O-POLIGONS

KAS?

Orientēšanās poligons "Ziepniekkalns" piedāvā tradicionālo orientēšanos (ar papīra karti) un savdabīgu MOBO orientēšanos (ar karti, kompasu un atzīmēšanos viedtālrunī).

A) TRADICIONĀLĀ metode - varat lejuplādēt poligona karti no šīs mājas lapas, izdrukāt to uz jebkura printera un doties uz mežu sev izdevīgā laikā. Varat paši fiksēt savu rezultātu, varat mēģināt to uzlabot, veicot distanci atkārtoti. Simbolisku atzīmēšanos varat veikt ar savu rakstāmo kartes rūtiņās norakstot KP burtu (vai arī nolasot QR kodu ar MOBO aplikāciju).

B) MOBO metode - līdzīga tai, kura tiek lietota minirogainingā. Ja esat viedtālruņa īpašnieki, varat ielādēt savā tālrunī MOBO aplikāciju, un tiksiet nodrošināti gan ar karti, gan kompasu, gan atzīmēšanās iekārtu. Bezmaksas MOBO aplikācija ir pieejama: Windows Phone, Android, iPhone, Nokia (Symbian) ierīcēm.

Vairāk par MOBO. Vēl vairāk - http://mobo.osport.ee/?l=en

Atsauksmes, ieteikumi un ziņas par pazudušiem kp - laipni gaidīti

KUR?

KUR? Ziepniekkalns, Rīga. Norādes kartē.

TRANSPORTS? Satiksmes informācija. Autobusi Nr.44, 46, 53, 56, 60, 233 - pietura Ozolciema iela. Trolejbusi Nr.19, 27 vai privātais auto. Autoparkošanās noteikumu ievērošana ir katra autobraucēja personīga atbildība.

STARTS? Starta meklējumi jāveic patstāvīgi, izmantojot šo karti vai koordinātas:

N 56.8977273 E 24.1005509 (taciņu sazarojums).

KAD?

24 h dienā / 7 dienas nedēļā (kamēr kp zīmes ir savā vietā).

KĀPĒC ZIEPNIEKKALNS?

2019.gads ir gads, kad Arno Līča iedibinātais un daudzu cilvēku lolotais seriāls Magnēts svin savu 50.dzimšanas dienu. Ziepniekkalna mežs ir piedzīvojis Magnētus 1969.gadā un 1970. gadā, bet pēc tam uz daudziem gadiem aizmirsts. Šis ir mēģinājums to labot. Visai unikāla iespēja... - kad Jūs pēdējo reizi esat skrējuši kartē, kura radīta pirms 50 gadiem un meklējuši kp to vēsturiskajās vietās?

KARTE?

Varat patstāvīgi lejuplādēt un izdrukāt jebkuru no šīm divām kartēm:

1969./70. gada kartes oriģināls. Dārzu kopēji un kūdras racēji ir palielinājuši savu ietekmi, tādēļ kp Nr.2, Nr.3, Nr.13, Nr.15 nebūs pieejami.

1969./70. gada kartes rekonstrukcija. Mērogs 1:10000.

Attēli: Arno Līcis - Magnēta radītājs un galvenais rīkotājs no 1969.g. līdz 1978.g.; Jānis Zariņš (sen.) - Magnēta galvenais rīkotājs no 1979.g. līdz 1981.g.; Juris Vaivods - Magnēta galvenais rīkotājs no 1982.g. līdz 1983.g.

BRĪDINĀJUMI!

Apvidū parādījusies jauna (~20gadi?) elektropārvades līnija, kura NAV attēlota kartē !

IETEIKUMI?

  • Orientēšanās poligoni apdzīvotu vietu tuvumā, nav pasargāti no kaitnieku iedarbības. Šī iemesla dēļ - ieteicams nekavēties ar poligona apmeklējumu.
  • Veicot distanci, ieteicams izvēlēties drošus līnijveida orientierus - stigas, ceļi, grāvji ir savās vietās.
  • Ejot pēc virziena, ieteicams turēties 5 grādus vairāk uz austrumiem (magnētiskā deklinācija).

PIRMIE DALĪBNIEKI!

KAS IR MOBO?

skat. nākošo lapu.