ілюстрацію до теми: “БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ”

Година спілкування

"Ми-різні, Ми-рівні!"

З 10.04 по 14.04 практичним психологом Вітошинською Ю.О. за планом заходів по безбар’єрності було проведено годинни спілкування з учнями 2-х класів за темою «Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – різні, ми – рівні».

Під час заняття психолог надав учням інформацію з гендерних питань в доступній для них  формі, довела, що дівчатка і хлопчики мають рівні права та рівні можливості на зрозумілих сюжетних лініях з використанням ігор та конкурсних завдань; включила хлопчиків і дівчаток у спільну роботу, вчила їх співпрацювати творчо і злагоджено, сприяла згуртуванню  дитячого колективу. Діти показали достатні навички колективізму, позитивне ставлення до протилежної статі. Виховували почуття дружби, взаємоповаги.

Вибір підручників для 6 класу

витяг з протоколу №6.pdf

Безбар’єрність – це жити повноцінним життям 

23 березня 2023 року з учнями 9 класу класним керівником Панченко Т.Є. було проведено класну годину на тему «Безбар’єрність – це жити повноцінним життям». У режимі Zoom-конференції класний керівник Панченко Тетяна Євгенівна розповіла дітям про "Довідник безбар’єрності", який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування  та курс «Держава без бар’єрів» на платформі «Дія. Цифрова освіта»,  започаткований першою леді України Оленою Зеленською. Учні обговорили різні аспекти безбар’єрності у сучасному українському суспільстві, зокрема, можливості для всіх людей жити повноцінним життям та сприйняття людей такими, якими вони є. Розкрили питання як проявляти свої емоції та допомагати людям, говорити про свої відчуття, підтримувати на відстані, які є техніки подолання стресу.

А також під час батьківських зборів було проведено бесіду з батьками «Україна без барʹєрів», ознайомила з електронною версією про "Довідник безбар’єрності", який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування  та з курсом «Держава без бар’єрів» на платформі «Дія. Цифрова освіта»,  започаткований першою леді України Оленою Зеленською. Рекомендувала батькам переглянути освітній серіал, який розміщено на державному порталі Дія. Цифрова освіта “Безбар’єрна грамотність” та були надані поради для батьків "Дбайте про себе, адже турбота про себе – це турбота і про дитину", "Допомагайте дитині справлятися з втомою", "Як подбати про дитину в укритті під час повітряної тривоги" та інші.

Наразі наше суспільство має бути гуманним, толерантним, а люди жити повноцінним життям без бар’єрів.

Співрозмова «Фізична безбар’єрність»

На класній годині, проведеній класним керівником 7класу Карповою О.А.,  у ході співрозмови діти дійшли висновку, що необхідно підтримувати інших людей, щоб б їм було комфортно поруч з нами. Наш тон і навіть постава, манера спілкування впливають на те, як люди бачать нас і що відчувають – чи довіряють нам. Навіть з людьми, які проявляють агресію можна спілкуватися більш ефективно, якщо звертатися до них ввічливо. Учні у групах розробили план дій, якщо поруч знаходиться людина, яка проявляє агресію. Кожна група представила свої наробки і разом створили пам’ятку. На закріпленняя виконали інтерактивна вправу «Основа розвитку»

На батьківських зборах №4 від 24.03.23 одним із питань було освітня безбар’єрність, обговорювали про створення рівних можливостей та вільний доступ до освіти і дітей і батьків, зокрема освіти протягом життя. Адже зараз багато хто із батьків залишилися без роботи, тому їхня ціль - це здобуття іншої професії, опанування додаткових компетентностей. 

Безбар`єрність-це спільна справа 

В рамках проведення інформаційної кампанії «Україна без барʹєрів» у 6 класі класним керівником Трегубенко Н.О. була проведена онлайн година «Безбар єрність-це спільна справа». Метою заходу було формування  громадянина-гуманіста  зі справжніми демократичними цінностями.

Учні разом з вчителем  ознайомились з інформацією щодо такого  явища як «соціальне відторгнення» та його причини(соціальна орієнтація, вік, стать інвалідність, статус мігранта тощо), види  та наслідки. Через роботу в групах розглянули проблемні ситуації та знайшли шляхи їх вирішення. Разом з класним керівником виробили поради «Час змін» щодо попередження розвитку цього  явища у суспільстві.

Під час класних батьківських  зборів розглянуто питання «Безбар`єрність як соціальна політика, де батьки познайомились з напрямками безбар`єрності, її перспективами та планами. 

Країна без бар`єрів 

В рамках проведення інформаційної кампанії  «Україна без бар`єрів» з метою формування цілісної особистості, усебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; патріота з активною позицією, який діє  згідно з  морально- етичним принципам і здатний приймати відповідальні рішення,  здатного змінювати навколишній світ, стати запорукою  толерантного ставлення суспільства до дітей з 


особливими освітніми потребами, вчитися впродовж життя у 5 класі класним керівником Березовською О.М. була проведена онлайн- година «Країна без бар`єрів». Учні разом  із вчителем ознайомились із «Довідником безбар`єрності». Розглянули шість правил для спілкування без бар`єрів, виконали вправу «Асоціативна хмаринка слів».

Під час батьківських  зборів розглянуто питання  «Безбар`єрність як соціальна політика», де батьки ознайомились з напрямками соціальних норм, перспективами та планами.

Зустріч соц.педагога Щербини В.В. з учнями

"Що робити, коли твого друга булять ?"

Щербина ВВ про булінг березень 2023

6 правил безбар'єрного спілкування

Наша країна почала розвивати як фізичну, так і економічну та соціальну безбар’єрність іще до повномасштабного російського вторгнення. Нині проєкт «Україна без бар’єрів» особливо актуальний для кожного українця і українки.

Безбар’єрність — не тільки про людей з інвалідністю, безбар’єрність — це про кожного з нас. Це можливість вільно та безпечно пересуватися містом. Але водночас — це вільний доступ до інтернету, можливість навчатися незалежно від віку, стану здоров’я, місцезнаходження. Рівне право до працевлаштування у чоловіка і жінки чи людей старше 45 років, заняття танцями чи спортом у будь-якому віці — це все про безбар’єрність також.

Мова також може бути безбар’єрною. Маркером стає те, як ми спілкуємося і ставимося до людей, котрі чимось від нас відрізняються. Часом слова мають не менший вплив, аніж наші дії. Як зробити ваше мовлення безбар’єрним?

Коли ви не впевнені, чи є слово образою, чи ні, чи не зачіпає воно почуттів — спробуйте поставити себе на місце людини, до якої ви звертаєтеся, про яку ви говорите або пишете. Чи сподобалося б вам таке звернення, чи хотіли б ви, щоб про вас говорили так? Тож пропонуємо 6 простих правил для спілкування без бар’єрів. 

1. Дотримуйтесь принципу «спочатку людина»

Людина — насамперед. Якщо не впевнені, як сказати правильно, починайте фразу з «людина з…», а далі зазначайте її риси чи стан здоров’я, якщо це потрібно. Наприклад, людина з інвалідністю, людина з ДЦП, людина з синдромом Дауна. Якщо ж ми говоримо, наприклад, «інвалід», ми по суті знеособлюємо людину, зводимо її особистість до якоїсь одної характеристики. Але насправді ж це не так.

2. Уникайте маскувальних слів

Евфемізми або маскувальні слова вживаються, коли мовці не знають, як сформулювати коректно, бояться ненароком зачепити людину або намагаються проявити своє поблажливе ставлення. І це може спричиняти непорозуміння, ображати чи вводити в оману. Варто уникати переносних значень та метафор, що викривляють життєву ситуацію людини, приховують чи прикрашають її. Краще послуговуватися коректною термінологією. «Люди дощу», «сонячні діти» — це евфемізми, а от «люди з розладом аутистичного спектра», «діти з синдромом Дауна» — це коректна термінологія.

3. Використовуйте фемінітиви

Використання фемінітивів — це повага до жінок та їхнього права на професію. Тривалий час у нашій культурі був закріплений стереотип, що існують суто жіночі чи чоловічі професії, особливо на керівних посадах чи в політиці. Нині ситуація змінилася, а відповідно — змінюється і мова. Українська мова дуже сприятлива для формування фемінітивів і має конкретні правила для такого словотворення. Слід розуміти, що не всі люди в нашому суспільстві готові до вживання фемінітивів, тож залиште за людиною право вибору, як вона хоче, щоб про неї писали, говорили чи звертались.

4. Не перебільшуйте у своїх висловлюваннях

Це правило, що може звучати як «не давати власних оцінок життю іншої людини». Іноді люди схильні драматизувати. Та між фразами «людина, яка користується колісним кріслом» і «людина, прикута до візка» відчувається різниця. Насправді людина ні до чого не прикута, а колісне крісло — це просто засіб для пересування. Або, наприклад, поширена фраза «смертельний діагноз». Це як? Відомі випадки, коли люди роками живуть із хворобами, які називають «смертельними», і ніхто, навіть лікарі, не можуть точно спрогнозувати результат. Будьте обережні з такими висловлюваннями і залишайтесь максимально близькими до реальності.

5. Утримуйтесь від узагальнень

Дуже поширена помилка, яка призводить до формування стереотипів, — узагальнення. Ми пов’язуємо поведінку та дії людини з її етнічною належністю, кольором шкіри, статтю тощо. А також дії однієї людини проєктуємо на цілу групу, до якої ми її зараховуємо. Через узагальнення слово «цигани» набуло негативних конотацій, а словосполучення «прекрасна стать» використовують стосовно жінок, хоча насправді люди бувають прекрасними незалежно від своєї статі. Фрази, які починаються з «усі люди з інвалідністю», «кожна жінка» або «більшість геїв» просто неправдиві, бо не мають під собою ніяких точних статистичних чи науково підтверджених даних. Адже люди різні зі своїми такими ж різними поглядами, особливостями та рисами. Ми всі неповторні, а там, де є унікальність, немає місця узагальненням.

6. Використовуйте нейтральну термінологію

Емпатія і доброзичливість — це важливо й потрібно, але інколи це додає висловленню зайвого емоційного забарвлення. Наприклад, часто звучить формулювання «жертва домашнього насильства», хоча коректніше було б писати «постраждала від домашнього насильства». Або «людина, що страждає на психічний розлад»: існують такі види психічних порушень, з якими люди живуть усе життя, але це не означає «суцільні муки». Людина може проходити терапію як медичну, так і у фахівця, вона просто живе з таким діагнозом так само, як й інші люди. Тому замість «страждає» ми говоримо «має», «живе», — «людина, яка має інвалідність», «людина, яка має психічні порушення», «людина, яка живе з ВІЛ».

Будьте уважними один до одного, не створюйте зайвих бар’єрів, аби всі почувалися комфортно і зберігали відчуття оптимізму в умовах сьогоднішньої психологічної нестабільності.

Інформацію взято із сайту “Міністерство Юстиції України”.

Підготувала: практичний психолог Вітошинська Ю.О.

З 13.03 по 17.03 практичним психологом Вітошинською Ю.О. відповідно до реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні було проведено ряд занять для учнів за темою “Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями”.

Під час занять учні вчилися «творити» добро через добрі справи, оволодівали  мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги; розвивали уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; виховували в собі толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливе відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу та  робити (хоч ненадовго)  їх щасливими.

 Україна без бар'єрів

Шановні батьки! За ініціативою першої леді України Олени Зеленської відповідно до Комунікаційній стратегії з реалізації Національної стратегії із створення безбарʹєрного простору в Україні на період до 2030 року проводимо інформаційну кампанію "Україна без бар'єрів". Практичним психологом Вітошинською Ю.О. була створена презентація за темою «Сімейне дозвілля має приносити задоволення кожному членові сім’ї». Сподіваюсь, що представлений матеріал принесе користь Вашій родині. 

сімейне дозвілля.ppsx

До дня рідної мови

12.mp4

Миколаївська спеціальна школа

для дітей з порушеннями зору

 оголошує набір учнів до 1-х класів

 на 2023-2024 н.р.

Про набір до 1х класів.docx

Проводимо інформаційну кампанію «Україна без барʹєрів»

За ініціативою першої леді України Олени Зеленської відповідно до Комунікаційній стратегії з реалізації Національної стратегії із створення безбарʹєрного простору в Україні на період до 2030 року проводимо інформаційну кампанію "Україна без бар'єрів". 

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію; 

отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території; 

встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон; 

заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;

інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.


Тут ви можете повідомити:

про дитину, яка загубилася;

про злочин, скоєний проти дитини;

якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;

якщо вам відомі факти депортації дитини;

про примусову зміну громадянства та документів дитини;

про інші порушення прав дитини під час війни.


В режимі онлайн:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)

hotline@ombudsman.gov.ua 


В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні — субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

Додатково надаємо консультації:

через портал «Діти війни» —  сайт: https://childrenofwar.gov.ua/ 

Звіт директора на 2021-2022 навчального року.doc
video5222020387520386892.mp4

Шановні освітяни, колеги-педагоги, дорогі працівники МСШ для дітей з порушеннями зору, молоді педагоги та ветерани педагогічної праці!

Прийміть найтепліші вітання до професійного свята – 

Дня працівників освіти України.

Педагог завжди перебуває в центрі суспільного життя - першим освоює і впроваджує нові програми навчання, опановує сучасні методи роботи, надихає на відкриття своїх учнів та вихованців. У 2022р. освітяни працюють і відзначають своє професійне свято в умовах війни, яку увесь український народ і збройні сили України ведуть з російськими окупантами, виборюючи своє право на вільне і щасливе життя, свою незалежність і територіальну цілісність. Наші педагоги чітко усвідомлюють свою відповідальність за інтелектуальний розвиток своїх учнів, за виховання в них почуття патріотизму, гордості за наших воїнів-визволителів. З перших днів війни педагоги школи підтримують зв'язок з кожною родиною, кожною дитиною.


Працівники закладу освіти забезпечують його життєдіяльність, утримують в належному стані будівлю і територію школи, усувають наслідки обстрілів, займаються волонтерською діяльністю, надаючи допомогу ЗСУ. 

Дякую Вам за душевне тепло, мудрість, щедрість, терпіння, за те, що Ви своєю сумлінною працею наближаєте нашу Перемогу над ворогом.

Щиро бажаю всім працівникам МСШ, де б вони зараз не перебували: в м.Миколаєві, інших областях України чи за кордоном, міцного здоров’я, моральних і фізичних сил, оптимізму, професійних досягнень, вдячних учнів і батьків. Нехай бог оберігає ваші сім’ї, рідних, ваші будинки.   

Вірю, що ми всі разом і кожен на своєму місці зробимо усе, що від нас залежить, на шляху до Перемоги! До скорої зустрічі в стінах рідної школи.

«Ще не вмерла  України і слава і воля,

Ще нам, браття молодії усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду».

Із професійним святом, мої любі, мої милі, мої найкращі!

З повагою директор МСШ 

Антоніна МОГИЛЬНИКОВА

ВИТЯГ з протоколу педради щодо вибору підручників для 5кл на 2022.docx
video5211061950263334874.mp4
Інформація щодо зарахування дітей до 1 класів.doc
заява.doc

Посилання на скачування заяви для вступу:

https://drive.google.com/file/d/14zkkIvZuAII5rQIvvQjbqhlyaX_NQvBD/view


Інформація щодо завершення 2021\2022нр

Згідно рішення педагогічної ради від 6травня  2022 року протокол № 8 навчальний рік 2021/22 буде завершено 03червня 2022року. Дата видачі документів про освіту випускникам 9класу -10червня 2022року

                                Адміністрація МСШ

бюджетні та благодійні кошти.pdf
Протокол педради №6.pdf

На виконання доручення Миколаївської облдержадміністрації від 06.12.2021 №5753/05-34/2-21щодо проведення широкомасштабної інформаційної кампанії, запланованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, спрямованої на попередження стигматизації та маргіналізації молоді з тимчасово окупованих територій та сприяння соціальній згуртованості, пропонуємо ВАшій увазі повну версію відеоролика «Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України» та тизер до нього за посиланням:



https://drive.google.com/drive/folders/1P3V2IksuHU1ddDUaLi4v1dRSiaJGKM61?usp=sharing


Посилання на повне відео:

https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1P3V2IksuHU1ddDUaLi4v1dRSiaJGKM61?usp=sharing 

МАТЕРІАЛЬНО тех забезпеч.doc
Місяць цифрової грамотності0001.PDF
Освітня програма 2021 2022нр.docx
НАШ_ШКІЛЬНИЙ_ОФІЦЕР_ПОЛІЦІЇ_.docx
Бюджетні кошти виділені УО за 2021р..docx
№148 від 28серпня 2021 про затвердж освітн програми 2021 2022нрФролушкіна.doc
№147 від 28 серня 2021 про встановлення структури 2021-2022нр директор.doc
№150 від 28серпня 2021р про затвердження режиму роботи шк відділення 2021 2022н.р..doc
№149 від 28серпня 2020про затвердж робочого навчального плану 2020 2021нрФролушкіна.doc
Найкраща пісня до Дня Знань! - '1 Вересня на порі' Нові пісні для дітей! Дитячий хіт!.mp4
на сайт.docx

До уваги учнів 1 - 9 класів МСШ!

Пробна посадка учнів відбудеться у суботу 28 серпня 2021 року о 9.00 годині з дотриманням карантинних обмежень.

                                                                                                                                                                           Адміністрація МСШ

Звіт директора на 2020-2021 н.р..doc
проект рішення педради від 02червня 2021року.doc
Рішення педради.docx
Творчий звіт МСШ Героями не народжуються.docx

До уваги учнів 1-9класів МСШ та їх батьків !!!

У зв’язку з підвищенням рівня захворюваності серед здобувачів освіти та працівників закладів загальної середньої освіти на гострі респіраторні хвороби та з метою недопущення подальшого розповсюдження  COVID -19 на території міста Миколаєва комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м.Миколаєва  на позачерговому  засіданні  від 16 березня 2021 року (протокол №3) прийняла  рішення про переведення на дистанційне навчання здобувачів освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти  з 17 березня 2021 року та перенесення термінів весняних канікул з 22 березня по 03 квітня 2021 року.

МСШ для дітей з порушеннями зору (1-9класи) працює у звичному режимі 17-19.03.2021року. Відповідно до рішення педагогічної ради (протокол № 7 від 16.03.2021року):

1.1   Внесено зміни до структури навчального 2020/2021року та термінів  проведення  весняних канікул з 22 березня по 03квітня 2021року.

1.2   Продовжено навчальний 2020/2021рік на 5 навчальних днів з 31.05.21р по 04.06.21р

1.3   Внесено зміни до дати вручення свідоцтв про базову середню освіту випускникам 9класу у 2021році: було 28.05.21р, стало 04.06.21р.

Адміністрація МСШ


Протокол педради №6 від 10.03.2021 року (Шкільне відділення)

Scan протокол педради №6 від 10.03.2021, замовлення підручників.pdf
SURGe_Налагодити_освiтнiй_процес_дистанцiйне_навчання_ПОГОДЖЕНО_(1).docx

Героями не народжуються.

Відповідно до листа Всеукраїнського народного благодійно-патріотичного проекту «Мій дім - Україна» для учнів 5-9класів впродовж лютого-березня 2021 року проведено уроки мужності, присвячені визволенню міста Миколаєва та Миколаївської області, вшануванню памяті Героїв Небесної сотні.