MŠ Family

Brno, Mazourova 2, příspěvková organizace

Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 548 129 534, e-mail: info@msfamily.cz, ID datové schránky: zctpd3e , IČO 60555131

bankovní spojení: 117239621/0100 , zřizovatel: Statutární město Brno, městská část Brno-Židenice

Důležitá oznámení

Organizace prázdninového provozu MŠ v červenci a srpnu 2020

6. 12. 2019 | ředitelka školy

Již dnes se můžete seznámit s organizací prázdninového provozu MŠ v Brně-Židenicích. Přečtěte si celou informaci.

Z kalendáře akcí školního roku

Kalendář můžete prohlížet v níže uvedeném náhledu nebo komfortněji v samostatném okně. Telefon obraťte na šířku a zvolte režim zobrazení Agenda.


Pohodové předsváteční dny!

Ze života školy

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 jsme v naší školce přivítali vzácnou návštěvu. Do všech tříd přišel Mikuláš i se svými pomocníky Čertem a Andělem. Děti si slavnostní dopoledne velmi užily, přednesly krásné básničky a zazpívaly písničky. A Mikuláš jejich snahu ocenil balíčkem plným zdravého mlsání... článek s fotografiemi

Sváteční atmosféra ve třídě Koťátek

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 nám naplno ve třídě Koťátek vypukla vánoční atmosféra. Dopoledne jsme za poslechu koled pekli a zdobili voňavé perníčky a pak jsme plní očekávání vyhlíželi Mikulášskou družinu. I nadílku jsme nakonec dostali... článek s fotografiemi

Exkurze Kuřátek v přírodovědné stanici Kamenačky

Dne 20. 11. 2019 se třída "Kuřátek" vydala na exkurzi do Přírodovědné stanice Kamenačky. Po příchodu se nás ujala paní Blanka, která nám pověděla spoustu zajímavostí o různých zvířátkách... celý článek s fotografiemi

Poděkování rodičům

Milí rodiče, chtěli bychom Vám poděkovat za hojnou účast na konzultačních chvilkách ve dnech 13. a 14. 11. 2019, za Váš aktivní zájem o výchovu a vzdělávání Vašich dětí u nás v MŠ FAMILY.

Vážíme si Vaší spolupráce a věříme, že i nadále budeme nacházet společnou cestu v zájmu všech dětí.

Kooperativní činnost ve třídě Kuřátek

Děti si ve třech skupinkách vyzkoušely spolupráci na společné téma "Vytvoř lidskou postavu".

Ke splnění úkolu použily dostupný materiál v herně třídy a kooperativní činností tak dosáhly splnění stanoveného cíle. Děti byly komunikativní a tvořivé, dodržovaly dohodnutá pravidla a práce je velmi bavila.

K tomuto způsobu vzdělávání se brzy určitě vrátíme... článek s fotografiemi

To nejlepší z měsíce října ve třídě Motýlků

Během měsíce října jsme si ve třídě Motýlků vyzkoušeli mnoho zajímavých věcí. Díky doneseným kaštanům od dětí jsme mohli skládat obrázky, procházet masážní chodník, i vyrábět zvířátka. Používali jsme šablony papírové, ale i živé – s těmi byla legrace! Také jsme poznali mnoho druhů ovoce a zeleniny – podle chuti, tvaru i barvy anebo jen tak na obrázku. Vůně skořice se linula po celé třídě, když jsme pekli jablečný štrúdl a ani sychravé počasí nás neodradilo vydovádět se na nedalekých prolézačkách... celý článek s fotoalbem

22. Letní slavnosti v MŠ FAMILY

S končícím školním rokem jsme se i letos plni elánu a nápadů připravovali na červnové slavnostní setkání všech dětí a zaměstnanců naší MŠ s rodiči a příbuznými v Dělnickém domě. Ve středu 19. 6. 2019 v 15:30 jsme se společně sešli na Letních slavnostech MŠ FAMILY... celý článek s fotoalbem

Oslavy Dětského dne v MŠ FAMILY

Ve čtvrtek 30. 5. se z prostorů školní zahrady ozývala hudba a radostný smích, odpoledne se neslo ve znamení oslavy Dne dětí. Pro děti a jejich rodinné příslušníky byla připravena stanoviště, která nás přenesla do světa českých filmových pohádek... celý článek s fotoalbem

Z ohlasů na Dětský den

Čokoládovo-banánové muffinky, které připravila naše hlavní kuchařka všem moc chutnali. Na přání rodičů paní Radka Němčanská svůj recept zveřejňuje na tomto místě.

Plavali jsme se Sportíkem

Letošní plavecký kurz proběhl od 19. do 22. 5. 2019. Děti, které se ho účastnily, zažily čtyři dny plné plavání a zábavy v malebných Jedovnicích. I přes nepříznivé počasí jsme se vydávali na výpravy do okolí rybníka Olšovce. Postavili jsme na pasece domečky pro lesní skřítky a ti nás pak za odměnu nechali hledat jejich dávno ukrytý poklad... celý článek s fotoalbem.

Děkujeme rodičům

ěkujeme rodičům za poskytnutí finančního daru v hodnotě 8 950 Kč, který bude využit při příležitosti Dětského dne ve čtvrtek 30. 5. 2019.

Eva Šperková, ředitelka školy

Karnevalové veselí

Karnevalové veselí ve třídě Kuřátek a Koťátek nás velmi bavilo, stejně jako vymýšlení fantazijních příšerek, vytváření domečků pro dinosaury. A pak je také potřeba se pořádně vyběhat a zasportovat si venku... celý článek.

O průběhu Předškoláka

Edukativně stimulační skupiny jsou určeny předškolním dětem, kterým rodiče chtějí pomoci lépe zvládnout začátek školní docházky. V každé lekci je přítomen pedagog z mateřské školy a z prvního stupně základní školy (ZŠ Krásného). Obě pak poskytují dítěti i rodičům zpětnou vazbu, komunikují s účastníky, dávají jim správné návody a postupy k práci a odpovídají na jejich případné dotazy... celá informace.

Lyžování v Karlově

Od 16. do 20. 1. 2019 prožilo 30 lidí (dětí a rodičů) z naší MŠ pět nádherných dnů v Jeseníkách. Přinesly všem nejen dokonalé sněhové i klimatické podmínky, ale hlavně děti sdílely stejné prožitky s ostatními dětmi, učily se lyžařským pokrokům a všemu co k tomu patří ... celý článek .

Přišel za námi Mikuláš

Přišel za námi Mikuláš - byl přívětivý, hodný a hodně starý, s sebou letos přivedl i anděla. Zato čerty nebral, protože se nečešou, nemyjí, straší a vůbec - nedělají dobré věci. Dokonce mu letos přimíchali škaredé věty do kouzelné knihy, co prý děláme. A samozřejmě to nebyla pravda... celý článek .