Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» Монастирищенської міської ради Черкаської області - заклад із поглибленим вивченням математики у 8-11 класах, біотехнологічним та історичним профілями у 10-11 класах, реорганізований за рішенням Монастирищенської районної ради від 29 жовтня 2019 року шляхом перетворення (зміни назви) внаслідок приєднання двох філій: Халаїдівської та Шабастівської. Кількість учнів – 698 (разом з філіями - 801). 

Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» – один із провідних закладів освіти району. Колектив закладу завжди намагається рухатися в ногу з часом, знаходиться у постійному пошуку нових форм та методів роботи з учнівською молоддю, займається дослідницько-експериментальною, проєктною та інноваційною діяльністю.

Основні досягнення ОЗЗСО:

нагороджений Пам’ятною відзнакою  «Імідж освіти Черкащини - 2011»; 

лауреат Другої міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади» (2011); 

експериментальний заклад регіонального рівня з теми "Виховання культури демократії старшокласників на основі використання ІКТ" (2010-2015); 

Міжнародний проєкт: команда  ліцею (адміністрація, учителі, учні)  брала участь у тренінгах та семінарах у рамках спільного проекту Ради Європи,  Міністерства освіти і науки України і Європейського Центру Вергеланда (Осло) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії: - семінар-тренінг «Демократичне врядування у школі» у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини для директорів, заступників директорів та учителів; - тренінг з освіти для демократичного громадянства з прав людини для вчителів та учнів старших класів «Школа демократії»; Міжнародна конференція «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства» - 2017.

переможець обласного конкурсу «Кращий план розвитку школи»; 

лауреат Восьмого всеукраїнського конкурсу "Вчитель-новатор" (2017); 

переможець конкурсу «Портфоліо школи» (2016); 

переможець акції "Громадське визнання";

дипломант Всеукраїнського навчально-дослідницького конкурсу для закладів освіти «Digital measurements 2018»;  

переможець ІІ туру Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (2017, 2018, 2019).


Тринадцята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті", номінація "Упровадження в освітню діяльність інноваційних проєктів, моделей, систем, технологій, методик, що спрямовані на підвищення якості освіти", золота медаль, 2021. 

Міжнародний проєкт-конкурс онлайн-лабораторії Diqital Labs (учитель хімії НАГОРНА Юлія), 2021.

Всеукраїнський проєкт "Збудуй своє майбутнє, молодь України за сталий розвиток - 2019" (створення кімнати для учнівського дозвілля й заходів). Учителі Василенко Ж., Сергієнко Н.

Всеукраїнський проєкт "Розуміючи мир". Учителі: Галевич І., Василенко Ж., САЛАМАХА А.

Міжнародна виставка "Сучасні міжнародні заклади". 

Обласна педагогічна виставка "Освіта Черкащини" (щорічно)

Науково-методична та інноваційна діяльність

Науково-методична робота ОЗЗСО спрямована на реалізацію освітньої проблеми: «Використання сучасних  освітніх технологій з метою формування інформаційно-компетентного випускника».

Відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (№ 620 від 12.11.2010) ОЗЗСО надано статус  експериментального закладу регіонального рівня з теми: «Виховання культури демократії старшокласників на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій» (2010-2015). 

Учасник міжнародного проєкту «Демократичне врядування у школі», організованого спільно з Радою Європи, Міністерством освіти та науки України і Європейського Центру Вергеланда (Осло) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії (2016-2017). 

Протягом 7 років ОЗЗСО активно співпрацює із Корпусом Миру, запрошує на роботу волонтерів. Наслідки такої співпраці: 

З 2015 року заклад є учасником цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року.

Із 2019 року «Ерудит»  є учасником Всеукраїнського освітнього проєкту зі сталого розвитку «Make Your Future» ("Збудуй своє майбутнє"!): проводиться просвітницька робота, створюються і втілюються в життя нові міні-проєкти. 

Високу результативність роботи закладу визначено статусом експериментального навчального закладу регіонального рівня (відповідно до наказу Управління освіти і науки облдержадміністрації від 05.05.2017 №119 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини») як «Школу акмеологічного спрямування».

Мета діяльності закладу

- формування життєвої стратегії молодого покоління України як стратегії сталого розвитку особистості й індивідуальності людини в умовах нестабільного розвитку суспільства. 

Завдання:

Місія ОЗЗСО 

- створення акмеологічного середовища, яке сприятиме максимальній самореалізації кожного учня незалежно від його психофізіологічних особливостей і навчальних можливостей. 

Кадрове забезпечення

Тут зібралась плеяда справжніх професіоналів, кожен з яких завжди пам’ятає, що на нього покладена найважливіша місія – виховання дітей, серед яких немає абстрактних учнів, а мистецтво і майстерність навчання та виховання полягає в тому, щоб, розкривши сили і можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці. Для кожного з них учень – це не ємність, яку потрібно наповнити, а факел, що треба запалити.  

З 2009 року заклад очолює Стороженко Н.А. - спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, лауреат обласної премії імені О.Захаренка. 

Освітній процес у закладі забезпечують 59 досвідчених педагогічних працівники, серед яких: 

Серед учителів – 

На шкільному Олімпі

Гарні учні завжди були, є і будуть предметом гордості будь-якої школи, а талановиті і творчі вихованці – це подвійна гордість для кожного освітнього закладу. Саме тому ОЗЗСО І-ІІІ ступенів «Монастирищенський «Ліцей «Ерудит» – лідер у районі за якістю освітніх послуг, за кількістю призових місць у різноманітних фахових та учнівських предметних конкурсах, олімпіадах, виставках районного та обласного рівнів, а також за результатами ЗНО.

У закладі продуктивно функціонує створене 2011 року шкільне наукове товариство творчо обдарованих учнів та учителів «Золота сова», члени якого вже кілька років поспіль беруть активну участь у наукових розробках з пошуково-дослідницької діяльності.

За останніх 10 років маємо 168 переможців  районного та 45 призерів обласного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних дисциплін, 14 призерів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук.

Велика увага у закладі приділяється формуванню національно-мовної особистості школяра. Щороку маємо переможців районного та обласного (2010-2015) етапів  Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика  та  Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  ім. Тараса Шевченка. 

Співробітництво з питань науково-методичного супроводу з ВНЗ

На базі закладу було створено експериментальний майданчик як наслідок співпраці з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини.

Укладено договори про співпрацю з Білоцерківським аграрним університетом; Уманським національним університетом садівництва.

Форми взаємодії між учасниками освітнього процесу

У закладі добре розвинена сучасна модель шкільного самоврядування. Дієве, реальне, ефективне – воно забезпечує діловий ритм життя школярів, створює умови для розкриття їхнього творчого потенціалу. Дитяча організація нашої школи має назву „Паросток”.

У закладі функціонує система взаємодії з громадськістю міста, позашкільними закладами, установами та організаціями. 

Громадське управління реалізується через співпрацю педагогічного колективу, учнівського самоврядування, ради школи, батьківського комітету.

З метою виховання та організації змістовного дозвілля учнів ліцею співпрацюємо з такими організаціями: 

Крім того, ведеться тісна співпраця із представниками:

За їх участю готуються та проводяться різноманітні виховні заходи: благодійні акції, конкурси, екскурсії, свята, виставки, проєкти тощо.