Хмарні обчислення

Хмарні обчислення простими словами

Хмарні обчислення - це популярна практика залучення Інтернету для зберігання та управління вашими даними в Інтернеті. У цьому відео про хмарні обчислення тиждень ми ознайомимо вас з усіма основними концепціями хмарних обчислень, такими як те, що робить його унікальним, його різні моделі тощо. Тож без зайвих слів, перейдемо безпосередньо до хмарних обчислень.

"Мені не потрібен жорсткий диск у моєму комп’ютері, якщо я можу швидше дістатися до сервера ... Перенесення цих непідключених комп’ютерів є візантійським для порівняння".

- Стів Джобс, співзасновник, генеральний директор та голова, Apple Inc.

«Якщо хтось запитує мене, що таке хмарні обчислення, я намагаюся не занурюватися у визначення. Я кажу їм, що, простіше кажучи, хмарні обчислення - це кращий спосіб ведення вашого бізнесу ».

- Марк Беніоф, засновник, генеральний директор та голова Salesforce

"За допомогою хмари окремі особи та малі підприємства можуть клацнути пальцями та миттєво налаштувати послуги корпоративного класу".

- Рой Стефан, засновник та генеральний директор компанії PierceMatrix

ОПИС

Насправді «хмарні» обчислення – тема не така вже й нова. Ми, наприклад, неодноразово зачіпали її на сторінках нашого журналу, просто не акцентуючи увагу саме на хмарності. Так-так, ті ж онлайнові офіси або графічні редактори, про які ми писали не так давно (див. hi-Tech PRO 8-9/2010 і 12/2010), є прикладом використання «хмарних» технологій. Що ж, давайте тепер поговоримо власне про саме поняття «хмарних» технологій детальніше.

В цілому сервіси «хмарних» обчислень є програми, доступ до яких забезпечується через Інтернет за допомогою звичайного інтернет-браузера або інших мережевих додатків (наприклад, FTP-клієнта). Це можуть бути і розважальні, і службові, і спеціалізовані бізнес-додатки. Головна відмінність від звичного методу роботи з ПЗ полягає в тому, що користувач використовує не ресурси свого ПК, а комп’ютерні ресурси і потужності, які надаються йому як інтернет-сервіс. При цьому користувач має повний доступ до власних даних і можливість роботи з ними, але не може управляти тією ж операційною системою, програмною базою, обчислювальними потужностями і т. д., з допомогою яких ця робота відбувається.

133062.pptx