Новини

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

26 квітня 2024 року в комунальному закладі ,,Мшанецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області” проведено показовий День цивільного захисту для керівників закладів освіти Білецької сільської територіальної громади.

У цей день згадали і про Чорнобильську трагедію. Присутні вшанували героїзм тих, хто 38 років тому ліквідовував наслідків Чорнобильської катастрофи. Для всіх нас цей день є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Учні 7 та 9 класів підготували інформаційну лінійку на тему «Чорнобиля гіркий полин».

     В рамках проведення Дня цивільного захисту з учнями відпрацьовано питання реагування на виникнення надзвичайних ситуацій та проведено ряд заходів щодо безпекової поведінки в умовах воєнного стану. Відбулася зустріч керівників закладів освіти з представником комунальної установи Тернопільської обласної ради «Центр розвитку освітніх закладів області» Носко Остапом Олексійовичем з питань організації цивільного захисту в закладах освіти, впровадження проектів «Клас безпеки та спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі», «День цивільного захисту та тиждень безпеки дитини в закладах освіти».


ГОСТІ З ФІЛАРМОНІЇ

У наш навчальний заклад із неймовірно прекрасним концертом завітали артисти Тернопільської філармонії: гурти "Візерунок", "Солов'ї Галичини" та їх неперевершений оркестр. Діти отримали великий заряд енергії від перегляду концертної програми. 

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

У КЗ «Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ст. Білецької сільської ради» з нагоди Всеукраїнського дня практичного психолога було проведено захоплюючий Тиждень психології! Він став важливою подією для всього навчального закладу, де вчителі та учні занурилися у світ психологічних знань та вражень. Протягом тижня наші учні отримали унікальну можливість дізнатися більше про важливі аспекти психології, які допоможуть їм краще розуміти себе та оточуючих. Цей Тиждень психології почався з акції "Психологічні нагадування", де кожен з учасників – від учнів до вчителів – зміг переглянути свої думки та емоції з нової перспективи. Практичним психологом Пошвою Д.М. були проведені заходи, які включали у себе цікаві заняття з елементами тренінгу для 5 і  6 класів, де кожен міг поділитися своїми думками та враженнями. Здійснюючи подорож "У світі психології", учні початкових класів зрозуміли, що таке психологія та як вона пов'язана з їхнім повсякденним життям. Учні 7-8 класів взяли участь у квест-грі «Загадкова психологія», де вони отримали можливість випробувати свої знання та розвивати навички в різних аспектах психології. З учнями 9-11 класів проводилось профорієнтаційне заняття «Вдалий вибір професії», яке стало чудовим способом зрозуміти важливість злагодженості між професійними і особистісними цілями. Крім того, психолог підготувала цікаві акції, такі як "Екран емоцій", "Дерево бажань", "Наші думки", "Паркан відвертості" та скринька "Лист психологу", які допомогли кожному зануритися в глибини власної психологічної свідомості.

Тиждень психології став не лише сприятливим середовищем для збагачення знань, але й відкрив нові горизонти саморозвитку та розуміння для всіх учасників нашої шкільної спільноти. 

ПРОЄКТ "ПІД КРИЛОМ"

Із цікавим проєктом "Під крилом" завітали сьогодні до нашої школи представники ГО Спілка ініціативних громадян "Кобза". Даний проєкт має на меті підтримати дітей, чиї батьки захищають нашу країну. Відбулося заняття-ознайомлення з одним із скарбів українського мистецтва - самчаківським розписом. Діти малювали елементи розпису, складали їх у великодню композицію. Говорили про багатство нашої культури та мистецтва, щоб кожен з них пишався, що народився у найкращій країні, любив і розвивав наші традиції.

Щиро дякуємо Марії Маладиці засновниці даного проєкту, мисткині Олі Базник-Щедрін за чудовий майстер-клас, фоторгафу  Роману Жаровському за яскраві фотографії, волонтерці пані Людмилі за допомогу в організації даного заходу.

ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я 

7 квітня у всьому світі відзначається Всесвітній день здоров’я. Ця щорічна подія привертає увагу до певної теми здоров’я. Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. 

У нашому навчальному закладі вчителем основ здоров'я Сервило О.В. підготовлено та проведено ряд заходів спрямованих на формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах

ЦІКАВА ПОДОРОЖ

31 березня учні нашого навчального закладу здійснили цікаву подорож. Діти відвідали розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» у мальовничому курорті Трускавець.  Він є єдиним закладом такого типу у Західній Україні. Його офіційне відкриття датується 31 жовтня 2015 року та попри короткий термін існування, дельфінарій став справжньою родзинкою цієї здравниці, а дельфіни та морські котики – улюбленцями всього регіону, і не тільки. Адже феєричні шоу з морськими жителями нікого не залишать байдужим. 

Продовженням подорожі стало відвідування зоопарку "Лімпопо" у Меденичах Львівської області . Це справжній оазис екзотики в Західній Україні, де дітей та дорослих чекала захоплююча та пізнавальна подорож в світ диких звірів, яскраві враження, дивовижні відкриття. Адже відвідування зоопарку - це не тільки можливість подивитися на незвичайних тварин, влаштувати приємну прогулянку по парку і просто відпочити.

Діти з неймовірними емоціями, втомлені, але щасливі повернулися до дому.

НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

22 березня у КЗ "Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ст. Білецької сільської ради" ДСНС провела навчально-тренувальні заняття з пожежної безпеки. Учні та вчителі вправлялися у вмінні гасити пожежу вогнегасником та гідрантами. 

Працівники ДСНС цікаво та змістовно розповіли про небезпеки, які можуть нас очікувати і показали обладнання пожежного автомобіля. Пожежники продемонстрували як правильно користуватися вогнегасником та пожежним рукавом. 

Діти зробили багато цікавих світлин та здобули нові знання та навички дій у надзвичайних ситуаціях.

ВОЛОНТЕРСЬКА ДОПОМОГА 

За сприяння місцевої волонтерки Інни Антонюк учні нашої школи та діти із навколишніх сіл, батьки яких брали участь в АТО, мобілізовані, брали та беруть участь у бойових діях, отримали подарунки від доброчинців.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

В комунальному закладі «Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Білецької сільської ради» відповідно до плану роботи на 2023-2024 навчальний рік відбулися батьківські збори.

В роботі зборів взяли участь начальник відділу освіти П.С. Бабій , завідувач сектору служби у справах дітей М.Б. Таравська, офіцери поліції Ю. П. Яржемський, В.В. Шегера.

На зборах були обговорені питання реорганізації освітніх закладів та оптимізації шкіл відповідно до нового закону України «Про освіту», протидії булінгу в дитячому середовищі, правил поведінки учнів у школі, на вулиці, в громадських місцях, вживання ненормативної лексики і відповідальності батьків за правопорушення дітей.

Думками про вплив мотивації до навчання учнів у школі поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи М.Я. Бабій.

Директор школи В.І. Роган ознайомив присутніх з планами щодо покращення освітнього процесу в умовах воєнного стану.


ТАРАС ШЕВЧЕНКО -ГЕНІЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ


ПРОРОЧИЙ ГОЛОС КОБЗАРЯ

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була проявом його душі, його зорею... В українців такою постаттю є Тарас Шевченко - Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар... У ці березневі дні ми відзначаємо 210 річницю із дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Учні школи разом із вчителями української мови та літератури Лисою М.М. та Ништою Р.П., педагогом-організатором Роган Н.Б. підготували літературно-музичну композицію "Пророчий голос Кобзаря". 

Діти декламували вірші, співали пісні. Учні 9 та 10 класів інсценізували  баладу "Тополя". 

Всі присутні були приємно вражені сценкою із життя малого Тараса "Тарас на могилі" у виконанні учнів 8 та 10 класів. 

Ми, українці, завжди маємо пам'ятати про нашого Великого Кобзаря, адже він мобілізує нас та захищає, бо є символом незламності України.

Вшануймо Кобзаря. Флешмоб від учнів 3 класу.


ДЕНЬ КОМПЛІМЕНТІВ


ОБПАЛЕНІ ВІЙНОЮ

Виховний захід до другої річниці війни підготували учні 7 та 8 класів разом із своїми класними керівниками Михальчишин О. М. та Ништою Р.П.

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

Представники Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України 26 лютого провели ряд цікавих та пізнавальних лекцій для учнів нашої школи. Зокрема консультанти із здорового способу життя Ніна Івасик та Тетяна Луговська підготували для учнів 5-6 класів лекцію "Основи здорового харчування", гінеколог Іван Сташків з учнями старших класів говорив про репродуктивне здоров'я дівчаток та хлопців, психолог Володимир Березюк провів із дітьми лекцію "Ненасильницька комунікація". 


ТОВАРИСЬКА ЗУСТРІЧ З ВОЛЕЙБОЛУ

22 лютого у нашому навчальному закладі відбулася товариська зустріч з волейболу серед дівчат та хлопців між командами із Великоглибочецької та Мшанецької шкіл.

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

ОНЛАЙН КВЕСТ "СЛІДАМИ СЛІВ"

23 лютого учні 5-6 класів взяли участь у мовному онлайн-квесті до Дня рідної мови «Слідами слів». Відбулася цікава і захоплива подорож.

Учні не лише показали свої знання, а й занурилися у захопливий світ мови, де кожне слово – це нова можливість для відкриття. У квесті діти виконували цікаві завдання, показували свою мовну кмітливість та здібності. Учні розгадували головоломки, відповідали на запитання та досліджувати цікаві факти про нашу мову та культуру.

Школярі пройшли усі стежини (етапи). Вони підібрали числа до ключа і отримали подарунок-сюрприз по завершенні.

З піднесеним настроєм та позитивними емоціями діти залишали клас інформатики.

Не встала на коліна моя Україна. 

Героям вічна слава!

Під такою назвою в «Комунальному закладі Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Білецької сільської ради» дотримуючись безпекової ситуації   було проведено виховний захід, мета якого- вшанувати подвиг учасників Революції гідності,  увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та другої річниці війни в Україні; формувати в учнів активну життєву позицію, повагу та любов до Батьківщини; розвивати бажання стати гідними громадянами України; виховувати почуття патріотизму, людяності, справедливості та толерантності; сприяти розвиткові інтересу до історичного минулого України.

Учні 5, 9, 10 та 3 класів під керівництвом вчителя української мови М.М.Лисої та з допомогою вчителя-організатора Н.Б.Роган згадали про основні події Євромайдану, вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, а також героїв, які загинули, захищаючи Україну від московських загарбників. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні, талановиті патріоти, не байдужі до власної держави люди. Які прагнули змін на краще, щоб кожен жив у своїй державі гідно. Виховний захід був насичений різними формами роботи: перегляд презентацій, діалоги, сценки, монологи… Особливо зворушливо звучали пісні у виконанні Едуардо Вавринюка (учня з ООП), учня 3 класу Максима Каплуна, Анастасії Роган , Іванни Варшавської, Марії Ногас, Анастасії Дубчак, Нелі Ожібко. Нікого не залишили байдужими сценки у виконанні хлопців 9 та 10 класів і дівчат 5 класу в образі Янголів.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМ’ЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ. СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!!  СЛАВА ВОЇНАМ ЗСУ!!!


ТРИЗУБ - НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА

ТИХА АКЦІЯ АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ

Учні початкових класів долучилися до тихої акції "Ангели пам'яті" . Діти власними руками виготовили паперових ангелів як символ загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Метою цієї акції є вшанування подвиг українців, які в центрі Європи були розстріляні на майдані 10 років тому.


ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

До Дня рідної мови учні 8 класу разом із класним керівником Ништою Р.П. провели цікаву мовознавчу гру "Подорож океаном рідної мови".

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

До Дня Державного герба України учні 5 класу  разом із класним керівником Роган І.В. підготували виховну годину "Тризуб - наша гордість і слава". Діти пригадали історію виникнення тризуба на наших землях, а також презентували власноруч виготовлені державні символи. 

ВІДЛУННЯ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ

У п’ятницю, 16 лютого 2024 року, учні та вчителі нашої школи, Білецький сільський голова Малик Д.В., працівники місцевого самоврядування та жителі громади зібралися на цвинтарі у селі Хомівка, щоб біля могили загиблого юного воїна-афганця Миколи Микитина вшанувати пам’ять тисяч українців, що брали учать у бойових діях на території інших держав.

На початку заходу парох села Хомівка отець Олег Сковерський спільно із парохом сіл Мшанця і Дітківців отцем Едуардом Ваврушком відправили заупокійну літію за загиблими воїнами. Після заупокійної молитви учні та вчителі Мшанецької школи нагадали присутнім про те, як розвивались події війни в Афганістані. Діти у словах віршів закликали всіх до пам’яті та молитви: «На жаль, у нашому селі біля могили воїна Миколи Микитина виросли могили сучасних захисників України Андрія Турчина та Романа Кватюри – це трагічний приклад того, яке лихо у світ несуть імперські амбіції москви». 

На завершення заходу-реквієму присутні запали лампадки та поклали квіти до могили воїна Миколи Микитина. Також спільно помолились біля могил воїнів Андрія Турчина та Романа Кватюри. 

ПОДАРУЙ СЬОГОДНІ ВАЛЕНТИНКУ

І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 

   15 січня 2024 року відбувся І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України.

 Юні науковці представляли свої пошукові роботи в таких секціях:

"Історія України" (Дейнека А. науковий керівник Братащук М.М., Надозірна У. науковий керівник Скиба М.Я., Рудніцька К. науковий керівник Скиба М.Я.);

"Історичне краєзнавство" ( Дяків Ю. науковий керівник Ковбасюк Я.Я., Рибій Я. науковий керівник Скиба М.Я., Кравчук Б. науковий керівник Братащук М.М.);

"Археологія" (Хоміцький М. науковий керівник Братащук М.М.);

"Релігієзнавство" (Обіжко Н. науковий керівник Братащук М.М.).

  Доповіді юних пошуковців оцінювали справедливі члени журі Ключник Н.С., Скиба М.Я., Білогурська І.М., Нечай Г.Я., Пасічник М.О., Ленар Г.П., Нежива О. В., Паньків Г.С., Кирич І.В., Дорош-Коваль С.М.

   Серед переможців І етапу конкурсу-захисту наукових робіт стали учні Мшанецької ЗОШ І-ІІІ ст, такі як Дейнека Андрій (9 клас), Обіжко Неля (10 клас), Кравчук Богдан (10 клас), Хоміцький Микола (10 клас).

   Щиро дякуємо всім учасникам конкурсу-захисту наукових робіт та бажаємо натхнення, творчих поривань, миру та перемоги на ІІ етапі!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС

Щорічно в першу середу лютого світ відзначає цікаве й молоде свято - Всесвітній день читання вголос. У 2010р. міжнародний освітній проєкт "Litword" започаткував цю подію. Свято спрямоване, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос із друзями, рідними та ділитися враженнями від прочитаного.

Тож у шкільній бібліотеці Мшанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено бібліотечне заняття  "Читання-це сила, це клас, воно об'єднує нас" із учнями 4 класу. На занятті читали вголос  казку “Пташка зі сталі”, розглядали книжкові виставки, розповідали про дівчину Катерину та інших захисників нашої держави, відповідали на запитання вікторини. Діти отримали безліч позитивних емоцій.

Пам’ятаймо, нація, що читає – непереможна!


РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ

Хто володіє інформацією - той світом володіє,

Тож павутина Інтернету здійсняє наші мрії

Знайти тут можна все, що стане у нагоді,

бо технології прогресу завжди лишаться в моді.

 

Інтернет. Що це? Останні роки це слово щільно увійшло в наше життя. Це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних країнах світу, навчатись дистанційно, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями.

Сучасна людина не уявляє собі життя без  Інтернету. Проте, потрібно пам’ятати: як і в реальному світі, в Інтернеті ми можемо зустрітися із різними загрозами, шахраями та зловмисниками. Тому дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету! А для цього слід пам’ятати прості правила безпечного поводження в Всесвітній мережі.

6 лютого 2024 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет-простору для наймолодших користувачів.

Учні нашої школи теж долучився до проведення таких заходів. Вчителем інформатики проведені тематичні уроки для вихованців 2-4 класів, на яких молодші школярі  дізналися більше про Інтернет-культуру, ознайомилися із  правилами Інтернет-спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись. Учні 8-10 класів — взяли активну участь в інтелектуальному батлі «Безпечний інтернет». Всі конкурси були спрямовані на те, щоб здобувачі освіти могли перевірити свої знання правил безпечного користування Всесвітньою мережею, визначити свій рівень Інтернет-залежності,  дізнатися про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також про шляхи їх подолання.

Отримавши нові знання щодо безпеки в мережі Інтернет, здобувачі освіти зможуть уберегти себе від потенційних небезпек глобальних мереж. Адже обізнаний – значить озброєний.


АКЦІЯ "ВОГОНЬ МИЛОСЕРДЯ"

31 січня у Мшанецькій школі відбулася акція "Вогонь милосердя".

Щиро дякуємо отцю диякону Тарасу Пастушенку, фахівцям благодійної організації Карітас Тернопіль  п.Інні, п.Оксані та п.Ігорю за організацію та проведення у нашій школі майстер-класу з виготовлення стрітенських свічок.

Діти, вчителі та батьки мали можливість ознайомитися з історією свята Стрітення Господнього, навчилися своїми руками виготовляти та декорувати стрітенські свічки і тим самим  долучитися до благодійної акції "Вогонь милосердя", кошти від якої будуть спрямовані на підтримку родин загиблих Героїв. 


ВШАНОВУЄМО ГЕРОЯ

Час неможливо зупинити. Але він не зітре з нашої пам'яті імена Героїв сьогодення – земляків, які віддали життя у війні за Україну. 

У річницю загибелі нашого оборонця Турчина Андрія, жителі села, рідні, учні школи прийшли вшанувати  пам'ять Героя вдячним словом і молитвою. Пам’ятаймо про його жертовність... Він віддав своє життя на захист рідної землі, був вірний своїм ідеалам і обов'язку. 

Нехай пам'ять про Героїв назавжди буде для нас нагадуванням про цінність життя і про важливість служіння своїй країні. Схилімо голови в пошані перед тими, хто віддав своє життя за нас… Не зможемо повернути до життя полеглих оборонців, але можемо зберегти пам’ять про них!
Світла та вічна пам’ять Герою!


ДЕНЬ ПАМЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Українська історія – це історія багатьох поколінь борців за волю України. Їхній життєпис сповнений великої відваги та героїзму, що надихає наступні покоління до безкомпромісної боротьби за кращу долю рідного краю. Ця боротьба покликана завершити розпочату справу наших пращурів, щоб ніколи більше нога окупанта не топтала українські простори! Бій під Крутами – це славна частина тієї великої боротьби, що тривала у ході національно-визвольних змагань ХХ століття. 

Прикладом жертовності й героїзму увійшла в нашу історію битва під Крутами. Зі скорботою та пам'яттю схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за український народ. 

У День пам'яті Героїв Крут учні 8-11 класів мали можливість переглянути документальний фільм "Герої України. Крути. Перша незалежність".  А після перегляду стрічки вчитель історії Братащук М.М. організувала для дітей гру "Що я знаю про Крути?" Учні активно відповідали на запитання, відтворюючи хроніку подій 1918-го, проводили паралелі між сьогоденням та минулими кривавими сторінками історії.

Вічна слава безсмертю хоробрих, що кличуть на подвиг живих!

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, 

РІДНА ДЕРЖАВО!

З ЙОРДАНСЬКОЮ ВОДОЮ

Традиційно після дня Богоявлення Господнього до нашого навчального закладу завітав із Йорданською водою парох церкви Архистратига Михаїла отець Едуард Ваврушко для благословення учнів та вчителів і освячення школи.

Ця традиція завжди породжує позитивні емоції, духовне підбадьорення та надію на краще майбутнє. 

ЧИТАЦЬКІ ПЕРЕГОНИ У 3 КЛАСІ


Дякуємо ЗСУ!


З РІЗДВЯНОЮ КОЛЯДОЮ

Прийде тихе Різдво до нас нині

Впустим мовчки його ми до хати.

Слізно й боляче нашій Вкраїні,

Тихо будем Різдво святкувати...

Наближається Різдво... Величне свято, яке несе нам тиху радість, віру у прийдешній день. І хоч в Україні йде війна, ми маємо гуртуватися, вірити у перемогу та колядувати щиро і голосно всім ворогам на зло. Бо ми, українці, сильна і відважна нація. 

Уся шкільна родина зібралася у актовій залі школи щоб гідно зустріти прийдешні свята, відтворити наші традиції святкування Різдва, гучно колядувати та щиро молитися за наших захисників, завдяки яким маємо можливість навчатися та працювати. 

З вірою та надією чекаємо на Різдвяні свята, благаємо Бога, щоб в наступний рік здійснилася найзаповітніша наша мрія - нарешті настала омріяна Перемога!

 

ЗУСТРІЧ ІЗ ПРАЦІВНИКАМИ ДСНС ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ

Тематичний урок безпеки з вибухонебезпечними предметами та профілактичні бесіди щодо недопущення порушень дітьми провели працівники ДСНС та Національної поліції. Також у рамках цього заходу було проведено навчальну евакуацію.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

В рамках проведення Національного тижня читання бібліотекаром школи Паламарчук Г.П. та учнями 6 класу було проведено виховний захід для учнів початкових класів "Подорож в книжкове царство". Діти почерпнули багато корисної інформації і про користь читання, і про правила поводження з книжками.

СВЯТО НЕЗЛАМНИХ

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил. Воістину загальнонаціональним це свято стало після початку широкомасштабного нападу російської федерації на Україну. Сьогодні ми вдруге відзначаємо День Збройних Сил України в умовах великої війни за державний суверенітет і незалежність України, за право українського народу на вільне життя у вільній країні.

Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.

Учні школи теж долучилися до відзначення цього дня. Учні 10 класу разом із класним керівником Роган Н.Б. підготували віночок щирих привітань для наших захисників. А продовжили святкове дійство спортивні змагання між командами учнів 7-11 класів.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

7 грудня у нашому навчальному закладі вже традиційно відзначали День української хустки. Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна група з депутаток, громадських діячок, акторок театру та кіно, викладачок вирішили започаткувати День української хустки, як невід'ємного елементу традиційного українського жіночого одягу. Бо з  давніх-давен українська хустка була наділена якоюсь магічною силою та вважалася оберегом. Вона символізує єдність поколінь, любов, свободу, вірність традиціям. 

Сьогодні наші маленькі та старші красуні приєдналися до флешмобу "Зроби фото в українській хустці". 

Відроджуймо наші національні традиції, бо саме вони є нашою силою.

СВЯТИЙ ОТЧЕ МИКОЛАЙ, 

ЗАВІТАЙ В НАШ РІДНИЙ КРАЙ

Гамірно та святково було сьогодні у нашому навчальному закладі. Учні початкових класів із нетерпінням чекали на прихід Святого Миколая. Діти разом із своїми класними керівниками підготували чудове дійство "Святий отче Миколай, завітай в наш рідний край". На святі лунали пісні, вірші, щирі дитячі молитви. Тільки прохання до Святого були зовсім не дитячими - щоб швидше закінчилася війна, настав омріяний мир, до дому повернулися усі наші захисники. 

Святий Миколай обдарував усіх чудовими солодкими подарунками. Жодна війна не забере в нас душевної радості від наближення новорічно-різдвяних свят. А завдяки нашим щедрим меценатам – ТОВ «Агролан -3»   усі учні нашої школи вже поринули в вир привітань та подарунків.

Спасибі вам, Петре Ігнатовичу, за щедрість душі, за опіку і розуміння, за щасливі усмішки наших дітей у такий непростий час, за підтримку таких цінних нам усім українських родинних традицій.

Хай радість на дитячих обличчях сторицею воздасться вам ще більшою радістю та достатком. Хай врожаї будуть багатими, бізнес - процвітаючим, родина - щасливою, а головне усі - здоровими. І хай цьогорічне Різдво подарує нам усім, окрім величного народження Христа, ще й омріяну перемогу над ворогом!

ЗАМІСТЬ ЯЛИНКИ - ЗИМОВИЙ БУКЕТ

З наближенням Нового року ми, дорослі чи малі, не зважаючи що в країні війна, очікуємо хоча б маленького дива, різдвяного настрою та щиро віримо у Перемогу. А яке ж новорічне диво без ялинки? Проте створити новорічне диво можна і без знищення хвойних дерев. 

Учні нашого навчального закладу створили святкову атмосферу власними руками. У школі відбулася традиційна виставка-конкурс "Замість ялинки - зимовий букет", метою якої було збереження зеленого багатства нашої держави - лісів. 

Представлені на виставку роботи були виконані з природнього матеріалу. Вони вражають творчими задумами та креативністю.

Всі учасники конкурсу дуже старалися і довели, що створення новорічних композицій - це екологічно, зручно, сучасно і привабливо! 


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ВІЛ/СНІД

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку першого грудня. Він став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.

Символ боротьби зі СНІДом — червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьби була взята на озброєння з вересня 1991-го року.

СНІД - хвороба, яка забирає щороку безліч життів. Боротьба з цією страшною чумою ХХІ століття ведеться в Україні на усіх рівнях. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується й розвивається особистість учня. 

У нашому навчальному закладі теж не залишилися осторонь цієї проблеми. Учні 9-10 класу та вчитель основ здоров'я Оксана Василівна Сервило провели інформаційну годину «Що ти знаєш про ВІЛ та СНІД?». Діти підготували цікаві матеріали про цю страшну хворобу, способи її попередження, розвіяли міфи, які поширені серед їх однолітків. Також переглянули ряд тематичних відео про ВІЛ/СНІД.

Сподіваємось, проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість, а також не залишатися байдужими до тих, хто живе з діагнозом «ВІЛ-інфікований». 


БЛАГОДІЙНИЙ СОЛОДКИЙ ЯРМАРОК

Благодійний солодкий ярмарок для ЗСУ організували учні та педагоги школи . Захід відбувся в рамках щорічної акції «16 днів проти насилля» до Дня волонтера.

Учні та учениці 1-11 класів продавали всілякі смаколики, щоб допомогти коштами військовим.

Домашні солодощі школярі продавали і купували у середу та четвер, 29 та 30 листопада. Асортимент ласощів був доволі різноманітний – цукерки, пиріжки, пампушки, пироги, печиво та торти. На прилавках був такий вибір товару, який не у кожному кондитерському магазині можна знайти. Діти дуже задоволені ярмарком. Готували смаколики самі, або й усією родиною, бо знають що таким чином допомагають нашим захисникам.

Ми усі маємо допомагати ЗСУ, щоб швидше закінчилася війна. 

ородок.City

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ

Учні нашого навчального закладу долучилися до чудової ініціативи - розмальовували патріотичні горнятка для наших захисників. Діти мають велике бажання допомагати Збройним Силам України! Кожна дитяча робота пронизана любов'ю до України , бажанням жити у мирі та швидким поверненням наших захисників додому з Перемогою. Ці горнятка згодом будуть виставлені для продажу на благодійній ярмарці для ЗСУ. Усі виручені кошти будуть спрямовані на потреби військових. 

Нам не потрібно зупинятися, ми й надалі маємо продовжувати підтримку ЗСУ. Адже добре знаємо завдяки кому маємо можливість ходити до школи, навчатися, працювати. 


Ми пам'ятаємо! Ми сильні!

Цьогоріч Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Змінилися часи та обставини, тільки ворог залишився той самий. 

24 листопада у нашій школі відбулися тематичні заходи, присвячені 90-й річниці Голодомору 1932-1933 років. Вчителька історії Марія Михайлівна Братащук провела для учнів школи історичний екскурс про ті страшні часи. Адже  тепер українські та закордонні дослідники Голодомору вже можуть відверто говорити про те, що відбувалося в ті чорні роки. Гірка і пекуча та правда. І про неї мусять знати діти, онуки, правнуки. Весь світ. А правда така: голодомор забрав мільйони людей. 

Школярі провели акцію "Запали свічу", у щирій молитві згадали всіх невинно вбитих людей, які помирали з думкою про святий скарб - шматочок хліба.

Учні 8 класу разом із класним керівником Ништою Романом Петровичем підготували цікавий виховний захід "Ми пам'ятаємо! Ми сильні!" Діти читали вірші, спогади людей що пережили голод, хвилиною мовчання вшанували великомучеників нашої історії, зхапалили свічі на їх честь. 

Хай же пам'ять про всіх невинно вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави. 

Ми пам'ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в "тюрму народів". Саме національна пам'ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби!


"ХАЙ ЩАСТЮ ДИТИНИ НЕ БУДЕ КІНЦЯ"🥰

  Щороку 20 листопада, в день річниці прийняття Конвенції про права дитини, в Україні відзначається Всесвітній день дитини. З нагоди свята учні 5 класу нашої школи підготували виховний захід “Хай щастю дитини не буде кінця”. Учні розповіли про історію свята, яке було засноване в 1954 році для того, щоб сприяти міжнародному згуртуванню і покращенню добробуту дітей. Пригадали права та обов’язки дітей і наголосили на актуальності проблем дитинства, яка сьогодні є, на жаль, дуже важливою.

  Сьогодні діти України зустрічають Всесвітній День Дитини під обстрілами ракет, бомб, мін, снарядів російської армії, яка намагається залякати нас, ганебно наносячи ракетні удари по цивільних будинках і закладах освіти, цілеспрямовано знищуючи об’єкти енергетичного забезпечення, залишаючи без тепла і світла лікарні, дитячі садки, школи!  

  Але рашисти ніколи не здолають того патріотизму, який з кожним підступним ударом лише зміцнюється у свідомості українських дітей!   

  Хіба може бути щось краще від щасливих дитячих усмішок, від веселих допитливих оченят! Тож нехай очі всіх дітей завжди наповнюються радістю і щастям, а дитинство буде мирним і безпечним, адже щаслива дитина і міцна родина – це майбутнє міцної держави! 


Класний керівник 5 класу: 

Іван РОГАН




ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Кожна людина приходить в цей світ, щоб творити добро. Суть святкування полягає в тому, щоб нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги в сучасному житті.  

Учні 7 класу разом із класним керівником Михальчишин Ольгою Миколаївною підготували чудовий виховний захід – годину доброти «Твори добро, бо ти людина». Символом свята стала відкрите серце.

Створюючи серце доброти і вклавши у нього зі своїх сердець часточку добра учні переконливо довели, що важливо бути добрим не тільки в цей день, але й щодня , причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня доброта.

ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Міжнародний день толерантності є святом, яке щорічно відзначається 16 листопада в усьому світі

Формувати толерантність у дітей надзвичайно важливо в умовах сьогодення, оскільки навчаючи їх поваги до інших, ми сприяємо розвитку їхньої унікальності та навичок висловлювати власні переконання. При цьому зберігаючи відкритість до різноманітності думок, прийняття інших людей такими, які вони є, поваги до інших поглядів, зовнішності та світогляду.

В рамках своєї роботи практичний психологом КЗ «Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ст. Білецької сільської ради» провела ряд занять з елементами тренігу «Шлях до толерантності» для учнів початкових класів. Де вони були ознайомлені з поняттям та ознаками толерантності. Виконували цікаві вправи, такі як «Долоньки толерантності», «Визначення рис характеру людей», «Квітка толерантності» та «Дерево толерантності». Учні з інтересом слідували порадам психолога, відповідали на поставленні запитання та задавали свої. Наприкінці занять учні ділились враженнями та ставали до  спільного фото.


МИ РОДУ КОЗАЦЬКОГО ДІТИ

У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав майже 300 років. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від нападів турків і татар, а також від польських та московських колонізаторів.  Протягом століть на козацьких традиціях виховувались і виховуються нові й нові покоління українців. 

Щороку в нашому навчальному закладі проходить урочиста посвята у козачата здобувачів освіти 1-х класів. В міцне шкільне козацьке братство вливається нове поповнення – веселі і завзяті, кмітливі і спритні хлопчики та дівчатка, в черговий раз доводячи усім, що «Козацькому роду нема переводу»!

МАРШ ПАТРІОТІВ

20 жовтня рій "Захисники" нашого навчального закладу взяв участь в обласному марші патріотів у місті Чортків під гаслом "Ми - юнь Тернопілля, ми - діти козацького роду, ми - майбутні захисники України" в рамках проведення заходів всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура") серед закладів освіти області.

Марш передбачав проведення вишколу із стройової підготовки, прохід центральними вулицями міста, вшанування Героїв України, що боролися за свободу та незалежність держави. 


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХЛІБА

Всесвітній день хліба відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році.

Люди різних національностей завжди дбайливо і трепетно ставилися до хліба, як до свого годувальника. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя. А в колишні часи хліб був і головною ознакою достатку  родині і благополуччя в домі. 

Учні 3 класу расом із класним керівником Оксаною Михайлівною Балтарович підготували чудовий виховний захід про хліб. Діти почерпнули багато цікавої інформації про хліб, його мандрівку від поля до столу, висловили слова щирої вдячності людям, що вирощують та виготовляють хліб. 

МІЛЬЙОН ДІТЕЙ МОЛЯТЬСЯ 

 ВЕРВИЦЮ

18 жовтня учні нашого навчального закладу долучилися до великої молитовної ініціативи "Мільйон дітей моляться вервицю". Дитяча молитва мільйонів дітей по цілому світі - це велика сила, здатна творити справжні дива. Разом із отцем Едуардом, парохом церкви Архистратига Михаїла, діти молилися за мир та перемогу України. Віримо, що слова отця Піо "Коли мільйон дітей молитимуться Розарій, тоді світ зміниться" стануть пророчими і найближчим часом на нашій землі настане мир і Божа благодать. 


ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

16 жовтня - Всесвітній день здорового харчування. Учні та вчителі школи активно долучилися до всіляких заходів спрямованих на  пропаганду культури здорового харчування, захист, збереження і розвиток здоров’я школярів.  Учні школи долучилися до створення проєкту «Здоровими будемо – усе здобудемо».  Серед основних заходів  – уроки з предмету «Основи здоров’я», майстер-класи у 3 та 4 класах «Вибір корисних для здоров’я продуктів харчування», "Вітамінний салат своїми руками", конкурси «Про смачну та здорову їжу», бесіди «Продукти харчування: наші друзі і наші вороги», вікторини «Корисна та шкідлива їжа». 

В ГОСТІ ДО КАЗКИ

Веселу та захоплюючу екскурсію в Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки здійснили учні 1 та 2 класу. Діти дивилися цікаву повчальну казочку "Поросятко Чок". Чудові декорації, майстерна гра акторів, веселі пісеньки та жарти на довго запам'ятаються маленьким глядачам. 

Діти поверталися до дому в гарному настрої і, не зважаючи на осінній дощик за вікном, із захопленням переповідали цікаві пригоди про маленьке але сміливе поросятко, веселих друзів та страшного вовка, який попри всі свої старання так і не зміг наробити шкоди героям казки. 


СТЕЖКАМИ ПОВСТАНСЬКОЇ СЛАВИ

12 жовтня учні старших класів здійснили похід у Дітковецький ліс - "Стежками повстанської слави". Діти разом із вчителями Стареправо В.С., Роган Н.Б., Беркити М.В. відвідали місця кривавих боїв воїнів УПА з більшовицькою армією. Діти проводили цікаві паралелі із сьогоденням, адже ворог не змінився, та й методи боротьби теж.

Український народ завжди прагну бути вільним. Ці прагнення і сьогодні відстоюють на передовій наші мужні воїни.

Маємо пам'ятати нашу історію, її трагічні сторінки, вшановувати героїв минулого і сучасності - у цьому наша сила.

ЕКСКУРСІЯ У ЕТНО-САДИБУ 

"БАБУСИНА ХАТА"

11 жовтня 2023 року вихованці гуртка «Юні туристи –краєзнавці» під керівництвом Братащук Марії Михайлівни відвідали етно-садибу «Бабусина хата», що у с.Дітківці. Господиня содиби Маладика Марія Олегівна провела цікаву та змістовну екскурсію. Усі присутні поринули у давні часи. Вихованці плели тин. Пані Марія провела майстер-клас з виготовлення Ангеликів. У вихованців гуртка залишились позитивні емоції та приємні спогади. 

День психічного здоров‘я

Зважаючи на реалії сьогодення, турбуватися про психічне здоров‘я не менш важливо, чим дбати про фізичне.

Тому з метою підвищення обізнаності учнів, щодо проблем психічного здоров‘я, практичним психологом Пошвою Д.М. до «Всесвітнього дня психічного здоров’я»  було проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 10 класу під назвою «Як зберегти психічне здоров‘я?» 

Під час заняття учні були ознайомленні  з поняттям «психічне здоров’я», навчилися формувати ціннісне ставлення до самого себе, дізналися які чинники впливають на наше психічне здоров’я, зокрема вплив стресу на людину, оскільки живемо у дуже не простий час.  Також діти отримали мотивацію щодо збереження психічного здоров'я, як необхідної складової життєдіяльності успішної людини.


ЕКСКУРСІЯ У "БАБУСИНУ ХАТУ"

Учні початкових класів із своїми класними керівниками відвідали етно-садибу "Бабусина хата" та мали гарну нагоду поринути у минуле, дізнатися про життя і побут жителів села у минулі часи.

Діти мали змогу доторкнутися до речей , які багато рокі залишаються мовчазними свідками історії. Все тут пронизане якоюсь дивною і трепетною атмосферою. Учні із захопленням слухали розповіді власниці етно-садиби Марії Маладики, задавали багато запитань. Із приємними враженнями та позитивними емоціями поверталися маленькі дослідники сьогодні до дому. 

Щиро дякуємо пані Марії, яка зібрала і зберігає цю безцінну спадщину, привітно зустрічає допитливих гостей, ділиться інформацією та емоціями. Адже тільки плекаючи наші національні традиції, культурну спадщину, можемо називати себе гідними нащадками славного українського роду.

ВІТАЄМО ВАС, УЧИТЕЛІ!

     Початок жовтня дарує нам одне з найулюбленіших професійних свят України – День вчителя. Це свято мудрості, енергії та наснаги, свято людей, від яких залежить майбутнє цілої нації. Немає мабуть на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком. 

     Святкування Дня вчителя в Мшанецькій ЗОШ І-ІІІ ст.  відбулося 6 жовтня. З самого ранку наші вчителі почали приймати привітання від своїх учнів. У школі панував сонячний настрій. Ми щиро дякуємо Богу та ЗСУ, що маємо можливість сьогодні вітати наших вчителів у стінах рідної школи.

Окрасою Дня Вчителя став святковий концерт, організований цьогорічними випускниками та учнями старших класів . Актова зала наповнилася віршами, піснями, вікторинами, конкурсами та просто найщирішими привітаннями для представників найважливішої професії, для людей, що вибрали для себе шлях Наставників.

Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній шкільній родині!


ДЕНЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

На передодні Дня вчителя у нашій школі відбувся День учнівського самоврядування. У цей день учні старших класів мали можливість спробувати себе у ролі вчителів. Діти з ентузіазмом та відповідальністю віднеслися до цієї важливої місії. Вони заздалегідь опрацьовували теми, шукали різні цікаві розробки до уроків. День пройшов насичено і цікаво, про що свідчать схвальні відгуки школярів.


ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ СЛАВА!

В рамках проведення декади до Дня захисників і захисниць України у нашому навчальному закладі було проведено годину мужності "Захисникам України слава!" На захід були запрошені військовослужбовці із сіл Мшанця, Дітковець та Вертелки. Учні ретельно готувалися до цієї зустрічі, адже не кожен день є можливість спілкуватися з героями, які несли і несуть тягар війни. Кожен розумів велику відповідальність перед людьми, які бережуть для нас небо, завдяки яким ми маємо можливість навчатися і працювати. 

Розпочалася година мужності із відвідування могил загиблих воїнів у селах Дітківці та Хомівка. Учні разом із запрошеними гостями та родичами загиблих молитовно згадали кожного полеглого солдата. 

Продовжилась зустріч у актовій залі школи  де учні піднесено і душевно читали вірші, співали патріотичних пісень та щиро дякували запрошеним військовослужбовцям, та й кожному українському солдату зокрема, за мужність, патріотизм, відвагу, за те що у перші дні війни у 2022 , а дехто ще в далекому 2014 році, без вагань стали на захист рідної землі.  

Багато теплих слів було сказано в цей день нашим захисникам. Сльози радості бриніли на їхніх очах, коли піднесено і урочисто уся шкільна родина співала гімн держави, коли третьокласники Максимко Ногас та Максимко Каплун щиро і по дитячому виконували Молитву за Україну. 

Ми щиро вдячні Вам, захисники України. Усі наші мрії та молитви про перемогу, мир та спокій для нашої багатостраждальної землі. 

Слава Вам мужні воїни!

Слава Україні! Перемога буде за нами, хай нам у цьому допоможе Господь Бог!


КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ

Доброю традицією у школі є проведення Козацьких забав, присвячених Дню захисника України, Дню українського козацтва. Із учнів 5 -7 класів були сформовані команди "Захисники" , "Патріоти", " Котигорошки". Діти завзято змагалися у різних видах естафет. Свято пройшло у піднесеному настрої, з позитивними емоціями та спортивним азартом. У командному заліку перемогу здобула команда  "Захисники". 

«Козацькі забави» у школі — це не лише спортивне свято, а й справжнє виховання майбутніх захисників, патріотів України.

Дякуємо всім, хто долучився до проведення свята, а, особливо, нашим Збройним Силам України!


Екскурсія для наймолодших

29 вересня вперше завітали до нашої шкільної бібліотеки наймолодші учні – першокласники разом зі своєю вчителькою Роган Г. Є.. Під час зустрічі бібліотекар Паламарчук Г. П. познайомила дітей з «книжковим будинком», правилами поведінки у бібліотеці та правилами користування книжками. Також ознайомилися із місцем розміщення книг у бібліотеці. На завершення пограли в гру «Так чи ні?», під час якої ще раз повторили правила поведінки в бібліотеці.

Першокласники залишили бібліотеку з приємними враженнями та піднесеним настроєм.



ДЕНЬ МИРУ

Слово «МИР» звучить сьогодні, як ніколи, актуально для нашої багатостраждальної України. Війна, що увірвалася у наше мирне життя зруйнувала вже тисячі людських доль: гинуть військові, мирні жителі, ні у чому не винні діти, зруйновані міста та села. Для нас вже стали звичними слова «Біженці», «Загиблий», «Зниклий безвісти». Нам дуже хочеться, і ми віримо в те, що ці страшні сторінки нашої історії закінчаться найближчим часом. І в Україні знову запанує мир.

До Дня миру учні 2класу школи виготовили білосніжних голубів. Також учні молодших класів малювали патріотичні малюнки на асфальті. Ми віримо, що прийде час, і Україна знову підніметься з колін, стане вільною, квітучою, незалежною державою. 

  Нехай же якнайшвидше закінчиться це лихоліття і знову на нашій рідній землі запанує мир і спокій. Миру і  перемоги нам усім!


ВИСТАВКА КОНКУРС 

"ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ"

Ось і завітала у наш край щедра осінь. І хоч сонечко ще по літньому зігріває землю проте осінні барви вже заполонили все довкола. Доброю традицією у нашому закладі є проведення виставки-конкурсу "Щедрість рідної землі" де діти сповна можуть проявити свої вміння і фантазію. Цьогорічне свято не стало винятком. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи. З квітів, зерна, гілочок, динь, картоплі учні створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж. Невеличка концертна програма-захист композицій порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.


ВЕСЕЛІ ПЕРЕРВИ

Лідери учнівського самоврядування у новому навчальному році продовжують чудову традицію попередніх років - веселі перерви для учнів початкових класів. Учениці 7 класу підібрали для початківців веселі руханки, банси, патріотичні пісні . Діти із захватом приєднуються до веселих перерв та активно проводять свій вільний час.


ДОБРІ І КОРИСНІ СПРАВИ

Спільна праця згуртовує людей. По літньому спекотні вересневі дні об'єднали нашу шкільну родину на ділянці. Діти, вчителі та працівника школи гуртом взялися за збір врожаю - картоплі. Тепле осіннє сонечко додало наснаги, щоб добру і корисну справу зробити швидко і якісно.  

Сумна звістка сколихнула нашу шкільну родину - на війні загинув випускник нашої школи із села Хомівка  Кватюра Роман. Добрий, щирий 20-и річний юнак, із чудовим почуттям гумору.  У нього напевне були великі плани на майбутнє – хотів реалізуватися у обраній професії, мріяв побудувати дім, посадити сад, створити сім'ю та виховати дітей. Але жорстока війна зруйнувала його плани, залишивши осиротілими рідну домівку, де юного воїна чекали батьки, бабуся, молодші сестри та брат.  

Важкі непоправні втрати! Війна забирає щирих, сміливих, найкращих…

Вічна пам‘ять мужнім воїнам.

Щирі співчуття рідним та близьким Героя.

ЗНОВУ ВЕРЕСЕНЬ КЛИЧЕ ДО ШКОЛИ

    Перше вересня – надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником.
    Війна внесла у цей день гіркоту та розбавила нашу радість сумом, але ворогові ніколи не знищити жагу до знань. У Божій опіці під захистом наших мужніх воїнів діти переступають шкільний поріг, щоб навчатися, пізнавати та творити!  Без особливих веселощів, але у дружньому колі, з патріотичним настроєм  пройшло свято Першого дзвоника в нашій школі, яка гостинно відкрила двері для своїх учнів, зокрема, для маленьких першокласників.
    Це вони сьогодні вперше стоять схвильовано дивлячись допитливими очима, старанно розповідають вірші та дякують нашим збройним силам України за можливість  навчатися.
    Учнів школи, вчителів та батьків за доброю християнською традицією поблагословив отець Едуард Із словами привітання до усіх присутніх звернувся  директор школи Василь Іванович Роган та побажав учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості, успіхів та такої омріяної перемоги.
      Привітати із початком нового навчального року до нас завітав сільський голова Білецької сільської ради Малик Дмитро Васильович, який побажав всім миру, перемоги, терпіння, натхнення у такій нелегкій праці та подарував для школярів цінний подарунок - автономну колонку . Щиро дякуємо Дмитру Васильовичу, депутатам сільської ради  за покращення матеріальної бази нашого навчального закладу.
      І ось настала зворушлива та довгоочікувана мить – мить коли лунає Перший дзвоник. Маленькі першокласники за руку з одинадцятикласниками гучно дзвонили у дзвоники, сповіщаючи всім, що новий 2023-2024 навчальний рік розпочався.

Тож нехай цей рік відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами учнів, батьків – гордістю за своїх дітей! А головне – хай принесе для нас перемогу!

Дякуємо Богу та ЗСУ що з Божою опікою розпочинаємо цей навчальний рік! Мирного неба та перемоги нам усім!

Слава Богу!

Слава Україні!

Слава ЗСУ!


З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, СИЛЬНА ТА НЕСКОРЕНА УКРАЇНО!

Зі святом тебе, солов'їна, наймиліша і найрідніша наша незламна Україно! Усі наші думки про ПЕРЕМОГУ, всі наші дії  - задля її пришвидшення!

В День незалежності і щодня дякуємо захисникам і захисницям що нещадно б'ють ворога і тримають для нас небо. Дякуємо Героям, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю. 

СЛАВА БОГУ ЗА НАШУ КРАЇНУ, ЗА ЇЇ НЕЗЛАМНИЙ НАРОД! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

ВІРИМО, БОРЕМОСЬ, ПОДОЛАЄМО!



Випуск 2023