Новини

 Грамоти переможців ІІІ (обласного) етапу XXII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації "Історія України і державотворення"

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 14 лютого 2024 року № 083 "Про результати проведення ІІІ (обласного) етапу XXII Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості у 2023/2024 навчальному році"  визначено переможців ІІІ (обласного) етапу XXII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у 2023/2024 навчальному році та нагороджено грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації наступних учнів: 

У номінації "Історія України і державотворення":

І місце:


ІІ місце:



ІІІ місце:



Щиро вітаємо переможців і їхніх керівників! 

Завантажити грамоти 

Підсумки ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році


У січні – лютому 2024 року у Запорізькій області тривав ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році.

Координацію проведення змагань забезпечували фахівці Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.


Олімпіади відбулися в дистанційній формі з дотриманням заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні.

Підведено підсумки ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році.

Учасниками обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчального предмету «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році стали 51 учень, з них: 9 клас – 25 учнів, 10 клас – 14 учнів, 11 клас – 12 учнів. Переможцями визнано 23 учні закладів загальної середньої освіти: 9 клас – 10 учнів, 10 клас – 7 учнів, 11 клас – 6 учнів.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчального предмету «Інформатика» у 2023/2024 навчальному році взяли участь 69 учасників, з них: 8 клас – 15 учнів;  9 клас – 20 учнів, 10 клас – 14 учнів, 11 клас – 20 учнів, а переможцями визнано 26 учнів закладів загальної середньої освіти: 8 клас – 3 учні; 9 клас – 8 учнів, 10 клас – 5 учнів, 11 клас – 10 учнів.

Діти вибороли 5 дипломів І ступеня, 8 дипломів ІІ ступеня та 10 дипломів ІІІ ступня з навчального предмету «Інформаційні технології».

З навчального предмету «Інформатика» здобуто 3 диплома І ступеня, 7 дипломів ІІ ступеня, 16 дипломів ІІІ ступня.

 Результати ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» свідчать про високий рівень підготовки учасників змагань.

Переможці ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році, які увійшли до складу обласних команд-учасниць, представлятимуть Запорізьку область у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році.

Вітаємо переможців та їх педагогів із чудовими здобутками та щиро бажаємо їм подальших гучних перемог!

Більш детально про результати ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів «Інформатика» та «Інформаційні технології» у 2023/2024 навчальному році у наказах Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації:

Наказ ДОН ЗОДА від 22 лютого 2024 року № 093 "Про результати проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчального предмету "Інформаційні технології" у 2023/2024 навчальному році" 

Наказ ДОН ЗОДА від 22 лютого 2024 року № 094 "Про результати проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчального предмету "Інформатика" у 2023/2024 навчальному році"  

Всеукраїнська науково-практична конференція,

присвячена 106-й річниці від дня народження 

Василя Сухомлинського,

«Соціально-психологічна підтримка

 учасників освітнього процесу»

Конференція відбудеться 25-26 квітня 2024 року 

у м. Кропивницькому

Організатором конференції є Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

ПЛАНУЄТЬСЯ РОБОТА ЗА ТЕМАТИЧНИМИ НАПРЯМАМИ:


Робоча мова конференції – українська.

Форма проведення – онлайн.

Участь у конференції безкоштовна.

Для участі у конференції необхідно до 10.04.2024 зареєструватися за покликанням: http://surl.li/qivly

Робота у режимі онлайн за покликанням: https://meet.google.com/kgr-yfna-nri

Більш детальна інформація щодо участі у заході за покликанням https://sites.google.com/view/kafedra-ppko/

Лист ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" № 21/08-315 від 22.02.2024 "Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції" 

Про проведення обласного фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив"


З метою розвитку творчих здібностей та риторичного потенціалу особистості, виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей дошкільного віку, молодших школярів, учнівської молоді та виховання поваги до української мови Комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради із 14.02.2024 до 30.04. 2024 в онлайн-форматі буде проведено у два етапи обласний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».

          І – етап – із 14.02 до 01.04.2024 – серед закладів дошкільної освіти (вихованців старшої групи – 6 років), закладів загальної середньої освіти територіальних сільських, міських громад та закладів Центрального, Лівобережного і Правобережного відділів освіти м. Запоріжжя і закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами);

ІІ – етап – із 09.04 до 30.04.2023 – обласний – по одному переможцю І етапу з кожної номінації від територіальних сільських, міських громад, закладів дошкільної, загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами), а також по 3 особи (1, 2, 3 місце) у кожній із номінацій від Центрального, Лівобережного і Правобережного відділів освіти м. Запоріжжя (до 12 осіб від кожного).

Фестиваль проводиться у чотирьох номінаціях: 

З детальною інформацією щодо участі можна ознайомитись за посиланнями:

Наказ КЗ "ЗОІППО" ЗОР від 14.02.2024 № 054 Про проведення обласного фестивалю ораторського мистецтва"Заговори, щоб я тебе побачив"

Наказ у форматі Word  

Методичні рекомендації до проведення Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»

За підсумками проведення Фестивалю переможці та лауреати будуть нагороджені грамотами Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Запрошуємо долучитися до участі!

Остаточні результати Відкритої обласної олімпіади з навчального предмету "Математика" 


Стали відомі остаточні результати Відкритої обласної олімпіади з навчального предмету «Математика» серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти. 

Протоколи розміщені за  покликанням

За результатами Відкритої обласної олімпіади з математики у 2023/2024 навчальному році учнівська команда зі складу 4-х учасників буде представляти Запорізьку область у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2023/2024 навчальному році. 

Вітаємо переможців! Бажаємо нових успіхів!

До Дня Героїв Небесної Сотні


Цьогоріч вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні підготовлено інформаційно-методичні матеріали, розміщені за покликанням https://www.maidanmuseum.org/uk/node/2744

 

 Лист Міністерства освіти і науки України № 4/610-24 від 16.02.2024 

 Інформаційні матеріали до 10-річчя від початку російсько-української війни 


10 років тому, в лютому 2014 року, Російська Федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Так, 20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Це зафіксовано у Постанові Верховної Ради України “Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків»” від 21 квітня 2015 року № 337-VIII. 

Український інститут національної пам’яті до 10-річчя від початку російсько-української війни підготував інформаційні матеріали для ознайомлення, використання в роботі, плануванні та підготовці тематичних виступів.

Переглянути матеріали 

127 підручників для 7 класів НУШ отримали гриф МОН


Міністерство освіти і науки схвалило перелік рекомендованих підручників для учнів і учениць 7 класів, які вчаться за “НУШ”.

Про це йдеться в наказі МОН №124 від 5 лютого 2024 року.

Ознайомитися з повним текстом документа й додатком до нього можна за посиланням.

Загалом, до переліку потрапили 127 найменувань підручників і посібників, яким МОН надало гриф “Рекомендовано” для використання у 7 класах НУШ (для закладів загальної середньої освіти).

Детальніше

Протягом лютого 2024 року педагогічні колективи закладів освіти України, мають ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів, рекомендованих МОН підручників, і вибрати ті, за якими бажають працювати наступного навчального року.

Шановні колеги! Повідомляємо про нову конкурсну програму від компанії Englishdom

Стартував всеукраїнський конкурс для студентів та учнів українських закладів освіти. Кожен учасник може позмагатися за одну з трьох нагород: 1 місце - 15000 гривень; 2 місце - 5000 гривень; 3 місце - участь у розмовних клубах (англ. мова).

Уся інформація та новини гранту на сторінці проєкту: https://www.englishdom.com/ua/blog/scholarship/

Для того щоб прийняти участь не потрібно нічого придумувати, просто розкажи власну історію: Як саме ти приймаєш участь у суспільному житті твоєї громади (місця, де ти навчаєшся; міста; району; області; країни).

Важливо! Судді перевірятимуть дотримання всіх вимог по написанню та відправці статей, тому перш ніж писати уважно перегляньте умови конкурсу.

Підсумки ІІІ (обласного) етапу ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об`єднаймося ж, брати мої!" у номінації "Історія України і державотворення"


    1 лютого 2024 року підведено підсумки ІІІ (обласного) етапу ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.

    Журі конкурсу визначило 17 переможців серед учнів 5-11 класів.

   На всеукраїнському рівні Запорізьку область представлятимуть у номінації «Історія України та державотворення» такі заклади освіти: 

Детальніше ознайомитись 

 Відкрита обласна олімпіада з математики 

11 лютого 2024 року на базі  Запорізького національного університету відбулася Відкрита обласна олімпіада з навчального предмету «Математика» серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Попри ситуацію, для участі в інтелектуальному змаганні зібралися з усієї області 128 юних математиків, а саме: 48 учнів дев’ятих класів,  41 учень десятих класів та 39 учнів з одинадцятих класів.

Перед початком учасників олімпіади, їхніх батьків, вчителів, усіх присутніх привітав заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук та із вітальним словом до учасників звернулася проректор з науково-методичної роботи Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради,  доктор педагогічних наук, професор Олена Варецька. Від імені ректорату і працівників Інституту, які доклали багато зусиль для організації і проведення олімпіади, вона побажала успіхів і перемог учасникам.

Із привітаннями та побажаннями успіхів у написанні робіт до учасників звернувся проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету Олександр Гура.  Декан математичного факультету Запорізького національного університету Сергій Гоменюк зазначив, що зараз у світі розвиваються галузі, створені математиками. Він побажав учням й надалі займатися цією тематикою. 

Вже 12 лютого 2024 року стали відомі результати проведення Відкритої обласної олімпіади з математики серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Детальніше 

Шановні колеги! Запрошуємо долучитися до участі в заходах: 


Конкурс є важливим інструментом формування професійних компетенцій майбутніх маркетологів. Передбачено два напрямки для конкурсних робіт: рекламні відеоролики (тривалістю не більше 45 сек.); друкована, зовнішня, сувенірна реклама і POSматеріали. Проведення Конкурсу відбуватиметься у форматі онлайн. Роботи можуть бути виконані як індивідуально, так і групою учасників. Участь у Конкурсі безоплатна. Інформація про Конкурс буде розміщена на сайті https://kafedrammloneu.my.canva.site/. Координатор Конкурсу: Ірина Олександрівна Жарська, доцент кафедри маркетингу та міжнародної логістики Одеського національного економічного університету, 097-548-29-82 (viber, Telegram), електронна скринька: terana22@ukr.net.

До участі в Конкурсі запрошуються здобувачі закладів загальної середньої освіти (9-11 класів) та закладів фахової передвищої освіти. Учасники беруть участь у Конкурсі на добровільних засадах на безоплатній основі. Для підтвердження участі в Конкурсі необхідно зареєструватися на сайті: https://dpu.edu.ua/konkurs з 04 березня по 17 квітня 2024 року. Конкурс планується провести в два етапи: перший – 02-19 квітня 2024 року (в online-режимі, з використанням платформи Moodle); другий (фінальний) – 17 травня 2024 року на базі Державного податкового університету. З детальною інформацією про Конкурс можна ознайомитись на сайті Державного податкового університету https://dpu.edu.ua/konkurs. Контактна особа – Тарнавська Валентина, тел. 0443632729.


Перший тур

всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» завершено

05 лютого 2024 року добіг кінця перший (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024», який у цьому році проводився за номінаціями серед вчителів предметів «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

Організатор конкурсу – Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Організаційно-методичне забезпечення конкурсних випробувань здійснювали співробітники Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Оргкомітет отримав 54 заявки від педагогів Запорізької області. Розпочали змагатися 47.

Перший (обласний) тур конкурсу Конкурс відбувався у два етапи: відбірковий та фінальний. У другий (фінальний) етап вийшли 24 педагога.

Цього року через безпекову ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням росії в Україну, Конкурс проводився  в очно-дистанційному форматі. Були задіяні всі можливі засоби та інструментарій забезпечення об’єктивного аналізу й оцінювання: відеозапис, комп’ютерне тестування, спілкування учасників із фаховим журі.

Конкурсні випробування дали змогу учасникам продемонструвати професійну компетентність, методичну майстерність, мобільність мислення, творчість і новаторство.

 

Вітаємо переможців конкурсу (І місце):

Попач Лесю Василівну, вчителя географії Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ—ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради (Номінація «Географія»)

Коваль Ольгу Олександрівну, вчителя образотворчого мистецтва Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області (Номінація «Образотворче мистецтво»)

Калюжну Анжеліку Сергіївну, вчителя української мови та літератури Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області (Номінація «Українська мова та література»)

Булаха Олександра Ігоровича, вчителя фізики Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Запорізької міської ради Запорізької області (Номінація «Фізика»)

Детальніше 

Шановні освітяни!

  Пропонуємо вашій увазі наказ Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної державної адміністрації від 02.01.2024 № 027 "Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2024 році", додаток 1 до наказу КЗ "ЗОІППО" ЗОР від 02.01.2024 №027 графік проведення обласних семінарів для педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2024 році та додаток 2 до наказу КЗ "ЗОІППО" ЗОР від 02.01.2024 № 027  графік проведення засідань обласних творчих груп педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2024 році

Шановні колеги!

  В умовах воєнного стану та відповідно до пункту 1.11 Положення олімпіада з інформатики проводиться у дистанційній формі з використанням системи Eolymp (https://www.eolymp.com/uk/ за єдиними завданнями. 

 За Рекомендацією НЦ «МАНУ» ІІІ етап обласної олімпіади з інформатики проводиться синхронно з іншими областями України в один тур  17 лютого  2024  року о 10.00 год. тривалістю 4,5 години.

  Пропонуємо для ознайомлення ПОРЯДОК проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у дистанційному режимі 

Всесвітній день читання вголос: виховуємо вдумливих читачів


      У 2024 році тема Дня «Відкриття соціально-емоційної лінії життя через читання. Discovering a Social-Emotional Lifeline Through Reading». Наразі в умовах воєнного стану в Україні надзвичайно важлива роль читання як життєвої стратегії та його вплив на психо-емоційний розвиток  дітей, формування м’яких і соціально-емоційних навичок. Адже найбільші освітні втрати українських школярів показує саме читання — їх нині вимірюють еквівалентом у 2 навчальні роки! 

   Саме тому співробітники Інституту планують і реалізують систему фахових заходів (подій), створюють творче професійне середовище для пошуку сучасних технологій

роботи з текстом, нових стратегій формування комунікативної компетентності, мовленнєвої та читацької культури школярів, розвитку їх емоційного інтелекту, критичного мислення, медіаграмотності.

Детальніше на сайті кафедри початкової освіти https://kpo2016.jimdofree.com/ та блозі ОНМЦ https://onmz2024.blogspot.com/ 

До уваги організаторів олімпіад!

Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 31 жовтня 2023 року № 1330 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і турів у 2023/2024 навчальному році» та з ініціативи Федерації олімпіадного програмування централізований другий тур Всеукраїнської олімпіади з інформатики відбудеться 3 грудня 2023 року з використанням системи Eolymp (https://www.eolymp.com/uk/).

На даний час у доступі тренувальний тур за посиланням: https://uoi2.eolymp.io/.

Опис завдань, які будуть на олімпіаді, можна переглянути за посиланням: http://surl.li/mwuro.

Текстова інструкція з використання системи Eolymp, підготовлена Київським ІППО, доступна за посиланням: http://www.kievoi.ippo.kubg.edu.ua/kievoi/e-olymp/index.htm. Відео інструкція доступна за посиланням: https://youtu.be/KlrrrpAxqx0.

Архів попередніх олімпіад можна переглянути за посиланням: https://archive.oi.in.ua/.

Для участі у централізованому другому турі Всеукраїнської олімпіади з інформатики потрібно до 22 листопада 2023 року подати список учасників за формою (http://surl.li/mwvez) на електронну адресу shvets.july@gmail.com. Будь ласка, строго дотримуйтеся формату форми. З цим файлом буде працювати програма, а не людина. Стовпчик ПІБ, це те ім’я, яке буде в учасника в системі Eolymp. Якщо хочете, то можете вписувати лише прізвище та ім’я, або навіть лише прізвище. Стовпчик клас виконання має містити лише одне число від 1 до 11. Стовпчик регіон має містити назву району, міста.

Контактна особа: Юлій Швець, моб. +380 672841476, електронна пошта: shvets.july@gmail.com .

Шановні освітяни!

     У період з 01.11.2023 по 07.11.2023 проводиться опитування щодо участі закладів освіти в олімпіаді з основ підприємництва. Пройти опитування можна за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSekuKtriu_C-LFO_03VeTcEPT0ts4Xa0VzFxaz9abcPKgMQ/viewform  

Контактна особа: Іванова Вікторія Вікторівна, завідувач обласного науково-методичного центру, metod.dopomoga2022@gmail.com , 0679146891

Вебінар для вчителів правознавства

27.10.2023 відбувся вебінар для вчителів правознавства «Вивчення правознавства в умовах воєнного стану з урахуванням  законодавчих змін» (керівник: Людмила СІРА).                                                                                                                                             

   Головною метою вебінару було ознайомлення вчителів з інноваціями в галузі права та законодавства у період збройної агресії рф проти України, новітніми технологіями викладання правничих дисциплін.

     Разом з тим, особливу увагу було приділено новелам конституційного, кримінального права, а також змінам в українському законодавстві в умовах війни. На вебінарі були висвітлені питання правового виховання здобувачів освіти в умовах реформування освіти та воєнного стану. Викладачі ЗНУ у своїх доповідях ділилися досвідом і напрацюваннями щодо розв’язування правничих задач у галузях конституційного, адміністративного, цивільного, кримінального та трудового права.

      Дякуємо всім учасникам та спікерам за участь у вебінарі,  сподіваємось, що таке партнерство буде, незважаючи на складні часи і всі виклики війни плідним і продовжуватиметься.

Відео

Шановні колеги!

Згідно з Указом Президента України В. Зеленського 27 жовтня щорічно відзначатиметься День української писемності та мови.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний скарб. А сьогодні мова – це зброя! Вона об’єднує незламний народ, що б’ється за свободу з підступним ворогом. Саме в цей день з 11-ї до 12-ї години маємо змогу долучитися до XXIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Трансляція здійснюватиметься на таких платформах АТ «Національна суспільна телекомпанія України»: радіоканалах «Українське радіо», «Радіо «Культура», телеканалі «Суспільне Культура», у мережах «YouTube», «Facebook».

Долучайтеся до написання диктанту та запрошуйте учнів і їхніх батьків, щоб відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до рідної мови.

28-29 вересня 2023 року науково-педагогічні Інституту взяли участь у додатковому тренінгу, який проводила громадська організація «Джуніор Ачівмент Україна» (Junior Achievement Ukraine) для викладачів закладів освіти (м. Львів) Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей. Його метою визначено вивчення особливостей впровадження та викладання навчальної програми «Фінансова грамотність». Наш Інститут представляли: Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи, доктор педагогічних наук професор та методисти Юлія Опанасенко та Ірина Савіч. Навчання відбулося за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Упродовж двох днів 39 учасників тренінгу ознайомились із: навчальною програмою «Фінансова грамотність»; основними принципами та особливостями навчання учнів на курсі; методичним забезпеченням й навчальною платформою курсу, вчились управляти фінансовими потоками (доходами та витратами), грамотно розподіляти гроші і правильно примножувати наявний капітал.

За результатами учасники набули нових компетентностей, отримали сертифікати й багато позитивних емоцій від спільної роботи.

Співробітниками КЗ «ЗОІППО» ЗОР планується проведення низки заходів (вебінарів, консультацій) для педагогів Запорізької області щодо упровадження навчальної програми «Фінансова грамотність» в освітній процес. Інформацію щодо заходів буде оприлюднено додатково на сайті Інституту.

Запрошуємо до співробітництва та сподіваємось на плідну співпрацю!

28 вересня 2023 року відбувся семінар (в режимі відеоконференції) на тему: «Саморегуляція стресостійкості особистості педагогічного працівника». Керівник: Ганна Лисак, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Під час заходу були розглянуті актуальні питання проведення освітнього процесу в період надзвичайних ситуацій: підходи розкриття поняття стресостійкості і резилієнтності та мезанізмів їх формування; складники резильєнтності; обговорили особливості саморегуляції емоцій та власної стресостійкості. Також висвітили питання колективної стійкості, ролі здорових стосунків в педагогічному колективі та шляхів їхньої побудови.

Відеозапис

Матеріали

27.09.2023 року відбулось ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів  з теми "Реалізація сценарію дистанційного курсу засобами платформи Moodle. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу" .

Захід був присвячений розробленню електронних ресурсів з хімії (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) для їхнього подальшого використання  під час дистанційного навчання.

Керівник творчої групи, методист  обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко виступила з презентацією " Візуальний редактор тексту. Функціональні можливості курсу засобами платформи Moodle. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу".

Світлана Дехтяренко звернула увагу вчителів на те, що ця платформа надає можливість проєктувати, створювати та керувати інформаційно-навчальними ресурсами навчального закладу.

  Олена Шевченко (вчитель Запорізького колегіуму «Елінт»Запорізької міської ради) проінформувала вчителів про роботу візуального редактора. Вчителям були надані робочі покликання на матеріали  роботи  з   цим інструментом.  У поданих відеофайлах  було розглянуто алгоритм роботи з редактором та нові можливості роботи платформи Moodle.

Велика увага була приділена вибору матеріалів до тем, їх послідовності подання  в курсі для 11 класу ШСЗ. Цікаві ідеї щодо наповнення курсу  надала Світлана Зіброва (вчитель   Запорізького  академічного   ліцею «Перспектива» Запорізької міської ради)  

Обласна творча група вчителів хімії продовжує роботу.

Відео засідання

Матеріали

ВЕБІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

    21.09.2023 відбувся обласний вебінар для вчителів історії «Особливості організації уроку історії з використанням нових технологій НУШ» (керівник: Людмила  Сіра).                                              Тема вебінару є надзвичайно важливою та актуальною, оскільки впровадження принципів нової української школи потребує змін у наповненні професійних здібностей вчителя, що ведуть до поступової методичної перебудови всієї його освітньої діяльності.

     До розгляду актуальних питань, які були винесені для обговорення були запрошені вчителі-практики та провідні вчені: Юлія Іваніцька, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Запорізької гімназії № 91 Запорізької міської ради; Наталія Власова, співавтор модельної інтегрованої навчальної програми з історії та громадянської освіти (5-7 класи), директор відокремленого структурного підрозділу «Науковий ліцей міжнародних відносин ІІ-ІІІ ступенів» Університету митної справи і фінансів, вчитель-методист; Ігор Щупак, член авторського колективу розробки Концепції історичного освіти, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України. 

  Спікери звернули увагу вчителів на освітні втрати попередніх років через ковідний та військовий стан, загострили увагу на рекомендаціях МОН щодо організації програм із надолуження таких втрат. Разом з тим, розкрили важливі питання реформування історичної освіти та впровадження НУШ в освітній процес, визначили практичні вміння вчителів, що необхідні для використання ефективних методик та технологій навчання у НУШ, зробили практичні наголоси на методику створення власних цифрових продуктів для уроків історії в 5-6 класах НУШ в умовах дистанційного навчання.         

   До участі в онлайн семінарі та до обговорення питань долучились вчителі історії Запорізької області, яким були цікаві, а головне, дуже необхідні нові знання з цієї проблематики.

  Дякуємо всім учасникам та спікерам за участь у вебінарі,  сподіваємось, що таке партнерство буде, незважаючи на  складні часи і всі виклики війни плідними і продовжуватимуться в нашому інституті.

    Інші бажаючі вчителі можуть долучитись до заданої тематики і працювати за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=2QyxYdwBkrM 

   З матеріалами вебінару, методичним посібником «Підвищення ефективності дистанційних уроків за допомогою мобільних додатків» вчителі можуть ознайомитись в навчально-педагогічній бібліотеці КЗ «ЗОІППО»ЗОР  ( І поверх каб.9), починаючи із жовтня

Матеріали додаються :

https://drive.google.com/drive/folders/1Y223D0S-IQ0X8g3Z6VpF9sEohgiG8K7x

З 14 по 19 вересня 2023 року в режимі онлайн відповідно до поданих закладами освіти заявок відбувся марафон презентацій досвіду переможців Обласної виставки «Освіта Запорізького краю-2023» під керівництвом методистів обласного науково-методичного центру Юлії Опанасенко та Ганни Лисак.

Було презентовано інноваційні практики, моделі, технології та результати узагальнення досвідів освітньої діяльності закладів освіти в таких номінаціях:

Номінація 1. Базова загальна середня освіта у контексті Нової української школи: інновації у викладанні навчальних предметів (Запорізька спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземної мови №7 Запорізької міської ради, Енергодарська гімназія №3 Енергодарської міської ради Василівського району Запорізької області, Комунальний заклад «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради);

Номінація 3. Інноваційні технології в освітньому процесі закладів дошкільної освіти (Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №237 «Смородинка» Запорізької міської ради);

Номінація 6. Організація дистанційного освітнього процесу в закладах освіти: інноваційні знахідки (Заклад дошкільної освіти (ясла - садок) комбінованого типу №145 «Дружна сімейка» Запорізької міської ради, Запорізька гімназія №103 Запорізької міської ради, Комунальний заклад Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради);

Номінація 7. STEM-проєкт закладу освіти: здобутки та перспективи (Запорізький ліцей №71 Запорізької міської ради);

Номінація 8. Безпечне та інклюзивне освітнє середовище закладу освіти: збереження психічного та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу (Запорізька спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземної мови №7 Запорізької міської ради, Володимирівський ліцей «Успіх» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, Запорізька гімназія №89 Запорізької міської ради);

Номінація 10. Досвід виховної роботи закладів освіти з питання захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України (Запорізький академічний ліцей №23 Запорізької міської ради Запорізької області, Запорізька гімназія №8 Запорізької міської ради Запорізької області. Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей автотранспорту».

У заходах взяли участь керівники, заступники керівників, педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Дякуємо всім за участь!

Детальніше

Шановні колеги!

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Благодійною організацією «Фонд Ріната Ахметова» проводить конкурс есе «Моя Україна» .

У 2023/2024 навчальному році Конкурс триватиме з 21 вересня до 30 листопада 2023 року. До розгляду в Конкурсі приймаються есе учнів 9-11 класів і вчителів Запорізької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей.

Есе має бути написане українською мовою і містити до 600 слів.

Детальніше

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УЧНІВСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ ІСТОРИКІВ

2023 рік

Всеукраїнський учнівський турнір юних істориків – одна із форм інтелектуальних змагань у системі української освіти, які сприяють формуванню компетентної особистості, здатної гідно презентувати свої знання та уміння. Це командні змагання у формі рольової гри, під час яких учні набувають досвід колективної співпраці, уміння розв’язувати складні наукові проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.                                                                                          

      Відповідно до пункту 7 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2022 року № 1055-р «Про затвердження плану заходів на 2022— 2023 роки у зв’язку з 90 - ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу» Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією наук та громадською організацією “Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору” (HREC in Ukraine) планують провести Всеукраїнський турнір юних істориків з проблематики Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу. Запропонована тематика турніру також стосуватиметься сучасних подій російсько-української війни.

    Запрошуємо старшокласників 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти взяти участь. Турнір планується провести орієнтовно в кінці жовтня – на початку листопада. Про конкретні дати та місце проведення буде повідомлено на нашому сайті додатково.

Для участі у турнірі до 1 жовтня 2023 року необхідно зареєструвати команду у складі 5-ти осіб за покликанням:

https://forms.gle/RXDNv7S9fEuc1CwXA     

Всі витрати, пов’язані з участю команд в турнірі, здійснюються за рахунок команди.

Детальніше про умови проведення та завдання турніру за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1loYfvcSxoBjLujMywy91vFMzV2KvdSne

Довідки за  телефоном +38067-450-97-30

Шановні колеги!

Наказом Міністерства освіти і науки від 14.07.2023 № 853 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад у 2023/2024 навчальному році» визначено заклади освіти, на базі яких відбудуться змагання, утворені відповідні оргкомітети та журі. Інтернет-олімпіади проходитимуть з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні.

Мета Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад – пошук, підтримка, розвиток творчого потенціалу обдарованої молоді, активізація запровадження комп’ютерних технологій в освіті, сприяння широкому залученню обдарованої молоді до інтелектуальних змагань, що проводяться з використанням мережі інтернет.

Запрошуємо долучитись до участі

Детальніше

ПЛАН МОН НА 2023 РІК (ОКРЕМІ ПИТАННЯ):

І.  ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

1. Проведення дослідження "Щодо стану організації освітньої діяльності в закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану"

2. Підготовка та затвердження наказу МОН щодо затвердження методичних рекомендацій використання альтернативних форм навчання в закладах дошкільної освіти.

3. Розробка та впровадження професійного стандарту "Вихователь - методист закладу дошкільної освіти"

4. Проведення аудиту існуючих інструментів моніторингу та оцінювання якості дошкільної освіти та напрацювання рекомендацій щодо їх удосконалення

ІІ. ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

1. Проведення моніторингу поточного стану інфраструктури ЗЗСО та забезпечення підвезення учасників освітнього процесу

2. Розробка рекомендацій щодо облаштування харчоблоків у закладах загальної середньої освіти

3. Погодити та зареєструвати наказ МОН "Про затвердження Порядку здійснення громадської акредитації закладу загальної середньої освіти"

4. Зареєструвати наказ МОН щодо державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році (Мінюст)

5. Оприлюднити звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022

6. Забезпечити підписання Угоди про участь України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025

7. Підготовка наказу МОН "Про затвердження методичних рекомендацій щодо критеріїв оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів"

8. Здійснення моніторингу створення центрів професійного розвитку педагогічних працівників

9. Провести моніторинг запровадження педагогічної інтернатури

10. Розробити типову програму підвищення кваліфікації педагогів-наставників

11. Оновити типові програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників

12. Провести тестування вчителів української мови та математики базової середньої освіти

13. Провести моніторинг мережі опорних закладів загальної середньої освіти

14. Провести моніторинг ситуації щодо пошкодження інклюзивно-ресурсних центрів та заходів щодо їх відновлення та вивчити стан кадрового забезпечення

15. Розробити проєкт державного стандарту профільної середньої освіти

16. Підготувати наказ МОН про концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти

17. Здійснити моніторинг впровадження нового державного стандарту НУШ у 5-6 класах

18. Здійснити моніторинг виконання заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)

19. Внести зміни до типових освітніх програм для ЗЗСО

20. Розробити проєкт оновленого Порядку надання грифів навчальної літератури та навчальним програмам

21. Підготувати та погодити наказ МОН "Про внесення змін до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти"

22. Здійснити заходи щодо розширення мережі шкіл-партнерів Міжнародної української школи

23. Розробити та прийняти постанову Уряду щодо створення та забезпечення функціонування Державної дистанційної школи

24. Розробити та затвердити проєкт Положення про функціонування спеціальних класів в закладах загальної середньої освіти (нова редакція)

ІІІ. ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

1.Проведення моніторингу поточного стану інфраструктури закладів позашкільної освіти та розроблення плану дій з відновлення

2.Розробка та оновлення навчальних програм, навчально-методичних матеріалів для закладів позашкільної освіти

ІV. ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА

1. Розроблення рекомендацій щодо формування оптимальної мережі закладів професійної освіти

2. Формування оптимальної мережі закладів професійної освіти

3. Забезпечення передачі цілісних майнових комплексів закладів професійної освіти з державної у комунальну власність

4. Спрощення вступу до закладів професійної освіти, запуск роботи електронного кабінету

5. Провести моніторингове дослідження щодо працевлаштування випускників закладів професійної освіти

6. Затвердити перелік професій для розроблення державних освітніх стандартів з професій у 2023 році

7. Супровід проєкту Закону України "Про професійну освіту"

8. Затвердити Державну цільову соціальну програму розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2024-2027 роки

9. Прийняти наказ МОН про внесення змін до Типових штатних нормативів професійно-технічних навчальних закладів

V. ВИЩА, ФАХОВА ПЕРЕДВИЩА ТА ОСВІТА ДОРОСЛИХ

1. Аудит мережі закладів фахової передвищої та вищої освіти

2. Розроблення дорожньої карти модернізації мережі закладів фахової передвищої та вищої освіти

3. Підготовка та супровід законопроєкту про внесення змін до законів України щодо модернізації мережі закладів фахової передвищої та вищої освіти

4. Підготовка та супровід проєкту Закону України про розвиток індивідуальних освітніх траєкторій у вищій освіті

5. Прийняття наказу МОН щодо дуальної форми здобуття вищої та фахової передвищої освіти

6. Розробка та схвалення рекомендацій щодо підвищення рівня прозорості та доброчесності у діяльності закладів фахової передвищої та вищої освіти

7. Внесення на розгляд Уряду проєкт Порядку призначення та виплати грантів Президента України на навчання за кордоном магістрів, докторів філософії та докторів наук до провідних ЗВО та наукових установ 

8. Підготовка наказу МОН щодо методичних рекомендацій із розвитку систем внутрішнього забезпечення якості закладів вищої освіти

9. Розробка та супровід проєкту Закону України "Про національну систему кваліфікацій"

10. Забезпечити супровід проєкту Закону України "Про освіту дорослих"

11. Розробка Стратегії розвитку освіти дорослих на 2023-2033 роки

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ!

Щорічно напередодні нового навчального року в Україні для Вас проводяться Серпневі наради, зустрічі, конференції.

Педагогічні, науково-педагогічні працівники комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» Запорізької обласної ради, як завжди, підготували різноманітні заходи й запрошують Вас взяти участь у СЕРПНЕВИХ СТУДЯХ, які відбуватимуться із 22 серпня по 20 вересня 2023 року. Відкрито попередню реєстрацію для участі. Після проведення заходів у доступі будуть покликання на матеріали.

За результатами Серпневих студій видаватимуться такі електронні сертифікати: 

- «Сертифікат учасника заходу» (2 год) за участь у методичних заходах згідно із додатками 1, 2, 3; 

- «Сертифікат спікера» (5 год) – за презентацію власного досвіду, підготовку та проведення заходів (майстер-класів, тренінгів, воркшопів тощо) (додатки 2, 3). 

Чекаємо на Вас на наших заходах.

 

Програма

проведення обласних онлайн - семінарів у межах «Серпневих студій» (додаток 1)

Дата проведення: 22 серпня – 20 вересня 2023 року

https://docs.google.com/document/d/1A7o-tKlxXoI2HcXRdQRW3MV2VO64ZGYxbHd5tA4-gTc/edit?usp=sharing

 

Програма

проведення майстер-класів та інших методичних заходів у межах «Серпневих студій» (додаток 2)

Дата проведення: 22 серпня - 21 вересня 2023 року

https://docs.google.com/document/d/1E2gBbc1RXYOhRAeRUrTuSv1w3_-v96NCElXnDvXAVI0/edit?usp=sharing

Програма 

проведення заходів у межах виставки «Освіта Запорізького краю-2023» (додаток 3)

Дата проведення: 22 - 31 серпня 2023 року

https://docs.google.com/document/d/1mOVmMRgPRl35-ge85ExLDXDHZXUQtQRh7qaZwx8-tcc/edit?usp=sharing

Контактні особи КЗ «ЗОІППО» ЗОР: 

Варецька Олена Володимирівна, проректор з науково-методичної роботи, pnmr.zoippo@gmail.com

Іванова Вікторія Вікторівна, завідувач обласним науково-методичним центром (питання щодо Серпневих студій), 0679146891

Опанасенко Олія Валеріївна, методист обласного науково-методичного центру (питання щодо Обласної виставки), 0973325194

Шановні колеги! 

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради ЗАПРОШУЄ Вас ВЗЯТИ УЧАСТЬ у П'ятнадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», яка відбудеться із 25 по 27 жлвтня 2023 року в режимі онлайн й представити власні здобутки на колективному стенді «Освіта Запорізького краю».

Інститут забезпечує організаційний та науково-методичний супровід участі закладів освіти у Виставці. 

Детальніше

12 червня 2023 року обласним науково-методичним центром організовано проведення  вебінару з теми «Як позбавити географію в НУШ від шаблонів і стереотипів: спроба критичного аналізу». Методист центру Наталя Гусєва презентувала учасникам семінару  модельну навчальну програму «Географія, 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.). Програма розроблена відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти з урахуванням вікових, загальнонавчальних і психологічних особливостей учнів.  Зміст навчальних занять, методи роботи означені програмою спрямовані на формування відповідальності учня за власні вчинки, виховання почуття обов’язку, толерантності, прагнення до пізнання й істини, наполегливості, ощадливості, працьовитості, екологічної свідомості.

Володимир Грома, співавтор програми та підручників з географії, вчитель географії Хмельницької середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 імені Івана Огієнка, вчитель-методист, науковий співробітник відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України зупинився на структурі, особливостях завдань, змісту нового підручника «Географія. 6 клас». 

Детальніше

12 червня 2023 року в рамках співпраці громадської організації  «Джуніор Ачівмент Україна»  для педагогічних працівників, керівників закладів освіти нашої області відбулася презентація  програм JA з підприємництва та фінграмотності.

Перед учасниками виступили:

Віктор ЗАХАРЧУК, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації,

Олена ВАРЕЦЬКА, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доктор педагогічних наук, професор;

Юрій ТОКАРСЬКИЙ, голова організації Junior Achievement Ukraine,

Андрій ТУРАК, бізнес-тренер Junior Achievement Ukraine.

Менеджером компанії Вірою ДРУГОВОЮ  презентовано: навчальні програми курсів «Фінансова грамотність»  та «Підприємництво «Компанія» для впровадження як курсу (дисципліни) за вибором або у форматі гурткової роботи у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти; результативність здобувачів освіти після проходження програм, результати для закладів освіти, що запровадили дані програми; навчально-методичне забезпечення курсів.

Детальніше

1 червня 2023 у Міжнародний День захисту дітей цілий «КАСКАД» освітянських заходів завершився надзвичайно актуальним та цікавим як за замістом, так і за формою очно-дистанційним івентом за темою: «Пошук шляхів подолання освітніх втрат для відновлення та розбудови української освіти в умовах євроінтеграції».

Організатор: Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації, обласний науково-методичний центр комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

До фахової комунікації долучилися Тетяна ВАКУЛЕНКО, директор Українського центру оцінювання якості освіти, Марина ГОРБЕНКО-ХВАСТУНОВА, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Людмила БУХАРІНА, директор Департаменту освіти і науки  обласної державної адміністраціїта Олена ВАРЕЦЬКА, проректор з науково-методичної роботи КЗ "ЗОІППО" ЗОР. Пошук шляхів подолання освітніх втрат та розвитку української освіти в контексті Нової української школи та євроінтеграції – це найбільш пріоритетне завдання в умовах воєнного стану та післявоєнного відродження України.

Освітяни Запорізького регіону зійшлися на думці,  що для подолання наслідків освітніх втрат доцільно, зокрема,  впроваджувати програму соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН), яка є дієвим інструментом з розвитку м'яких навичок (soft skills). Це уміння комунікувати, співпереживати собі й іншим, керувати своїми емоціями, працювати в команді, креативно й критично мислити, вести за собою і виважено йти за лідерами, регулювати свій рівень стресу тощо. Таке навчання розвиває в учнівства усвідомленість, співпереживання та залученість.

Тренери Програми СЕЕН (Learning Social Emotional and Ethical: (SEE) Learning) Артем ДУДКА, Анастасія СОМОВА та Маргарита ШАМАНСЬКА залучили учасників заходу до спільних активностей, командної роботи та креативної сівпраці. Разом ми – сила! Разом змінюємо освіту!

Модератор заходу: Вікторія ІВАНОВА, завідувач обласного науково-методичного центру.

Переглянути

Нагородження переможців Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023»

   1 червня 2023 освітяни Запорізького краю зібралися у затишному приміщенні Запорізької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №7 І-ІІ ступенів Запорізької обласної ради для офіційної церемонії нагородження закладів освіти - переможців Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023». Педагогів щиро привітали Людмила Бухаріна, директор  Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи, доктор педагогічних наук, професор КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Із 21 виставкової роботи 19 - здійснено під науковим керівництвом співробітників Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти. «Золоту медаль» отримав й Інститут (автор Людмила Шульга, к.п.н., доцент).

Освітянський фронт особливий: від самого початку відкритого вторгнення освітяни здійснюють активний спротив російській агресії, у непростих умовах виконують свої професійні обов’язки; саме освіта є тим стрижнем у становленні особистості, що формує незламність – патріотизм, цінності, волю, розум, тому серед авторів робіт є освітяни, які знаходиться й на непідконтрольній території.

Олена Варецька також вручила й сертифікати доповідачів  за проведення в рамках виставки майстер-класів.

За результатами цієї масштабної роботи Почесною грамотою за значний особистий внесок у розбудову національної освіти нагороджені  Людмила Бухаріна, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Анатолій Казачук, в.о. ректора Інституту, та Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи.

До нових зустрічей на XIV Міжнародній виставці «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ - 2024».

Світлини

Нагородження «Учитель року - 2023»

1 червня 2023 у великій освітянській родині Запорізького краю відбулася визначна подія – урочисте нагородження переможців та лауреатів ІІ Всеукраїнського етапу  конкурсу «Учитель року - 2023».

Адже саме в перший день літа  увесь світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. В умовах російської агресії поряд з дітьми наші незламні вчителі. Вони як справжні SuperГерої  дбають про їх освіту та розвиток, за будь-яких умов долучаючи до навчання з усіх куточків світу; підтримують, створюють позитивне емоційно-розвивальне середовище, відволікаючи дітлахів від страхів війни.

Тож вчителі виконують наразі надважливу місію - виховують наше майбутнє!

Конкурс «Учитель року» - це визнання педагогічної праці, свято професійної майстерності та творчості, це вибір кращого з кращих, фахівця найвищого рівня.

І нам є ким пишатися!

Голова Запорізької військової обласної державної  адміністрації  Юрій МАЛАШКО разом з директором Департаменту освіти і науки  обласної державної адміністрації Людмилою БУХАРІНОЮ та проректором з науково-методичної роботи КЗ "ЗОІППО" ЗОР Оленою ВАРЕЦЬКОЮ привітали переможця Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Фізична культура» Іллю ДОНЧЕНКА, вчителя Запорізької гімназії №50 Запорізької міської ради Запорізької області, та лауреатів конкурсу-педагогів КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, які посіли третє місце у Всеукраїнському етапі конкурсу «Учитель року –2023»! Це Олег СИТНИК в номінації «Захист України» та Сергій ФІЛОНЕНКО у номінації «Основи здоров’я».

Поряд з вчителями-чоловіками високих показників досягла молода вчителька початкових класів Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №40 з поглибленим вивченням англійської мови Запорізької міської ради Запорізької області Олена ЧЕРКАСОВА. Вона посіла 6 місце на державному рівні та увійшла до першої 12-ки кращих вчителів початкових класів України!

Ми щиро вітаємо найкращих педагогів, які постійно знаходяться у творчому пошуку та впевнено крокують до перемог!

А ПЕРЕМОГА обов’язково буде на всіх фронтах!

Пишаємося досягненнями педагогів Запорізького краю і бажаємо нових професійних  злетів, цікавих  ідей та творчого натхнення.

 

Репортаж

Світлини

Обласна творча група вчителів хімії продовжує розробку дидактичних систем дистанційного навчання

 

31 травня 2023 в дистанційному режимі відбулось друге у 2023 році засідання Обласної творчої групи вчителів хімії «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) за темою «Програмно-інструментальні комплекси для дистанційного навчання». Під час заходу розглядалися питання сучасних програмно-інструментальних комплексів для дистанційного навчання, сучасні технології та засоби, освітні результати; проєктування комп`ютерних програмно-педагогічних засобів, робота з програмним матеріалом курсу хімії.

Керівник творчої групи та методист обласного науково- методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко, виступаючи з доповіддю, зауважила, що  освітній процес має бути сучасним, в ньому рівна роль повинна приділятися співпраці вчителя  та учня. Але головним завданням вчителя є стимулювання самостійного навчання учня, максимальне розкриття його здібностей на засадах дитиноцентризму. В теперешній ситуації вагома роль повинна приділятися новим технологіям дистанційного навчання.

Цікавими та корисними були виступи Валентини Іванісової та Оксани Бициної, які поділилися власним досвідом застосування авторських методичних розробок при викладанні  хімії в 11 класі.

Детальніше можна ознайомитись на блозі творчої групи  https://himikizp.blogspot.com/p/blog-page_8.html

Перебіг обласного туру Всеукраїнського конкурсу

 рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти

          На виконання наказу департаменту освіти і науки Запорізької обласної  державної адміністрації від 15.03.2023 № 105 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році» інформуємо про перебіг подій конкурсу .

       На конкурс надійшло 8 рукописів навчальних програм та навчальної літератури у таких категоріях і номінаціях:
навчальна література за науково-технічним, туристсько-краєзнавчим, еколого-туристичним напрямами позашкільної освіти.

– навчальні програми за науково-технічним напрямом позашкільної освіти

         Після перевірки рукописів конкурсантів, експерти в своїх висновках зазначили актуальність представленої на конкурс навчальної літератури та навчальних програм, дали їм загальну позитивну оцінку, відзначили, що більшість рукописів відповідають критеріям, які зазначені в умовах конкурсу мають концептуальні засади та дидактичну, методичну цінність. Рукописи конкурсантів можуть бути використані для організації та проведення гурткових занять.

           Конкурсанти демонстрували свої професійні здібності та знання предмету, виявили розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти та суспільства, продемонстрували фахову майстерність, знання методології педагогіки та психології, здатність застосовувати інноваційні підходи до навчання і виховання.


Надаємо інформацію про оцінювання рукописів:

Оціночні карти експертів :

https://drive.google.com/drive/folders/1cDCAWPao1Mx_hPntowP-v9A17_p_3MIp?usp=sharing

Зведена відомість: Навчальна література, навчальні програми

https://drive.google.com/drive/folders/1V0TZt1vwDTsNzGRxGZ5w3Yd4KEOXnw3i?usp=sharing

26.05.2023 у межах марафону майстер-класів за результатами XIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023» вчитель математики Інна БЕРЕЗНЯК презентувала досвід «Розбудова дослідницького освітнього середовища КЗ «Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР засобами експериментальної математики». Справжнє наукове дослідження та практичні наробки щодо удосконалення природничо-математичної освітньої галузі! Створене єдине освітнє досдідницьке середовище з урахуванням наступності в навчанні (від дошкільників до старшокласників), із застосуванням новацій НУШ, сучасних технологій та онлайн-інструментів. Бажаємо успіхів щодо подальших амбітних планів, які обов'язково здійсняться!

Переглянути

А завершився марафон майстер-класів учасників віртуального колективного стенду «Освіта Запорізького краю» XIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023» надзвичайно зворушливим спілкуванням з педагогами КЗ «Новогорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роздольської сільської ради Василівського району Запорізької області».

Колеги з тимчасово окупованої території презентували надцінний досвід «Збереження ментального здоров’я учнів шляхом формування стресостійкості здатністю протистояти та свідомо керувати стресовими станами».

Юлія ЛИСЕНКО, директор, Олена ЛІРА, заступник директора з НВР та Тетяна ІВАЩЕНКО, практичний психолог не тільки розказали педагогам, як триматися і підтримувати школярів, батьків та рідних, використовуючи відповідні психологічні практики та прийоми, а й самі виявилися взірцем незламності та стійкості. Впродовж заходу відчувалася колективна підтримка один одного! «Все буде Україна!», «Ми з Енергодару, з Бердянська, з Василівки …», «Скоро ПЕРЕМОГА!» - це лише деякі репліки учасників заходу, що звучали в ефірі або були в чаті …

Вдячні педагогам Запорізького краю, які попри все віддано виконують свій професійний обов’язок, навчають і навчаються, фахово зростають – міцно тримають освітній фронт.

РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО! Слава Україні!

Переглянути

Світлини

25 травня 2023 марафон майстер-класів учасників віртуального колективного стенду «Освіта Запорізького краю» XIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023» продовжують педагоги закладів дошкільної освіти та загальної середньої.

Неймовірно цікавий змістовний сучасний та актуальний досвід презентували: 

Олена ГАВРИЛЕНКО, вчитель-логопед, вихователь-методист ЗДО (ясла- садок) комбінованого типу №244 "Біла лілея" ЗМР з теми «Інформаційно- комунікаційні технології у системі корекції порушень мовлення дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами під час воєнного стану»;

Юлія КОХАН, вихователь-методист ЗДО (ясла-садок) №90 «Волошка» ЗМР з теми «Формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку: цифрові технології».

Обидва досвіди відзначено Золотою Медаллю на XIV Міжнародній виставці.

https://www.youtube.com/watch?v=rilPw-E2nMU&t=5s 

Крім того, педагоги змогли долучитись до презентації досвіду «Золотих Медалістів» КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» ЗОР, які висвітлили надзвичайно актуальну тему «Впровадження козацької педагогіки як складової національно- патріотичного виховання ліцеїстів». Вдячні педагогічному колективу та авторам досвіду за виховання справжніх патріотів – національної еліти України.

https://www.youtube.com/watch?v=Yj_DawSSmlU 

Пишаємося педагогами Запорізького краю та бажаємо подальших успіхів, досягнень і ПЕРЕМОГ на всіх фронтах!

10.05.2023, 16.05.2023 та 24.05.2023 відбувся пролонгований вебінар «Технологія узагальнення досвіду діяльності освітян та педагогічного колективу».

Організатори та спікери заходу:

Варецька Олена Володимирівна, професор кафедри початкової освіти, д.п.н., професор

Хаустова Олена Валеріївна, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, к.пед.н., доцент

Опанасенко Юлія Валеріївна, методист обласного науково-методичного центру

Мета семінару полягала у опануванні педагогами технологією узагальнення (самоузагальнення) досвіду діяльності освітян та педагогічних колективів, ознайомлення зі структурою та способами опису досвіду, формуванні практичних навичок опису досвіду.

У заході брали участь понад 350 осіб, серед яких: педагогічні працівникі закладів освіти різних типів та форм власності, керівники та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Учасники пролонгованого вебінару висловили щиру подяку організаторам заходу за продуктивні та корисні вебінари.

Матеріали семінару:

презентація (10.05.2023),

презентація (16.05.2023)

презентація (24.05.2023)

24 травня 2023 день 3-й проведення марафону майстер-класів учасників віртуального колективного стенду «Освіта Запорізького краю» XIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023».

Сьогодні креативна команда менеджерів Запорізької гімназії №17 ЗМР презентували досвід «Бренд-менеджмент в системі антикризового управління сучасним закладом загальної середньої освіти».

Директор Андрій ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ та заступниця директора Олена ТІЩЕНКО розповіли про проблеми, здобутки та шляхи подальшого розвитку закладу освіти завдяки якісній системі бренд-менеджменту. Ґрунтовне дослідження, глибокий аналіз, свіжі ідеї та амбітні плани – це вразило учасників заходу. Вчителі та управлінці Запорізького регіону щиро побажали успіхів та процвітання гімназії!

У межах марафону було також презентовано досвід вчительки англійської мови Анни ДАНЕЛЮК «Формування іншомовної комунікативної компетентності ліцеїстів в умовах неформальної освіти». Педагог Володимирівського ліцею «Успіх» Широківської сільради Запорізького району Запорізької області поділилася досвідом співпраці з волонтерами – носіями мови. Комунікація відбувалася не лише з дітьми, а й з дорослими, в процесі якої вони удосконалювали знання іноземної мови та навчалися фінансовій грамотності.

Важливість знань іноземної мови у сучасних реаліях важко переоцінити! Тож, вивчаємо мови та пізнаємо світ, а світ пізнає Україну. 

https://www.youtube.com/watch?v=cQvyT_sQOSM

23 травня 2023 року проходить другий день марафону майстер-класів учасників віртуального колективного стенду «Освіта Запорізького краю» Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023», організований обласним науково-методичним центром.

Було презентовано інноваційні практики, моделі, технології та результати узагальнення досвідів  освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти – золотих та срібних медалістів виставки «Сучасні заклади освіти-2023»:

-  «STEM-освіта: від стратегії до життя». Запорізька гімназія №71 з поглибленим вивченням іноземної мови Запорізької міської ради Запорізької області;

- «Середовище закладу освіти у вихованні національної еліти». Запорізький академічний ліцей № 23 Запорізької міської ради Запорізької області;

-  «Формування екологічної грамотності та здорового життя здобувачів освіти Нової української школи: інформаційно –комунікаційні технології». Запорізька гімназія №11 Запорізької міської ради Запорізької області.

У заходах взяли участь керівники, заступники керівників, педагогічні працівники закладів загальної освіти.

https://youtu.be/597EQ5guGJ4

22 травня 2023 року розпочався марафон майстер-класів учасників віртуального колективного стенду «Освіта Запорізького краю» Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023», організований обласним науково-методичним центром. Було презентовано інноваційні практики, моделі, технології та результати узагальнення досвідів освітньої діяльності закладів дошкільної освіти – золотих медалістів виставки «Сучасні заклади освіти-2023»:

- «Практики використання цифрових інструментів при формування природничої компетентності дошкільників в ЗДО» - закладом дошкільної освіти (центром розвитку дитини) «Надія» Запорізької міської ради. Учасники майстер-класу здійснили онлайн-подорож дендропарком закладу та ознайомилися й попрацювали з навчально-методичним посібником «Цифровий гід: дендрологічні цікавинки парку центра «Надія»;

- «Модель формування ціннісного ставлення до України в дітей дошкільного віку» - закладом дошкільної освіти № 100 «Гармонія» Запорізької міської ради. Заклад представив сучасні та цікаві складники моделі: парціальна програма «Україна – єдина країна», перспективне планування, систему занять, систему ігор, систему художньої творчості, інтерактивну мапу та освітній хаб «Дітям про Україну»;

- «Упровадження інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес ЗДО на основі ігрового підходу» - закладом дошкільної освіти №285 «Посмішка» Запорізької міської ради. Різноманітність платформ (сервісів), що використовуються педагогами закладу як у роботі з дітьми, так і батьками, говорить про їх високий рівень володіння ІКТ. Кейс казкових історій проблемно-пошукового характеру, заняття з розвитку мовлення на основі ігрового підходу вразили учасників майстер-класу.

У заходах взяли участь керівники, заступники керівників, педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

https://youtu.be/RFGSxaZZLyE 

Шановні освітяни!


Запрошуємо Вас взяти участь в обласній виставці «Освіта Запорізького краю 2023».

Засновники Виставки: Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Організовує та проводить Виставку КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР на виконання пріоритетних завдань Програми розвитку освіти до 2025 року в Запорізькій області.

З умовами участі та інформацією про перебіг подій Виставки можна ознайомитися на сайті «Виставкова діяльність» у вкладці Обласна виставка «Освіта Запорізького краю – 2023».

Голова робочої групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з питань підготовки та проведення ВиставкиВарецька Олена Володимирівна, проректор з науково-методчної  роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д.пед.н., професор, професор кафедри початкової освіти.

Секретар робочої групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з питань підготовки та проведення ВиставкиОпанасенко Юлія Валеріївна, методист обласного-наукового центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Прийом матеріалів на Виставку розпочато з 15 травня 2023 року та триватиме до 23.06.2023!

За більш детальною інформацією звертайтесь до методиста методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР Опанасенко Юлії, тел. (097) 332-51-94.

Долучайтеся!

   17 травня 2023 року видався надзвичайно насиченим днем в освіті та науці. Вчителі німецької мови долучилися до обласного семінару «Сучасний урок іноземної мови як форма організації компетентнісного підходу в НУШ».

Організатор заходу – методист обласного науково-методичного центру Лариса Стрілець. Вдячні Світлані Яснюк, представниці Центру іноземних мов ТСП («Твій сучасний підручник») та Вікторії Маринюк, офіційній методистці видавництва Hueber в Україні за створення умов для професійного зростання вчителів іноземної мови.

Спільнота вчителів іноземної мови вирішує наразі особливо важливе завдання. Адже в сучасних умовах виникла життєва необхідність у багатьох дітей та їх батьків ефективно використовувати знання іноземної мови у відповідному мовному середовищі, пізнавати життя та культуру зарубіжних країн. А з іншого боку, знаючи іноземну мову, розказати світу про Україну! Загалом, іноземна мова сьогодні – це життєва необхідність, це soft skills особистості XXI століття.

 Світлини

12 травня 2023 року відбулася чергова зустріч з директорами та консультантами Центрів професійного розвитку Запорізької області. Тема зустрічі «Організація роботи ЦПРПП. Обмін досвідом з представниками Центрів професійного розвитку України».

Конструктивну комунікацію розпочала завідувач обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Вікторія ІВАНОВА. Обговорили надзвичайно важливе і болюче питання – освітні втрати, що виникають в умовах воєнного стану в Україні, їх наслідки та шляхи подолання. Вкотре усвідомили, що наразі закладам освіти дорослих слід об’єднати зусилля задля подолання цих викликів. Про силу синергії та командний дух говорила й Галина МАРЧУК з Львівщини, директор ЦПРПП м. Дрогобич. Вона представила учасникам заходу систему роботи Центру, яка вразила інноваційним змістом та креативними формами. Відбувся натхненно-емоційний полілог.

Щиро вдячні всім учасникам фахової комунікації! СИЛА КОМАНДИ в дії! Разом до Перемоги на всіх фронтах!

Світлини

Презентація «Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання»

10 травня 2023 року напередодні щорічного Тижня безпеки обласним науково-методичним центром (спікер заходу Лариса Стрілець) було організовано вивчення та обговорення надзвичайно актуальної теми «Створення та забезпечення функціонування класів безпеки у закладах освіти»

Вдячні спікерам заходу:

Івану ОСТРОГЛЯДУ, завідувачу науково-експериментальної лабораторії компанії «STEM-клас» з Житомирщини за змістовну інформацію практичного значення та «візуалізацію» сучасного класу безпеки;

Ніні ЛІЗВІНСЬКІЙ, заступнику директора  Запорізької гімназії №84 ЗМР за презентацію досвіду щодо створення безпечного освітнього середовища.

Вдячні кожному учаснику вебінару за активність, незламність та прагнення до професійного розвитку за будь-яких умов. Працюємо заради майбутнього! Разом до ПЕРЕМОГИ!

ВАЖЛИВО:
Розпорядження КМУ № 301-р від 07.04.2023 року «Про схвалення Концепції безпеки закладів освіти»

Наказ МОН № 135 від 10.02.2023 року «Деякі питання створення та функціонування класів безпеки у закладах освіти»

Детальніше: https://youtu.be/9MU_WRcHuFI

Податки та податкові знижки_3.pdf

05 травня 2023 року відбувся другий вебінар для педагогічних працівників нашої області в рамках Національного проєкту з фінансової грамотності, ініційованим Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ГО «ДК «Партнер», Університетом банківської справи, спрямованого на сприяння створенню умов для інтеграції практик із фінансової грамотності дорослих і дітей та розвитку сімейної фінансової культури, на тему «Податки та податкові знижки: як отримати кешбек від держави».

Організатор заходу – обласний науково-методичний центр. 

Перед учасникам виступила Порошинська Оксана, консультант з економічних питань Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. 1,5 години цікавої презентації нагадали учасникам історію виникнення податків та оподаткування в Україні з найдавніших часів до наших днів, суть та зміст понять «податки», «податкова система», «загальнодержавні податки», «податки з фізичних осіб-підприємців», «місцеві податки та збори». У виступі приділено увагу питанню обліку платників податків в Україні; детально розкрито сутність податкової знижки та механізму отримання кешбеку від держави, показано варіанти подачі (особисто та електронна форма через сервіс «Електронний кабінет платника») податкової декларації для отримання податкової знижки. 

28.04.2023 обласним науково-методичним центром (модератор Вікторія Іванова) та обласним науково-методичним центром інформатизації освіти (спікер Тетяна Коваленко) проводено вебінар «Організація дистанційного навчання в закладах освіти різних типів та форм власності» в рамках співпраці з територіальними громадами. 

На заході директором першої дистанційної школи Центр освіти «Оптіма» Ольгою Білодід представлено досвід роботи, можливості співпраці із закладами освіти в експериментальному проєкті відповідно до  наказу МОН України від 02.12.2022 № 1087 «Про реалізацію інноваційного освітнього проекту за темою «Організаційно-педагогічні умови впровадження змішаного формату навчання здобувачів закладів загальної середньої освіти» у листопаді 2022 травні 2028 років».

Тетяна Коваленко, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, звернула увагу на зміни в нормативних аспектах організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та відповіла на питання, які учасники поставили спікерам заздалегідь.

Переглянути тут

26 квітня 2023 року проректор з науково-методичної роботи, доктор педагогічних наук, професор Олена Варецька, завідувач обласного науково-методичного центру Вікторія Іванова, методист обласного науково-методичного центру  Юлія Опанасенко взяли участь у Раді директорів закладів фахової передвищої освіти Запорізької області, яка відбулась на базі Відокремленого структурного підрозділу «Запорізький фаховий коледж комп’ютерних технологій Національного університету «Запорізька політехніка» (голова Ради Ольга Баршай, в.о. директора ВСП «ЗФККТ НУ «Запорізька політехніка»).

У ході зустрічі обговорили напрямки співпраці закладів фахової передвищої освіти з нашим Інститутом шляхом участі викладачів у науково-педагогічних заходах, організації і проведенні спільних методичних заходів, спрямованих на розвиток творчості педагогів та інше.

Вітаємо! 

23 квітня наша країна вже традиційно відзначає Всеукраїнський день психолога.

Вітаємо колег із цим професійним святом! 

Дуже цінуємо наше професійне коло. Вдячні усім тим, хто щиро, наполегливо та невпинно своєю діяльністю наближає Україну до Перемоги, захищаючи освітній простір від психологічних загроз!

Бажаємо кожному реалізувати свої професійні плани, наповнюючи навколишній світ розумінням добра, світла, рівноваги та спокою. Нехай ваша допомога збереже українські родини, буде корисною та вчасною для тих, хто її потребує!

21 квітня 2023 року в рамках Національного проєкту з фінансової грамотності, ініційованим Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ГО «ДК «Партнер», Університетом банківської справи, спрямованого на сприяння створенню умов для інтеграції практик із фінансової грамотності дорослих і дітей та розвитку сімейної фінансової культури відбувся вебінар "Використання інтелектуальних ділових імітаційних ігор у викладанні фінансової грамотності в школі".

Перед учасникам виступила та презентувала різноманітні цікаві інтелектуальні ділові імітаційні ігри, в тому числі авторські, очільниця  Клубу фінансової грамотності «СЕЙФ_9» (м.Кривій Ріг), в.о. регіонального представника  ГО Діловий клуб «Партнер» Кривій Ріг, амбасадорка, членкиня Ради «Ліги амбасадорі фінансової грамотності» ФГВФО Ірина Коваленко.

20 квітня 2023 року проведено воркшоп "Інформаційне наповнення інтерактивної презентації у редакторі H5P". У воркшопі брали участь бібліотекарі освітніх закладів м. Києва, Запорізької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської Харківської, Одеської, Хмельницької та інших областей України. Учасники заходу розглянули особливості редактору H5P, його можливості щодо використання в професійній діяльності педагогічних і бібліотечних працівників, вчились створювати вікторини різного контенту.

Спікери заходу: Людмила Крижко, методист обласного науково-методичного центру та Олена Бєлікова, завідувач бібліотеки Запорізької гімназії №32 Запорізької міської ради.

З матеріалами воркшопу можна ознайомитись на сторінках сайту «IT-школа для бібліотекарів» за посиланням: IT-школа - Воркшоп 1 (google.com)  

Додаток 1 до лист вид-ва Ранок_Перелік підручників для 10 класу .doc

Видавництво «Ранок» прагне підтримати вчителів та учнів у цей важкий для країни час. Розуміючи, як складно навчати й навчатися в нових реаліях життя, ми готові працювати на благо дітей та української освіти.

Пропонуємо, згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України No 315 від 20.03.2023 р., ознайомитися як з новими, так і з доопрацьованими (повторне видання) підручниками для 10 класу закладів загальної середньої освіти за посиланням

https://www.ranok.com.ua/schoolbook-10-klas-2023.html

Рекомендуємо ознайомитись з окремими посилання на кожен підручник, що бере участь у конкурсі підручників для 10 класу.

Зазначимо, що всі підручники мають інтернет-підтримку, методичну підтримку, які допоможуть учительству зробити свою роботу ефективнішою.

12.04.2023р  відбувся обласний онлайн-семінар «Формувальне оцінювання на уроках хімії» за участю академіка, доктора педагогічних наук, головного наукового співробітника відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці Інститут вищої освіти НАПН України Ольги Григорівни Ярошенко.

Світлана Дехтяренко, методист  обласного науково-методичного центру, окреслила основні питання семінару, визначили цілі заходу, підкреслила необхідність  формувального оцінювання, його особливості, роль у системі оцінювання очікуваних результатів навчання учнів з  хімії.

Про базові принципи  та модель формувального оцінювання, зарубіжний та вітчизняний досвід, особливості формувального оцінювання повідомила Ольга Ярошенко.  Як автор підручників та вчитель з понад 30-річним педагогічним стажем, вона надала інструменти, ознайомила з  прикладами формувального оцінювання. Ольга Ярошенко підкреслила, що саме формувальне оцінювання є дитиноцентризмом у дії, оскільки враховує пізнавальні потреби кожного учня, навчання  відбувається за індивідуальними освітніми траєкторіями, відстежуються індивідуальні  досягнення учня, порівнюють з попередніми успіхами.

У ході семінару слухачі виконували практичну роботу по застосуванню елементів формувального оцінювання.

Детальніше

30 березня 2023 в очній формі було проведено тренінг за затвердженою програмою підготовки тренерів «Профілактика та протидія емоційного вигорання педагогічних працівників». Захід відбувся  у межах співпраці між Комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради та комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з метою надання психоемоційної підтримки педагогам м. Запоріжжя під час війни, попередження та протидії їх емоційному вигоранню. Розробники та тренери заходу: Чемодурова Юлія, к.психол.н., доцент кафедри менеджменту та психології освіти, Лисак Ганна, методист обласного науково-методичного центру.

Вісім годин тренінгу пройшли швидко та непомітно в теплому колі фахівців психологічної служби закладів освіти міста Запоріжжя, які попри умови сьогодення, продовжують здійснювати психологічний супровід учасників освітнього процесу та продовжують навчатися для постійного професійного зростання. Учасники заходу отримали сертифікати тренерів.

       30 березня 2023 р. обласним науково-методичним центром проведено обласний онлайн-семінар "Оновлені програми з історії України: як викладати в умовах російсько-української війни» (модератор заходу Людмила Сіра, методист),  в якому взяли участь запрошені гості, Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», постдокторант Університету Торонто, член Міжнародної Ради Освенцимської, Заслужений працівник освіти України (м. Дніпро), Олена Бурлака, учитель історії, заступник директора з НВР Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області, автор програм і підручників історії, Заслужений вчитель України (Черкаська область), Ірина Піскарьова, керівник освітніх програм Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», учитель-методист, автор програм і підручників історії (Дніпро).

         Тема онлайн-семінару є надзвичайно важливою та актуальною, оскільки історія України, яка сьогодні пишеться кров'ю наших захисників, окрім осмислення потребує нових підходів до її викладання. Сьогодні для освітян Запорізької області особливо актуальними є: пошук відповідей на виклики сучасної війни; протистояння ідеології рашизму; оновлення концепції української історичної освіти, що має базуватися на сучасній методології; вивченні Голокосту та інших геноцидів, що включає й нинішній геноцид російської федерації проти України й українського народу.

         Особливу увагу було приділено ідеї нової концепції історичної освіти, новим підходам до викладання історії, уточненню історичних термінів та понять за оновленими програмами;  вивченню історії імперій та держав, сучасним методам роботи з методичним апаратом підручника з історїї.

            Учасники онлайн-семінару вкотре переконалися, що завдання, які стоять перед освітянами області дуже складні та відповідальні. Їх виконання потребує кропіткої роботи, розуму і снаги, щедрої душі та професійних умінь, а головне – любові до дітей, відповідальності перед суспільством.

Детальніше:

https://youtu.be/hQfda3PwS6k

https://drive.google.com/drive/folders/1uFXRqE1LW0dGcARKAbki4OglZViRBiZC?usp=sharing

Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України проводить 13 квітня 2023 року онлайн-вебінар за темою «Освітній проєкт «Ліга крилатих» – для українських учителів». На захід запрошуються директори та заступники директорів з навчально- виховної роботи. Час проведення – з 14:00 до 15:00. Участь у заході безкоштовна.

Реєстрація учасників заходу за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1EGb-

EFrHYs1DQtDv8D1CaRf0X4dZwKbdeVosYKBiX6A/edit   

Приєднатися до онлайн-вебінару можна через платформу «ZOOM» за посиланням:

https://us06web.zoom.us/j/84953069768?pwd=MG50Y3hmMHBuVm1aakZvSkY3aC9kZz09 

Код доступу: 463585.

Громадська організація «Освіта без умов» та Запорізька гімназія No 75 Запорізької міської ради за підтримки громадської організації «EdCamp Ukraine», Державної установи «Український інститут розвитку освіти» (лист No224 від 21.09.2022 р.), Освітнього омбудсмена (лист No22/3536-06 від 06.12.2022 р.), Державної служби якості освіти (лист No01/01-22/1555 від 25.11.2022) з листами можна ознайомитися на офіційному сайті ГО «EdCamp Ukraine» за посиланням https://www.edcamp.ua/mini-edcamp-2022-2023/, організовує Магістральну (не)конферецію mini-EdCamp Zaporizhzhia «Інклюзивність та безбар’єрність закладу освіти в розрізі з НУШ» (далі - (не)конференція) 8 квітня 2023 року в офлайн форматі.

Для того, щоб взяти участь необхідно зареєструватися за посиланням -https://cutt.ly/T4teSJn , крайдата реєстрації 31 березня.

Кожен і кожна може стати спікером або спікеркою (не)конференції, для цього необхідно подати заявку за посиланням https://forms.gle/oBhPFw77Sk3FCRHx8 

Документ, що видається за результатами участі - сертифікат про підвищення кваліфікації на 9 годин (0.27 кредитів ЄКТС). Для отримання документу необхідно пройти сертифікацію за результатами навчання протягом 5 днів з дня проведення. Сертифікат про підвищення кваліфікації видається Національній платформі можливостей професійного зростання «EdWay», для цього просимо учасників і учасниць зареєструватися на ній https://edway.in.ua/uk

Як зареєструвати? - https://cutt.ly/i4TKreJ

Кількість учасників і учасниць - обмежена (150 осіб).

Участь безкоштовна та не передбачає жодних організаційних та/або сертифікаційних внесків.

Звертаємо увагу, що про остаточне місце проведення зареєстровані учасники і учасниці дізнаються у інформаційному листі для забезпечення безпеки учасників і учасниць події!

Інформаційні листи будуть відправлені на вказані учасниками і учасницями електронні адреси, також необхідно перевіряти спам з 1 по 7 квітня.

Уся інформація про (не)конференцію також буде розміщуватися на офіційній сторінці на Facebook (https://www.facebook.com/osvita.bez.umov ), Telegram-каналі (https://t.me/osvitabezumov), Viber-спільноті (https://cutt.ly/jXCdeKV) в спільноті події https://www.facebook.com/groups/edcampzaporizhia/ .

Вітаємо!

Колективи обласних центрів вітають проректора з науково-методичної роботи, доктора педагогічних наук, професора Олену ВАРЕЦЬКУ з Днем народження! Бажаємо успіхів, удачі, везіння. У справах – мудрості. У сім'ї - тепла та затишку. І нехай здоров'я не дає збоїв та щаслива доля ніколи не підводить! А найголовніше-МИРУ на нашій землі!

       У березні 2023 року відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2014 № 1008, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2014 за № 1166/25943 розпочато обласний етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти (далі – Конкурс).

Основними завданнями Конкурсу є:

·    підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти;

·   забезпечення гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань закладів позашкільної освіти навчальною літературою за напрямами позашкільної освіти;

·    підтримка творчих педагогів закладів позашкільної освіти.

Конкурс проходить щороку на засадах відкритості, прозорості та гласності. Форма проведення Конкурсу - заочна.

Конкурс проводиться поетапно:

·      І етап – обласний - у березні – червні 2023 року;

·     ІІ етап - Всеукраїнський – у липні – грудні 2023 року за участю переможців І етапу Конкурсу.

Учасниками Конкурсу є фізичні та юридичні особи (автори, авторські колективи закладів позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти, наукових установ) незалежно від фахової освіти, стажу та віку.

Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює методист обласного науково-методичного центру Людмила СІРА.

Заявки від учасників Конкурсу разом з матеріалами приймаються до 01.04.2023 на електронну пошту ludmila582@ukr.net .

Детальніше ознайомитись тут

22.03.2023 відбувся плановий інтернет-семінар "Вебпідтримка основних функцій бібліотеки закладу освіти". Організатори: Людмила Крижко, методист обласного науково-методичного центру, Кіра Стадниченко, старший викладач кафедри інформатичної та технологічної освіти. У роботі семінару брали участь 320 бібліотечних працівників освітніх закладів Запорізької області та інших регіонів України. Протягом заходу з’ясували перелік основних функцій бібліотеки закладу освіти, що мають особливу значущість в поточних умовах; визначили сучасні вебінструменти для здійснення вебсупроводу функціонування бібліотеки закладу освіти. Пропонуємо матеріал і відеозапис на сторінці блогу "Шкільна бібліотека в меді@просторі" за посиланням: https://schoollibrary13.blogspot.com/p/blog-page_15.html

17.03.2023 відбувся семінар з теми «Практична складова на уроках біології: особливості виконання». Методист обласного науково-методичного центру Наталя Гусєва нагадала про види практичної складової програм з біології, оцінювання лабораторних досліджень і практичних робіт, зупинилась на підходах до виконання практичної частини програм з біології. Руслан Шаламов, кандидат біологічних наук, заслужений учитель України, учитель біології Харківського обласного наукового ліцею-інтернату «Обдарованість», креативний директор Творчого об’єднання «Соняшник», голова методичної комісії природознавчої гри «Геліантус» запропонував різні варіанти проведення практичних та лабораторних робіт, довів важливість і необхідність викликати зацікавленість до вивчення біології у учнів.

Детальніше тут

10.03.2023 відбувся майстер-клас «Через терни до зірок: особливості підготовки педагога до професійного конкурсу «Учитель року» для вчителів біології, географії та керівників ТГ. Методист обласного науково-методичного центру Наталя Гусєва проаналізувала участь вчителів Запорізької області в 7 конкурсах «Учитель року», починаючи з 1996 року, відзначила особливості випробувань.

Неля  Божко, переможець першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022», в номінації «Біологія», вчитель біології Запорізької гімназії №6 Запорізької міської ради Запорізької області, зупинилась на випробуваннях Всеукраїнського рівня конкурсу та провела майстер-клас з теми «Методичний практикум», пояснив алгоритм його проведення.

Переглянути

Методичний онлайн-тренінг

з теми: «Цікавий та ефективний початок вивчення німецької мови: практичні поради» з Тетяною Мережко, офіційним методистом видавництва «Dinternal Education» в Україні)

06 березня 2023 року проходив методичний онлайн-тренінг з теми: «Цікавий та ефективний початок вивчення німецької мови: практичні поради» "Tipps für einen guten Start ins Deutschlernen"). Модератор заходу: Віра Чорна, методист обласного науково-методичного центру. Метою заходу було – знайомство вчителів німецької мови з найважливішими аспектами початкового етапу вивчення німецької мови та можливими варіаціями текстів для читання на початковому етапі.

Офіційний методист видавництва «Dinternal Education» в Україні Тетяна Мережко на практиці продемонструвала вміння підбирати матеріали уроку, що забезпечують максимальний ефект на початковому етапі вивчення німецької мови; здатність планувати та проводити уроки німецької мови на принципах комунікативного підходу; вміння використовувати різноманітні засоби для підвищення мотивації та зацікавленості учнів.

На прикладі використання підручників видавництва «Perfekt für die Ukraine» та «Perfekt für Anfänger», автором яких є сама Тетяна Мережко,, учителі німецької мови навчалися ефективно та раціонально готуватися і до проведення своїх уроків німецької мови.

Детальну інформацію про воркшоп можна отримати за покликанням:

https://english.dinternal.education/06-03-zaporizhzhia-deu

https://drive.google.com/drive/folders/1YPWTxNM-EjDdaYCS_EcHU6ZtSHS4lvQs?usp=sharing

З 6 по 13 березня 2023 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР будуть проводитися наукові та науково-методичні заходи в межах Тижня Володимира Вернадського (1863–1945) з нагоди 160-річчя видатного вітчизняного науковця, вченого-енциклопедиста, філософа, природодослідника, творця теорій про біосферу та ноосферу, організатора і першого президента Української Академії наук, ювілей якого відзначається 12 березня 2023 р.

Упродовж Тижня в науковій бібліотеці Інституту працюватиме книжкова виставка-персоналія «Володимир Вернадський – фундатор української академічної науки». Викладачами ЗОІППО буде проведено тематичні науково-методичні заходи (один офлайн та три онлайн), що присвячені різним аспектам розвитку педагогічної науки та практики в сучасних умовах. Кожний, хто братиме участь в онлайн-заходах, безплатно отримає електронний сертифікат. Для участі необхідно пройти реєстрацію.

Детальніше

Персональна пам'ятка «Геній, який випередив час»: до Тижня Володимира Вернадського з нагоди 160-річчя від дня його народження підготовлена Людмилою Крижко, методистом обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО" ЗОР і Іриною Гунчак, завідувачем бібліотеки Мирненського ОЗЗСО І-ІІІ ст. "Інтелект" URL: https://gunchaki.wixsite.com/my-site-1

2 березня 2023 р. проведено онлайн міжструктурний семінар-практикум «Успішне ЗНО (НМТ) з хімії: реалії, факти, перспективи» для вчителів хімії закладів загальної середньої освіти та викладачів хімії закладів (професійної) професійно-технічної освіти Запорізької області. Модератори: Евеліна Лук’янчук, Роман Шумада.

Спікер заходу, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Марина Горбенко-Хвастунова схарактеризувала проведення процедури незалежного тестування у 2023 році, зупинилася на новаціях, викликах, роз’яснила умови вступної кампанії-2023.

Евеліна Лук’янчук, методист ОНМЦМДЯО, обговорила з учасниками заходу тестування з хімії 2021 року, рівень складності тестів. Лєна Кир'ян, вчитель хімії Запорізької гімназії №71, детально пояснила психометричні характеристики тестових завдань з хімії ЗНО-2022, зупинилася на прогалинах у знаннях випускників, складних темах для опанування. Ганна Остапенко, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії Запорізького академічного ліцею «Перспектива», поділилася власними спостереженнями, планом роботи, циклограмою заходів щодо підготовки випускників до складання тестування з хімії, зупинилася на проблемних питаннях. Оксана Бицина, вчитель хімії Запорізького академічного ліцею «Перспектива», показала інструменти для роботи з учнями, надала корисні поради учасникам заходу, поділилася факторами успіху. Володимир Голуб, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії Запорізької гімназії №28, зупинився на проблемах щодо підготовки випускників до ЗНО (НМТ) з хімії та кроках розв’язання.

Детальніше

27 лютого 2023 р. відбувся вебінар «Організація дистанційного навчання в закладах освіти». Модератори заходу: Вікторія Іванова, завідувач ОНМЦ, та Тетяна Коваленко, методист ОНМЦІО.

Під час заходу були висвітлені нормативні аспекти освітнього процесу, можливості організації різних форм здобуття освіти та моніторинг організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, а також розглянутий соціально-психологічний супровід у закладі освіти.

Щира подяка за співпрацю та представлений практичний досвід керівництву Запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови №7 Запорізької міської ради Запорізької області. Разом до Перемоги!

Детальніше

23 лютого 2023 р. відбулася чергова обласна  «гаряча лінія» працівників психологічної служби закладів освіти Запорізької області з теми «Актуальні завдання діяльності психологічної служби в системі загальної середньої освіти». В заході взяли участь 122 фахівця закладів освіти усіх типів.

Працівники психологічної служби закладів освіти Запорізької області  активно включились в інформаційну кампанію з метою долучення до користування порталом «Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти», створеного МОН України та ДНУ «ІМЗО», та познайомилися з рішенням стратегічної сесії «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби», що відбулася 21 лютого 2023 р. в рамках Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

У ході «гарячої лінії» розглянуто нагальні проблеми діяльності практичних психологів та соціальних педагогів, питання реєстрації для авторизації у АІС "Я - ПСИХОЛОГ" до 15 березня 2023р., актуальні питання професійної діяльності, що пов՚язані з наданням психологічної підтримки, тематику звернень з боку  педагогів та батьків, акцентовано увагу на технологіях роботи з дітьми, які отримали травматичний досвід, мають ознаки ПТСР та потребують психологічного супроводу у новому освітньому середовищі після внутрішнього переміщення.

У процесі обміну думками з՚ясовано чи вистачає фахівцям знань з надання допомоги з питань збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу, чи володіють навичками самодопомоги та піклуються про своє ментальне здоров’я, чи достатньо діагностичного інструментарію для надання допомоги та підтримки учасників освітнього процесу. Усім учасникам «гарячої лінії» надано практичні матеріали, відеозапис та презентацію заходу. 

22 лютого 2023 року відбувся обласний онлайн семінар вчителів іноземних мов (керівник семінару Чорна Віра, методист обласного науково-методичного центру).  Тема семінару «Модернізація змісту, форм і методів викладання іноземних мов в умовах реалізації Нової української школи» є дуже актуальною, оскільки модернізація   - це процес змін та вдосконалень навчального процесу на всіх його ступенях, які відповідають сучасним вимогам освіти. 

У заході взяли участь 297 педагогів з усієї області.

Спікери заходу: вчитель англійської мови Запорізької гімназії «Контакт» Запорізької міської ради, Олена Риженьких, яка розповіла учасникам семінару про участь у тренінговому курсі Британської Ради «Викладання та навчання у важкі часи» для вчителів англійської мови у рамках глобальної програми Британської Ради «Language for Resilience», вчитель німецької мови Мелітопольського ліцею № 5 Мелітопольської міської ради, Наталія Заїзжай, яка розповіла учасникам семінару про «Використання CLIL технології для підвищення мотиваціі вивчення німецької мови», а також про її досвід викладання німецької та чеської мов у Чехії, яка перебуває там як біженка з України, вчитель німецької мови Запорізької гімназії № 46 Запорізької міської ради Наталія Семикліт, яка в минулорічна учасниця у проєкті Гете-Інститута з теми: «Akademie Klausenhof».

Учителі іноземної мови Запоріжжя та Запорізької області взяли на озброєння новітні педагогічні технології викладання предмета «Іноземна мова». Особливо захоплюються педагоги проведенням уроків із застосуванням онлайн-сервісів, таких як: Genially, Online stopwatch, Classtime, Plickers, ClassDojo, віртуальна стіна Padlet, Canva тощо, які викликали особливий інтерес у вчителів. Вони спонукали учасників семінару до роздумів про ефективність застосування інноваційних онлайн технологій, які формують інноваційний тип мислення, інноваційний тип культури, готовність до інноваційного типу дій  та їх ролі  у формуванні внутрішньої мотивації учнів до вивчення іноземної мови.

Учасники семінару познайомилися зі структурою сучасного уроку іноземних мов із використання інтерактивних технологій навчання.

https://www.youtube.com/watch?v=uD_AGFOmcTY – відеозапис семінару

Про методичний воркшоп

з теми: «Більше проєктів на уроці німецької? Це гарна ідея! (Mehr Projekte im Unterricht? Das ist eine «Gute Idee!» з Вадимом Орешичем 

22 лютого 2023 на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, на платформі Google meet, відбувся щорічний обласний семінар «Система роботи з обдарованою та здібною молоддю в умовах реформування сучасної освіти» для керівників, заступників керівників ЗО, консультантів ЦПРПП та вчителів хімії.

Під час семінару розглядалися питання педагогічної підтримки, застосування сучасних технологій дистанційної освіти в роботі зі здібними та обдарованими здобувачами освіти та питання підготовки та розв’язування олімпіадних задач. Обдаровані діти – це виняткові діти, кожен зі своєю вродженою здатністю досягати успіху в тій або іншій сфері науки або культури, - зауважила  методист Світлана Дехтяренко.

Про сучасні особливості педагогічної підтримки здібних та обдарованих здобувачів освіти з урахуванням існуючих умов повідомив  Юрій Карпенко, кандидат хімічних наук, старший викладач кафедри  природничих дисциплін для іноземних студентів та токсикологічної хімії ЗДМФУ. Юрій Карпенко наголосив, що зручним інструментом для роботи з молоддю є  ChemDraw від фірми Cembrige Soft є ефективним редактором хімічних структур.

Євген Михальченко, доктор філософії (PhD) зі спеціальності фармація, промислова фармація, старший викладач кафедри біологічної хімії ЗДМФУ, у своєму виступі більш детально зупинився  на питанні сучасних технології дистанційної освіти в роботі з обдарованими здобувачами освіти. Він також закликав більш активно застосовувати та звернути увагу на різноманітність існуючих інструментів.

Надія Штапура, вчитель хімії, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист  Запорізького ліцею «Логос» Запорізької міської ради Запорізької області, наголосила, що розв’язування задач за алгоритмами дає змогу учням засвоїти специфіку предмета, розвинути мобільність і фундаментальність інтегрованого стилю мислення, відкриває можливості виходу на творчий рівень хімічної освіти. Вона показала приклади задач олімпіадного рівня, оригінальні способи їхнього розв’язування. Вчитель поділилася успішним досвідом підготовки учнів до олімпіад, розповіла про призові місця своїх учнів на олімпіадах всеукраїнського та міжнародного рівня.

Відбулось обговорення особливостей роботи з обдарованими учнями, під час якого учасники сформулювали рекомендацію організаторам ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії: при складанні завдань у наступних навчальних роках керуватися тематичною спрямованістю завдань IV етапу Всеукраїнських та Міжнародних учнівських олімпіад з хімії попередніх років.

Всі учасники погодилися з тим, що всі учні, особливо обдаровані діти, потребують позитивної педагогічної уваги, яку може надати  «нестандартному» учню лише «нестандартний» педагог. 

Детальніше на блозі http://himikizp.blogspot.com/ та в матеріалах семінару.

Шановні колеги!

З метою виявлення та поширення кращого досвіду дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти Громадська організація «РОДОВІДсвіт» за інформаційної підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проводить Всеукраїнський освітньо-методологічний відбір «РодовідУчитель – 2023». Відбір «РодовідУчитель» проводитиметься в дистанційній формі відповідно до Регламенту Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2023», що додається.

Учасниками відбору «РодовідУчитель» на добровільних засадах є педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.

Реєстрація для участі у відборі «РодовідУчитель» здійснюватиметься у період з 23 по 28 лютого 2023 року.

Детальніше

6 лютого 2023 р. відбувся онлайн міжструктурний семінар-практикум «Успішне ЗНО (НМТ) з іноземної мови: реалії, факти, перспективи» для вчителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти та викладачів іноземних мов закладів (професійної) професійно-технічної освіти Запорізької області. Модератори: Евеліна Лук’янчук, Роман Шумада.

Евеліна Лук’янчук, методист ОНМЦМДЯО, зупинилася на основних моментах проведення НМТ-2022 в Запорізькій області, схарактеризувала незалежне тестування у 2023 році. Наталія Лебедь, вчитель англійської мови ЗГ №45, надала порівняльну характеристику тестам минулих років, продемонструвала тренування учнів з англійської мови засобами ПК. Вікторія Бєктурганова, вчитель англійської мови, заступник директора ЗГ №11, продемонструвала досвід підготовки випускників через участь учнів у різних проєктах та результати моніторингу складання незалежного тестування з англійської мови, змалювала співпрацю закладу освіти з різними лінгвістичними центрами. Ольга Нестерова, вчитель французької мови ЗГ №71, зупинилася на завданнях до текстів, запропонувала шляхи роботи з випускниками щодо цього напряму. Ірина Земляна, вчитель французької мови ЗБЛ №99, пояснила систему відпрацювання підготовки до усних та письмових завдань, ознайомила з онлайн-ресурсами. Людмила Лисенко, вчитель німецької мови ЗГ №46, акцентувала на платформи для підготовки випускників, розповіла про програму «Німецький мовний диплом у школах України», звернула увагу, що участь випускників у складанні різних іспитів – шлях до опанування розв’язання тестів.

Віра Чорна, методист НМЦ, підсумувала роботу учасників семінару-практикуму, висловила слова подяки спікерам й вчителям іноземних мов.

Детальніше

11 лютого 2023 р. відбувся семінар «Формування економічних компетентностей в учнів 8-9 класів» для відповідальних за організацію методичної роботи в ТГ, вчителів економіки закладів загальної середньої освіти Запорізької області. Керівник: Наталя Гусєва, методист обласного науково-методичного центру.

Під час заходу учасники зупинились на формуванні ключових компетентностей, спрямованих на досягнення загальної освітньої мети, серед яких вагомою є підприємливість та фінансова грамотність, що реалізуються у процесі вивчення предметів економічного спрямування. Проаналізували завдання олімпіад усіх етапів Всеукраїнської олімпіади з економіки.

Наталія Гусєва звернула увагу вчителів області на особливості реєстрації закладів освіти для участі в Міжнародній олімпіаді.

Захід проведено за участю Олександра Олійника, заступника декану факультету менеджменту ЗНУ, доцента, к.ф.н..

Детальніше тут

09 лютого 2023 р. в режимі Zoom-конференції обласним науково-методичним центром моніторингових досліджень якості освіти, науково-методичним центром за участі фахівців Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, вчителів історії Запорізького навчально-виховного комплексу №67, Запорізької гімназії №45 проведено міжструктурний семінар «Успішне ЗНО (НМТ) з історії України: реалії, факти, перспективи» для вчителів історії закладів загальної середньої освіти та викладачів історії закладів (професійної) професійно-технічної освіти Запорізької області.

Модератори: Евеліна Лук’янчук, Роман Шумада.

Вікторія Іванова, завідувач науково-методичного центру, надала загальну характеристику процедури НМТ-2022.

Евеліна Лук’янчук, методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти, обговорила з учасниками заходу НМТ 2022 року, результати учасників Запорізької області минулого року, ознайомила з баченням незалежного тестування у 2023 році.

Юлія Соболенко, вчитель історії, заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізького навчально-виховного комплексу №67 детально пояснила психометричні характеристики тестових завдань з історії України НМТ-2022, зупинилася на прогалинах у знаннях випускників, складних темах для опанування, проблемах в опануванні навчального матеріалу, поділилася власними напрацюваннями.

Спікер заходу, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Марина Горбенко-Хвастунова розставила акценти в НМТ-2023, викликах цьогорічного тестування.

Ганна Дубасова, вчитель історії Запорізької гімназії №45 поділитися досвідом роботи щодо підготовки випускників до НМТ з історії України, наголошувала на «трьох китах отримання якісної інформації» для учнів, надала практичних порад учасникам заходу.

Людмила Сіра, методист науково-методичного центру, підсумувала результати роботи учасників семінару-практикуму. 

https://youtu.be/X8vG2P0DmJ8 

Відповідно до Концепції «Нова українська школа», з метою формування комунікативної компетентності, стійкої мотивації до читання художньої літератури, розвитку умінь і навичок сприймати, аналізувати й інтерпретувати літературний твір у соціокультурному контексті; розвитку творчих здібностей та риторичного потенціалу особистості; виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей дошкільного віку, учнівської молоді та виховання поваги до української мови у Запорізькій області з 06.02.2023 до 28.04.2023 проводиться Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».

8 лютого 2023 методистом обласного науково-методичного центру Наталєю Гусєвою проведено семінар «Навчально-методичне забезпечення викладання географії в 6 класі Нової української школи» за участю Тетяни Гільберг, завідувача кафедри теорії та методик природничо-математичних дисциплін та технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, к.г.н., доцент, Заслуженого працівника освіти України. Тетяна Георгіївна презентувала свій підручник «Географія. 6 клас», зупинилась на характеристиці та функціях комплекту нормативної та навчально-методичної документації, засобів навчання та засобів контролю, необхідних та достатніх для проектування та якісної реалізації освітнього процесу відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти.

Наталя Гусєва звернула увагу на умови, етапи та особливості  проведення та участі в конкурсі підручників.

Детальніше переглянути презентацію та запис можна тут

2 лютого 2023 р. проведено міжструктурний онлайн-семінар «Успішне ЗНО (НМТ) з математики: реалії, факти, перспективи» обласним науково-методичним центром моніторингових досліджень якості освіти, методичним відділом та за участі фахівців Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Модератори: Евеліна Лук’янчук, Роман Шумада.

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу, ознайомила з нормативно-правовим забезпечення організації та проведення НМТ-2022, надала загальну характеристику процедури. Евеліна Лук’янчук, методист ОНМЦМДЯО, схарактеризувала НМТ 2022 р., а саме: що було складним, а що унікальним, які результати продемонстрували випускники Запорізької області минулого року й бачення незалежного тестування у 2023 році. Ірина Склярова, вчитель математики, заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізького ліцею «Логос», детально пояснила психометричні характеристики тестових завдань з математики НМТ-2022, зупинилася на прогалинах у знаннях випускників, складних темах для опанування. Олена Тіщенко, вчитель математики, заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізької гімназії №17, поділитися досвідом роботи щодо підготовки випускників до ЗНО (НМТ) з математики.

Марина Горбенко-Хвастунова, спікер заходу, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, зупинилася на викликах НМТ-2023 та роз’яснила підхід до вибору предметів НМТ поточного року та причини неможливості проведення пробного НМТ.

Детальніше

28 лютого 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнськийметодологічний семінар «Взаємозв’язок Нової української школи та програми Президента України «Здорова Україна». 

Організаторами семінару:

Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичногоздоров’я населення «Спорт для всіх», ГО «Ukraine Active».

Участь у заході безоплатна. 

Початок заходу о 14:00. 

Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/2ps1B9YqZZvZF1kH9 

Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 

096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко;

097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

Підсумки ХХІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаємося ж, брати мої!»

Детальніше тут

Протокол 

«Mediation oder Sprachmittlung - eine neue alte Fertigkeit» Медіація або мовне посередництво як «новий» вид розвитку мовленнєвої діяльності»)

(за підручниками «Beste Freunde B1, Dabei В1, Mit uns B1+ oder Starten wir B1»)

3 січня 2023 року з 14.00 до 16.00 проходив методичний вебінар з теми: «Mediation oder Sprachmittlung - eine neue alte Fertigkeit» («»). Метою заходу було – познайомити вчителів німецької мови з новим видом розвитку мовленнєвої компетентності учнів на уроках німецької мови, підвищити професійну майстерність педагогів щодо планування і проведення сучасного уроку німецької мови.

Під час методичного вебінару учасники заходу познайомилися з медіацією як сучасним видом розвитку мовленнєвої компетентності учнів, який допомагає за допомогою мовного посередництва, отримати необхідну інформацію, успішно співпрацювати в партнерстві, досягти порозуміння.

Про важливу роль медіації зазначено у Загальноєвропейських Рекомендаціях з мовної освіти, а саме: охарактеризовано медіацію як повноцінний вид комунікативної мовленнєвої діяльності поряд з рецептивними, продуктивними та інтерактивними видами. Поняття «медіація» походить від латинського «mediatio» (посередництво). У давнину медіацію використовували у процесі здійснення комерційних операцій, наприклад купці, які вступали у міжкультурне ділове спілкування під час перемовин або торгівлі товарами. Використання цього явища було також звичним у суспільних відносинах, де медіатор діяв як посередник. Наприклад, у Греції медіатор (грецькою «proxenitra») знайомив людей і влаштовував шлюб. 

У сучасному інформаційному суспільстві, явище медіації актуальне як ніколи через перехід суспільства від виробництва товарів до продукування знань. Самі ж знання передаються засобами мови у різних сферах та ситуаціях. Так, медіація застосовується у церкві, де головним медіатором між Богом і людьми є священик; під час судового засідання, де адвокати захищають своїх клієнтів, а прокурори відстоюють позицію держави. Роль медіаторів є важливою у різних сферах суспільно-політичного життя: дипломатії, судочинстві, політиці, освіті, економіці, ЗМІ тощо. 

Медіативна діяльність передбачає не лише вербальну форму спілкування (усну, письмову чи інтерактивну), але й винятково візуальну або паратекстуальну (наприклад, малюнки, графіки, діаграми тощо). Медіація може бути мультимедійною або гібридною (згідно класифікації С. Віаджіо), тобто передбачати різні джерела надходження інформації: з вербального тексту (усного чи письмового), доповненого відео та аудіо текстом. Прикладом такого мультимедійного тексту може бути реклама готелю на вебсайті, де рекламне оголошення супроводжується музикою і світлинами готелю та його території. Автори Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти (ЗЄР) трактують поняття медіації саме як посередницький вид діяльності, в якій «користувач мовою не повинен висловлювати своїх власних думок, але грати роль посередника між співрозмовниками в ситуаціях, коли вони не можуть спілкуватися безпосередньо». Приклади такої діяльності включають основні види усного і письмового перекладу, а також реферування і переказ текстів. Однак, у ЗЭР ми не знаходимо ні чіткого визначення цього поняття, ані запроваджених для цього виду діяльності дескрипторів. До того ж, на думку Ж. Зарат, таке визначення недооцінює соціальну функцію медіації, яка все-таки повинна враховуватися в різних сферах, де орієнтація в соціокультурному просторі є значущою. 

Медіація передбачає володіння медіатором прагматично-когнітивними та герменевтичними вміннями визначати релевантність для: 

а) автора-комуніканта; 

б) оригінальних реципієнтів автора; 

в) власних реципієнтів самого медіатора. 

Завдяки своїй евристичній компетенції медіатор створює оптимально релевантну низку актів мовлення, беручи до уваги те, що за наявності суб’єктивних і об’єктивних обмежень, властивих будь-якій дії міжкультурної медіації, зрештою, можна отримати зазначену вище релевантну ідентичність. У сучасній методичній літературі медіація розуміється як переклад, адаптований до соціальних потреб з метою налагодження взаєморозуміння між представниками різних культур в актах спілкування в різних сферах.

У вчителів Запорізької області існує потреба в опануванні даним видом мовленнєвої діяльності під час вивчення німецької мови, що допоможе педагогам урізноманітнити освітній процес, спрямувати його на формування іншомовної та соціальної компетентностей, комунікативної культури школярів в умовах Нової української школи.

Вчителі отримали інформацію про осучаснену версію ЗЄР, яка за своїм обсягом значно ширша, не обмежується лише перекладом і передачею основного змісту без урахування власної думки користувача, який здійснює медіативні дії, а включає ті види комунікативної діяльності, що не враховувалися раніше. Як “медіативні дії” (Mediation activities) вони розглядали три види комунікативної діяльності: 

1. Медіація змісту: передавати зміст тексту (передавати специфічну інформацію усно та/або письмово); описувати дані (графіки, діаграми, таблиці і т. ін. усно та/або письмово; опрацьовувати тексти усно та/або письмово; перекладати письмовий текст (усно та/або письмово). 

2. Медіація смислів (концептів): готувати тези (доповідей, семінарів, презентацій, обговорень) усно та/або письмово; висловлювати особисту думку (зокрема й щодо змісту художнього тексту); аналізувати й критично опрацьовувати твори художньої літератури або фрагменти цих творів; передавати інформацію концептуального характеру (працювати у групі або керувати роботою групи). 

3. Медіація комунікації: мовленнєва взаємодія у групі, спільне оформлення змісту / інформації, виклад спільної рпозиції та здатність організувати мовленнєву взаємодію у групі задля вироблення спільної думки, її вербального оформлення через спілкування; здійснювати комунікацію, створювати умови для її перебігу (створення полікультурного середовища, виконання функцій посередника, що забезпечує комунікацію в неформальних ситуаціях, спрощує спілкування в конфліктних або наближених до них ситуаціях при суттєвих відмінностях у поглядах співрозмовників). 

На прикладі підручників видавництва «Hueber»: «Beste Freunde B1, Dabei В1, Mit uns B1+ oder Starten wir B1») учасники виконали ряд практичних завдань.

Учасники воркшопу подякували Іванну Голуб, офіційного представника видавництва «Hueber» в Україні, та модератора воркшопу, Віру Чорну за корисний вебінар. Детальну інформацію про воркшоп з теми: «Mediation oder Sprachmittlung - eine neue alte Fertigkeit» («Медіація або мовне посередництво як «новий» вид розвитку мовленнєвої діяльності» можна отримати за посиланням: 

Література

для більш поглибленого ознайомлення з поняттям «медіація»:

1. Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання (ЗЄР). Київ : Ленвіт, 2013. 273 с. 

2. Кочерган М. П. Загальне мовознавство: підручник. Київ : “Академія”, 2018. 192 с. 

3. Council of Europe: Common European Framework of References for Languages: Learning, Teaching, Assessment. Companion Volume with New Descriptors. Strasbourg, 2018. 

4. Europarat: Gemeinsamer europäischer Referenzrahmen für Sprachen: lernen, lehren, beurteilen. Berlin, 2001. 

5. Interview: Nachgefragt bei Dr. Susanne Schauf. URL: https://www.klettsprachen.de/downloads/23412/Interview_3A_5FNachgefragt_5Fbei_5FDr_2E_5FS usanne_5FSchauf_5F/pdf  

6. Interview: Wie verändert der erweiterte GeR den Fremdsprachenunterricht? URL : https://www.klett-sprachen.de/downloads/23411/Interview_3A_5FWie_5Fver _E4ndert_5Fder_5Ferweiterte_5FGeR_5Fden_5FFremdsprachenunterricht_3F/pdf

Детальніше

26 січня 2023 р. обласним науково-методичним центром моніторингових досліджень якості освіти, методичним відділом КЗ «ЗОІППО» ЗОР за участі фахівців Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, вчителів української мови і літератури Запорізької гімназії №75 Запорізької міської ради, Запорізької гімназії №2 імені Лесі Українки Запорізької міської ради проведено міжструктурний онлайн-семінар «Успішне ЗНО (НМТ) з української мови: реалії, факти, перспективи» для вчителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти та викладачів української мови і літератури закладів (професійної) професійно-технічної освіти Запорізької області. Модератори зустрічі: Евеліна Лук’янчук та Роман Шумада.

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу, ознайомила з нормативно-правовим забезпечення організації та проведення НМТ-2022, надала загальну характеристику процедури. Евеліна Лук’янчук, методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти, проаналізувала результативність учасників Запорізької області на НМТ-2022 з української мови, детально пояснила психометричні характеристики тестових завдань, надала інформацію щодо незалежного тестування 2023 року. Спікер заходу, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Марина Горбенко-Хвастунова наголосила на основних засадах НМТ-2022, зупинилася на викликах й роз’яснила підхід до вибору предметів НМТ поточного року. Людмила Корчева, вчитель української мови і літератури Запорізької гімназії №75, Олена Гостєва, вчитель української мови і літератури Запорізької гімназії №2 імені Лесі Українки, поділитися досвідом роботи щодо підготовки випускників до ЗНО (НМТ) з української мови.

Детальніше

Обласна творча група вчителів хімії продовжує розробку дидактичних систем дистанційного навчання

25 січня 2023 в дистанційному режимі відбулось І у 2023 році засідання Обласної творчої групи вчителів хімії «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) за темою «Дидактичні системи дистанційного навчання». Під час заходу розглядалися питання сучасних дидактичних систем освітнього простору закладу освіти: цілепокладання, технології і засоби, освітні результати; проєктування комп`ютерних програмно-педагогічних засобів, робота з програмним матеріалом курсу хімії.

Керівник творчої групи та методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко, виступаючи з доповіддю, зауважила, що сучасний освітній процес має бути двосторонній, в ньому рівна роль приділятися як вчителю, так і учню. Але завданням вчителя є стимулювання самостійного навчання учня, адже в цьому полягає управлінська роль вчителя.

Цікавими та корисними були виступи Юлії Ніколаєнко та Лілії Димаревої, які поділилися власним досвідом застосування авторських методичних наробок у викладанні курсу хімії 11 класу. 

Детальніше можна ознайомитись на блозі творчої групи, а також переглянути відео засідання та матеріали (фото, презентація) засідання тут 

22 лютого 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський семінар-практикум «Психолого-педагогічний підхід у освітній діяльності дітей з особливими освітніми потребами».

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active».

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/r2hFQenL1rw6Xm739 

Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

20 січня 2023  відбувся семінар «Компетентнісний складник шкільної географічної освіти» для заступників директорів закладів освіти, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, вчителів географії. На семінарі методист Українського центру оцінювання якості освіти, заслужений учитель України Галина Карпюк окреслила важливі проблеми географічної освіти: оновлення змісту предмету «Географія» й оптимізація обсягу навчального матеріалу, упровадження сучасних освітніх технологій, формування географічних (предметних та ключових (наскрізні лінії) компетентностей.

Методист методичного відділу інституту Наталя Гусєва зупинилась на особливостях та алгоритмі створення  компетентнісних завдань. Учасники семінару отримали завдання по укладанню компетентнісних завдань.

Ознайомитись з матеріалами можна тут

15 лютого 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнськийнауково-практичний семінар «Впровадження сучасних освітніх та виробничих технологій у професійній освіті України».

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», Київське вище професійне училище технологій та дизайну одягу, ГО «Ukraine Active», ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти».

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/r7mXkid1PwE5t3NT9 Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

26 січня 2023 року в онлайн-режимі відбудеться Всеукраїнський вебінар «Українська для кожного...». Організаторами вебінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active».

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/QnimaydpcvSaG5GUA Учасники вебінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: +38 (068) 044-16-42 – Алла Яківна Полторацька; +38 (097) 842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

16 січня 2023 року відбувся семінар з теми "Компетентності педагога: знання, уміння та навички відповідно до Професійного стандарту. Умови та порядок присвоєння педагогічних звань". Під час заходу переглянули затверджені Професійні стандарти, актуалізували  компетентності, якими  має володіти педагог відповідно до Професійного стандарту, акцентували увагу на вимогах до знань, умінь та навичок в розрізі інформаційно-цифрової компетентності, визначили сфери застосування Професійного стандарту, опрацювали умови та порядок присвоєння педагогічних знань

Організатори заходу: 

обласний науково-методичний центр інформатизації освіти, методичний відділ

Спікери заходу: 

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу

Тетяна Коваленко, методист ОНМЦІО

Переглянути тут 

Шановні колеги!

Компанія Clarivate у 2023 р. планує проводити вебінари для науковців кожного другого четверга кожного місяця о 16:15. Для їх проведення буде використовуватися новий додаток у WEBEX. Традиційно вебінари безплатні, тривалість кожного одна година, учасник, що прослухав понад 90% часу, отримує електронний сертифікат. Для реєстрації на захід необхідно перейти за обраним посиланням, натиснути кнопку Register та заповнити анкету.

Розклад україномовних вебінарів першого кварталу

Також щочетверга о 12:15 відбуватиметься стаціонарна зустріч «Запитай про Web of Science» зі стабільними параметрами входу Join Zoom Meeting

Meeting ID: 836 0748 3154

Passcode: 244399

Запрошуємо до участі!

12 січня 2023 р. о 15:00 ГО «Міжнародна академія геоінформатики» за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошує на презентацію інтегрованого уроку з фізики, історії та предмета «Захист України» за темою: «Дрони-гвинтокрили на захисті України».

Презентацію підготовлено в Комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» у межах «Місяця кібербезпеки – 2022» з використанням хмарних технологій і дронів.

Анонс заходу

Детальніше

Шановні колеги!

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках співпраці з компанією EdPro продовжує цикл безкоштовних вебінарів для педагогічних працівників, які викладають навчальні предмети та інтегровані курси в базовій середній школі. Під час низки зустрічей буде проведено навчання з використання програмного засобу mozaBook, електронних підручників та посібників на порталі Mozaweb тощо. 

Попередня реєстрація учасників вебінарів для онлайнового перегляду доступна до 16.01.2023 року за покликанням: https://edpro.ua/webinars/imzo-webinars-2023 


Для вчителів у рамках проведення заходу передбачене навчання, підвищення кваліфікації з отриманням електронних сертифікатів на 3 години / 0,1 ЄКТС за кожен вебінар циклу.

Довідки за телефоном: +38095 874 75 24 Галегова Олена Валеріївна,

+38050 908 39 64 Косик Вікторія Миколаївна.

Додаток

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!

28 грудня 2022  у теплій і затишній атмосфері у стінах комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради відбувся святковий захід нагородження переможців XIII Міжнародної виставки «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ - 2022».

На нашому заході були присутні:

- директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – Людмила БУХАРІНА;

- в.о. ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Анатолій КАЗАЧУК;

- шановні переможці XIII міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2022», організатори і учасники виставкових заходів, директори закладів освіти, викладачі та співробітники Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, співробітники ДОН ЗОДА - Віктор ЗАХАРЧУК, заступник директора департаменту, начальник  управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти  й Людмила ПОЛІЩУК - заступник начальника управління, начальник відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти.

Людмила БУХАРІНА привітала переможців  й вручила  дев’ять золотих, п’ять срібних медалей та Гран-Прі лідера рейтингового виставкового конкурсу «Післядипломна освіта України».

Із 14 виставкових робіт 10 - здійснено під науковим керівництвом співробітників Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти.

Анатолій КАЗАЧУК  вручив сертифікати  доповідача  за проведення:  майстер-класів 

- «Навігатор здоров’я -2025. Інноваційна технологія фізичного виховання дітей і підлітків» Олені АКСЬОНОВІЙ, завідувачу кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Інституту, кандидату педагогічних наук, доценту, майстру спорту;

- «Інтегрований проєкт «Модерні тренди STEAM (Philology e Technology)» Світлані ДОРОШЕНКО, директору Запорізької гімназії №84 Запорізької міської ради; Уляні ДОЛГІЙ, вчителю образотворчого мистецтва і трудового навчання Запорізької гімназії №84 Запорізької міської ради, аспіранту першого року навчання інженерно-педагогічного факультету Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова;

та студії Артпедагогіки «Як організувати зустріч дитини з мистецтвом» Людмилі ШУЛЬЗІ, доценту кафедри дошкільної освіти Інституту, кандидату педагогічних наук, доценту та Тетяні ВЄЛЄВІЙ, музичному керівнику дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №210 «Славутич» Запорізької міської ради Запорізької області .

Промова директора комунального закладу «Таврійський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Роздольської сільської ради Василівського району Запорізької області Таміли СОРОКИ зворушила душевні хвилювання, емоції, надихнула учасників заходу на подальший професійний розвиток.

Учасники зробили спільне фото на пам'ять.

Освітянський фронт гідно тримає стрій! Цей фронт – особливий: саме тут виховуються та загартовуються громадяни-патріоти, воїни-інтелектуали, українці з демократичними поглядами та загальнолюдськими цінностями. Попри важкі випробування, які випали на долю України в цьому році, було зроблено все, щоб кожний проведений захід став унікальною подією в освітянському просторі, ще одним внеском у нашу ПЕРЕМОГУ.

Віримо в ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ та разом наближаємо нашу ПЕРЕМОГУ!

Отже, ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ, їхніх наукових керівників та директорів закладів освіти.

До нових зустрічей на XIV Міжнародній виставці «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ - 2023»

Світлини 

23.12.2022 на базі Запорізького будівельного фахового коледжу розпочався обласний етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, мета якого піднесення престижу української мови.

155 учасників закладів освіти зі всіх куточків Запорізької області, серед яких учні від 3-го до 11 -го класу, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти коледжів та університетів, виявили бажання взяти участь у конкурсі. Наш Інститут долучився до найпочеснішого завдання: розроблення конкурсних завдань.

Бажаємо конкурсантам та конкурсанткам продемонструвати у своїх роботах найкращі знання та творчі здібності. Чекаємо на результати! Далі буде…

Фотозвіт

21 грудня 2022 року нашим Інститутом за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації в рамках серії заходів Інституту щодо організації дистанційної освіти в закладах освіти відбулась тематична зустріч з педагогами "Дистанційна взаємодія з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти"

Учасників заходу привітали директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна, начальник Управління державної служби якості освіти у Запорізькій області Тетяна Озерова, проректори КЗ "ЗОІППО" ЗОР Олена Варецька та Людмила Чернікова.

Під час тематичної зустрічі завідувачем кафедрою дошкільної освіти, кандидатом психологічних наук, доцентом Ольгою Байєр були висвітлені питання особливостей організації дистанційної освіти вихованців і взаємодії з батьками у закладах дошкільної освіти та представлений досвід роботи закладу дошкільної освіти № 90 "Волошка" Запорізької міської ради (вихователь-методист Юлія Кохан) з формування онлайн-середовища закладу дошкільної освіти засобами цифрових технологій.

Учасники заходу отримали практичні поради щодо можливостей організації дистанційної взаємодії в умовах воєнного стану з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та мали змогу отримати відповіді на найпоширеніші питання.

Висловлюємо щиру вдячність незламній педагогічній спільноті Запорізької області, які гідно тримають освітній фронт.

Організатори заходу:

кафедра дошкільної освіти

методичний відділ

обласний науково-методичний центр інформатизації освіти

Модератори заходу:

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу

Тетяна Коваленко, методист ОНМЦІО

Переглянути можна тут

18.12.2022 в очному режимі на базі Запорізького національного університету пройшов ІІ тур – підсумковий тур ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Взяли участь 108 учасників від закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої й вищої освіти. На відкритті конкурсу перед ними виступили декан філологічного факультету ЗНУ Ірина Бондаренко, заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Віктор Захарчук, проректор з науково-методичної роботи КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Олена Варецька, завідувачка кафедри української літератури ЗНУ Наталія Горбач.

Промовці побажали творчої наснаги, витримки, впевненості учасникам, які в надзвичайно складний для нашої країни час своєю участю продемонстрували розуміння мети цього конкурсу, що полягає у формуванні нового етичного мислення й поширенні українських цінностей, розумінні особи Тараса Шевченка як символу високих духовних можливостей людини. Вони висловили впевненість, що результатом цієї зустрічі стане обрання переможців, які гідно представлятимуть Запорізьку область на заключному етапі конкурсу!

Конкурсанти працювали за завданнями, підготовленими нашим закладом.

Фотозвіт тут

Шановні колеги, ознайомитися з результатами І відбіркового туру (тестування) ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка можна за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1QS5ghK05ptbgJIbuFfSX1zDVFsmfsLqA?usp=sharing

Фіналістами І відбіркового (тестування) туру ІІІ обласного етапу Конкурсу визнано учнів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, студентів закладів фахової передвищої й вищої освіти, кількість яких становить не більше 30% від загальної кількості учасників з урахуванням максимально набраних ними балів у своїх конкурсних категоріях. 

Якщо кілька учасників у І відбірковому турі мають однаковий бал, який є пороговим з огляду на 30 відсотків фіналістів від загальної кількості учасників, вони автоматично входять у перелік фіналістів.

Переможців І туру (тестування) запрошуємо до участі в ІІ турі ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який відбудеться 18 грудня 2022 року в Запорізькому національному університеті (3-й навчальний корпус) за адресою: вул. Гоголя, 62.

Для участі в конкурсі просимо при собі мати учнівські посвідчення / студентські квитки.

Реєстрація учасників: 8.30 – 8.55.

Початок конкурсу: 9.00.

З повагою оргкомітет конкурсу

12 грудня 2022 р. розпочинається обласна учнівська олімпіада з предмета «Фізична культура».

Етапи проєкту:

У межах другого та третього етапів відбудеться онлайн-тестування учасників / учасниць Олімпіади:

Реєстрація переможців з одночасним надсиланням відео виконання завдань на участь в обласному фіналі: електронна заявка (термін оформлення заявки та одночасного надсилання відео: 13-17.02.2023).

02.02.2023 о 15.00 відбудеться онлайн-консультація для керівників команд, які увійдуть до обласного фіналу Олімпіади.

Детальніше

16-20 лютого 2023 р. відбудеться конкурс «Левеня – 2022/23», в якому учні зможуть взяти участь у ньому безплатно.

Реєстрація з 12 грудня 2022 р. по 12 лютого 2023 р.

Детальніше

З 7 грудня 2022 р. розпочинається Всеукраїнський турнір юних інформатиків у 2022/2023 н. р. Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини обрано базовим закладом із проведення фінального етапу Всеукраїнського турніру юних інформатиків серед учнів закладів загальної середньої освіти.

До участі у турнірі запрошуються учні 8-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, призери (учасники) ІІІ, IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, та обдарована молодь, яка цікавиться інформатикою. Допустимий склад команди: 3-5 учасників.

Турнір проходитиме в два етапи у дистанційній формі:

І етап – відбірковий: 7-23 грудня 2022 р. (за результатами регіональних, обласних, міських змагань);

ІІ етап – фінальний: 10-15 січня 2023 р.

Координатор заходу – Махомета Тетяна Миколаївна, телефон: +380975168565, е-mail: tetiana.makhometa@gmail.com.

Детальніше

7 грудня 2022 року вчителі німецької мови міста Запоріжжя та Запорізької області разом з учителями Волинської області брали участь в онлайн вебінарі з теми: «Kooperatives Lernen online und offline» (Кооперативне навчання онлайн та офлайн), який проводився в рамках проєкту “Професійний розвиток учителя іноземної мови” відповідно до реалізації завдань Державного стандарту базової середньої освіти, 

Порадами та новими техніками навчання поділилася, офіційник представник видавництва «Hueber» Іванна Голуб. У процесі навчання педагогів розглянуто питання основних підходів до організації та планування сучасного уроку, дидактично-методичних принципів та форм навчання письма на уроках німецької мови у змішаному форматі. Учасники воркшопу активно працювали у групах, планували та конструювали різні типи завдань за допомогою онлайн застосунків, викорисовували цифрові інструменти для партнерської взаємодії та надання зворотнього зв'язку.

Педагоги презентувати свої напрацювання щодо планування сучасного уроку, систематизували та поглибили фахові знання щодо навчання німецької мови як іноземної в сучасних реаліях. Учителі мали змогу отримати відповіді на запитання та обмінятись думками.

       Вчителі отримали інформацію про те, як швидко і якісно організувати на уроці роботу в команді, отримали практичні поради та лайфхаки. Вчителів зацікавила інформація про можливості електорнних підручників на уроках німецької мови. 

    Модератор воркшопу, Віра Чорна, методист методичного відділу.

Детальну інформацію отримати тут

До уваги учасників ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 05.12.2022 № 376 «Про проведення ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2022/2023 навчальному році» 10 грудня 2022 року з 9.00 до 17.00 буде проведено І відбірковий (тестування) тур ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2022/2023 навчальному році.

Повідомляємо, що тестування проходитиме на платформі Moodle за покликанням: Школа сучасних знань КЗ "ЗОІППО" ЗОР (ele.zp.ua).

Тривалість тестування складає 40 хвилин.

На електронні адреси учасників до 9 години ранку 10 грудня 2022 буде надіслано логін та пароль для входу на платформу.

Учасники тестування мають можливість зайти на платформу у зручний для них час. У разі непередбачуваної ситуації (повітряна тривога, аварійне відключення електроенергії) для вирішення організаційних питань відповідальний від закладу освіти може зателефонувати відповідальній за проведення тестування за телефоном: 0679146891 (Іванова Вікторія Вікторівна, завідувач методичного відділу).

До уваги зацікавлених!

Онлайн-реєстрація учасників І відбіркового (тестування) туру Конкурсу триває упродовж 5–7 грудня 2022 року: 

Реєстраційна форма для учнів закладів освіти розміщена за покликанням: https://cutt.ly/P1mGqnX 

Реєстраційна форма для студентів закладів освіти розміщена за покликанням: https://cutt.ly/b1RQ0g0 

участь переможців І відбіркового (дистанційного) туру в ІІ турі проходитиме на базі Запорізького національного університету (інформація про проведення ІІ туру розміщена на офіційному сайті ЗНУ за покликанням: https://cutt.ly/w1RcADV) 

Тренінг методистів України та вчителів англійської мови Закарпатської, Тернопільської, Волинської, Івано-Франківської, Чернівецької, Черкаської та Київської областей

З 26 по 28 листопада 2022 року в столиці Польщі, Варшаві відбувся тренінг методистів України та вчителів англійської мови Закарпатської, Тернопільської, Волинської, Івано-Франківської, Чернівецької, Черкаської та Київської областей з теми: «Thinking about Teaching and Learning in Difficult Times» («Викладання та навчання у важкі часи») у рамках глобальної програми Британської ради «Language for Resilience».

Мета тренігу - представити учасникам тренінгу вплив травми на навчання та поведінку в класі. Він був спрямований на надання загального розуміння теми, а також деяких конкретних стратегій навчання для створення фізичної та емоційної безпеки для учнів у класах.

Близько 200 учителів з України приїхали до Польщі, щоб поділитися своїм досвідом навчання дітей у складний воєнний час. Цей захід проводився за сприяння Міністерства освіти й науки України у рамках глобальної програми Британської Ради «Language for Resilience».

У роботі тренінгу брали участь Директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, провідний спеціаліст Міністерства науки і освіти України Світлана Фіцайло та 16 тренерів Британської Ради.

У ході тренінгу учасники познайомилися з визначенням поняття «травма» та основними типами травм, які можуть вплинути на учнів у класі; розпізнавати вплив певних типів травм на навчання та поведінку у класах; визначити свою роль, як учителя, в підтримці цих учнів, які зазнали травм, та намагалися створити фізичну та емоційну безпеку для учнів у класі за допомогою практичних стратегій навчання.

До кінця тренінгу його учасники мали змогу пояснити зв'язок між травмою та деякими типами поведінки; застосовувати знання нейронауки про частини мозку для вибору способів реагування на поведінку учня на уроці; розпізнавати несвідомі захисні механізми проєкції для управління дистресовою поведінкою. Учасники тренінгу усвідомили, що є основними факторами безпечної класної кімнати та мали змогу подумати про власні класні кімнати та власні практики, щоб внести необхідні зміни для того, щоб зробити їх безпечнішими. Методисти та вчителі мали змогу обмінюватися власними практичними стратегіями забезпечення безпеки у своїх класах та школах. Учасники тренінгу мали змогу оцінити, чи почуваються їхні учні в безпеці, в ситуації яка відбувається наразі в Україні.

У роботі тренінгу від Запорізького регіону брала участь методист методичного відділу Віра Чорна.

Про проведення Всеукраїнського вебінару «Українська, що надихає» 

13 грудня 2022 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський вебінар «Українська, що надихає». Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active». 

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб. Участь у заході безоплатна. 

Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/2qQhqvV6hBgFvP2w9  Учасники вебінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС. Довідки за телефонами: +38 (068) 044-16-42 – Алла Яківна Полторацька; +38 (097) 842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць. 

01 грудня 2022 року за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації проведена тематична зустріч "Організація дистанційного навчання в умовах воєнного стану" в рамках співпраці з територіальними громадами. 

Учасників заходу привітали директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна та т.в.о. ректора, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, доктор психологічних наук, Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Тетяна Гура.

Під час тематичної зустрічі відбувся обмін досвідом з питань організації освітнього процесу в закладах освіти, які знаходяться на території тимчасово окупованій території. 

Освітянами міста Мелітополь була представлена власна модель напрацьованого досвіду роботи в кризових умовах. Учасники заходу отримали практичні поради щодо можливостей організації дистанційного навчання в умовах війни.

Висловлюємо щиру вдячність за співпрацю незламній педагогічній спільноті міста Мелітополь, які гідно тримають освітній фронт.

 

Організатори заходу: 

обласний науково-методичний центр інформатизації освіти, методичний відділ

Модератори заходу: 

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу

Тетяна Коваленко, методист ОНМЦІО

https://youtu.be/5RZuShP9HqA

Команда НАБУ вирішила додати різдвяного настрою дітям та створили перший адвент-календар в онлайн-форматі. В ньому будуть дарувати школярам фінансові знання. 

Щоб провести час весело та з користю, підготували добірку різноманітних матеріалів: відеоролики, сюжети від експертів, улюблені майстер-класи, фінансовий кросворд та вікторини кахут, онлайн-пазл та розмальовки і ще багато цікавого.

Кожного дня з 1 до 25 грудня відкривайте дверцята та дізнавайтеся корисну інформацію з фінансової грамотності та наповнюйтесь очікуванням світлих свят!

Впевнені, вам сподобається такий формат, адже відкривати дверцята онлайн-календаря можна самостійно у зручний час, тож перебої з електроенергією не стануть на перешкоді. Для відкриття доступні дверцята на відповідну дату, а також за усі попередні дні.

Переходьте за посиланням і відкривайте дверцята різдвяного онлайн-календаря https://cutt.ly/T1x8wg0

01 грудня 2022 р. в дистанційному  режимі обласним науково-методичним центром моніторингових досліджень якості освіти, методичним відділом за участі фахівців Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти проведено міжструктурний семінар «Національний мультипредметний тест 2022: реалії, факти, перспективи» для відповідальних за проведення моніторингових досліджень та зовнішнього незалежного оцінювання на підпорядкованих територіях і в територіальних громадах, вчителів-предметників закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів професійно-технічної освіти, закладів фахової передвищої освіти, закладів вищої освіти Запорізької області.

Модератори: Евеліна Лук’янчук, Роман Шумада.

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу, ознайомила з нормативно-правовим забезпечення організації та проведення національного мультипредметного тесту, надала загальну характеристику процедурі.

Евеліна Лук’янчук, методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти, детально розповіла про проведення НМТ-2022 у Запорізькій області, результати, які продемонстрували випускники на тестуванні.

Спікер заходу, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Марина Горбенко-Хвастунова наголосила на основних засадах національного мультипредметного тесту, зупинилася на викликах й ознайомила з перспективами незалежного тестування 2023 року.

Детальніше тут 

25 листопада 2022 року проведено вебінар"Сайт закладу освіти: управлінський аспект". У ході заходу розглянуті питання: вимоги законодавства щодо ведення сайту закладу освіти, типові помилки, з якими зустрічаєшся на сайтах, закцентували увагу на завданнях адміністрації для ефективної роботи сайту. Наголошено, що сайт закладу освіти може слугувати візитівкою закладу, це зручний та ефективний інструмент організації комунікації із учасниками освітнього процесу та громадою

Організатори заходу: 

обласний науково-методичний центр інформатизації освіти, методичний відділ

Спікери заходу: 

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу

Тетяна Коваленко, методист ОНМЦІО

Любов Северина, методист ОНМЦІО

Детальніше тут

Інформуємо, що команда проєкту #stop_sexтинг запрошує педагогічних працівників на серію освітніх онлайн заходів «Ключові онлайн-навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті». Освітні заходи та методичні матеріали розроблені окремо для вчителів молодшої, середньої та старшої школи. 

Детальніше

Із 21 до 29 листопада на Вас чекають безкоштовні вебінари Школи благодійності, де ви матимете можливість дізнатися як допомагати ефективно та з максимальною користю. 

Переглянути запис заходу за 25.11 можна за покликанням: https://zoom.us/rec/share/unUoRr5izamA_pzns3v9tDHNTWVuYEivdcFOVez3gOZJtvjm5XDs0uc8osuh65r7.ojXUlUnkRhNMtz_E

Пароль для перегляду: i7jnU5S^

 

За покликанням презентація та сторінка фонду

https://drive.google.com/drive/folders/1-Qnsnqynggc_mC-KFK5UHHqMzk9pUvvU

Посилання на сайт БФ «Життєлюб»: https://www.happyold.com.ua/

Сторінка БФ «Життєлюб в Facebook: https://www.facebook.com/projectgiznelub/?fref=ts

Сторінка БФ «Життєлюб в Instagram: https://www.instagram.com/life_lovers_ua/

23 листопада відбувся третій день Школи благодійності, де ви мали можливість прослухати вебінари:

Переглянути запис заходу за 23.11 можна за посиланням: https://zoom.us/rec/share/wQQfF6ZslU_Roz5OlUMIKI5vnJq5K-S5LF03UCTq6XwQhy2KVRGvqmfr81WEAupB.t8HBVYIm1xLwQ2xM 

Пароль для перегляду: g7xxyGc@

 

Матеріали від ГО «Екодія».

Презентація - Екодія для Марафону добрих справ.pptx

Сайт Екодії https://ecoaction.org.ua/

Каталог природоорієнтованих рішень https://ecoaction.org.ua/kataloh-pryrodooriientovanykh-rishen.html

Навчальні матеріали https://ecoaction.org.ua/navchalni-materialy

Стати другом Екодії https://ecoaction.org.ua/druzi

Сади перемоги https://sadyperemohy.org/

 

Презентація від ГО "Українська природоохоронна група" -  https://drive.google.com/drive/folders/1EqVQNT6uJT7HcDT66pe0HBweWtMLA4tp

Переглянути запис заходу за 21.11 можна за покликанням: https://zoom.us/rec/share/hokIR8oYyHpV0jfyIsusmi7AtrCfOh8Y5dnyaeT81oMVqoWRklrGLvsY4daaedyd.6iefynvgg-fccxoX    

Пароль для перегляду: ohia5*$d

 

Матеріали від Zagoriy Foundation:

 1. Посібник «Уроки доброти» https://drive.google.com/drive/folders/1w4AXrC6so5Cth89QL9Bb47gGuiT87_yg?usp=share_link

 2. Карта добра, на якій можна зареєструвати власну добру справу  https://givingtuesday.org.ua/map-of-good/

 3. Сторінка онлайн фестивалю до Щедрого Вівторка «ДоброФест» https://www.dobrofest.online. На сторінці можна зайти на спеціальну сторінку для дітей KidsRoom та пройти тест на благодійність 

 4. Телеграм бот Доброфесту від Української академії лідертва з завданнями для дітей та молоді, які можна виконувати та вигравати призи https://t.me/DobrodvizhBot

18 листопада 2022 р. відбулася онлайн-консультація у форматі «запитання-відповідь» щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання фахівцями обласного центру інформатизації освіти (Тетяна Коваленко, методист) та методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР (Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу).

Під час консультації освітяни регіону отримали відповіді на найпоширеніші питання та практичні поради, розібралися з вимогами нормативних документів.

Плануємо й надалі такі зустрічі, чекаємо на ваші запитання.

https://youtu.be/GQradgxjX0Q 

17 листопада 2022 р. в дистанційному форматі обласним науково-методичним центром моніторингових досліджень якості освіти, методичним відділом та обласним науково-методичним центром інформатизації освіти проведено міжструктурний семінар «Підсумки освітніх моніторингів в Запорізькій області за 2022 рік» для відповідальних за організацію та проведення ЗНО та моніторингових досліджень у місцевих органах управління освітою, педагогічної спільноти Запорізької області. Модератор: Евеліна Лук’янчук.

Тетяна Коваленко, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, ознайомила учасників з результатами, висновками моніторингового дослідження «Використання цифрових технологій та інструментів в освітньому процесі» довоєнне опитування та під час дії воєнного стану.

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу, детально розповіла про підсумки опитування педагогів Запорізької області щодо проходження підвищення кваліфікації в особливий період. Спікер заходу висловила загальний висновок, сказаний самими педагогами: «Ніколи ще курси не були так потрібні, бо для людей, які знаходяться на непідконтрольній території – це означає «тебе не забули», «світло в кінці тунелю», «відчуття того, що все буде як у мирний час! Дякуємо!».

Евеліна Лук’янчук, методист обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти, наголосила на основних моментах та зроблених висновках за результатами моніторингових досліджень щодо якості проведення тренінгів нової української школи й особливостей організації дистанційного навчання в Запорізькій області.

Детальніше

16 листопада 2022 р. для вчителів іноземних мов відбувся семінар «Структура уроку вчителя іноземної мови з використанням інтернет-технологій», в якому взяли участь 93 педагоги Запорізької області. Керівник: Віра Чорна, методист методичного відділу.

Під час заходу обговорені сучасні тенденції викладання іноземної мови в новому 2022-2023 н. р. з використанням нових методів і технологій навчання іноземних мов в сучасній школі, проведені обмін досвідом та демонстрація методичних і дидактичних новинок.

Спікери, учителі англійської мови Наталія Полякова (ЗГ №11) та Наталія Лебідь (ЗГ №45), розповіли про проведення уроків із застосуванням онлайн-сервісів: Genially, Online stopwatch, Classtime, Plickers, ClassDojo, Padlet тощо. Вони спонукали учасників семінару до роздумів про ефективність застосування інтернет-технологій та їх ролі у формуванні внутрішньої мотивації учнів до вивчення іноземної мови.

Світлини 

Матеріали

Шановні колеги! 

23-25 листопада 2022 року відбудуться Тринадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» й Чотирнадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в онлайн режимі.

Виставки представлятимуть 448 закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукових установ, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійної (професійно-технічної) освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, органів управління освітою (обласні, міські, районні, об’єднаних територіальних громад), центрів професійного розвитку педагогічних працівників, виробників і постачальників засобів навчання.

Відбудеться 65 заходів у онлайн режимі за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників сфери освіти, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості.

Програма заходів для завантаження на сайтах виставок за посиланням

http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/home/program

 

https://innovosvita.com.ua/index.php/uk/about-the-exhibition/program

 

Запрошуємо доєднатися до онлайн заходів виставок, де будуть порушені питання про  організацію безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, застосування інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, технології забезпечення психологічного здоров’я персоналу організацій в умовах війни, реабілітаційну й корекційно-розвивальну роботу в системі освітнього процесу для учнів 5-11 класів у ЗЗСО, новації і практику національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану, презентований досвід в залученні студентів і молодих вчених до start-up проєктів як інноваційний елемент післявоєнного розвитку України, сучасні підходи до реалізації комплексної підготовки кадрів для аерокосмічної галузі тощо.

 

Слідкуйте за анонсами учасників, програмою онлайн заходів на сайтах виставок, сторінці в Facebook

 

З найкращими побажаннями миру й добра,

Оргкомітет виставки: (067) 656-51-89, (067) 721-49-46

E-mail: expo@vsvit.com.ua, 4984204@ukr.net

https://www.facebook.com/worldedu.exhibitions/

Шановні колеги! 

Видавництво "Генеза" запрошує взяти участь у заходах видавництва в рамках супермарафону вебінарів. Анонси розміщено на сайті видавництва “Генеза” в розділі “Новини” за покликанням: 

https://www.geneza.ua/news/supermarafon-vebinariv-do-30-richchya-vydavnytstva-heneza  

Міністерство освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» започаткували та впроваджують Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії». 

У межах Проєкту проводиться комплекс комунікаційних заходів: профорієнтаційне тестування та консультування, створення мультимедійних інформаційних курсів у міжнародному форматі SCORM щодо сучасного ринку праці та актуальних професій, онлайн-екскурсії до найкращих українських компаній та організацій тощо. Всі вищезазначені послуги є безоплатними, які розташовані на єдиному ресурсі онлайн www.hryoutest.in.ua . Окрім того, на платформі здобувачі освіти можуть пройти онлайн-тестування. 

Ресурс доступу: http://hryoutest.in.ua/courses/diznaysya-pro-trendi

Детальніше 

18 листопада 2022 року в режимі онлайн відбудеться Всеукраїнський семінар «Ефективна комунікація та культура мовлення». Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Києва, ГО «Ukraine Active», ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS». 

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб. Участь у заході безкоштовна. Початок заходу о 14:00. 

Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/CeTQSqTXsedzMASp6  Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС. Довідки за телефонами: +38(067)756-65-52 – Андрій Анатолійович Боляк; +38(097)842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць 

11 листопада 2022 року методистом методичного відділу Людмилою Крижко організовано майстер-клас для бібліотекарів Запорізької області "Створення інтерактивного плаката засобами сучасних сервісів", на якому Олена Бєлікова, завідувач бібліотеки Запорізької гімназії №32, поділилась досвідом створення плакатів у редакторі H5P. У майстер-класі брали участь також наші колеги - бібліотекарі з інших областей України. 

З матеріалами можна познайомитись на онлайн-дошці за посиланням: https://zpbibl.netboard.me/bi8e6k5de3gc6fa/... 

09.11.2022 у рамках  VІІІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ВИКЛИКИ ТА ПРІОРИТЕТИ" науково-методичним центром інформатизації освіти спільно із методичним відділом КЗ "ЗОІППО" ЗОР проведений семінар "Виклики та досягнення, пріоритети освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання", на якому розглянуті виклики та досягнення, пріоритети освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Під час семінару виокремили позитивні тенденції розвитку дистанційної освіти та актуалізували перешкоди освіти онлайн.

Спрогнозували певні тенденції розвитку дистанційного навчання, такі як впровадження дистанційного навчання як окремої форми здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти.

Спікери заходу: 

Вікторія Іванова, завідувач методичного відділу 

Тетяна Коваленко, методист вищої категорії ОНМЦІО

https://youtu.be/MacaXIi5qdo

Запрошуємо взяти участь!

На базі Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка буде проведено Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з астрономії 2022/2023 навчального року. Детальніше

Друзі, нагадуємо, що триває реєстрація для участі в Школі благодійності в межах ініціативи #ЩедрийВівторок

  Школа благодійності – це освітній проєкт для вчителів та викладачів від Національного банку України та благодійних фондів.

Запрошуємо педагогів долучитися до вебінару на тему: "Як допомагати Ба та Ді ефективно та з задоволенням?ˮ від Лідії Озадовської, виконавчої директорки фонду "Життєлюб", Катерини Музиченко, менеджерки соціального напряму освітня територія Midgard. Вебінар відбудеться 25 листопада о 15.00.

Під час вебінару учасники дізнаються:

§     про фонд “Життєлюбˮ та його проєкти для людей поважного віку;

§     про потреби людей поважного віку та якими вони бувають;

§     як навчальний заклад може створювати благодійні проєкти;

§     приклади, як навчальні заклади вже допомагають людям поважного віку разом із “Життєлюбомˮ;

§     як вчителі та викладачі можуть підготувати дітей до зустрічі з благодійністю та модерувати її.

Зареєструватися на вебінар можна за посиланням: http://surl.li/dpxch.

Зверніть увагу на те, що якщо ви зареєструвалися, а з поважних причин не змогли бути присутні на заходах – ви отримаєте вебінар у записі.

З програмою Школи благодійності можна ознайомитися тут: http://surl.li/dolht.

Учасникам, які не зможуть бути присутніми на вебінарах, будуть надіслані записи вебінарів.

        Нагадуємо, в межах ініціативи #ЩедрийВівторок, окрім Школи благодійності,  відбудеться Марафон добрих справ для навчальних закладів.

Детальніше про заходи читайте на сайті проєкту: https://promo.bank.gov.ua/giving-tuesday.

         Долучайтеся до святкування Всеукраїнського дня добрих справ!

Шановні Панство,

З 11 по 13 листопада 2022 року з нагоди святкування Національного Дня Незалежності Польщі буде проведено благодійний онлайн-диктант.

Це захід, який періодично організовує сайт www.dyktanda.pl. Цього року він відбудеться втретє. Щороку до написання диктанту долучаються тисячі учасників, які допомагають і водночас запекло змагаються за найкращий результат. Взяти участь може кожен охочий, незалежно від віку.

Кошти, зібрані під час заходу, будуть передані до фонду «Zarys», який відправляє медичну допомогу в Україну. Наразі фонд вже відправив 8 вантажівок підтримки на загальну суму 2,6 млн. злотих. В рамках написання диктанту до Національного Дня Незалежності Польщі ми збираємо кошти на ще одну вантажівку.

Щоб взяти участь у диктанті, просто увійдіть або зареєструйтесь на сайті Dyktanda.pl і натисніть WEŹ UDZIAŁ (укр. візьми участь) на сторінці нижче:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Організатором заходу є освітній сайт Dyktanda.pl, а текст диктанту, як завжди, спеціально для цієї події підготували члени фонду Польської мови. Щиро запрошуємо вас підтримати акцію, взявши участь у написанні диктанту!

З повагою

Команда Dyktanda.pl

07 листопада 2022 року методичним відділом в дистанційному режимі проведено семінар для вчителів географії за темою: «Модельні програми з географії для 6 класу НУШ: особливості та шляхи впровадження». Модератор: Наталія Гусєва, методист методичного відділу.

На семінарі виступила Тетяна Гільберг, завідувач кафедри теорії та методик природничо-математичних дисциплін та технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, к.г.н., доцент, Заслужений працівник освіти України.  Вона презентувала дві модельні програми: «Програми з географії для 6-9 класів, Коберник та ін.», «Програми з географії для 6-9 класів, Запотоцький та ін.», співавтором яких вона є.

Тетяна Гільберг звернула увагу, що, спираючись на модельні навчальні програми, заклади освіти можуть розробляти власні навчальні програми та закликала вчителів ретельно вивчити зміст програм та зробити усвідомлений вибір.

https://youtu.be/pyxlnHxMfSA

Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022 цьогоріч традиційно відбудеться у День української писемності та мови – 9 листопада.

Розпочнеться він об 11:00 год. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом вже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Долучитися до участі в диктанті можна у будь-якому зручному форматі – трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах: в ефірі Українське радіо та Радіо Культура; в ефірі телеканалу Суспільне Культура; на сторінці ФБ Суспільне Новини, ютуб-каналі Українського радіо та Суспільне Новини; у додатку suspilne.radio або Дія.

Текст диктанту буде оприлюднено 10 листопада.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Долучайтеся, щоб вкотре показати світові нашу єдність!

Шановні педагоги дошкільного і початкового секторів!

08.11.2022 з метою ознайомлення з результатами експериментального вивчення готовності дитини 6 (7) років до навчання в умовах сучасної школи відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи» за участю науковців НАПН України,спеціалістів МОН та ДУ «УІРО» у галузі дошкільної освіти.

Під час конференції обговорюватимуться питання щодо теоретичних аспектів проблеми наступності між дошкільною та початковою освітою; наукових засад, на яких проводилась експрес-діагностика оцінки готовності дитини до систематичного навчання «Чарівні перетворення"

Реєстрація за покликанням: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoZ2DCkpq7yb8oSX9pZiCyWbABvsEXxU_a2WAK6axZ_q1BFg/viewform  

Підключитися можна на сайті ДУ «УІРО»:

https://youtu.be/8I1um7ts0LY  

та  ютуб-каналі Видавництва "Ранок" https://www.youtube.com/watch?v=npJq40Hzbxg 

Запрошуємо долучитись!

Запрошуємо долучитись до дослідження «Психологічне забезпечення освітнього процесу – 2022» та до 20.11.2022 взяти участь в опитуваннях за покликаннями:

Анкета 1. Для вчителя початкових класів, вчителя (класного керівника), який викладає у 5-х, 6-х, 7-х класах (по 4 вчителя від закладу освіти) https://forms.gle/UaqazpTKxPR1nhF4A

Анкета 2. Для практичного психолога закладу освіти (за наявності) https://forms.gle/Xc3jYPMDbR1uMne86

Анкета 3. Для керівника закладу освіти (або заступників) https://forms.gle/RE1YB5dV19NJeZv19

Шановні колеги! 

Із 21 листопада до 19 грудня 2022 року Національний банк України за підтримки Міністерства освіти і науки України, разом із іншими партнерами буде проводити Школу благодійності для педагогів та Марафон добрих справ для закладів освіти. Школа благодійності – це освітній проєкт для педагогів Національного банку України та благодійних фондів про те, як допомагати ефективно та з максимальною користю. Марафон добрих справ (далі – Марафон) – це освітня ініціатива, де діти та молодь навчаються благодійництву, роблять добрі справи та діляться ними в соціальних мережах. 

Детальніше тут

9 листопада 2022 року в День української писемності та мови розпочинається ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Участь учнівської та студентської молоді – добровільна.

Конкурс відбуватиметься за такими категоріями:

Для учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти Конкурс проходить у чотири етапи:

Студенти беруть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та всеукраїнському етапах.

Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних сил України і ліцеїстів військових ліцеїв Конкурс проводить Міністерство оборони України.

Учасниками четвертого етапу стають переможці попереднього етапу, які посіли 1-3 місця:

Додаткову інформацію щодо проведення Конкурсу можна отримати у відділі організації масових заходів та інформаційно-аналітичної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за телефонами: 044 248 26 55, 066 410 90 15.

1 листопада 2022 р. в асинхронному режимі методичним відділом та обласним науково-методичним центром інформатизації освіти проведено міжструктурний семінар «Організація дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти». Модератор: Вікторія Іванова, в. о. завідувача методичного відділу.

Тетяна Коваленко, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, детально схарактеризувала основні засади організації дистанційного навчання в ЗЗСО.

Світлана Гой, заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізького академічного ліцею №23, поділилась передовим педагогічним досвідом зі створення освітнього цифрового середовища ліцею на основі системи управління навчанням Moodle (опубліковано у науково-методичному посібнику Інституту «Здобутки освітян Запорізького регіону», випуск 23), а практичний психолог цього ж закладу Марина Буланова розповіла про важливі пріоритети в діяльності закладів освіти із забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають від російської воєнної агресії.

Детальніше

До уваги зацікавлених!

25 жовтня 2022 року за сприяння Міністерства освіти та науки України та представників компанії Zoom пройшов вебінар «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів».

Під час вебінару були розглянуті наступні питання:

• можливості ліцензійної версії Zoom;

• функціональні можливості Zoom Web Portal;

• функціональні можливості Zoom Desktop Application;

• налаштування конференцій Zoom;

• особливості застосування Zoom в університеті;

• особливості застосування Zoom для школярів.

Ознайомитись з вебінаром можливо за наступним покликанням: https://bit.ly/3DjTrRw 

Запрошуємо взяти участь!

На базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти проводиться Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з біології. Більше інформації про правила, умови проведення, реєстрацію на участь в Інтернет-олімпіаді розміщено на сторінці олімпіади сайту Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за посиланням: https://sites.google.com/vippo.org.ua/olympbio20222023

Крокує Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Жовтень для шкільних бібліотекарів завжди дуже напружений, бо саме в цьому місяці, починаючи з 2014 року, проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. В цей час бібліотекарі організують та проводять різноманітні заходи: бібліографічні огляди літератури, книжкові виставки, проєкти, вікторини, інформаційні години, Дні бібліотворчості, зустрічі із визначними людьми регіону, конкурси, майстер-класи і багато інших форм бібліотечної роботи за визначеною у Місячнику тематичною спрямованістю.

У цьому році гасло Місячника "В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!", тому і спрямованість заходів – національно-патріотичне виховання користувачів бібліотеки. Сьогодні, коли Місячник проходить під час збройної агресії російської федерації проти України та воєнних дій в області, в зв’язку з особливостями організації освітнього процесу, бібліотекарі віддають перевагу формам роботи і заходам, які можна провести в дистанційного режимі, таким як: віртуальні виставки, онлайн-вікторини, онлайн-конкурси, читацькі марафони, мережеві проєкти тощо. Бібліотекарі створюють інформаційну продукцію (листівки, плакати, ролики), спільно з учнями збирають інформацію та оформлюють куточки пам’яті, скарбнички віршів патріотичної тематики тощо. Із заходами, тематичними матеріалами учні знайомляться через онлайн-платформи з організації освітнього процесу, визначеної в кожному конкретному закладі, а також висвітлюють їх в соціальній мережі Facebook, на сайтах шкіл і бібліотек.

Платформою інформаційного забезпечення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Запорізькій області з першого року їх проведення стала ЗапоВікі, на якій щорічно створюється сторінка Місячника (https://zoippo.net.ua/zapowiki/index.php/Всеукраїнський_місячник_шкільних_бібліотек_"В_нас_єдина_мета_–_Україна_свята,_нездоланна_ніким_і_ніколи!"), де розміщаються методичні рекомендації щодо його проведення, додаткові тематичні матеріали, а також обласні заходи. В цьому році серед обласних заходів планується створення колективними зусиллями електронного часопису, початок роботи обласного проєкту "Шкільна бібліотека: свідок і творець історії рідного краю", висвітлення кращих матеріалів Місячника у групі Facebook "Шкільні бібліотекарі Запорізького краю", а також підготовка зведеної інформації щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у закладах освіти Запорізької області.

Місячник добігає кінця. Під час його проведення в цьому році є багато труднощів, серед яких головна – значна частина закладів області в тимчасово окупованій зоні.

Але все буде Україна! І обов’язково буде Перемога! І знову наші бібліотекарі будуть показувати свої унікальні професійні досягнення, проводить цікаві, інтерактивні заходи з використанням сучасних технологій.

Шановні колеги!

Громадська організація "Наркотон" пропонує для роботи з молоддю електронну брошуру «10 точних фактів про наркотики».

   Запрошуємо взяти участь!

На базі КЗВО «Вінницької академії безперервної освіти» проводиться Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з географії для учнів 9-11 класів.

Реєстрація учасників олімпіади здійснюється з 26 жовтня по 31 жовтня за реєстраційною формою, розміщеною на сайті олімпіади. Детальніше тут.

До уваги зацікавлених!

Фінальний етап XXІІІ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів планується провести у листопаді-грудні 2022 року, на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, онлайн у програмі Zoom. Детальніше тут

Відбулися координаційні наради

24.10.2022 відбулися координаційні наради з директорами центрів професійного розвитку педагогічних працівників та представниками територіальних громад Запорізької області.

У вступному слові Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доктор педагогічних наук, професор відзначила важливість співпраці інституту та  центрів професійного розвитку педагогічних працівників /територіальних громад, обопільну зацікавленість у цій роботі з огляду на завдання центрів, особливості місцевого самоврядування.

До виступу долучились Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, Олена Сироватко та Ганна Лисак, методисти обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти, Вікторія Іванова, в.о. завідувача методичного відділу, які окреслили напрями діяльності центрів і відділу щодо майбутньої партнерської взаємодії.

Тетяна Коваленко, методист обласного науково-методичний центру інформатизації освіти озвучили результати моніторингових досліджень досвіду впровадження дистанційних технологій в освітній процес закладів освіти Запорізької області, які стануть в нагоді керівникам і педагогам.

Схвально була сприйнята пропозиція Олени Варецької стосовно організації постійно діючих професійних спільнот директорів, працівників ЦПРПП та представників територіальних громад Запорізької області, планування означеної співпраці на 2023 рік з урахуванням їхніх запитів.

Анонсовано в контексті співпраці зустріч на семінарі «Організація дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти», яка відбудеться 31.10.2022 о 12.00 год.

Покликання на запис зустрічі з представниками ТГ тут

Покликання на запис зустрічі з керівниками ЦПРПП тут

Шановні освітяни, долучайтесь

Під час Глобального тижня медіаграмотності запрошуємо вас пройти перший національний тест з медіаграмотності, який проведе Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Пройти тест може кожен, незалежно від віку. Усі учасники гарантовано отримають сертифікати, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого! 

  Коли можна пройти тест? 27 жовтня (четвер).

Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту — об 11:00, 15:00, 19:00.

 Пройти тест ви зможете 27 жовтня за цим посиланням.

   Аби підготуватися до тесту та збільшити свої шанси отримати призи, радимо ознайомитись з навчальними матеріалами на сайті «Фільтра». 

Долучайтеся особисто та запрошуйте учнів і знайомих! Успіхів!  

Запрошуємо до участі

керівників закладів освіти, заступників керівників закладів освіти, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, педагогічних працівників закладів освіти.

Шановні колеги!

    Проведення Всеукраїнського учнівського турніру юних хіміків планується у листопаді-грудні 2022 року, онлайн у програмі Zoom. Детальніше тут

Шановні бібліотекарі закладів освіти Запорізької області!

11 листопада 2022 року о 10.00 в дистанційному режимі пропонуємо майстер-клас  для тих бібліотекарів, які бажають підвищити свій професійний рівень щодо створення інтерактивних плакатів засобами сервісу Thinglink, , який відбудеться

Для участі в майстер-класі у термін з 24 жовтня до 06 листопада 2022 року необхідно зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeom8hpNH6YYc6_Nw33j9T8NnWuGLBGatHWgVUaeIV5l_v8vw/viewform?usp=sf_link

Успішної реєстрації та плідної участі у майстер-класі!

Запрошуємо взяти участь у щорічній онлайн-конференції

27 жовтня 2022 року в режимі онлайн відбудеться щорічна онлайн-конференція «Інновації тіловиховання 3.0. Виклики сьогодення» для всього вчительського, експертного та батьківського ком’юніті.

Організаторами заходу є Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation за підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України.

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної освіти), викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти, усі зацікавлені особи.

Участь у заході безкоштовна. Детальніше за посиланням

Долучайтесь до участі у Всеукраїнському методологічному семінарі

25 жовтня 2022 року в режимі онлайн відбудеться Всеукраїнський методологічний семінар «Учнівські ліги «Здорова Україна» в закладі освіти».

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «ЮкрейнЕктів».

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної освіти), викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти, усі зацікавлені особи.

Участь у заході безкоштовна. Детальніше за посиланням

Онлайн Майстер-клас з теми: «Коли навчання приносить задоволення і веде до успіху: Викладання німецької для підлітків із врахуванням напрацювань нейродидактики»

19 жовтня 2022 року відбувся онлайн майстер-клас з теми: «Коли навчання приносить задоволення і веде до успіху: Викладання німецької для підлітків із врахуванням напрацювань нейродидактики».  

Іванна Голуб, офіційний методист видавництва Hueber в Україні познайомила учасників майстер-класу з новітніми досягненнями нейронауки в освітньому процесі, які максимально ефективно впливають на навчальний процес. Вони позитивно впливають на активізацію когнітивної діяльності, передбачають інтерпретацію результатів, формують лінгвістичну, комунікативну, професійну компетентності, розвивають критичне мислення та спектр навичок міжособистісного спілкування учнів, що є актуальним для сучасного суспільства. Для реалізації цих потреб у навчальному процесі, Іванна Голуб вважає доречним звернення до основ нейродидактики.

У ході проведення майстер-класу учасники заходу мали змогуреалізувати ці принципи через інтерактив. Це був і добре всім відомий “Running dictation” («біговий, або бігаючий, диктант»). Одним із цікавих та продуктивних завдань було й колективне написання історії. Учасники працювали разом над написанням історії. Кожному пропонувалось завдання.

Більш детальну інформацію про майстер клас можна отримати за покликанням: 

https://tsp-books.com/seminars/hueber/koly-navchannia-prynosyt-zadovolennia-i-

vede-do-uspikhu-vykladannia-nimetskoi-dlia-pidlitkiv-iz-vrakhuvanniam-

napratsiuvan-neyrodydaktyky-5/  

Модератор заходу Віра Чорна, методист методичного відділу

Шановні колеги!

Оргкомітет Конкурсу «Левеня» прийняв рішення про перенесення Конкурсу 2022 року, що мав відбутися у березні 2022 року, на лютий 2023 року і об’єднання його з конкурсом «Левеня» 2023 року, тобто у 2023 році буде проведено Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» 2022/2023 років. Повідомляємо, що у 2022/2023 навчальному році Конкурс планується провести 16-20 лютого 2023 року. Заявки на участь у Конкурсі слід подавати онлайн до 5 лютого 2023 року. Детальніше тут

Святкуйте Тиждень заощаджень разом з Національним банком України! 

З 24 до 31 жовтня Національний банк України запрошує учнів шкіл, студентів та педагогів, а також усіх бажаючих долучитися до святкування Всесвітнього дня заощаджень.

На вас чекатиме цікава програма та інтерактивні заходи:

1.      10 вебінарів від експертів НБУ, Фонду гарантування та Музею грошей;

2.      майстер-клас з основ домогосподарства «Випікаємо з вигодою»;

3.     онлайн-зустріч з економістом, аналітиком, автором статей та інвестиційним банкіром Сергієм Фурсою «Фінансова грамотність як спосіб життя»;

4.     презентація навчальних матеріалів з теми День Заощаджень;

5.     конкурс відеоробіт для учнів «На що я збиратиму гроші після Перемоги?»

 

Умови участі в конкурсі:

1) Зняти відео, в якому розказати:

-       на що я збирав/ла гроші до війни,

-       на що я збираю гроші зараз,

-       на що я збиратиму після Перемоги,

-       чому це для мене важливо,

-       як за час війни змінилися мої бажання.

2) Мова відео українська, тривалість відео від 10 секунд до 2 хвилин.

3) Відеороботи або посилання на них відправляйте на пошту talan@bank.gov.ua до 28.10.2022 та розміщуйте їх у соціальних мережах Facebook, Instagram або TikTok з хештегом #збиратиму_після_Перемоги. У листі вкажіть своє ім’я та прізвище, місто або селище, школу та клас.

1.      Кожен учасник, який виконає усі умови конкурсу, отримає електронний сертифікат.

2.      Автори 5 найоригінальніших відео на думку журі НБУ будуть оголошені 31 жовтня у День заощаджень під час онлайн-зустрічі «Фінансова грамотність як спосіб життя!» та отримають пам’ятні подарунки.

3.      Найкращі роботи будуть також розміщені на сторінках НБУ у соціальних мережах.

Ознайомитися з програмою заходів можна за посиланням https://cutt.ly/BBgBACc

Щоб зареєструватися на обрані заходи, клікайте на назву заходу у програмі. Також зареєструватися на захід можна скориставшись календарем на сайті Центру фінансових знань Талан (https://talan.bank.gov.ua/).

До уваги зацікавлених!

Запрошуємо  взяти участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерної вправності "Бобер". 

Конкурс відбудеться 8-13 листопада.

Запрошуються учні 2-11 класів. 

Реєстрація шкіл-учасників конкурсу проводитиметься до 1 листопада. 

У звязку з складною ситуацією, яка склалася внаслідок російської агресії, участь у конкурсі буде безкоштовною для всіх учнів. 

Детальніше за посиланням 

Сайт конкурсу http://bober.net.ua/ 

До уваги зацікавлених!

   На базі Науково-дослідного інституту українознавства відбудеться XVІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти. Ознайомитись з умовами конкурсу можна тут

Методичні рекомендації щодо створення ресурсних кімнат у ЗЗСО

Пропонуємо вам ознайомитись із методичними рекомендаціями щодо створення ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти за покликанням.

У рекомендаціях представлено основні етапи щодо підготовки приміщення ресурсної кімнати в закладі освіти.

Практичні поради стануть у нагоді керівникам закладів освіти, педагогам, асистентам педагога  чи іншим фахівцям.  

До уваги педагогів та керівників закладів освіти Запорізької області!

МОН України прийнято рішення про проведення у 2022-2023 навчальному році Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнських учнівських турнірів (наказ №883 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році» від 03 жовтня 2022 року)

Терміни проведення І-ІІІ етапів:

І - жовтень 2022 року

ІІ – листопад-грудень 2022 року

ІІІ - січень-лютий 2023 року.

Слідкуйте за подіями!

До уваги зацікавлених освітян

Протягом серпня–вересня цього року українським освітянським видавничим центром "Оріон" була проведена серія проблемних вебінарів «Навчаючись —перемагаємо», під час яких порушувалися актуальні проблеми сучасної освіти, наприклад, засоби формувального оцінювання у 5 класі НУШ, особливості створення освітнього середовища в Новій українській школі, специфіка викладання літератури в умовах війни і поствійни тощо. Всі ці вебінари освітяни області можуть переглянути на ютубканалі видавництва у вільному доступі:https://www.youtube.com/channel/UCU08FokbQMpKhxf0JHGQZGg/featured 

 Крім того, освітяни Запоріжжя запрошуються до участі у постійно діючих вебінарах, що організовує видавнитцво: «П’ятничні зустрічі з Ніною Тарасенковою і К*» (проводяться щоп’ятниці для вчителів математики НУШ 5 і 6 класів), «Історичні вебінари» з Ігорем Щупаком (двічі на місяць) та мають можливість скористатися безкоштовною цілодобовою методичною підтримкою, що постійно оновлюється на сайті: https://www.orioncentr.com.ua/metodychna-pidtrymka  

Онлайн майстер клас з теми: «Effektive Tipps und Tricks für Online-Unterricht im Primar-/ Sekundar- / Erwachsenenbereich»

      21 вересня 2022 року відбувся онлайн майстер-клас з теми: «Effektive Tipps und Tricks für Online-Unterricht im Primar-/-Sekundar- / Erwachsenenbereich» («Ефективні поради та трюки на онлайн-уроці для різних цільових груп»). Це був цікавий, інформативний, корисний вебінар для учителів німецької мови міста Запоріжжя, проведений офіційною методисткою Hueber  Вікторією Маринюк. Робота майстер - класу була побудована так, щоб 14 учасників заходу отримали відповіді на запитання: як зробити онлайн-урок цікавим? Чому майбутнє наших учнів зі змішаним навчанням? Як має різнитись онлайн-навчання для дітей різного віку? Що дає вчителю для онлайн-навчання знання німецької? Які є інструменти та методики для онлайн-освіти і як оцінювати та персоналізувати дистанційне навчання?

У ході проведення майстер-класу, вчителі - учасники заходу, створювали ситуації, побудовані за принципами мікронавчання. Це були невеличкі блоки матеріалу із завершеною думкою. Учасники заходу дійшли висновку, що у цих невеличких блоках матеріалу мають бути три фази:

1. - стратегічна – для розуміння, навіщо цей шматочок матеріалу.

2. - Performance (виконання, дія) – це безпосередньо сам матеріал.

3. - Self-assessment (самооцінювання) – тобто перевірка засвоєних знань.

       Учителі познайомилися з таким фактом, як можна звичайний 45-хвилинний шкільний урок передизайнити, навіть, логічно. А далі було представлено багато інструментів, щоб активізувати діяльність учнів на уроці. Більш детальну інформацію про майстер клас можна отримати за посиланням:

https://tsp-books.com/seminars/hueber/efektyvni-porady-ta-triuky-na-onlayn-urotsi-dlia-riznykh-tsilovykh-hrup/

Модератор заходу Віра Чорна, методист методичного відділу

Шановні освітяни!

Маємо приємну новину напередодні нового навчального року.

Вийшов із друку науково-методичний посібник "Здобутки освітян Запорізького регіону. Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа», випуск 23.

Сорок п'ять освітян Запорізької області презентували освітянській спільноті власні здобутки .

Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області висвітлює педагогічні ідеї, проблематику, технології, результати впровадження актуального досвіду в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа».

Матеріали узагальнено викладачами та методистами Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.