Абсолютні та мішані посилання

Мета уроку

Навчальна: ознайомимося з абсолютними, відносними та мішаними посиланнями; навчимося складати формули з використанням абсолютних, відносних та мішаних посилань;

Розвиваюча:  розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;  

Виховна: виховувати в учнів активність, зацікавленість, підвищувати загальнокультурний рівень.

Посилання, яке модифікується під час копіювання формули, називається відносним.

    Відносними (А4) – посилання, які при копіюванні коригуються відносно напрямку копіювання (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4+В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3+В3, або С5 = А5+В5).


Посилання, яке не модифікується під час копіювання формули, називається абсолютним.

Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В$4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В$4, або С5 = А5*$В$

 

Посилання, у якому під час копіювання формули модифікується або номер стовпця, або номер рядка, називається мішаним.

    Мішаними  ($А4, А$4) – посилання в якому або назва стовпця є абсолютною, а номер рядка ні, або навпаки. (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 не залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В3, або С5 = А5*$В5).

Переглянути відео:

Завдання для виконання

Виконати завдання "Прибутки". 

Переглянути відео, повторити дії (для роботи з файлом його потрібно завантажити на комп'ютер. Також можна після завантаження розмістити файл на свій Гугл диск та працювати в Google-таблиці)

Зразок виконання завдання:

Домашнє завдання 

1. Опрацювати матеріал сайту. 

2. Виконати завдання "Прибутки".

3. Виконати тестове завдання в Мій клас (Для учнів, які не мають можливості працювати в Excel).

Джерела

1.  Інформатика: Підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти / Ольга Казанцева, Ірина Стеценко. –– Тернопіль: Видавництво “Навчальна книга – Богдан”, 2022 р.

2. Інформатика: Підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти / Йосип Ривкінд, Тетяна Лисенко, Людмила Чернікова, Віктор Шакотько. ––  Київ: Видавництво “Генеза”, 2022 р.