Maandag 22 november 2021

Maandag 22/11 : dag 22 van de SDG-estafette.

Leerlingen overhandigen op de Grote Markt hun postkaarten aan Marc Snoeck, de burgemeester, met de vraag om speelpleinen en schoolbuurten rookvrij te maken.

De burgemeester had er wel oren naar.


Marc Snoeck, burgemeester : "Bedankt voor de vele tips. Ik neem deze mee naar het stadhuis. Daar ga ik ze samen met mijn collega's in het schepencollege grondig bekijken.  Jullie ontvangen van mij, via jullie leerkracht, binnenkort een antwoord."

Van ludieke slogans tot wandelende sigaret:
kinderen doen zelf voorstellen
om hun omgeving rookvrij te maken

Verslag in het Nieuwsblad 22.11.2021

HALLE - Als het van de kinderen van het vijfde leerjaar van het Heilig Hart&College campus Handbooghof afhangt, mag Halle een rookvrije stad worden en dit zeker op plaatsen waar veel kinderen komen. De leerlingen overhandigden maandag op de Grote Markt een lijstje met voorstellen en opmerkingen aan burgemeester Marc Snoeck (Vooruit).

Ingrid Depraetere

“Iedereen heeft recht op een goede gezondheid. Wanneer volwassenen roken in het bijzijn van kinderen, ademen zij die sigarettenrook in en dat is niet gezond”, vinden de kinderen van het vijfde leerjaar.”Daarom zou het fijn zijn om op plaatsen waar veel kinderen komen, zoals speeltuin, sportterreinen en schoolomgevingen, het roken te verbieden of minstens te vragen om niet te roken.”

Op de Grote Markt lazen de leerlingen maandagvoormiddag hun wensen voor en overhandigden die ook aan burgemeester Marc Snoeck. Ze droegen slogans mee om hun wens voor rookvrije buurten kracht bij te zetten.

Ideetjes

De kinderen bedachten zelf al enkele ideetjes om dit concreet verder uit te werken. “Je zou borden kunnen zetten met ludieke slogans die mensen doen nadenken. Zoals ‘jouw peuk vinden wij niet leuk’ of ‘jouw sigaret is voor ons geen pret’. We kunnen ook tekeningen maken om dit duidelijk te maken en misschien kan de stad zelfs een tekenwedstrijd organiseren”, stelden ze voor.

“Of we kunnen iemand verkleden in een wandelende sigaret en die op drukke plaatsen de aandacht laten trekken. Ook de Halse kindermascotte Basiel kan ingeschakeld worden. Verder kunnen we ook flyers maken, stickers of buttons om uit te delen.”

Burgemeester Marc Snoeck, zelf niet-roker, deelde de bezorgdheid van de Halse kinderen en beloofde de voorstellen op het schepencollege te bespreken.

Peukendoosje

“Roken echt verbieden ligt helaas niet in handen van de stad maar sensibilseringsacties om niet te roken op plekken waar veel kinderen komen, behoren zeker tot de mogelijkheden”, zegt de burgemeester.

Ook wordt er momenteel nagedacht om naar analogie van baasjes die voor hun hond steeds verplicht een hondenpoepzakje op zak moeten hebben, ook rokers te verplichten om steeds een peukendoosje op zak te hebben. Zo zouden tenminste al heel wat sigarettenpeuken uit de straten kunnen verdwijnen.