Martin

Bodlák je běžná bylina, rostoucí zejména podél silnic a cest. Běžně se považuje za plevel, ale některé druhy se pěstují jako okrasné a používá se i jako léčivka. Je národním symbolem Skotska a ve znaku jej měl i kapitán Nemo spolu s heslem "Nemo me impune laccesit" neboli "Nikdo mě beztrestně neurazí", což bylo zároveň latinské motto dynastie Stuartovců.

Pár slov o mně

Těší mě, jmenuji se Martin Bodlák.

Narodil jsem se a po většinu času jsem žil v Ostravě. Po absolvování několika základních škol (to stěhování...) a gymnázia jsem studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci. Obor se jmenoval Matematická informatika, teoretická kybernetika a teorie systémů, později už jen Informatika.

Po úspěšném získání titulu jsem strávil rok a půl na civilní službě na Krajské hygienické stanici v Ostravě. V té přelomové době se armáda ještě potácela v komunistickém temnu a sloužit takové instituce mi bylo z duše odporné. (Ostatně jsem s tímto názorem nebyl osamocen a povinná vojenská služba byla nakonec zrušena.)

V roce 2000 spoluzakládal projekt Palmknihy, první a nejznámější český web o elektronických knihách. Projekt jsme s kolegou a později s více kolegy a kolegyněmi pozvedli z původně amatérských stránek až po vytvoření plnohodnotného e-shopu a poskytovatele obsahu pro jiné známé české firmy (mj. mobilní operátory). Moje angažmá v Palmknihách definitivně skončilo v roce 2016.

Práce

Mou první pracovní zkušeností se stala firma Atlas consulting. Zde jsem se věnoval programování a později analýze aplikací ProfiDATA a Finanční kancelář.

Po relativně krátké době jsem se stal zaměstnancem firmy MediumSoft. Spolupracoval jsem na software pro pro emergentní služby - hlavně policii, hasiče, záchranky - konkrétně na Centru tísňového volání v Ostravě a software pro Telefonní centrum tísňového volání linky 112.

Nejzajímavější práce ale teprve měla přijít v podobě evropského projektu OASIS - součást programu Evropské komise FP6 Information Society Technologies. Tento projekt navazuje na starší projekt EGERIS a týká se podpory rozhodování a řízení emergentních složek.

Teď pracuji ve firmě Tieto a jelikož jde o mezinárodní firmu, pracuji teď prakticky jedině na mezinárodních projektech.