Підтримуємо місцеві громади, зацікавлені у своєму розвитку, за допомоги оригінальних рішень
Система Токенів Громадян
Ця система пропонує використовувати токени управління для перерозподілу влади прийняття рішень між громадянами в обмін на їхні внески за смарт-контрактами. Система дозволяє в декілька разів збільшити додану цінність до суспільних благ місцевої громади у порівнянні зі звичайними методами фінансування (бюджетного, грантового і т.п.). Впровадження різних моделей цієї системи має ще чимало користі як-то покращення згуртованості громади, прозорості влади та культури партнерства, посилення впливу мешканців на прийняття та впровадження рішень, підтримка місцевої економіки через мікро та мале підприємництво, заощадження грошей мешканцями та багато інших переваг. Детальніше про систему та кейси впровадження можна ознайомитись із відео міжнародної конференції за посиланням https://youtu.be/XhjullB3iZ8, текстовий опис (англійською) за посиланням.
Якщо після перегляду відео у вас буде бажання запровадити таку систему у вас в громаді, будь ласка, заповніть форму зворотнього звʼязку в коментарі до відео на YouTube.
Робота з молоддю
Цей напрямок займає особливе місце з перших років діяльності Фонду і отримання відзнаки Ради Європи за найкращі результати серед 47 європейських країн у номінації «Участь молоді та Добре врядування». Отриманий кейс досі є унікальним, дивує та навчає вже декілька поколінь молодіжних лідерів та фахівців, а наш Фонд намагається і далі впроваджувати спеціальні проєкти для молоді. Низку таких проєктів було впроваджено за підтримки Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи (EYF).
В 2024 році за підтримки EYF та GFCF відбувся старт пілотного впровадження "Системи токенів громадян" з молоддю в двох громадах - Рудківської Львівської області і Арцизької Одеської. Деякі результати були представлені на міжнародній веб-конференції, матеріали якої можна подивитись тут
Фонд приділяє увагу співпраці з навчальними закладами щодо підготовки майбутніх молодих фахівців. Зокрема, з 2012 році в рамках підписаної угоди, на базі Фонду регулярно відбувається практика студентів Одеського педагогічного університету ім. Ушинського які здобувають освіту соціальних педагогів. В рамках цієї практики молоді люди знайомляться з діяльністю фонду, отримують практичні навички під час допомоги в проведенні заходів.
Гуманітарна Допомога
Фонд бере участь в проекті «Друге життя ваших речей» спільно з благодійним фондом «Добрий самарянин»:
На базі приміщення фонду організований пункт прийому допомоги в вигляді речей, іграшок і т.д. від жителів міста. Основна частина наданих речей відправляється в пункт розподілу БФ «Добрий самарянин», звідки направляється нужденним що мешкають в регіоні, а також організовується видача допомоги нужденним на місці.
З лютого 2022 році цей напрям діяльності зосередився на підтримці наших партнерів та вирішенні гуманітарних питань. Волонтери фонду долучились до підтримки сформованих ініціатив в Одесі щодо підтримки територіальної оборони Одеси, Миколаєва та гуманітарної допомоги Херсону («Бізнес ТРО», «Одеса-Гуманітарка», «Допомога-Ліки», «Гуманітарний волонтерський центр»). Були організовані необхідні закупівлі товарів за нагальними потребами та їх доставки в Гуманітарний волонтерський центр або безпосередньо у військові частини
Також було ініційовано 2 проекти спрямовані на вирішення гуманітарних питань в 3-х партнерських громадах. Це проект “Безпечний прихисток в Рудківській громаді” за підтримки Global Challenges Local Solutions фонду Чарльза Стюарта Мотта. Його метою було спрямовано на створення безпечних умов для розміщення переселенців на території Рудківської громади та їх адаптації до нової реальності. Основними компонентами проекту були - покращення умов для проживання в центрі тимчасового розміщення переселенців на базі комунального закладу «Будинок милосердя» та розробка і реалізація програми дій щодо залучення ВПО до життя Рудківської громади та їх гармонійної інтеграції і працевлаштування.
Проект «Підтримка гуманітарних ініціатив по розміщенню тимчасово переміщених осіб в 3 громадах». Метою цього проекту було забезпечення життєво необхідними послугами та створення безпечного середовища для тимчасового перебування мешканців на територіях Рудківської ТГ, Тульчинської ТГ, Межівської ТГ.
В рамках реалізації проекту були облаштовані 3 прихистка в зазначених громадах та проведені різні заходи для покращення психологічного стану та інтеграції переселенців в приймаючих громадах.
Фонд продовжує цю роботу. Підтримати цю діяльність можна натиснувши кнопку "Підтримати діяльність".
Розумна Взаємодія
Ця ініціатива виникла в 2016 році для переосмислення недооцінених можливостей та побудови сучасної архітектури міжсекторальної взаємодії на користь місцевих громад. Ознайомитись із архітектурою можна за посиланням (англійською). За цією ініціативою було створено працюючий прототип PWA на gurtom.mobi, який дозволив провести пілотування нових підходів в 6 громадах з різних областей України. Архівна веб-сторінка пілотування доступна за посиланням. Пілот продемонстрував досить вражаючи результати, і з 2018 року Уряд України включив навчання держслужбовців за курсом "Розумна Взаємодія" в щорічні плани впровадження національної Стратегії з підтримки розвитку Громадянського Суспільства в Україні.
В 2021 році PWA було посилено чатботом Гуртом у Вайбері, що суттєво спростило доступ мешканців. З початком вторгнення росії в 2022 році цифрові інструменти "Розумної Взаємодії" були дезактивовані з міркувань безпеки на запит пілотних громад зі Сходу України та державних рекомендацій щодо геотегованих даних. Відновлення цих інструментів планується після перемоги.
---архів:
-Розумна Взаємодія у Тульчинській громаді (місцевий сюжет, 2019)
CivilFlowHub
Цей напрямок роботи об'єднує діяльність фонду по просуванню сучасних знань та трендів , зокрема в сфері цифрових технологій, штучного інтелекту серед широкого кола громадськості задля розширення потенціалу громадян та ркащої інтеграції в сучасному світі.
Ця ініціатива народилась під час нетворкінгу Civil Match Forum, який організувало Міністерство Закордонних справ Німеччини в липні 2021 року, метою якого було зібрати представників громадянського сектору з 10 країн. Там на форумі і народилась ідея проекту Civil Flow Hub, який реалізовувався партнерськими організаціями з 4-х країн - “WeChange” (Німеччина - лідер проекту), The Foundation for Lifelong Learning PERITIA (Польща), Collaborative Educational Projects' NGO (Вірменія) та фонд “Молода громада” з боку України
Основною ідеєю проекту було організувати цикл тренінгів з тематик використання сучасних цифрових технологій в громадській роботі, цифрової безпеки, роботи в соціальних медіа та створення контенту, концепції навчання впродовж життя. Відеозаписи вебінарів доступні за посиланням
Також проект передбачав проведення регулярних обговорень питань використання сучасних цифрових технологій та їх впливу на розвиток громадянського сектору в странах-учасницях, а також загроз які стають перед ним.
Активні Громадяни
В 2015 році фонд став офіційним партнером Британської Ради в Україні з реалізації програми "Активні громадяни". Почалась реалізація програми фондом з Одеській області, і згодом розповсюдилась по всій Україні. Коротка інформація про Програму «Активні громадяни» Британської Ради: www.britishcouncil.org.ua/active-citizens.
Стратегічна мета програми: «Світ, в якому люди мають можливість мирно і ефективно взаємодіяти один з одним задля сталого розвитку своїх громад».
За час реалізації, фонд підготував 9 фасилітаторів, які сертифіковані Британською Радою, 2 майстер-фасилітатора. Організував більш 50 локальних тренінгів в яких взяло участь біля 1000 активних мешканців громад. Програма Британської Ради офіційно завершилась в 2023 році проте її технології продовжують використовуватись фондом в своїй діяльності, а також в рамках ініціатив учасниками створеної мережі "Активні громадяни" (більш 200 організацій)
Нашу діяльність підтримують насамперед громадяни України,
а також була підтримана наступними партнерами: