Мариничівський ліцей  "Родина"

Тиждень географії у Мариничівському ліцеї «Родина»


З 18 по 22 березня у Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено тиждень географії.  Метою проведення заходів було поглиблення знань учнів з географії, розширення наукового світогляду, підвищення інтересу до географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання інтересу до вивчення географії. Програма Тижня географії була розроблена таким чином, щоб могли бути задіяні усі учні середніх та старших класів.

У понеділок, 18 березня, відбулося відкриття Тижня географії, де вчитель географії Григоряк В.В. ознайомила присутніх з заходами тижня. Вчителем було запропоновано розгадування кросвордів, загадок, головоломок, ребусів та цікавих задач. Найактивнішими виявилися учні 6 класу.

 У вівторок, 19 березня, учням сьомого класу був запропонований природничий квест.

 У середу, 20 березня, вчитель географії Григоряк В.В. з учнями 8-го класу провела конференцію юних географів  «Наукове майбутнє України», де діти були поділені на групи, кожна з яких розглядала екологічні проблеми селища зі свого предмету дослідження та пропонувала шляхи покращення ситуації.

      У  четвер, 21  березня,  в  закладі відбувся  симпозіум  між учнями  8-9 класів на тему :  «Енергетика та енергозбереження». Метою даного заходу було  ознайомити учнів з особливостями та розвитку енергетики розвинутих країн поглибити знання про альтернативні види палива і енергії, продовжити розвивати практичні навички з проблем енергетики, виробляти вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці, вміти знаходити шляхи їх вирішення, виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів та енергоресурсів.

В п’ятницю, 22 березня, вчитель географії Григоряк В.В. підготувала з учнями 7-го  класу заочну подорож «Мандрівка материками тропічних широт».  Цікаві та змістовні виступи презентували капітани команд  про материки Африку, Австралію та Південну Америку.

На великих перервах учні мали змогу переглянути відеожурнал про найвизначніші, найзагадковіші та найкращі місця планети.

Також протягом тижня учні старших класів спільно з вчителем-предметником підготували фотозону, за допомогою якої всі учні ліцею могли отримати не тільки яскраві фото, але і дізнатися нову інформацію про географічні об’єкти та зокрема про свою рідну Україну.


       9 березня Україна відзначала 210 річницю від дня народження Т.Г.Шевченка - видатного митця, життя і творчість якого надихають український народ до боротьби за правду та свободу.

    Учні 5-11 класів Мариничівського ліцею "Родина" взяли участь у пізнавально- розважальній  грі " Хто я?", конкурсі читців творів Т.Г.Шевченка, а також виставці малюнків "Створи  свій дизайн футболки із моїми крилатими висловами".

Зустріч із добровольцем

                              Доброволець – це завше перший,
                            Доброволець – це тільки свій,
                                        Доброволець – це шлях до звершень,
                            Доброволець – це поклик мрій.

                                                                                   Василь Ковтун

 

  Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. На жаль, сотні з них отримали поранення і перебувають на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Усім їм, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей. Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час дарують захисникам не лише дорослі, але й діти.

       З 13 по 26 березня 2024 р. проводиться обласний проєкт «#10роківНГУ». У рамках цього проєкту  учні Мариничівського ліцею «Родина» відвідали на реабілітації військовослужбовця за контрактом, колишнього учня ліцею Сорича Владислава Івановича. Ліцеїсти мали можливість поспілкуватися із захисником, подякувати за мужність, відвагу і гідну оборону нашої держави. Учні подарували теплу усмішку і гостинці,  а також передали кошти які вони зібрали для добровольця під час проведення пісенного батлу у закладі «Сила нескоренних» 15 березня 2024 року. 

        Дуже важливо, щоб наші діти могли дякувати і тиснути руки тих хлопців, тих героїв, завдяки яким вони можуть спокійно вчитися в школі, жити в мирі.

Батьківські збори у 9 класі на тему «Кава з вчителькою. Виховання – хліб душі». 

15 березня на базі кабінету фізики в рамках педагогіки партнерства відбулися класні батьківські збори на тему «Кава з вчителькою. Виховання – хліб душі». В даному заході  взяли активну участь дирекція ліцею, класний керівник Побурко Н.В. та батьки учнів 9 класу.

      Класний керівник провела тренінг з батьками, де вони мали змогу взяти активну участь в різних видах інтерактивних вправ, також було використано сучасні прийоми та методи батьківських зборів (вправа «Де живе любов», «Валіза емоції», «Закінчи речення» тощо). Під час тренінгу панував принцип партнерства та діалогу, де всі були почуті: дирекція – класний керівник – батьки учнів.

За чашечкою гарячого еспрессо кожен мав змогу висловити нагальні проблеми та потреби класного колективу.

Пісенний батл «Сила нескоренних»

      Віру, надію, любов плекають у собі кожен українець, дякуючи за світанки нашим захисникам. Кожен із нас частинкою свого часу, можливостей, вчинків, умінь, слів, молитов, сердець, душі, щирості та відданості долучається до допомоги нашим непереможним воїнам.

     У рамках обласного проєкту «#10роківНГУ» 15 березня 2024 року в Мариничівському ліцеї «Родина» між 5-11 класами було проведено пісенний батл «Сила нескоренних». За виконання патріотичних пісень ліцеїсти зібрали кошти на загальну суму 3563 гривні. Частину коштів було витрачено на придбання гостинців (563 грн), а решту суми (3000 грн)  передано готівкою військовослужбовцю за контрактом Соричу Владиславу Івановичу, який у даний момент проходить реабілітацію у Путильській багатопрофільній лікарні.

     Пісня, мелодія, все, що від душі та істинно рідне серцю українця, проймали до сліз усіх слухачів, об’єднуючи вірою, що ми особлива та сильна нація, йдемо вірною дорогою до Перемоги під Єдиним мирним небом.

Наші кроки, наша згуртованість наближають таку жадану Перемогу!

Тиждень "Біології та екології"

     У Мариничівському ліцеї "Родина" з 04.03-08.03.2024р. проводився тиждень "Біології та екології". Згідно плану заходів, учні розширювали свої знання про природу, навколишнє середовище, охорону рослинного, тваринного світів. Готували проєкти за темою: "Земля - наш дім, збережем порядок в нім!", розгадували кросворди та збирали легенди, казки, оповідання про рослин, а також складали вірші про наших безпритульних хвостиків. По завершенні тижня діти були відзначені грамотами за активну участь у проведенні тижня. 

                                                                                                               Український солдате,

                                        Батьку, сину і брате,
                                                  Повертайся скоріше додому,

                                         До дітей, до дружини,
                      До всієї родини,
                                                        В рідний дім принеси перемогу!

 Лілія Божик

 

       Кожного ранку ми прокидаємось з надією, що сьогодні все буде добре. Нарешті ми почуємо таку бажану новину, що стало спокійно і тихо на Сході нашої держави. Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, які забирають знову молоді життя. Та все ж живемо із вірою в те, що відстоїмо незалежність і цілісність нашої держави.

    6 березня 2024 року, напередодні Дня українського добровольця для здобувачів освіти Мариничівського ліцею «Родина» було проведено зустріч з воїном ЗСУ, колишнім учнем ліцею та батьком двох дітей, які також навчаються у даному закладі Гузаком Олександром Івановичем.

         Мета зустрічі: виховувати глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя; формувати активну громадянську позицію здобувачів освіти щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, повагу, толерантність до інших народів, віру в краще майбутнє України.

       Усі учасники зустрічі мали змогу проаналізували питання, які хвилюють сьогодні всіх, хто живе в умовах війни, хоч і в різних за критичністю ситуаціях.

Відповідаючи на численні запитання учнів, запрошений воїн розповів про свої військові будні, про солдатську єдність та братерство, допомогу волонтерів. Приклад Олександра Івановича всім нам продемонстрував, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це.

      Наприкінці зустрічі учні щиро подякували Захиснику за те, що він, не шкодуючи власного життя, захищає мир та спокій Українців, боронить рідну землю від нападників та вручили йому малюнки і листи, які підготували заздалегідь. Діти написали найщиріші слова подяки та підтримки у своїх листах, висвітлили свої найтепліші побажання в малюнках.

           Такі заходи дуже важливі для всіх: і для воїнів, і для вихованців.

Літературно-музична подорож по життю та творчості митця  «Я для тебе горів і співав, український народе»

Тебе  забрала  в нас травнева днина, 

Але коли  новий надходить день,                                                                    

Ти  оживаєш  в пісні 

 І  знову  линеш  в світ своїх пісень…


Та все ж, коли в полон бере осмута,


То радість у серцях  гніздечко в’є.


Від  того, що в нас є «Червона  Рута»


То Івасюк  Володя був і є !!!

                                         В. Мартинов

 

      Одному з основоположників української естрадної музики, видатному українському композитору, поету, творцю української поп-музики Володимиру Івасюку, який поплатився життям за любов до України, 4 березня виповнилось б 75 років. У Мариничівському ліцеї «Родина» до 75-ї річниці від дня народження Володимира Івасюка була організована та проведена літературно-музична подорож по життю та творчості митця  «Я для тебе горів і співав, український народе». Метою  виховного заходу було: ознайомити здобувачів освіти із життєвою долею Володимира Івасюка, його пісенною творчістю; виховувати свідомого громадянина України на прикладі життя композитора, формувати почуття патріотизму; прищеплювати любов до рідної землі, української пісні; розвивати естетичні смаки.

         Вшанувати пам’ять видатного композитора зібралася вся шкільна «Родина». Ведучі ознайомили учасників подорожі з яскравими сторінками життєвого і творчого шляху поета-пісняра, підкріпленими світлинами із презентації. Учні 6-го класу декламували душевні вірші присвячені митцю.  У кінці заходу всі присутні заспівали відому на увесь світ ”Червону руту”.

Проект "Плiч-o-плiч всеукраїнськi лiги"

        23 лютого 2024 року в Мариничiвському лiцеї "Родина" вiдбулося урочисте вiдкриття II етапу проекту "Плiч-o-плiч всеукраїнськi шкільні лiги", який проходить за iнiцiативи Президента Украiни  Володимира Зеленського пiд гаслом "Разом переможемо".

        Урочиста атмосфера спортивного  свята зiбрала кращих гравцiв закладiв загальної середньої  освiти Усть-Путильської громади, якi змагалися за першiсть iз настiльного тенiсу та баскетболу. Пiсля офiцiйного вiдкриття II етапу проекту "Плiч-o-плiч всеукраiнськi шкiльнi лiги", присутнi вшанували пам'ять всiх, хто вiддав своє життя у жорстокiй вiйнi з рашистами за мирне майбутнє українського народу. 

        З вiтальним словом звернулася начальник вiддiлу освiти, культури та спорту Усть-Путильськоi ТГ Iрина Полiнчук, яка надихнула  спортсменiв на дружню гру. 

        Вчитель фiзичноi культури Мариничiвського лiцею "Родина" Степан Костiв, старший суддя змагань, представив команди II етапу "Плiч-o-плiч ВсеукраЇнськi шкiльнi лiги". 

        З вiтальним словом звернулася директор Мариничiвського лiцею "Родина" Наталiя Скидан та представила присутнiм склад суддiвської команди. Пiсня проекту "Плiч-o-плiч всеукраЇнськi шкiльнi лiги" покликала майбутнiх чемпiонiв до змагань. Сповненi сили духу позитивних емоцiй за право здобути першiсть iз настiльного тенiсу змагалися команди Пiдзахаричiвської гiмназiї (вчитель Василь Власiйчук) та Мариничiвського лiцею "Родина" (вчитель Роман Ватаманюк); iз баскетболу - команди ОЗ Розтокiвський лiцей (вчитель Iлля Полянський) та Мариничiвського лiцею "Родина" (вчитель Степан Костiв). 

          Завершился змагання перемогою юних тенiсистiв iз Пiдзахаричiв та юних баскетболiстiв з Мариничiв. 

        II мiсце у змаганнях здобули команди iз настiльного тенiсу - команди Мариничiвського лiцею "Родина" (вчитель Роман Ватаманюк), iз баскетболу - команда ОЗ Розтокiвський лiцей (вчитель Iлля Полянський). 

        Кращим гравцем змагань визнано учня 10 класу Мариничiвського лiцею "Родина" Шешура Михайла. 

        Учасникiв нагороджено дипломами та призами.

      У перервах мiж змаганнями учнi Мариничiвського лiцею "Родина" органiзували флеш-iнтерв'ю для гравцiв, учасникiв та вболiвальникiв.

        Разом переможемо!!!

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 7 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників

Звіт по проведенню тижня фізики, астрономії та інтегрованого курсу «Пізнаємо природу»

 Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять  фізикою та астрономією розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із фізики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, волі, наполегливості в досягненні навчальної мети з 12 лютого по 16 лютого 2024 р. в Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено тиждень фізики, астрономії та інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» вчителем Побурко Н.В. Для проведення тижня були задіяні учні 5-11 класів, які були учасниками різних видів конкурсів та відкритих уроків.

Розпочався тиждень із ознайомленням учнів з планом проведення тижня в ліцею.

 Для учнів 7 класів вчитель фізики підготувала захоплюючу подорож до віртуальної фізичної лабораторії. Дітям найбільше подобається дослідницька діяльність - це важливий шлях до пізнання.

13 лютого у фойє центрального корпусу відбувся конкурс «Розв’язування фізичних та природничих кросвордів та ребусів» серед учнів закладу. Під час розв’язування кросвордів, учні згадали основні визначення фізичних явищ, величин  які існують, одиниці вимірювання, поняття про оптичні прилади. Найактивнішими учасниками виявилися учні 6 класу (Кочерган Іларіон, Пилипко Надія, Федюк Соломія).

 Метою даного конкурсу було поглибити і розширити знання учнів з фізики, природознавства та астрономії ; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення; почуття колективізму, відповідальності, вміння працювати командою, виховувати потребу співпереживання і взаємодопомоги.

Для учнів 5 і 6 класів був запропонований перегляд мультфільму "Фіксики". Ця пізнавальна програма, дозволить дітям не просто повеселитися, а й дізнатися щось нове!

Також, цього дня,  в рамках шкільного методичного об’єднання природничо-математичного циклу ,  вчителем природознавства було проведено відкритий урок у 5 класі на тему «Земля як планета». Це був урок узагальнення у вигляді віртуальної подорожі по природничих станціях, де учні класу мали змогу повторити та узагальнити набуті знання під час вивчення даного розділу. На даному уроці великий акцент було зроблено на екологічних проблемах сьогодення.

З метою популяризації предмету фізики та підвищення інтересу до неї, підтримки талановитих школярів, розвитку їх інтелектуальних здібностей, активізації творчої діяльності учнів було запропоновано влаштувати конкурс стінгазет на фізичну та астрономічну тематику.

Найактивнішими учасниками стали учні 7 класу (Шинкарюк Тетяна та Покайло Наталія) за висвітлення теми «Сила тертя». Також, потрібно відзначити високу майстерність учениці 5 класу Шитрюк Ольги у виготовленні макету Сонячної системи.

Цього ж дня в рамках роботи шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу відбувся відкритий урок фізики на базі 8 класу на тему «Напруга. Одиниці напруги». Це урок вивчення нового навчального матеріалу, на якому учні засвоїли і теоретичний матеріал, а, також, мали змогу застосувати його на практиці.

У кабінеті фізики для учнів 9 класу відбулася інформаційна хвилина на тему "Відкриття ХХІ століття у світі фізики та астрономії". Наукові відкриття, досягнення і винаходи робляться весь час. Протягом усього року публікується велика кількість доповідей, і подається багато заявок на патенти, але іноді трапляється щось дійсно неймовірне. Учні мали змогу ознайомитися з найгучнішими відкриттями та самі  підготувати цікаву інформацію про наукові досягнення у сфері фізики та астрономії.

Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в закладі.

До участі в тижні намагалися залучити учнів 5 – 11 класів.

Протягом тижня на перервах проводились інформаційні хвилинки та презентації про цікаві факти з життя видатних вчених фізиків та астрономії. Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з даних предметів, розгадували кросворди, розв’язували логічні задачі і головоломки із сірниками, грали в ігри, відповідали на запитання вікторини. Активних учнів нагороджено солодкими подарунками.

Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам'ятається надовго.

Фотомиті проведення даного тематичного тижня розміщені на шкільному сайті.

Національно-патріотична гра «Я люблю Україну»

       Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, освітніх закладів і громадських організацій, сім’ї та інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

      15 лютого 2024 року у Мариничівському ліцеї «Родина» з учнями 8-го та 9-го класу було проведено гру «Я люблю Україну». Мета заходу: збагачення знань здобувачів освіти про нашу рідну державу; виховування глибоких почуттів любові до рідного краю, свого народу; сприяння розвитку творчих здібностей вихованців, бажання примножувати традиції свого народу, берегти свою національну культуру.

      У грі взяли участь учні 8 класу, команда яких називалася «Соняшник» та учні 9 класу – «Барвінок». Гра складалася з десяти конкурсів. Гравці проявили себе, як справжні українці знаючі свої традиції та звичаї. З невеликою різницею у балах перемогу здобула команда «Соняшник» учнів 8-го класу. Про те, це не засмутило їхніх суперників. У кінці гри всіх об’єднало спільне виконання пісні «Так, я люблю Україну» гурту «ТІК».

Тиждень математики та інформатики

Уже стало традицією кожен рік проводити тиждень математики та інформатики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість.

Із метою підвищення зацікавленості учнів до уроків, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики та інформатики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, наполегливості в досягненні навчальної мети з 5 по 9 лютого 2024 року в Мариничівському ліцеї «Родина» пройшов тиждень математики та інформатики. Для проведення були задіяні учні 1-11 класів, які були учасниками різних видів заходів.

Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації  позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.

А одним із найбільш важливих факторів успіху при вивченні математики та інформатики є інтерес до предмета, формуванню якого, зокрема, сприяє проведення тематичних предметних тижнів, що забезпечують не лише залучення учнів до поглибленого вивченню математики та інформатики в межах шкільного курсу, але й сприяють розвитку особистісних якостей школярів, активізації розумової діяльності, розвитку творчих здібностей учнів.

Заходи були спрямовані на:

·  розвиток творчої фантазії;

·  логічного мислення;

·   вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;

·  підвищення інтересу до вивчення математики та інформатики;

·  розвиток пізнавальної діяльності;

·  формування обов’язковості, відповідальності, креативності.

В понеділок (05.02) вчителями Грималюком В.В. та Шешур С.В. була проведена лінійка-повідомлення про початок тижня математики та інформатики, ознайомлення з планом проведення. Вчителем інформатики із учнями 10 класу проведено веб-квест «Безпечний Інтернет», із учнями 9 класу інтелектуально-інформаційний батл «Інтернет безпека», в якому перемогла дружба між командами.

У вівторок 06 лютого у світі відзчається День безпечного Інтернету. Традиційно День безпечного Інтернету був проведений і у Мариничівському ліцеї «Родина». Цей день проводився з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, й наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. Гаслом Дня були слова – «Разом для найкращого Інтернету» – закликає всіх приєднатися до цього міжнародного руху, брати в ньому участь і використовувати потенціал Інтернету для об'єднання людей.

З нагоди цього Дня вчителем інформатики Шешур С.В. було проведено ряд заходів присвячених Дню безпечного інтернету, а саме: навчальний тренінг «Безпека дітей в Інтернеті» із учнями 6 класу; година спілкування «Мережа Інтернет для підлітків» із учнями 8 класу; бесіда «Кібербулінг – небезпечна віртуальна агресія» із учнями 11 класу.

Вчителем математики Грималюком В.В. був проведений КВМ – конкурс веселих математиків між командами учнів 8 класу (перемогу здобула команда «Медіана», капітан Гордей Віктор, активними була команда «Бісектриса», капітан Дмитрюк Давід).

У середу (07.02) була проведена математична гра «Сірники – не іграшки» для учнів 7 класу (перемогу здобула команда «Піфагорики», капітан Чигрин Вікторія, активними учасниками була команда «Математики», капітан - Новаковський Володимир);

Серед учнів 3 класу  був організований конкурс на кращий малюнок засобами графічного редактора  Paint (всі учасники створили власний проєкт,, а саме: Гасюк Нікіта, Полянчук Ярослав, Скедан Кіріл, Скедан Анна). Вчителями Терен Н.О. та Шешур С.В. проведена екскурсія учнів 1 класу в кабінет інформатики.

У четвер (08.02) проводився конкурс “Математичний експрес” між учнями 6 класу, перемогу в якому здобула команда «Юні математики», капітан – Пилипко Надія. Пізнавальна гра «Інформашка» була проведена у 5 класі, найактивнішими учасниками гри були: Ватаманюк Анна, Скедан Даниїла, Григоряк Юрій, Шитрюк Ольга. Із учнями 7 класу проведено анонімне анкетування «Як розпізнати Інтернет залежність».

В останній день тижня (09.02) було підведено підсумки тижня та нагороджено переможців та активних учасників.

Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в закладі.

Предметний тиждень пройшов на високому науково-методичному рівні. Учні ліцею  показали хороші знання, вміння та зацікавленість предметами. Тиждень пройшов захоплююче, на одному диханні, цьому допомогла командна і злагоджена робота вчителів та учнів. Головне, учні  відчули, що математика та інформатика – це не тільки важливі предмети, а ще і цікаві.

Під час проходження чергової атестації у Мариничівському ліцеї "Родина", вчитель біології та екології Попович О.Є. провела відкритий урок у 9 класі з теми: "Розв'язування генетичних задач" (закони Г.Менделя).

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників

«Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця»

      Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

       Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

    З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У фойє ліцею діяла  виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця». Класними керівниками  були проведені години пам’яті і скорботи «В руках, що виростили хліб не залишили і зернини…».  Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик «Ти приніс мені яблуко?» із обговоренням згідно рекомендацій Інституту Національної пам’яті.  Вчитель трудового навчання Шешур С. Ю. провела майстер-клас «Створення квітки-незабудки до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору».

    Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

  25 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

Тиждень Толерантності 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості в усіх учасників освітнього процесу з 13 по 17 листопада 2023 року в Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено Кольоровий Тиждень Толерантності.

      Так, в понеділок 13 листопада було повідомлено про основні моменти тижня і наголошено про толерантність та її місце в освітньому процесі, а також дотримання принципів толерантного поводження в суспільстві. 

       Вівторок 14 листопада "День посмішки і гарного настрою" розпочався з дому кожного учня і вчителя, адже необхідно було підібрати в одязі чи аксесуарах зелений колір, що означає позитив, оптимізм, віру в щасливе майбутнє. Для учнів 7 класу проведено тест та виховну бесіду «Чи проявляєте ви толерантність?» 

  Середа 15 листопада "День відкритості та тактовності"  - колір дня червоний, означає благородство, чистоту, чесність, відкритість. В цей день школярі створювали Дерево толерантності. Для учнів 10 класу соціальним педагогом Шпитко С.В. було проведено тренінгове заняття «Розвиваємо навички толерантного спілкування».

  Четвер 16 листопада пройшов під назвою День обіймів та компліментів. Колір дня - фіолетовий, що означає оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції. Родзинкою та несподіванкою цього дня була Хвилинка позитиву "Комплімент кожному», яка проводилася серед класних колективів. 

  П'ятниця 17 листопада - День ввічливості, колір дня – жовтий, який символізує лідерство, завзятість, наполегливість, пробуджує в людини бажання діяти і просто піднімає настрій. Серед учнів 7-8 класів психологічною службою  було проведено заняття-тренінг «Вчимося толерантності». 

Тиждень був насиченим корисною інформацією. Учні закріпили поняття «толерантність», переглянули повчальні відео, активно обговорювали проблемні ситуації на виховних годинах, висловлювали свої думки, якою має бути толерантна людина.

video-a87d4c3cf2736168ed9a52df3688f59b-V.mp4

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Алея годівничок 

      Сьогодні учні Мариничівського ліцею "Родина" успішно презентують "Алею-Годівничок" під керівництвом вчителя біології Попович О.Є. Саме у такий важкий час ми не повинні забувати і про наших маленьких друзів, які з весни по осінь працювали невтомно на наших городах, у наших садах збираючи шкідників. А сьогодні учні запрошують наших пернатих друзів до прекрасних їдалень, щоб пережити зиму. Так наші учні дякують маленьким нашим друзям за клопітку роботу. А саме хочеться відзначити таких учнів нашого ліцею: Борсука  Артема (1 клас), Дмитрюк Єву (2 клас), Бубульчука Андрія (4 клас), Ватаманюк Іванну (4 клас), Харя Олексія (8 клас), Чигрина Юрія (10 клас), Гавриляка Станіслава (10 клас). 

День працівників освіти 

      День вчителя – одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День в Мариничівському ліцеї «Родина», як завжди, яскраво, весело та креативно!!! Зранку 28 вересня учні 11-го класу влаштували для вчителів справжнє свято – зустрічали наставників  біля входу до ліцею, вітали і пригощали кавою, чаєм та солодощами. Випускники заздалегідь готувалися до цього свята: оформили оригінальну фотозону  та готували привітання для вчителів.

   Після уроків, для вчителів випускники підготували та провели цікавий захід у якому поєдналися душевні слова вдячності та дотепний гумор. За традицією велику освітянську родину привітала директорка ліцею Скидан Наталія Миколаївна. Вона щиро подякувала всім за добросовісне служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, високий професіоналізм та життєву мудрість.  Ведучі свята учні 11-го класу вели захід нестандартно, і напрочуд цікаво. Звучали пісні, що торкалися серця, щирі аплодисменти, багато приємних сюрпризів – захід видався особливо душевним. 

        Знання – як і небеса – належать усім! Але іноді так важко до них дотягнутися! Але здобувачі освіти Мариничівського ліцею «Родина» знають, що кожний вчитель нізащо не приховає їх від будь-кого, хто побажає осягнути щось нове. Дорогі наставники, Ваш найвищий дар - мистецтво віддавати, пробуджувати радість від творчого вираження та здобуття найціннішого на нашій планеті! Нехай завдяки вашим старанням і зусиллям, незважаючи на війну та негаразди, веселим запалом увірветься в наше повсякденне життя чистота і доброта свята - Дня вчителя! Хай учні дарують усмішки, щасливі очі, повагу, підтримку та надію на мирне і світле майбутнє нашої Незалежної України!

VID_20240126_190838_113.mp4

Всесвітній день психічного здоров'я

     10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. Учні 1-11 класів Мариничівського ліцею "Родина"долучилися до  Всеукраїнського флешмобу "Руханка сили" для підтримки ментального здоров'я дорослих та дітей за ініціативи Дитячого фонду ООН ( Юнісеф) та громадської організації "Рух Олександра Педана "JuniorS". 

#руханкасили #тияк @unicef_ukraine @juniors_in_ua @mon.ua.official. 

Благодійна ярмарка-продаж «Разом до перемоги»

Протягом декади з 18 по 28 вересня 2023 р. у Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено благодійну ярмарку-продаж «Разом до перемоги». Вона проходила у три етапи: І етап – 1-4 класи, ІІ етап – 5-7 класи та ІІІ етап – 9-10 класи. Метою ярмарки була активізація руху волонтерської допомоги та збір коштів на придбання автомобіля для наших захисників. Здобувачі освіти та педагогічний колектив стали активними учасниками ярмарки. «Продавці» підготували смачну випічку та інші спокусливі страви, які своїм ароматом і бездоганним виглядом манили покупців. Цей захід об`єднав учасників у спільній меті бути корисними своїй країні.

Відзначення Міжнародного дня миру

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно. Земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. 

     Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на нашій славній Батьківщині. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

     З метою формування  глибокого розуміння про важливість миру, виховання гуманізму, патріотизму в Мариничівському ліцеї «Родина»  відбувся захід «Безцінне слово – мир, страшне слово - війна». З вуст дітей звучали слова вдячності всім, хто захищає нашу країну від окупантів, хто своєю щоденною працею наближає мир на нашій землі. Ліцеїсти висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!». До сліз учасників заходу зворушила пісня у виконанні учнів 6 класу «Нам потрібне мирне небо».

        Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

                                                                                   «Я для тебе горів і співав,

                                                                              український народе».

В. Івасюк

         У природі зустрічаються коштовні камені, що справжню цінність здобувають лише після  копіткого шліфування. Нові форми і зміст вражають відтак своєю непідробністю, багатством кольорів і тонів, а іноді, розгортаючи породу людських особистостей, осліплюєшся – перед тобою безцінний скарб чаруючої людської обдарованості і таланту. Цей скарб, на відміну від коштовних каменів, людина шліфує сама, залишаючи лише успадковану від природи основу, як і трапилося з людиною, чиє життя було зіткане з чорних і червоних ниток, назва яким – музика, поезія, пісня, любов до людей,  до свого народу,  до своєї сім’ї – Володимиром  Івасюком. Саме в пам’ять про такого діаманта, орфея української музики 13 вересня  2023  року у Мариничівському  ліцеї «Родина» було проведено флешмоби з виконанням пісень «Червона рута» і «Водограй»

        Пісні Володимира Івасюка  співають вже понад п’ятдесят років, але вони не старіють, не втрачають своєї актуальності, несуть тепло та щирі почуття слухачам.

        Вивчайте та співайте українські пісні, бо наша пісня – то душа нашого народу.

Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято вчителів та викладачів, учнів та студентів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об'єднує всі покоління.

Першого вересня шкільне подвір'я Мариничівського ліцею "Родина" знову наповнилось веселим гамором, і ліцей радо зустрів святково одягнених і усміхнених школярів. Хтось з них прийшов до рідної альма-матері удруге, втретє, вчетверте... ну а хтось - вперше чи востаннє. Вони стали головними дійовими особами свята, одразу по закінченні якого розпочалися нелегкі і відповідальні, але цікаві й насичені подіями навчальні будні.

На святі панувала затишна та тепла атмосфера. Директорка  ліцею «Родина», Наталія Миколаївна Скидан, привітала усіх присутніх з початком нового навчального року. Також вона вручила  грамоти та Похвальні листи учням за підсумками минулого навчального року.

Особливим це свято стало і для першокласників. Адже у їхньому житті відкрито нову сторінку, де все вперше - перший дзвоник, перша вчителька, перший урок. І не дивно, що саме їм, першокласникам, адресовані цього дня найтепліші слова. Віршами, піснями вітали наймолодших школярів і їх старші друзі.

І ось настала зворушлива та довгоочікувана мить - мить коли лунає Перший дзвоник, який у руках учня 1-го класу Бубульчука Івана  та учениці 11-го класу Ватаманюк Анастасії,  хвилюючим акордом покликав школярів на перший урок у новому 2023/2024 навчальному році.

День вишиванки в дошкільному підрозділі

Заграло сонечко у синім небі зранку,

Заквітчана стежина вдаль біжить.

Одягнемо сьогодні вишиванку,

Вона для українця - значить жить!

Хай стелиться вишитим рушничком дорога, 

До нашої світлої ПЕРЕМОГИ!

День вишиванки у Мариничівському ліцеї "Родина"

День пам'яті та примирення

                                                                                                                                                         Ми свято шануємо пам’ять усіх,

                                                                                                       Хто власним життям нашу юність зберіг,

                                                                                      Хто впав за свободу у грізну годину,

                                                                            За землю священну, за Україну!

        8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні! В 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією. А сьогодні згадаємо про закінчення Другої світової війни. Для нас це історія, але для наших дідусів та бабусь — це частина життя, та найчорніша смуга долі, що й досі озивається у серці смутком і болем. Торкнімося і ми сьогодні тих подій, щоб не забувати, щоб пам'ятати, бо в того народу, що не знає своєї історії, не може бути і майбутнього. Сьогодні, як ніколи, юні українці розуміють, що мир – найбільше багатство на Землі. Ми вивчаємо свою історію, шануємо і пам’ятаємо тих, хто у роки Другої світової війни відстояв мир, і молимося за захисників, які боронять його в Україні сьогодні.

08 травня 2023 року в Мариничівському ліцеї «Родина» відбулася акція «Маки пам’яті» присвячена Дню пам’яті та примирення. Вчителем образотворчого мистецтва Дячук О. Д.. та класними керівниками 1-4 кл. були проведені майстер-класи з виготовлення стилізованих червоних маків. Учні 1 – 11 класів взяли активну участь у виготовленні символу пам’яті – перемоги «квітки маку». Червоні символи  прикрасили груди учнів та вчителів під час загальношкільної акції «Маки пам'яті».  У класах  проведено тематичні години спілкування, Уроки Пам’яті. Учні покладали квіти на могили ветеранів Другої світової війни, які героїчно боролися з ворогом та загинули.

      День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Тиждень безпеки дитини в дошкільному підрозділі

Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я дітей. Максимальні умови для розвитку і виховання дітей дає дошкільний навчальний заклад. Саме дитячий садок є найпершим суспільним середовищем, в якому дитина адаптується до життя в товаристві незнайомих дітей та дорослих. Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, виросла повноцінним громадянином, вона повинна бути насамперед здоровою морально і фізично.

      В дошкільному підрозділі Мариничівського ліцею "Родина" згідно наказу №13 від 30.03.2023 "Про проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності" з 24 квітня по 28 квітня  проведено «Тиждень безпеки дитини».

Метою проведення "Тиждня безпеки дитини" і в цілому навчання і виховання з питань захисту життя і здоров'я у надзвичайних ситуаціях повинно бути формування у дітей:

- розуміння цінності власного життя та здоров'я, основ здорового способу життя;

- правил безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках під час ручної праці;

- правил безпечного перебування на вулицях, правила поводження з незнайомими людьми;

- уявлень про небезпечні для життя отруйні рослини, ягоди, гриби;

- уявлень про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях;

- обережного поводження з лікам и, хімічним и, речовинам и і побутовою хімією;

- відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки.


Великоднє свято - свято радості усіх дітей

Душа дитини чиста і відкрита,

І, все що вкладено в неї, буде жити.

Якщо посіяти добра зернята,

То буде що в майбутньому збирати!

Зустріч із воїном ЗСУ Гасюком Миколою Васильовичем

Наказ про припинення опалювального сезону 2022/2023 р.р.

Тиждень духовності

   У дошкільному підрозділі Мариничівського ліцею "Родина" з 03 по 07 квітня проведено Тиждень духовності. Із вихованцями закладу були проведені години спілкування "Біблія у моєму житті", онлайн-подорож "Сторінками священної книги", дітки малювали малюнки на Біблійну тематику.

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 6 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників

Ліні Костенко - 93

Ліна Костенко своїм життям і творчістю засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміси з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито.

Смілива, безкомпромісна, принципова, вимоглива, правдива, геніальна Ліна Костенко є безумовним класиком української літератури.

ЇЇ твори визначають етику і мораль суспільства, стають піснями та символами. Вислови – афоризмами. ЇЇ слово має потужну силу. Поезія Ліни Костенко – це музика слова. Пристрасна і велична. Музика в поезії Ліни Костенко – це душа. Безмежна і непізнана. Музика і поезія Ліни Костенко – це два космоси. І кожен – неосяжний.  

Атестаційні матеріали вчителів Мариничівського ліцею "Родина"

Портфоліо Григоряк Н.М..pptx

Портфоліо вчителя початкових класів Григоряк Н. М.

Презентація Джуряк О. В..pptx

Портфоліо вихователя групи продовженого дня Джуряк О.В.

портфоліо пед.організатора.ppt

Портфоліо педагога-організатора Дячук О. Д.

Портфоліо Грималюка В.В..pptx

Портфоліо вчителя математики Грималюка В. В.

Вшанування 209 річниці з дня народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Його ім'я стало символом України. Його називають провісником життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становлені нашої держави. До вшанування 209 річниці з дня народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ у Мариничівському ліцеї "Родина" серед учнів 5-11 класів організовано літературну агітку "За слово цілюще Тараса- держави моєї окрасу". 

Вшанування 152 річниці з дня народження Лесі Українки

25 лютого учні Мариничівського ліцею "Родина" святкували 152 річницю з дня народження геніальної дочки українського народу Лесі Українки. З учнями ліцею було проведено літературну агітку "Я буду крізь сльози сміятись..."

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників

Свято «Мова – це скарб нації» 

Учні 4 класу Мариничівського ліцею «Родина» до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого, провели свято «Мова – це скарб нації». День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства. Барвисте розмаїття вишиванок, яскраве та естетичне оформлення класної кімнати створили піднесений настрій та не залишили байдужими дітей. Під час заходу здобувачі освіти ознайомилися з історією свята, відгадували загадки, доповнювали і обгрунтовували народні прислів’я, працювали з антонімами та фразеологізмами, відновлювали вірші, грали в ігри, співали колискову та сучасні пісні про українську мову, декламували вірші та гуморески.

Даний захід продемонстрував, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.

                                                              «Вас пам’ятати будемо завжди

                                                                          Із вами будемо боротись за країну

                                                          За ту країну, де нема брехні

                                                                         За нашу й вашу мирну Україну…»

З метою  увічнення людської громадянської  відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції  гідності, у Мариничівському ліцеї "Родина" 20 лютого 2023 року було проведено вечір - реквієм  "Герої не вмирають... Просто йдуть".  Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну нині не під силу нікому.

          Гасне світло і в залі лунають чуттєві рядки:

      Герої такі не вмирають,  

            Вони будуть вічно, живі.

            Героїв завжди пам'ятають

            На небі й на рідній землі.

      Після цих слів залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. На сцену вийшли ведучі із запаленими лампадками, та поставили їх біля композиції присвяченої Небесній Сотні. Почуття єдності і національного духу, про які  говорили учасники заходу,  об'єднало школярів та вчителів під час виконання дівчатами 8-го класу патріотичної пісні "Україно, піднімись з колін". Зала перетворилася у живе зоряне небо, що сяяло посмішками надій крізь щирі сльози скорботи. Діти декламували вірші, цитували факти. Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ - нескореним. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. "Мирні солдати Майдану", наші  "Ангели сьогодення" навіки зайняли свої пости  захисту українського народу на Майдані. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. З усім українським народом.

       Виконанням Молитви за Україну та патріотичними закликами завершився вечір-реквієм, присвячений пам'яті героїв Небесної Сотні: "Герої, не вмирають! Слава Україні! Слава Нації! Україна – понад усе!"

    Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна Сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга.

 «Тиждень англійської мови» 

   З 13.02.2023 по 17.02.2023 року в Мариничівському ліцеї «Родина» проходив тиждень англійської мови.

Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, умінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови.

У підготовці та проведенні були відповідальними: вчителі англійської мови  Шпитко С.В. та Дмитрюк С.Я.

Протягом тижня були проведені такі заходи:

13 лютого відбулося  відкриття Тижня англійської мови. Цього дня учні 5-11 класів виготовляли проєкти на тему : «English language - international  language» та «St. Valentine`s Day». Учні 1-4 класів готували виставку «Love Email».

14 лютого проводився конкурс: «Кращий декламатор вірша англійською мовою» серед учнів 4 класу. Учні 5 класу під керівництвом вчителя виготовляли листівки: «Валентинка для ЗСУ». Діти підійшли до виконання завдання старанно, творчо та оригінально.

15 лютого в 11 класі було проведено відкритий урок на тему: «War in Ukraine». Метою даного уроку було розширити знання учнів про Україну та світ, поглиблювати лінгвістичний кругозір учнів, виховувати почуття патріотизму. Також серед учнів 1-4 класів було проведено флешмоб-руханку: «I like to move it», діти з задоволенням виконували руханку та спостерігали за поведінкою героїв відеоінсценівок.

16 лютого усі охочі могли завітати на захід 1-11 класів «Melody of love». Метою даного заходу  було узагальнити уміння та навички учнів з вивченого матеріалу, розвивати інтелектуальні здібності учнів за допомогою гри та конкурсів. Учні із задоволенням виконували цікаві завдання та намагалися бути кращими.

17 лютого з метою підвищення мотивації до навчання учнів та створення умов для самостійної роботи, для розвитку сприйняття мови на слух та стимулу до вивчення англійської мови проводилася інтерактивна гра «Каhoot» серед учнів 8 класу та перегляд фільму мовою оригіналу «Royal Family» для учнів 10 класу.

На шкільній лінійці були підведені підсумки Тижня англійської мови та відзначені найактивніші учні школи. 

«Фестиваль колядок та щедрівок «Хай уся земля почує – Україна колядує!» 

23 грудня 2022 року в Мариничівському ліцеї «Родина» відбувся загальношкільний фестиваль колядок та щедрівок «Хай уся земля почує – Україна колядує!» серед учнів 1-11 класів, мета якого – відродження, збереження та дотримання національних традицій, звичаїв, обрядів виховання християнської моралі, розвитку духовності серед учнів і вихованців. Під час своїх виступів класні колективи виконували колядки, щедрівки, новорічно-різдвяні пісні, представляли елементи вертепного дійства під час якого було роз’яснено суть свята Різдва. Суцільний позитив, піднесення, відчуття святковості, справжнє передчуття дива… Це було настільки по-справжньому: без помпезності, особливої правильності. Кожен спів лився від серця до серця, і ці хвилі добра передавалися усім присутнім. Магія Різдва зачаровувала.

Щиро дякуємо нашим учням, класним керівникам та вчителю музики Скидану І. Д. за чудово проведені останні дні семестру в школі. Тож нехай і прийдешній рік завітає до нас з миром та заповнить наші серця  добром, довірою один до одного та відчуттям підтримки. А Різдво принесе спокій у душі кожного українця.

«День Святого Миколая» 

       Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.

      Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгожданий день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку.

     19 грудня до учнів Мариничівського ліцею «Родина» завітав Святий Миколай, який є взірцем скромності, чесності, доброти та милосердя. Учні 1-4 класів підготували невеличкі виступи, в яких вони розповіли про свої добрі справи. Вони декламували вірші, співали пісень. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на виступі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.

«Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця»

                                                                                                                                                                                                      «Ні труни, ні хрестів І ні тризни!

                                                                       Прямо в яму, На віки-віків!

                                                                           Чорна сповідь Моєї Вітчизни

                                                              І її затамований гнів»

                                                                                         А. Листопад

 

            Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р.. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

      З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Мариничівському ліцеї «Родина» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У фойє ліцею діяла  виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…». Класними керівниками  були проведені години пам’яті і скорботи «Незабудка біль душі і пам'ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик «Ти приніс мені яблуко?» із обговоренням згідно рекомендацій Інституту Національної пам’яті.  Вчитель трудового навчання Шешур С. Ю. провела майстер-клас «Створення квітки-незабудки до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору».

25 листопада 2022 року учні та педагоги стали учасниками тематичної лінійки  «Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця». Педагог-організатор Дячук О. Д. зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують  стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Із виступу організаторів заходу, учнів 7-го класу,  школярі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео-спогад «Про Голодомор на Україні 1932 – 1933 років». До сліз зворушила пісня Оксани Білозір «Свіча» у виконанні учениці 9-го класу Скидан Тетяни. Наприкінці лінійки присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

  26 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

 

Вшанування Дня Гідності та Свободи

З метою  вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України у Мариничівському ліцеї «Родина» 18 листопада була проведена загальношкільна тематична лінійка «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!».

До організації та проведення заходу було залучено учнів різновікової категорії. Зокрема, організаторами та ведучими лінійки виявили бажання бути старшокласники, учні 11 класу. Саме вони створили презентацію, у якій чітко висвітлили всі історичні події про які велася мова. Але найбільший наголос учні поставили на відзначення свята, яке має назву «День Гідності та Свободи» і святкується у нашій країні щорічно 21 листопада. Юне покоління стало  свідками історії створення цієї пам’ятної дати. Саме тому проведена уявна подорож героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначення цього пам’ятного дня донесла до сучасного  покоління об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття. Організатори  лінійки вдало  поєднали історичні факти з віршованими рядками, які були присвячені певній події і їх декламували учні 5-го класу. Також було зазначено, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Весь народ нашої держави об’єднався нині проти агресора. Багато чоловіків та жінок мужньо захищають кордони нашої країни, а багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів. Саме для таких людей учениці 8-го класу  виконали пісню «Україно, підіймись з колін».

Свято осені в закдаді дошкільної освіти Мариничівського ліцею "Родина"

Осінь - прекрасна золота пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів та фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно - червоні кетяги калини.

Для вихованців дошкільного підрозділу Мариничівського ліцею "Родина" проведення Свята Осені вже стало традицією. Діти співали, танцювали, розповідали вірші та грали в ігри. Свято Осені - це завжди гарний настрій,святково прикрашена зала, та особлива атмосфера.


День учителя в Мариничівському ліцеї "Родина"

        День учителя – свято кожної людини, хто хоч чомусь учився в цьому світі. Бо вчителями і учнями одночасно виступає кожен з нас. Але для працівників школи – це особливий день, бо саме в цей день почуєш стільки слів вдячності і подяки, як за всі інші дні взяті разом. Традиційно першої неділі жовтня своє професійне свято відзначають освітяни. От і цього року 30 вересня у Мариничівському ліцеї «Родина»  відбулося свято вшанування вчителя «Іскриться долею талант». Організаторами  виступили учні 11 класу.  Вранці вони влаштували для наставників справжнє свято – зустрічали вчителів біля ліцею, вітали і запрошували на вчительський вальс. Учні школи заздалегідь готувалися до цього свята: оформляли фотозону та готували привітання для вчителів. Вони провели цікавий захід . Учні висловили свою вдячність вчителям чудовими номерами художньої самодіяльності. Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого досконалішого. Немає мабуть на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі, зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком.

     Вітаємо педагогічний колектив Мариничівського ліцею «Родина» та усіх вчителів Усть-Путильської ТГ з Днем учителя. Бажаємо міцного здоров`я, щирої радості, безхмарних благословенних днів, творчої наснаги, любові, злагоди, нових педагогічних звершень заради рідного краю та незалежної, мирної України!


Міжнародний день миру

         Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають  Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на нашій славній Україні. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

        З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей та на підтримку Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб Миру» у Мариничівському ліцеї були проведені наступні заходи:

– виховні години: «Хай буде мир на всій землі», «Мир на землі – радість у родині», «Дружно за мир стояти – війні не бувати», «Діти проти війни», «Чому цей світ такий жорстокий? Навіщо нам ота війна?»;

– виставки малюнків та проєктів: «Лети, наш голубок – символ миру, добра та світла», «Хай буде мир», «Мир крокує по планеті», «Наш дім – планета Земля»;

- флешмоб  «Голуб миру» за участю здобувачів освіти та учителів;

- тематична виставка книжок: «Під мирним небом».

    З нагоди Дня миру в ліцеїі пройшли тематичні заходи. День розпочався  флешмобом «Голуб миру», який підготували учні 1 класу. Протягом дня був проведений конкурс проєктів «Я за мир в Україні» та акція «Я обираю МИР».

        Класними керівниками проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

     Школярі висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».

     Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

 


Вибухонебезпечні предмети (боєприпаси)

Характерні ознаки вибухових пристроїв:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.


У разі виявлення вибухонебезпечного предмета:

- негайно телефонуйте 101 або 102;

- зупинить будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- огородить місце небезпечної  знахідки;

- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета;

- попередьте оточуючих.


Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

Пам’ятайте!

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.


Знайдені боєприпаси (або предмети, схожі на них) мають бути знешкоджені тільки фахівцями.

 


Наказ про зарахування учнів до 1-го класу

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 5 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 9 класу ЗЗСО, поданих на конкурсний відбір підручників