Миргородська мистецька школа імені А.П.Коломійця

 Уся необхідна інформація для навчання у нас

Відділ фортепіано

Завідувач відділу 

Бадьон Олена Володимирівна


Відділ фортепіано створений в 1959 році. Весь час відділ творчо розвивався, набував свої традиції, кожен рік приносив успіхи та досягнення.

    За всі роки на відділі працювало більше 70 викладачів. На сьогодні це 13 викладачів, з яких 10 - колишні випускники школи:

Кудрявцева Людмила Олександрівна 

Шавгарова Ольга Олександрівна 

Шевченко Лариса Сергіївна 

Вершиніна Лариса Валентинівна 

Кириченко Марина Борисівна 

Стасюк Валентина Петрівна 

Головань Світлана Юхимівна 

Голуб Лариса Іванівна 

Бадьон Олена Володимирівна

Зінченко Оксана Григорівна 

Білозоренко Ярослав Іванович 

Головань Анастасія Андріївна


    Головне багатство відділу - це, безумовно, учні. Всі зусилля викладачів спрямовані на якісне навчання та всебічний розвиток підростаючого покоління. Зараз на відділі фортепіано навчається 104 учні.


  Конкурсна діяльність учнів є одним з найважливіших показників виконавського рівня учнів та професійної майстерності викладачів. Вона з кожним роком поширюється і стає результативнішою. Більшість учнів беруть участь та отримують перемоги в шкільних творчих змаганнях, що відкриває для них широкий шлях до концертних залів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. 


    Відділ фортепіано підтримує тісні зв`язки з Полтавським музичним колледжем мистецтв ім. М.В.Лисенка, Київським інститутом музики ім.Р.Глієра і  Харківським державним музичним ліцеєм та організовує творчі зустрічі.


    Відділ працює творчо та ефективно. У викладачів багато нових ідей і творчих планів, які обов`язково здійсняться, тому що в основі їх роботи - справжня любов до дітей і до музики, наполеглива велика праця, ентузіазм, віддіність справі та високий професіоналізм.

Відділ оркестрових інструментів

Завідувач відділу 

Ковалишин Неля Павлівна

  Відділ оркестрових інструментів був заснований у 1979 році після об’єднання відділів струнно-смичкових та духових інстументів.

    На відділі працюють 5 викладачів:

    Сидоренко Лідія Іванівна - викладач по класу  скрипки, керівник ансамблю скрипалів учнів старших класів, завідувач відділу  1979 - 2020 рр., випускниця школи, стаж роботи 55 років;

    Штангеєва Віра Федорівна – викладач вищої категорії по класу скрипки, випускниця школи, стаж роботи 46 років;

    Туголукова Тетяна Георгіївна - викладач вищої категорії по класу  скрипки, керівник ансамблю скрипалів учнів молодших класів,  випускниця школи, стаж роботи 41 рік;

    Ковалишин Неля Павлівна – викладач по класу духових інструментів, керівник ансамблю флейтистів, завідувач відділу з 2023 року, стаж роботи 3 роки;

    Козаченко Юрій Якович - викладач по класу духових інструментів, керівник ансамблю саксофоністів, стаж роботи 18 років.


    На відділі навчаються 55 учнів, які опановують мистецтво гри на скрипці, саксофоні, кларнеті, сопілці, блок-флейті, флейті.

    Творчо, результативно працюють учнівські колективи: ансамбль скрипалів учнів  молодших класів, ансамбль скрипалів учнів старших класів, ансамбль флейтистів, ансамбль саксофоністів.

    Традиційно, кожного року проводиться фестиваль-конкурс «Моя улюблена п’єса» та творчий звіт відділу. 


    Викладачі відділу оркестрових інструментів вміло розкривають творчий потенціал учнів, спільними зусиллями досягать високих результатів у навчально-виховній роботі.


Відділ народних інструментів

Завідувач  відділу

Величко Юлія Анатоліївна

       Відділ народних інструментів був створений з перших днів існування музичної школи. У 1954 р. баяніст Бондаренко Андрій Михайлович розпочав діяльність на відділі, який налічував 16 учнів. З 1961 року відкрилися класи домри та бандури. В різні періоди відділ поділявся на баянно – акордеонний та струнно – народний. На сьогоднішній день на відділі народних інструментів навчають грі на баяні, акордеоні та бандурі.

    Зараз роботу на відділі ведуть 4 викладачі:

      Кацарська Ірина Василівна - "Викладач - методист" вищої категорії по класу акордеона, керівник ансамблю акордеоністів, переможець загальноміського рейтингу популярності «Людина року 2005» в номінації  «Митець року», випускниця школи, стаж роботи 37 років;

     Величко Юлія Анатоліївна – викладач вищої категорії по класу акордеона, керівник ансамблю акордеоністів учнів молодших класів, керівник та диригент оркестру народних інструментів викладачів, завідувач відділу народних інструментів з 2003 року, стаж роботи 31 рік;


   Якуш Надія Валентинівна - викладач вищої категорії по класу бандури, керівник ансамблю бандуристів,  випускниця школи, стаж роботи 13 років. 


  Зуєва Аліна Григорівна - викладач музично - теоретичних дисциплін та бандури, керівник ансамблю бандуристів, стаж роботи 6 років.

   На відділі навчається 45 учнів: 32 по класу акордеона, 4 – баяна, 9 – бандури.

   Викладачі та учні  відділу показують високий рівень своєї  майстерності на міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах.


   Традиційно учні відділу народних інструментів кожного року є учасниками і переможцями таких престижних та відомих конкурсів: обласний конкурс виконавської майстерності учнів мистецьких шкіл «Юний віртуоз Полтавщини» (м.Полтава), Всеукраїнський фестиваль – конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів мистецьких шкіл (м.Полтава), Всеукраїнський, а з 2019 Міжнародний конкурс юних баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми» (м.Кривий Ріг), Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт – Домінанта» (м.Харків), Міжнародний конкурс баяністів – акордеоністів «Perpetuum mobile» (м.Дрогобич), Міжнародний конкурс юних бандуристів «Волинський кобзарик» (м.Луцьк)

    На відділі функціонують учнівські колективи: ансамблі акордеоністів учнів молодших та старших класів, ансамбль бандуристів.

    Ці колективи з кожним роком розвиваються. Багато зусиль викладачі ансамблів докладають для створення репертуару. Це використання, класичних, народних, сучасних творів, що суттєво розширюють художній потенціал виконавців. Збагачуються звукові можливості колективів творами з солістами та естрадні обробки.

    Відділ продовжує розвиватися. Викладачі проводять інтенсивну творчу і педагогічну діяльність, наслідують кращі традиції відділу, вносять вагомий внесок у розвиток народного мистецтва.


Відділ гітари

Завідувач відділу 

Маляр Надія Сергіївна

Гітара - один з найулюбленіших і найпопулярніших інструментів у багатьох країнах світу. Історія гітарного мистецтва наповнена багатими подіями, творчими пошуками, постійним вдосконаленням. Це один з тих музичних інструментів, популярність яких зростає так само, як і кількість її прихильників.

    Саме в роки активного розвитку гітарного мистецтва в Україні починає свою діяльність наймолодший відділ Миргородської мистецької школи імені А.П.Коломійця –  відділ гітари, який безпосередньо почав свою роботу в 2011-2012 навчальному році. Наразі навчається 43 учні та працює 4 викладачі. Це креативні, високопрофесійні, активні ентузіасти своєї справи:

  Касьяненко Митрофан Михайлович - «Старший викладач» вищої категорії, перший завідувач відділу гітари (2011-2013 рр.),  переможець загальноміського рейтингу популярності «Людина року» в номінації «Творча особистість року» (2013 р.), стаж роботи 38 років;

      Оксьоненко Людмила Анатоліївна – "Старший викладач" вищої категорії, завідувач відділу гітари  протягом 2013 - 2021 рр.,  керівник ансамблю гітаристів, випускниця школи, стаж роботи 31 рік;

    Маляр Надія Сергіївна – завідувач відділу з 2021 року, керівник ансамблю гітаристів, випускниця школи, стаж роботи 25 роки;

  Мартинюк Ілля Богданович - викладач музично - теоретичних дисциплін та гітари, випускник школи, стаж роботи 10 років.

    За роки існування на відділі гітари сформувалися традиційні заходи та в останні роки впроваджуються нові мистецькі проекти та форми методичної роботи: "Турнір Лицарів та Леді гітари", концерт гітарної музики "Осінь", "Прем`єра першокласника", музична література для гітаристів.

Викладачі та учні відділу пишаються тим, що мають змогу долучитися до організації, проведення та участі у Відкритому фестивалі - конкурсі  гітарного мистецтва «МирГрад». Після невеликої перерви він був відновлений в 2013 році та з кожним роком набирає обертів та вже має міжнародну географію. На фестиваль приїздять учасники з Білорусі, США, Нідерландів, Угорщини. Все це стало можливим завдяки наполегливій праці засновника фестивалю Касьяненка М.М.,  підтримки відділу культури Миргородської міської ради та міській раді міста.

 Успіхи учнів на конкурсах різних рівнів  свідчать про високий професіоналізм викладачів: кропітку щоденну працю, глибоку обізнаність у своєму ремеслі, постійне самовдосконалення, співпрацю з батьками  та любов до дітей.

На високу результативність у конкурсному та концертному  напрямках роботи  великий вплив має співпраця та творчі зв’язки відділу гітари з викладачами, композиторами, музичними діячами та гітарними майстрами України та зарубіжжя. Насамперед, це давня та тісна дружба з нашими земляками: викладачем-методистом Кременчуцької ДМШ №1 ім..П.І.Чайковського, композитором Юрієм Шевченком та членом Національної спілки композиторів України, композитором Володимиром Карлашем, на музичному доробку яких виросло вже не одне покоління миргородських гітаристів. Також для нас є гордістю знайомство та співпраця з провідними діячами гітарного мистецтва: кандидатом мистецтвознавства, доцентом Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, членом президії Асоціації гітаристів України НВМС, почесним членом Асоціації гітаристів Югославії – Оленою Хорошавіною;  заслуженим артистом України, професором Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського -  Володимиром Доценком; композитором, професором Білоруської державної академії музики Євгеном Гридюшком. Не менш важливим та плідним є спілкування з композиторами Білорусі - Олегом Копенковим та Ігорем Шошиним. 

Сьогодні відділ гітари переживає період бурхливого розвитку, формування традицій та закладення міцного професійного фундаменту для  майбутніх поколінь викладачів та учнів. Викладачі своєю невпинною діяльністю повсякчас прагнуть підняти авторитет та зміцнити ставлення до гітарного мистецтва в Україні. Без перебільшення можна сказати, що саме сьогоднішні викладачі стоять біля витоків відділу гітари, можливо, й до тепер – єдиного в Україні!

Відділ сольного та хорового співу

Завідувач відділу

 Тараненко Наталія Вікторівна

Голос людини – найвитонченіший  музичний інструмент, який здатен зачепити глибинні  почуття та струни душі. Саме людський голос може передавати неуявну кількість емоційних відтінків, що є недоступним жодному музичному інструменту.

1998 року у Миргородській дитячій музичній школі відкрився клас сольного співу, який працював у складі теоретичного відділу. Першими викладачами, на той час не багаточисленного класу, стали Кравченко Т.В. та Помарнацький П.А.

З часом сольний спів, зокрема, естрадний набував великої популярності як у країні, так і серед молоді нашого міста. Тому в 2003 році був створений відділ сольного та хорового співу, в якому учні навчаються володіти академічною, народною манерами вокалу, опановують різні технікі естрадного вокалу, основи джазової імпровізації.

Талановиті педагоги відділу мають високу педагогічну кваліфікацію і створюють всі умови для розвитку голосів, повного розкриття творчого та емоційного потенціалу дітей. 

         Зараз на відділі працює 6 викладачів:

Помарнацький Петро Анатолійович - викладач вищої категорії класу естрадного співу, стаж роботи 38 років. композитор, автор гімну міста Миргород;

Коваленко Світлана Ігорівна - викладач вищої категорії класу академічного співу, керівник хору учнів старших класів та вокального ансамблю «Світанок», авторка  музики Гімну музичної школи, стаж роботи 35 років;

Кравченко Тетяна Василівна - викладач вищої категорії класу академічного співу, випускниця школи, стаж роботи 33 роки;

Яременко Віра Сергіївна - керівник хору учнів молодших класів та вокального ансамблю «Міфасольки», випускниця школи, стаж  роботи 26 роки;

Тараненко Наталія Вікторівна - викладач класу естрадного співу, керівник вокального ансамблю старших класів, стаж роботи 14 років;

Ночна Тетяна Владиславівна - викладач класу академічного співу, випускниця школи, молодий спеціаліст.

    Головним та найважливішим критерієм та показником роботи відділу є і завжди буде концертно-конкурсна діяльність. На відділі традиційно проводяться звітні концерти, фестиваль-конкурс «Моя улюблена пісня», «Посвята в музиканти», «Останній акорд випускників».

Викладачі відділу - це талановиті багатогранні особистості, які працюють творчо, натхненно, з ентузіазмом, віддачею та результативністю. Вони пишаються своїми талановитими учнями і сіють у дитячі душі зерна не тільки музичних знань, а й віковічні людські цінності.

Відділ музично-теоретичних дисциплін

Завідувач відділу

 Яременко Віра Сергіївна

Відділ музично – теоретичних дисциплін був створений 50 років тому, у 1969 році, але предмети сольфеджіо, українська та зарубіжна музичні літератури та хор викладалися з перших днів існування школи, тобто з 1954 року.

Першим викладачем предметів з музично-теоретичних дисциплін був директор Івченко Василь Андрійович. 

За всі роки існування школи на відділі працювали 38 викладачів, 13 з них – колишні випускники школи.

    Зараз на відділі музично-теоретичних дисциплін викладаються предмети: сольфеджіо, українська та зарубіжна музичні літератури, працює 3 викладачі:                        

Павлова Надія Юріївна – старший викладач з  навчальних дисциплін "Музична грамота та практичне музикування" і "Сольфеджіо", стаж роботи – 50 років;

Яременко Віра Сергіївна – викладач з навчальних дисциплін "Музична грамота та практичне музикування", "Сольфеджіо", завідувач відділу, випускниця школи, стаж роботи – 26 років;

Зуєва Аліна Григорівна – викладач з  навчальних дисциплін "Музична грамота та практичне музикування", "Бесіди про мистецтво", "Сольфеджіо" і "Музична література", стаж роботи – 6 років;

Наші учні є постійними учасниками обласних олімпіад з музично – теоретичних дисциплін. Слід відзначити, що з 2000 року на обласній олімпіаді "Музичний ерудит"  учні кожного року отримують призові місця.

З 1995 року в Полтаві проводиться обласний конкурс юних композиторів «Створюємо музику», метою якого є виявлення та підтримка талановитої учнівської молоді, впровадження навичок творчого музикування, подальший розвиток національної композиторської школи. Наші учні отримали на цьому конкурсі 10 перемог.

Перед обласними конкурсами на відділі проводяться шкільні конкурси: олімпіада з сольфеджіо та музичних літератур, творчий конкурс «Створюємо музику».

Гордістю відділу та школи є учні – переможці обласної олімпіади.

Відділ перебуває у творчому розвитку, вдосконалює форми і методи роботи. Викладачі відділу розробляють нові підходи, зберігають національні традиції, формують глибокий зміст у вивченні предметів, направлених на цілеспрямоване формування музичних здібностей, розкриття особистості учнів.

Відділ образотворчого мистецтва

Завідувач відділу

 Гудзь Любов Володимирівна

    Клас образотворчого мистецтва був заснований 1999 року, а в 2020 році переріс у відділ.  Першим викладачем була Сухина Наталія Іванівна.             

    На відділ образотворчого мистецтва працює 3 викладача:

Гудзь (Барська) Любов Володимирівнавикладач, стаж роботи 12 років, як художник працює в техніці живопис (олійні та акрилові фарби), графіка (графічні олівці);

Піскун Максим Олександрович викладач, стаж роботи 7 років, як художник працює в техніці кольорова графіка. 

Кошелєв Євген Станіславовичвикладач, як художник працює в техніці живопис (олійні та акрилові фарби), графіка (графічні олівці).


    На даному етапі на відділі  навчаються 60 учнів основного контингенту, а також учні групи на самоокупності.  Під час вивчення спеціальних навчальних дисциплін - рисунок, живопис, композиція, скульптура - використовуються різноманітні техніки виконання робіт.

На уроках з предмету «Рисунок» учні опановують кольорові та графічні олівці, мають можливість опрацювати пастель та сангіну, гелеві ручки у різноманітних графічних техніках.

На уроці з предмету «Живопис» учні навчаються малювати акварельними, гуашовими, акриловими та олійними фарбами.

Предмет «Композиція» має різноманітне та яскраве направлення. Учні опанували техніки витинанка, роспис писанок, квілінг, пап’є – маше. Також учні навчаються техніці «Паперова пластика», де вивчаються різноманітні направлення роботи з папером.

Предмет «Скульптура» теж є невід’ємною частиною навчальної програми. Маленькі майстри починають з найпростішого: роблять тваринок з пластиліну, солоного тіста, по бажанню працюють з глиною, виконують роботи на площині. В старших класах можна зустріти такі творчі доробки, як фігура людини, маски лева та багато інших робіт.

Робота на заняттях дуже різноманітна: використовуються відеоматеріали, проводяться екскурсії до музеїв міста, пленерні заняття в теплу пору року.

Художні роботи учнів відділу прикрашають концертні зали школи під час проведення загальношкільних заходів: святі для першокласників, концерті до Дня музики та Дня вчителя, «Гумор в музиці», звітних концертів відділів. Учні відділу отримують призові місця в шкільній виставці-конкурсі художніх робіт «Молоді таланти».

Неодноразово демонструвалися художні роботи учнів відділу образотворчого мистецтва в музеї ім. Давида Гурамішвілі та в Миргородському краєзнавчому музеї. Виставки діяли протягом певного часу, що дозволяло постійно зміновати експозицію. Учні відділу  готували художні роботи До Дня перемоги та примирення на тему «Вшанування героїв АТО».

Контрольні перегляди учнів проводяться у приміщеннях закладів культури міста із залученням фахівців Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В.Гоголя. З навчальними екскурсіями учні періодично відвідують музеї міст Миргорода, Лубни, Полтава, де знайомляться з роботами сучасних художників.

Участь у конкурсах – обов’язковий вид діяльності. Учні є неодноразовими учасниками та переможцями міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів.

 Загалом відділ образотворчого мистецтва розвивається творчо, успішно, втілює багато нових та цікавих ідей, направлених на розвиток творчих здібностей учнів, розкриття багатого внутрішнього світу дитячих думок та мрій.