Методична робота в ліцеї
Організація методичної роботи
Методична робота в ліцеї носить системний характер, для чого використовуються різноманітні форми й методи її організації спрямовані на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного педагога, активізацію творчого потенціалу вчителів, засвоєння й упровадження в ліцеї передових, прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці.
Структура методичної роботи в ліцеї розроблена виходячи із типу навчального закладу із врахуванням організації побудови цілісної системи управління.
В ліцеї створена методична рада, яка працює згідно Положення про методичну раду ліцею відповідно плану роботи (Завантажити). Її основною задачею є розробка осноних напрямів методичної роботи в закладі, забезпечення методичного супроводу навчальних програм, розробка навчальних, науково-методичних і дидактичних матеріалів; організація дослідно-пошукової, інноваційної та проектно-дослідницької діяльності в закладі, спрямованої на освоєння нових педагогічних технологій, розробку авторських програм, апробацію навчально-методичних комплексів і т.і.; організації консультацій для педагогів ліцею щодо проблем удосконалення професійної майстерності, методики проведення різних видів занять, їх навчально-методичного й матеріально-технічного забезпечення; розробка заходів щодо узагальнення і поширення педагогічного досвіду;
Характер методичної роботи, її зміст регулюються основними принципами інноваційного менеджменту.
Побудова науково-методичної роботи в навчальному закладі спирається на кадровий потенціал і можливості педагогічного колективу.
В ліцеї спостерігається позитивна динаміка в мотивації педагогів до професійного зростання, до самоосвіти. Це відображається, у першу чергу, на участі працівників у різних заходах, спрямованих на підвищення педагогічної компетентності: значна частина вчителів, за ініціативою адміністрації або за власною ініціативою, бере участь у позапланових заходах з тієї чи іншої інноваційної галузі освіти.
На підвищення рівня професійної майстерності педагогів ліцею, стимулювання їхньої самоосвітньої діяльності впливає й низка інших заходів відповідного спрямування: методичні оперативні наради, тематичні консультації, практичні семінари, спеціально організовані постійно діючі семінари.
Провідним напрямком методичної роботи є підтримка інноваційного освітнього середовища. На сьогодні до його забезпечення залучено більшість педагогів. Учителі беруть участь у оцінці різних аспектів діяльності ліцею, виробленні алгоритму розв’язання проблем, що виникають.
Організаційні заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводяться відповідно до запитів та інтересів педагогів із використанням інноваційних технологій.
Вагомою колективною формою розвитку теоретично-педагогічного мислення в ліцеї є педагогічні ради.
Для організації проведення методико-педагогічної, планової роботи з учителями за фахом створено і працюють 4 методичних об'єднання:
методичне об'єднання класних керівників;
методичне об'єднання вчителів природничо-математичного циклу;
методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітаного циклу;
методичне об'єднання вчителів початкових класів
МО є однією з важливих колективних форм організації методичної роботи в ліцеї, які спрямовують і координують діяльність конкретного циклу предметів, аналізують результативність роботи в межах своєї компетенції, визначають проблемні кола в професійній діяльності та шляхи їхнього розв’язання.
В колективі сформувалася стійка тенденція в плані формування позитивного ставлення до безперервної психолого-педагогічної освіти й самоосвіти, про що свідчать результати курсової перепідготовки й підсумки атестації педагогічних працівників, їх участь у різних методичних заходах.
Методична робота в ліцеї сприяє забезпеченню формування конкурентоспроможності педагогічних працівників в умовах сучасного освітнього середовища.
________________________________________________
Наказ про затвердження структури та організацію методичної роботи у 2023-2024 навчальному році.
Портфоліо як багатофункціональний інструмент оцінки й самооцінки педагога.
___________________________________
Корисна інформація та посилання
Освіта в Україні
Видавництво “Гімназія”
Видавництво “Генеза”
Видавництво “Ранок”
Видавництво “Основа”