Європа починається з тебе!

«Європа- це континент різних культур,

релігійних та правових традицій,

але, водночас, спільних цінностей.

Ці цінності сприймає, а відтак

і захищає Європейський Союз.

Він заохочує співробітництво між

європейськими кордонами,

сприяє єдності при збереженні розмаїття»


16 травня в Україні відзначають День Європи. Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.


Перші кроки до об’єднання Європи

Короткий, проте інформативний новинний ролик, який допоможе усвідомити причини та особливості перших кроків до об’єднання Європи після Другої світової війни.

Бути європейцем – означає сповідувати європейські цінності

Бути європейцями – це не лише мати громадянство європейської країни. Це насамперед означає, що індивід сповідує низку цінностей та намагається жити відповідно до них. А як ти розумієш поняття «цінності» ? Які цінності ти знаеш?

  • Демократія – право і здатність кожного громадянина впливати на життя своєї держави (можливість обирати владу і бути обраним до органів влади).

  • Верховенство права – забезпечення рівності всіх громадян перед законом, правове врегулювання відносин між усіма членами суспільства.

  • Рівні умови для всіх – безперешкодний доступ до праці та навчання (зважаючи на власні потреби та можливості), рівність у дотриманні громадянських прав кожної людини (на життя, здоров’я, освіту, свободу вибору релігії та мови спілкування).

  • Утвердження суспільства справедливості та турботи – досягнення такого рівня розвитку спільноти, коли всі її члени поважають одне одного; утвердження системи соціального захисту населення.

  • Повага до себе та інших – утвердження самодостатнього і толерантного сприйняття всіх членів суспільства.

  • Мир – протидія веденню війн та намагання вирішувати будь-які конфліктні ситуації виключно мирним шляхом.



Ну що, юні знавці Європи, з традціями трохи розібралися. Пропоную, Вашій увазі, гру-асоціацію "Країни Європи", де потрібно відгадати назву країни за певним переліком слів

Європа – дивовижний континент з багатою історією. Вихідці з Європи стали видатними науковцями, вченими, художниками, композиторами, відомими артистами та спортсменами. Наша Україна також обрала європейський шлях розвитку і це стало частиною української національної ідеї.Тому не випадково ми згадаємо цікаві факти про нашу рідну Україну, адже вона по праву належить до однієї з найбільших країн Європи.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

Простір землі, яку заселяють українці, є таким великим, що аби перетнути його пішки із заходу на схід, треба йти 90 днів, долаючи щодня 30 км. Я думаю, що кожен з вас пишається тим, що він є українцем. А що цікавого ми могли б розповісти про свою країну, якби до нас завітали друзі з іншої країни?

Давайте разом з вами пригадаємо ці факти.

1. У ХІ сторіччі Київ був найбільшим містом у Європі. А зараз це найбільше міс-то в Україні.

2. В Україні, у невеликому містечку Рахів серед мальовничих Карпат знаходить-ся географічний центр Європи.

3. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою.

4. Автором першої в світі Конституції є українець Пилип Орлик. Ця подія відбулась у квітні 1710 року, коли Орлик був обраний гетьманом запорізького війська.

5. Найбільша кількість пам’ятників у світі, встановлених на честь видатного діяча культури – це пам’ятники геніальному українському поетові, мислителю та художнику Тарасу Григоровичу Шевченку. Їх встановлено аж 1384 у 35-ти країнах світу.

6. Найбільші чоловічі монастирі називаються Лаври. Статус Лаври мають лише 6 монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні.

7. Найдовший музичний інструмент у світі – трембіта. Довжина її може досягати 4 метрів, а звук чутно на відстань понад 10 кілометрів.

8. Станція метро "Арсенальна" у Києві довгий час була найглибшою у світі. Вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею.

9. Острозька академія була першим вищим навчальним закладом у Східній Європі, тобто це – найстаріша науково-освітня установа.

10. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою в світі вантажопідйомністю – Ан-225 "Мрія".

11. Українська пустеля "Олешківські піски" є найбільшою в Європі.

12. Найстаріший дуб також росте в Україні, він має понад 1300 років.

Так, ми можемо пишатися, що ми українці, що наша держава – одна з найбільших серед країн Європи.